Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Mihawk, Shanks ile en son ne zaman dövüştü?

'One Piece Tartışma ve İncelemeler' forumunda Siyah Ateş tarafından 25 Ara 2016 tarihinde açılan konu

?

Mihawk, tek kollu Shanks ile dövüştü mü?

 1. Evet

  8.6%
 2. Hayır

  86.2%
 3. Kararsızım

  5.2%
 1. Siyah Ateş (KING)
  Mesaj Sayısı 4,682
  Üyelik Tarihi23 Nis 2013
  Forumda şöyle bir düşünce hakim; Mihawk ve Shanks, Shanks'ın kolu koptuktan sonra hiç dövüşmedi. Çünkü Mihawk tek kollu bir adamla dövüşmeyeceğini söyledi. Biz bu sözlere dayanarak, tek kollu Shanks ile Mihawk'ın hiç dövüşmediğini düşünüyoruz, pekii gerçekten öyle mi?

  Bu konuyla ilgili düşüncelerimi paylasayım.

  Shanks, Luffy'nin yaşadığı liman kasabasında bir yıl kalıyor, büyük ihtimalle bu zaman diliminde Luffy'i tanıdı. Shanks'ın liman kasabasında kaldığı bir yılın sonlarına doğru Luffy lastik meyvesini yiyor. Sonrasında Shanks ve Luffy, Shanks'ın kolunu kaybettiği o hadiseyi yasıyor, bi süre sonra da Shanks denize açılıyor...

  Peki ya Mihawk, Luffy'i başkalarından öğrenmemiş ise Shanks Luffy'i Mihawk'a ne zaman, nasıl anlattı? Muhtemelen, kolu koptuktan sonra dövüşmediler ama bir araya gelip konuştular ve bu sırada Shanks Luffy'i anlattı, diyeceksiniz. Eğer durum buysa, Shanks Mihawk'ı neden, dövüşmeyemi geldin diyerek karşıladı? Sonuçta bu ikisi daha önce karşılaşmış, muhabbet de etmişler ki Mihawk; Shanks'ın kolunu kaybettiğini ve Luffy'i biliyor ama Shanks, tek kolu yokken Mihawk'ın kendisiyle dövüşüp dövüşmeyeceğini bilmiyor.

  Öyleyse bu ikisi;
  • Önceki karşılaşmasında hem dövüştü hem de sohbet etti. Bu yüzden Shanks, yinemi dövüşmeye geldin diye sordu.
  • Ya da dövüşmeden sadece sohbet ettiler ama Mihawk o sıra tek kollu biriyle dövüşmeyeceğini söylemediği için ortada bir belirsizlik vardı ve bu yüzden Shansk, dövüşmeye gelip gelmediğini sordu.
  Sonuç olarak, Shanks'ın Mihawk'ı "Bu ne sürpriz, dövüşmeyemi geldin" diyerek karşılaması, ikisinin daha önce dövüşmeme kararı almadığını gösterir. Dolayısıyla Mihawk, Shanks ile tek kolluyken de dövüşmüş olabilir, sonuçta kolu koptuktan sonra da karşılaşmış, muhabbet etmişler.

  Not: Bu ikisinin arkadas olmadığı ya da arkadas olarak bilinmediği Shanks'ın tayfa üyelerinin Mihawk'ı gördüğünde verdiği tepkiden anlaşılıyor. Zayıf olanlar korku içerisinde, güçlü olanlar sert ve tedbirli..

  Evet arkadaslar, bu konuda siz ne düşünüyorsunuz?

  [​IMG] [​IMG]
   
  Son düzenleme: 26 Eyl 2018
 2. Riful Nishi no Rifuru

  Riful (Nishi no Rifuru)
  Mesaj Sayısı 4,187
  Üyelik Tarihi22 Nis 2015
  Shanks'ın Mihawk'ı her gördüğünde dövüşelim mi demesi pek de anormal değil. Mihawk her defasında geri çevirmiştir bu da üstelemiştir. Bu adam WB'nin gemisinde Marco'ya gel bana katıl diye biri :p Adamlar baya arkadaş hatta daha öte bir ilişki içerisindeler. Arada sırada buluşup konuşmaları normaldir.

  Zaten Shanks geyiğine soruyor dövüşelim mi diye yoksa o da biliyor tek koluyla beraberlik bile alamayacağını, eğer tek kollu iken dövüş olmuş olsaydı şu an Shanks en iyimser ihtimal kolsuz bir adam olurdu :)
   
 3. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,795
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Tek kollu bir adamla dövüşmem diyor, yani limit olarak 12 seneden beri düello etmemişler işte. Kolunu kaybettiği yılı da saymaz isen, yani 15-16 seneyi bulur. Mihawk'ın bir Yonko ile kapışacak kuvveti olsa, gidip hükümet köpeği olmaz zaten. Shanks Haki seviyesini zirveye çıkarmış 10 senelik arada Yonko olmuş belli ki. 15 sene önce bile Shanks'ın Yonko seviyesinde ve gücünde olduğunu düşünmüyorum.
   
 4. berserk92 (Üye)
  Mesaj Sayısı 21
  Üyelik Tarihi10 May 2015
  Her cümleyi ciddiye almamak sanki daha iyi olur. İşin içinde Mihawk var tamam adam birkaç kez güldü koca seride ama belki laf vurmak isterken daha Luffy'nin bile olmadığı zamanlarda yapılan düellolardan bahsettiler. Sonuçta ikisi de 40'lı yaşlarındalar.
   
 5. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,795
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Çok güzel trolledin tebrik ediyorum. Shanks dünyanın en güçlü 4 korsanından birisi, Mihawk'ta korsan olduğuna göre Shanks ondan üstün olduğunu Garp bizzat açıklıyor. Onu da geçtim Law ne diyor, Hükümet köpeği olmayı bırakırsan Amiraller seni öper, bir insan hükümetin köpeği niye olur ? Gücü hükümete yetmediği için olur, yoksa Mihawk gidip hükümetin emrine girecek adam değil, ama biliyor Amirallere gücü yetmez ancak Vista ile idare edebiliyor adam ne yapsın, haliyle Shichibukai olmuş işte.
   
 6. HaiKuo TianKong du duf duf du duf

  HaiKuo TianKong (du duf duf du duf)
  Mesaj Sayısı 1,132
  Üyelik Tarihi30 Nis 2014
  Şu konuyu Shanks Mihawk'ı alır alamaza çevirmişsiniz helal
   
 7. Cavitq11 Joker

  Cavitq11 (Joker)
  Mesaj Sayısı 2,729
  Üyelik Tarihi12 Ağu 2015
  Yanına rahatca gidip ayar verebiliyor ama,Shanksta Mihawki gayet ciddi karsiliyor.
   
 8. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,795
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Shanks'ı tanımıyor musun ? Buggy bile ona atar yapabiliyor, Higuma üstüne kussa bir şey yapmam diyor. Ne zaman ki arkadaşları riske giriyor o zaman ciddileşiyor. Shanks'a atar yapmak önemli bir şey değil yani, arkadaşlarına atar yapabilmek yürek ister. Mihawk, Shanks'ı değil, arkadaşlarını tehdit ederse o zaman bu dediğin doğru olurdu.
   
 9. GeorgeRMartin Fuckthesystem

  GeorgeRMartin (Fuckthesystem)
  Mesaj Sayısı 1,204
  Üyelik Tarihi23 Haz 2016
  WB gemisine shanks geldiğinde şöyle bir şey demiyor muydu '' senin gibi bir adam doğu maviden kolsuz döndüğünde kim olsa şaşırırdı '' yani shanks zaten yeni dünyada bilinen bir korsanmış belkide yonkouydu mihawk ile o mevkideyken dövüşüyor olabilir. Mihawk'ın birisinden korktuğunu düşünmüyorum adam hedefine ulaşmış bir karakter etliye sütlüye karışmamak için shichi olmuştur bence. Arada sırada marineford savaşı gibi olaylarda kendisini deneyebileceği bir konum getiriyor ona shichilik.
   
 10. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,795
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  East Blue'da Arlong ile Don Krieg bile kolunu kaybetse herkes şaşırırdı. East Blue'nun en güçlülerinin ödülleri 20-30 arası değişiyor. East Blue o kadar zayıf bir deniz anlayacağın. Shanks'ın Yonko seviyesinde olmasına gerek yok, 500 milyonluk bir adam olsa bile herkes şaşırırdı ki şaşırdılar, 500'ü geçtim, 100-200 milyonluk bir adam olsa yine herkes şaşırırdı.Shanks'ın o kadar erken yaşta Yonko olduğunu düşünmüyorum. WB merdivenleri iyi çıktın şimdi Yonko oldun gibi bir laf ediyordu, Yonko dediğimiz adamlar East Blue'da dolanmaz zaten, Shanks halen Grand Line'ın dışında East Blue'da dolanırken yeni dünyanın 4-1'ini nasıl kontrol etsin, ben imkan vermiyorum o dönemlerde Yonko olup yeni dünyanın 4-1'ini East Blue'dan kontrol ettiğine. Aksi halde WB'nin merdivenleri iyi çıktın lafının bir değeri kalmıyor, bu adam zaten 10 sene önce Yonko olmuş, ne merdiveni çıksın.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık