Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Türkçe ve İngilizce Manga karşılaştırması (Detaylı)

Evet arkadaşlar dün dışarı gezmek için çıktım migrosa gittim d&r'a uğramadan olmaz dedim ve çizgi roman bölümünde bakınırken one piece'yi gördüm ve bir an şaşırdım hemen bakıp inceledim ve gerekli mertebelere danıştıktan sonra mangayı aldım.Hemen fiyata geleyim manga'nın fiyatı 12TL'dir.cilt içersinde 8 bölüm mevcut
Şimdi resimlerle birlikte ingilizce ve türkçe manga arasındaki farklara bakalım.
Boyut ve kağıt kalitesi

İngilizce bir mangayı yakından görmemiş olsanız bile boyutun küçük olduğunu farkediceksiniz ingilizce ve türkçe manga arasındaki fark enine boyuna 2-3cm arasında.Kağıt kalitesindede hissedilebilir bir fark mevcut ikiside gazete kağıdı olmasına rağmen ingilizce mangadaki kağıt kalınlığı daha hissedilir biçimde kalınken, türkçe mangadaki kağıt kalınlığı bildiğimiz gazete kağıdı gibi oldukça ince ve yumuşak bir yapıya sahip.Dikkatli muhafaza etmekte ve kullanmakta yarar var.Resimlere geçelim.

Çeviri ve Edit kalitesi

Emek hırsızlığı olmaması ve resimlerin kullanılmaması için resimlere %50-60 softlukta korfanfan yazısı eklenmiştir
Evet tabi edit'i biz pc'de okunacak üzere ayarlıyoruz ve ona göre düzenliyoruz tabi basımda ve bunu hayata geçirmede işler değişiyor.Yazılar kitabın boyutuna göre oturaklı ve güzel.Çeviri kalitesi japonca kelimelere sadık kalınmış resimlerdede göreceksiniz ;Saldırıları meyva isimlerini ve teknikleri japonca'da söylenildiği gibi aktarılmış ve boş yerlere anlamları yazılmış ör: pistol yerine pistoru yazılmış ve anlamı işlenmiş buda oldukça hoş olmuş okurkende ayrı bir zevk veriyor.Çeviride gözüme batan bir nokta seriyi başlatan efsanevi sözlerin şu şekilde yazılmış olması ''İstediğiniz benim hazinem mi sizin olsun gidin bulun haydi elde ettiğim herşeyi orada bıraktım''
olmuş ama buda gözarde edilebilir.Şimdi resimlere geçelim

Genel Değerlendirme

Şimdi bu mangayı tüm artı ve eksileriyle değerlendirilecek olursak bu haliyle 10 üzerinden 9'u hak ediyor diyebilirim 1 puanıda ben şahsen boyuttan dolayı kırdım tabi bunun masraflar göz önünde bulundurulduğunu düşünürsek 10 üzerinden 10.Peki arkadaş bu alınırmı cevap tabikide alınır çünki böyle bir fırsat ayağınıza çok nadir gelir bu şans bukadar yakınken kaçırmamanızı tavsiye ederim zevkle okudum çokta beğendim
Yanlız çok güldüğüm birşey oldu manga'da e.oda'yı tanımayanlar bu mangayı alınca onun gerçekten normal bir insan olmadığını farkedeceklerdir çünki e.oda ile ilgili yazılmış cilt kapağındaki yazıda adamın uzaylı maskesiyle çekilmiş bir resmi var:D.Buyrun o resim.
Evet arkadaşlar hemen hemen aklımdaki herşeyi yazdım mangayla ilgili.Varsa soru ve görüşlerinizi alalım tartışalım:).

Striker

Düşüncelerine katılıyorum.Mağazanın tam ismini veya sitesi ile birlikte nerede olduğunu yazarmısın?

buslu

Gittigin migrosu sanirim biliyorum muhtemelen yakin oturuyoruz bugun gidip hemen slicam tesekkurler

Manga şuan için kadıköyde gereklişeyler mağzasında ve d&r'larda mevcuttur yanlız şu bilgiyi ekliyim.
Dün oradaki görevliyle konuştuğumda d&r sitesinde mevcut bulunan tüm kitaplar bu dediğim op mangası içinde geçerli her D&R şubesinne o kitaptan en az bir tane gönderiyorlarmış.Ben gittiğimde naruto ve op rahmanlar şubesinde birer tane mevcuttu.
Sorduğumdada ikisindende sadece bir tane mevcut olduğunu söylediler.Yakın bölgelerdeki D&R' lara bakmanızı tavsiye ederim.
Gerekli şeylerin site adresi: http://www.gerekliseyler.com.tr/
D&R üzerinden almak isterseniz: http://www.dr.com.tr/Kitap/One-Piec...iro-Oda/Hobi/Cizgi-Roman/urunno=0000000381164
Edit: @buslu] bir tane vardı onuda ben aldım üzgünüm:eek: aslında olsa fazladan daha sonra alıcaktım ama 1 tane var deyince aldım şu an sadece naruto var.Ama yakın mesafedeysen sor bana yok dediler.

Gerekli Şeyler çıkarıyor ve sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Diğer ciltler için çıkış tarihi de verilmiş. 2. cilt 15 ocak(dün), 3. cilt 25 ocak ve 4. cilt de 5 şubatta çıkacakmış. Ön sipariş alıyorlar şimdi. İstikrar konusunda sorun olacağını düşünmüştüm. Çünkü ilk cildi 3-4 ay geç yayınladılar. Ama şimdi düzene oturmuş gibi. Şu an biraz reklam eksiği var. Sanırım çoğu kişi ciltlerin hazır olduğunu bilmiyordur.

Gerekli Şeyler çıkarıyor ve sitesine buradan ulaşabilirsiniz. Diğer ciltler için çıkış tarihi de verilmiş. 2. cilt 15 ocak(dün), 3. cilt 25 ocak ve 4. cilt de 5 şubatta çıkacakmış. Ön sipariş alıyorlar şimdi. İstikrar konusunda sorun olacağını düşünmüştüm. Çünkü ilk cildi 3-4 ay geç yayınladılar. Ama şimdi düzene oturmuş gibi. Şu an biraz reklam eksiği var. Sanırım çoğu kişi ciltlerin hazır olduğunu bilmiyordur.
Ben 1.cilti aldım süper de öbür ciltlerin ön siparişini görmemiştim.Ellerine sağlık konu çok iyi olmuş.

Striker

Manga şuan için kadıköyde gereklişeyler mağzasında ve d&r'larda mevcuttur yanlız şu bilgiyi ekliyim.
Dün ordaki görevliyle konuştuğumda d&r sitesinde mevcut bulunan tüm kitaplar bu dediğim op mangası içinde geçerli her D&R şubesinne o kitaptan en az bir tane gönderiyorlarmış.Ben gittiğimde naruto ve op rahmanlar şubesinde birer tane mevcuttu.
Sorduğumdada ikisindende sadece bir tane mevcut olduğunu söylediler.Yakın bölgelerdeki D&R' lara bakmanızı tavsiye ederim.
Gerekli şeylerin site adresi: http://www.gerekliseyler.com.tr/
D&R üzerinden almak isterseniz: http://www.dr.com.tr/Kitap/One-Piec...iro-Oda/Hobi/Cizgi-Roman/urunno=0000000381164
Edit: @buslu] bir tane vardı onuda ben aldım üzgünüm:eek: aslında olsa fazladan daha sonra alıcaktım ama 1 tane var deyince aldım şu an sadece naruto var.Ama yakın mesafedeysen sor bana yok dediler.
Teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık