Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Kuma'nın Ödülü ?

'Anketler' forumunda Hakuba-EneL tarafından 7 Nis 2018 tarihinde açılan konu

?

Kuma'nın ödülü ?

 1. 500.000.000 Beli altı

  17.2%
 2. 500.000.000 - 1.000.000.000 arası

  62.1%
 3. 1.000.000.000 Beli yi geçerdi

  20.7%
 1. Hakuba-EneL Shi Xing

  Hakuba-EneL (Shi Xing)
  Mesaj Sayısı 1,679
  Üyelik Tarihi30 Nis 2017
  Bartolomew Kuma

  [​IMG]

  Kuma, Paramecia türü bir meyve olan Nikyu Nikyu no Mi'yi yiyerek "Pati Adam" olmuştur. Meyvenin gücü ona, hava da dahil olmak üzere etrafındaki her şeyi çok yüksek bir hızla "itme"sine yarayan patiler vermiştir. Patileri saldırıları da iter. Kuma'nın ayaklarında da patiler olduğu düşünülmektedir. Bu sayede ittiği cisimlerin hızında hareket edebilir. Bir anda istediği bir noktada olabilir. Bu yüksek hızına rağmen oldukça yavaş yürür.

  Kuma'nın dokunduğu kişiler bir anda ortadan "kaybomuş" gibi görünseler de, aslında farklı bir yere giderler. Gidecekleri yer ne kadar uzak olursa olsun, meyve gücü etkilediği kişiyi hedefteki yere güvenli bir biçimde ulaştırır.

  Kuma patileri ile bir kişinin içindeki acı ve yorgunluğu çıkarabilir. Thriller Bark'ta Luffy'nin tüm acısını ve yorgunluğunu çıkarmıştır. Luffy uyandığında kendisini çok zinde hissettiğini söylemiştir. Bu bağlamda meyvenin iyileştirme gücü verdiği de söylenebilir. Ancak Kuma bu acı çıkarma işlemini, Roronoa Zoro'nun Luffy'nin acılarını almayı kabul ettiği için yapmıştır. Kişiden çıkan acı balonunu birinin almaması durumunda, balona ne olduğu bilinmemektedir.

  Kuma'nın dövüş stili sumo güreşçilerini andırır. Doğrudan saldırıya geçeceğinde, yere yakın durur ve avuç içleri ile rakibine yüksek hızda giden hava mermileri gönderir. Bu şekilde dövüşeceğinde ayaklarını yere gömer. Ayrıca patileri kılıç saldırıları da dahil olmak üzere, her türden saldırıyı geri püskürtebilir.

  Kuma sahip olduğu yeteneklerle, geniş ölçekte büyük yıkım gücüne sahip saldırılar da yapabilir. Bu gücüne dair en bilinen saldırısı "Ayı Şoku"dur. Saldırı yapmadan önce iki eli ile büyük bir pati baloncuğu oluşturur, ardından bu baloncuğun içerisinde hava sıkıştırarak onu küçük bir hale getirir. Küçük baloncuğu serbest bıraktığında ise, baloncuk aniden patlayarak ilk baştaki büyük haline dönerek etrafa ciddi hasarlar verir. Saldırı o kadar etkilidir ki, bir devden bile kat kat büyük olan Little Oars Jr.'ı darmadağın etmiştir.

  Sizce Kuma shichubukai olmasaydı iki sene sonraki ödülü ne kadar olurdu ?
   
 2. AntiNewEra (Üye)
  Mesaj Sayısı 821
  Üyelik Tarihi4 Ara 2017
  Bazı karakterler vardır, örneğin Hancock, 3 tip hakiye ve şahane şeytan meyvesine sahip olsa bile kısıtlı potansiyellidir. Hancock hiçbir zaman, neyini geliştirirse geliştirsin, yonko olamaz.

  Tüm shichubukailerin bir bakıma bu tarz karakterler olmalarına karşın, Kuma'nın çokçokçok rahat bir şekilde yonko sağkolu olabileceğini düşünüyorum meyvesinin limiti olmamasından dolayı. Ödülü de helalinden 1 milyar.
   
 3. kuroashi.no.sanji1993 燃える竜爪拳“火炎”竜王

  kuroashi.no.sanji1993 (燃える竜爪拳“火炎”竜王)
  Mesaj Sayısı 7,364
  Üyelik Tarihi5 May 2015
  600-650 olurdu büyük olasılıkla. Daha fazla da olabilir ama emin değilim.
   
 4. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 14,713
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Jinbei 400 üstü ise Kuma da maksimum 550 milyon ödül alırdı.Ben 500 olurdu diye tahmin ediyorum Law'dan net güçlü olarak görmüyorum.İvankov dövüyordu savaşta.
   
 5. Hakuba-EneL Shi Xing

  Hakuba-EneL (Shi Xing)
  Mesaj Sayısı 1,679
  Üyelik Tarihi30 Nis 2017
  Sabonun açıklanmış 602 ymiş kumada en az bu kadar olurdu
   
 6. Hakuba-EneL Shi Xing

  Hakuba-EneL (Shi Xing)
  Mesaj Sayısı 1,679
  Üyelik Tarihi30 Nis 2017
  O zaman aklı yoktuki
   
 7. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 5,299
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  750-850 arası bir ödülü olurdu bence.
   
 8. Monkey D. Dragon My Era... Begins!!!

  Monkey D. Dragon (My Era... Begins!!!)
  Mesaj Sayısı 13,415
  Üyelik Tarihi2 Nis 2014
  Meyvesi çok ters adam zeki ayrıca. Bayadır ortamlarda olduğunu da göz önüne alırsak rahat 600+ olurdu.
   
 9. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 14,713
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Farketmez olsa da İvankov'u yenemeyeceğini göstermiş oldu.Kuma fazla abartılıyor Jinbei'den güçlü olduğu bile şaibeli.Ödülü en kötü jenerasyondan Law - Kid gibi isimleri çok geçmez.500 eder işte.

  Zoro ve Sanji px bedenleri parçalıyor.2 sene önce de kesik atıyor bu adama.2 yıl sonraki Zoro ne yapar siz düşünün.Yeterince güçlü değil.Zoro şu an baya denk gider sonra yenilirse yenilir.
   
 10. Millennium Wizard King of Dressrosa

  Millennium Wizard (King of Dressrosa)
  Mesaj Sayısı 14,713
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Sabo ikinci adam ve 602 ödüle sahip.Kuma da devrimci olduğuna göre o ödülü alabileceğini nasıl düşünüyorsun ortada bir ikinci adam karmaşası olmuyor mu o zaman ? :) Böyle çöp bir oluşumda herkes 600 milyon ödül mü alıyor en fazla ikinci adam alabiliyor o ödülü. :D
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık