Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Analiz] Lucky Roo Hakkında Analiz

Hazır meyvesiz en hızlı karakter konusu gözüme çarpmışken basit bir teori açmak istedim.

Şimdi Lucky Roo reyizin şeytan meyvesi var mı, yok mu, varsa ne, üzerinde tartışılan konulardan biri.

Roo'nun ilk icraatini Foosha köyünde Higuma'nın adamlarından birini oldukça hızlı şekilde indirip yaptığını görüyoruz. Ayrıca Shanks Luffy'i deniz kralından kurtarırken aniden ortaya çıkıyor ve yine Mf savaşında birden beliriyor.

Okuyucularda şu fikri oluşturdu Shanks'ın tayfada hız meyvesi yemiş biri mi var.

Bu konuda Oda'nın ters köşe mantığının işleyeceğini düşünüyorum. Kızıl Saç Korsanlarının çekirdek üyelerinde meyve çıkmayacak. Shanks'ın meyvesi yok, Rayleigh'de şeytan meyvesi yok ve Roger korsanlarının da meyve yerine haki de usta olduklarını düşünüyorum. Kızıl Saç Shanks da Roger ve Rayleigh'in yolundan gidip tayfasıyla beraber haki de ustalaştı. İstisnalar dışında meyve yemediler yani.

Lucky Roo'nun Gücü nedir?

Kısaca Lucky Roo'nun şeytan meyvesi olduğunu sanmıyorum. Daha çok haki üzerine geliştirilmiş bir teknik çıkacaktır. Bu tekniğin ne oldugunu karakterin ana özelliği üzerinden çıkarmaya çalışıcaz.

+++ Et=Enerji +++

Lucky Roo'ya benzer bir özelliği bildiğimiz gibi Monkey D.Luffy taşıyor. Et yemek. Fark Luffy'nin lastik özelliği taşıması ve Cracker'ı uçurduğunda gördüğümüz gibi meyvesinden değişik teknikler çıkarabilmesi.

Yaşam Döngüsü;

Lucky Roo'nun bu kadar çok yemesinin, savaş için enerji depolaması nedeniyle olduğunu düşünüyorum. Bedeni üzerinde tam hakimiyet sahibi yediklerini kas'a ve enerjiye dönüştürebiliyor. Bedeni ondan şişman görünüyor ve Higuma'nın adamını ışık hızında indirmesinin sebebi bu. Adam 200-300 kiloluk koca bir enerji bidonu yani arkadaşlar, Luffy'e benzer ama ondan çok daha hızlı olduğunu düşünüyorum. Tam anlamıyla Luffy'nin meyve ile zar zor yaptığı şeyleri basit biçimde yapabilecegini düşünüyorum. Hız, dağı taşı parçalayacak fiziksel güç vesaire. Kendine özel bir bedeni var muhtemelen.

Misal Luffy'nin tekniklerini biliyoruz. Gomu Gomu sayesinde Luffy bedeninin sınırlarını zorlayabiliyor.

Cracker ile kapışırken Luffy bisküviler sayesinde Tank Man formuna geçmişti hatırlarsak. Depoladığı enerjiyle sürekli Tank Man formunda gezen bir Yonkou komutanı düşünürsek demek istediğim anlaşılır sanırım.

Yonkou komutanın haki ve yetenek ile fiziksel olarak meyveye üstün gelmesi durumu burada da işlenecektir.

KORSANLAR MARINEFORD'A NASIL GİRDİ?

Shanks'ın Mf'a gelmesi hakkındaki tahmin de şöyle olabilir. Daha önce haki de üst seviye karakterlerin hava olaylarıyla bir ilgisi olduğunu gördük. Kızıl Saç Korsanlarının haki sayesinde denizlerde akıntı yaratıp her yere çok çabuk ulasabildiklerini düşünüyorum.

Sonuç

Kızıl Saç Korsanları çoğunlukla haki kullanıcılarıdır; Bu nedenle Lucky Roo'nun şeytan meyvesi yok ve Şeytan meyvelerinden ziyade Roo, 200+ kilo yağ metabolize etmek için bedenini kullanır; bu ona süper hız, hayvani fiziksel güç verecektir.

Şeytan meyvesi yoktur da, teori tutar mı tutmaz mı karar veremedim. Tahminim serideki en hızlı (meyvesiz) adam olduğudur.

Roo da şeytan meyvesi olmadığını düşünüyorum ama teori tutmaz. Yani çekirdek tayfanın şeytan meyvesiz olduğunu düşünmüyorum. Eğer çekirdek tayfanın karakterlerinin işleneceği bi ortam - olay oluşursa, ki oluşması da gerek bunca yıldan sonra- bu güçlü karakterleri yaratırken meyvesiz bırakmada zorlanacağını düşünüyorum Oda'nın. Teach'in patır kütür meyve dağıtmasının ardından çoğunlukla karşılaştırılan Teach - Shanks olayında hakiye karşı meyve gibisinden bir durum olabilecek olsa da Oda, bu çok güçlü adamları meyvesiz çizemez gibi. Bir olsun iki olsun hadi meyvesiz kullanıcılar ama bi noktada tıkanır.

Bence şeytan meyvesi kullanıcısı. Meyvesi Luffy'ninki gibi aşırı enerji harcayan cinsten bişidir. Aşırı hız yaptığından çabuk yakıyor kalorileri. :)

O gemi ile Calm Belt'i nasıl geçtiler? Bu da ayrı bi mevzu. Bunlardan birinde ya ışınlanma meyvesi gibi bir şey var ya da zaman meyvesi gibi bir şey var.

Eline sağlık bu arada...

Oda'nın ironi anlayışı göz önüne alındığında tutar gibi. Çizme yeteneği olmayan adama çizilen şeyleri canlandırma gücü veren Oda, varil gibi olan bu arkadaşı serinin en hızlı adamı yapabilir.

Güzelmiş teori olabilir aslında bende zaten Shakns ın tayfasının meyve kullanıcısı olduğunu düşünmüyorum. Eline sağlık.

Eline sağlık güzel bir konu olmuş. Roo'nun meyvesi olduğunu bende düşünmüyorum ama teorinin gideri var tutma şansı yüksek. Hızından bahsedecek olursam tamam çok hızlı bir adam olabilir ama ben bunun sadece kısa mesafelerde etkili olduğunu düşünüyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık