Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Logia ve Paramecia Türü Şeytan Meyveleri'nin Uyanışları

Fiziksel olarak güçlendirdiği için yakın dövüşte en iyisi zoan dense de burda genelleme yapılıyor. İstisna olan çok meyve var.

Ateş meyvesi karakterin kaslarını şişirmese de rakibin karnında hiken patlatmak leopar yumruğundan güçlü olur.
Akainu'nun yumrukları direk eritip deliyor.
Kizaru'nun tekmeleri de hızdan dolayı çok güçlü. Kendisinin meşhur sözü var zaten "ışık ağırlıktır. Hiç ışık hızında tekme yedin mi?" diye.

Logialar hız da veriyor. Smoker duman halindeyken g2 luffy hızındaydı. Aokiji marinefordda koltuğundan wb'nin arkasına saniyeler içinde gitti. Kizarudan ve enelden hız konusunda bahsetmeyelim bile.

Dayanıklılık konusunda ise haki kullanmayanlara karşı dokunulmazlar. Eğer kendileri haki biliyorsa haki kullanıcılarına karşı da avantajı devam ediyor.

Ace orada askerleri engellemek için alev ağı yapıp gidiyor. İkisi denk olsa smoker ağdan geçebilirdi hatta ağı yok edebilirdi. Elindeki jitteye güvenip dalabilirdi.
Orda oturup ace yüzünden luffy'i bi daha bulamayabilirim diyor bi de yani "şimdilik kaçsınlar nasılsa yine denk gelirim" mantığıyla bırakamaz da.

"Sen duman olabilirsin ama ben ateşim" burdan sonrasını boşluk bıraksanız bile nasıl doldurulacağı belli. Aramızdaki savaş anlamsız olur bile dediyse "boşuna dövüşmeyelim benim üstünlüğüm belli" anlamındadır bence. Smoker'ın ace'i takip etmemesi ve olaydan sonraki konuşması da bunu gösteriyor.

Bi sonraki bölüm ace luffy'e "see you at the top" diyorsa mangakanın ace'in seviyesini nerde gördüğü belli. Adam 1 yumrukla 5 gemi uçurdu, ilerde bi bölümde 1 teknikle adanın yarısı yaktı. Smoker dumanla 2-3 kişi yakalamaktan başka bişey yapmadı. Duman=ateş bile olsa meyve kullanımlarındaki fark aşırı büyük.

Oda'nın smoker'ı tasarlayıp captain rütbesi verirken ona nasıl vurulacağını düşünmediğini sanmıyorum. Öyle olsa dragon bu adamı durduramazdı.
Ace'ten önce hakiyi düşündüyse ace'i hakisiz tasarlamış olamaz. Adama yonkou'nun 2. komutanı rütbesini tanıtıldığı bölümde verdi. Sadece yonkoular haki kullanacak diye düşünmemiştir herhalde.

@Starrk her iki konuda da katiliyorum. Hayvanlar insanlardan fiziksel olarak cok daha ustun. Kucuk hayvanlara bakarsakta bu boyle. Boy kilo oran orantisi yap kucuk hayvanlar aslinda insanlara oranla daha guclu cikiyor her hayvan boyledir. Zoan meyvesinin fiziksel gucu burdan geliyor. Sonucta insandan daha guclu daha kasli oluyosun ama paramacia hele logia yaninda bu fiziksel ustunluk hic birsey. Sadece meyve kiyaslarsak fark bu. Zoanin diger meyvelerle kapismasi icin saglam bir antik veya efsanevi olmasi lazim.

Bencede her meyvanın uyanısı vardır ama muhtemelen oda sensei bize sadece agırlıklı olarak paramicia türlerinde gösterecekki bu fark ortadan kalksın.

Ayrıca haki bildikten sonra ve bunda üst düzey olduktan sonra meyva kullanmısın kullanmamısın pek bi önemi kalmıyor.En basit örnegi ; Monkey D. Garp. Adam kimlerle kapısmısdır kimlerle

Bana göre seride su an en mutlak güc Haki.
Konuyu acan arkadas da güzel selere deginmis tesekkür ederim kendisine.Taraflı bi yazı yazdıgınıda düsünmüyorum. Zaten elimizdeki örnekler kısıtlı o yüzden bu örnekleri vermis.Ayrıca meyva sahibi olmakla onun avantajına sahip olmakla bitmiyor bu is.Kullancıı da cok önemli bence tabi en önemlisi oda sensei ne düsünüyorsa o oluyor.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık