Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece Color Walk 8 "Wolf" [2 Mart]

Oda'nın Color Walk 8'de yayınlanan renkli çizimleri üzerine yaptığı yorumlar.
Sol: Bu renkli sayfayı Editör Sugita çizmemi istedi. Şöyle bir düşününce, Ben/Hasır Şapkalar buraya kadar gelebildik...
Sağ: O zamanlar yabancı zombi dramalarını izlediğim için bu tür bir renkli çizim yapmam oldukça doğaldı.

Sol: Çocukluğumda Kung fu filmleri oldukça popülerdi. Sanırım, Zoro ya da Sanji, şeytani Franky ordusu tarafından öldürülüyor. Luffy ve diğerleri, Usopp Roshi'den yeni dövüş sanatları öğreniyorlar. Şeytani Franky'den intikamınızı "Ateş Ejderin Tekmesi" tekniğiyle al Luffy!!!

Sağ: Bu renkli sayfayı, bademciklerimi aldırmak için hastane odasındayken çizdim. One Piece ara vermişti. Hastane odasındaki ışık, stüdyomdan farklıydı, bu yüzden karakterlerin ten rengi, normal çizimlerimden biraz daha farklı. Bir resim üzerine bu kadar zaman harcamayalı epey oldu.

Ohagi: Botomachi veya ohagi, tatlı pirinç ve tatlı azuki fasulyesi hamuruyla hazırlanmış bir Japon tatlısıdır.

Bu restoran Japon tatlısı, Ohagi'yi mi yapıyor? hayır. Renkli sayfaya daha yakından bak. (Tabelada "おいはぎ." yazıyor.

Aslında "Ohagi"(おはぎ) değil "Oihagi"(おいはぎ) yazıyor. (Oihagi Japonca'da hırsız anlamına geliyor.) Bu renkli sayfada olan tüm karakterlerin sahip olduğu her şey Hırsız Nami tarafından çalınacak.

Her iki çeviri için de sandman'e teşekkürler.

Çocukluğumdan beri mangaka olmayı arzuluyordum. Bir gün, ehil bir mangakanın şu mesajını görünce şoka uğradım, "Bir hobi olarak çizmeye devam ettiğin sürece manga çizmenin tadını çıkartabilirsin. İnsanlar, profesyonel mangaka olmamalılar.

Mangaka olmak isteyen biri olarak, bu mesajı görür görmez kızdım. "Kendin profesyonel bir mangaka olarak hayatına devam ederken en cüretle başkalarına mangaka olmamaları üzerine tavsiye verebilirsin!!" Yalnızca bir velet olduğum için gösterdiğim kabalıktan dolayı o mangakanın affına sığınırım.

Daha sonra, mangaka oldum. Çoktan ölmüş olan o mangakaya, "Biliyordum. Mangaka olmak zevkli bir iş." demek isterdim.

Zamanla manga endüstrisi de değişim geçirdiği için o gün söyledğim sözlerin tam olarak arkasında duramam, fakat en azından şunu diyebilirim ki, takipçilerim sayesinde şu an mangaka hayatının tadını çıkartabiliyorum.

Bu benim 8. illüstrasyon kitabım!
Daima bana destek verdiğiniz için çok teşekkür ederim.

Oda ve Katsuya Terada arasındaki röportaj

- Oda, renkli sayfalarda çizmek istediği şeylerin büyük bir çoğunluğunu çizdiği için son zamanlarda endişeleniyormuş.

- Oda, Jump'ı 8-9 yaşlarından itibaren "Kinnikuman" "Fist of the North Star" ve "Captain Tsubasa"nın serileştirildiği dönemden beri okuyormuş.

- Oda, dijital fırçalar toplamaya kafayı takmış. Nihayet favori fırçasını bulmuş. Yakın bir zamanda dijital olarak Jump için birkaç resim çizmiş. Oda'ya göre dijital çizim aletleri o kadar çok gelişmiş ki, arada sırada dijital olan ve olmayan resimler arasındaki farkı göremiyormuş.

- Oda, İPad Pro'da bulunan "hızlandırılmış çizim" fonksiyonunu beğeniyormuş. Renkli sayfalar da dahil olmak üzere One Piece manga bölümlerini dijital olarak çizmemeyi düşünüyormuş.

- Oda meşgul olduğu zaman daha iyi çizimler yapabiliyormuş, fakat bir gün tüm gece uyanık kaldığı zaman Luffy'nin bedeninde meme çizmiş. (Bundan 2002'de yapılan bir röportajda da bahsedilmiş.)

- Oda, gerçek dünyada favorisi olan yüzleri aynı şekilde mangada çizme isteğini kabul ediyormuş.

- Oda bu günlerde kaç yılını daha tüm gücüyle işine verebileceğini düşünüyormuş. One Piece'in Hollywood yapımı uyarlama projesini kabul etme sebeplerinden birinin, gücünü göze aldığı zaman "son fırsatı" olduğunu düşünmesiymiş. Oda, birkaç yılın(2-9) ardından yabancı çalışanlarla yapılacak olan karmaşık toplantılara katılacak kadar gücünün olmayacağını düşünüyormuş.
Oda'nın Color Walk 8'de yayınlanan renkli çizimleri üzerine yaptığı yorumlar.
Sol: Bu renkli sayfayı Editör Sugita çizmemi istedi. Şöyle bir düşününce, Ben/Hasır Şapkalar buraya kadar gelebildik...
Sağ: O zamanlar yabancı zombi dramalarını izlediğim için bu tür bir renkli çizim yapmam oldukça doğaldı.

Sol: Çocukluğumda Kung fu filmleri oldukça popülerdi. Sanırım, Zoro ya da Sanji, şeytani Franky ordusu tarafından öldürülüyor. Luffy ve diğerleri, Usopp Roshi'den yeni dövüş sanatları öğreniyorlar. Şeytani Franky'den intikamınızı "Ateş Ejderin Tekmesi" tekniğiyle al Luffy!!!

Sağ: Bu renkli sayfayı, bademciklerimi aldırmak için hastane odasındayken çizdim. One Piece ara vermişti. Hastane odasındaki ışık, stüdyomdan farklıydı, bu yüzden karakterlerin ten rengi, normal çizimlerimden biraz daha farklı. Bir resim üzerine bu kadar zaman harcamayalı epey oldu.

Ohagi: Botomachi veya ohagi, tatlı pirinç ve tatlı azuki fasulyesi hamuruyla hazırlanmış bir Japon tatlısıdır.

Bu restoran Japon tatlısı, Ohagi'yi mi yapıyor? hayır. Renkli sayfaya daha yakından bak. (Tabelada "おいはぎ." yazıyor.

Aslında "Ohagi"(おはぎ) değil "Oihagi"(おいはぎ) yazıyor. (Oihagi Japonca'da hırsız anlamına geliyor.) Bu renkli sayfada olan tüm karakterlerin sahip olduğu her şey Hırsız Nami tarafından çalınacak.

Her iki çeviri için de sandman'e teşekkürler.
Eline sağlık.

Çeviri için tşkler .Bende merak ediyorum Oda'nın 10 sene sonraki çizimleri nasıl olacak acaba .Inşallah çizim kalitesini kaybetmez reyiz.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık