Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Klonlama Hakkındaki Görüşünüz

• Konbuyu başlatan IROH HAN
  • Başlangıç tarihi

Klonlama işlemine cevabınız

• Kullanılan toplam oy
    53

IROH HAN

Ben canlı varlıkların ve cansız kaynakların köleleştirilmesini doğru bulmuyorum. Herşeye sahibiz ama herşeyin sahibi değiliz, şahsen klonumun özgür yaşamasını isterim. Mesela bilim kurgu filmlerindeki gibi bilinçli veya bilinçsiz klon bedenlere bilincimin aktarılmasını istemezdim.
Merakımdan soruyorum yanlış anlama lütfen. Vegan veya vejeteryan mısın?
Eğer değilsen verdiğin cevabın altındaki yatan bu sebebin pek dolu olmadığı ve diğer pek çok kişi gibi bir insan hayatı söz konusu olduğu için bu karara vardığın kanısındayım. Bunun nedeni şu: Marketlerde satılan yumurtaların üretimi küçücük kafeslerde birçok tavuk sıkıştırılarak sağlanıyor. Et ürünlerinde de buna benzer bir durum söz konusu. Demek istediğim köleleştirme bu sektörlerde var ve senin burada koyduğun tavır nedir?
Burada gerçekleşen durum yukarıda yazdığım gibi pek çoğumuzun yaptığının benzeri bir eylem. Hayvanları yemesekte ölmeyeceğimiz halde etlerinden yararlanmak için öldürülmelerine ses çıkarmıyoruz. Mesela organlarını kullanabileceğimiz varlıklar insan dışında olsa kararlar onay verme yönünde eğilim gösterir. Mesele insan olunca değişillik gösteriyor karar. Belki bunun sebebi kendimizin veya yakınlarımızdan birinin buna ihtiyaç duymaması olabilir.
Bu arada ben de reddederim diye düşünüyorum, ama bilinçli bir halde olmayacaksa yukarıda yazdığım nedenlerden ötürü gönül rahatlığıyla kabul ederim.

Herkes burda bilinci dert etmiş fakat çoğunuz hayvanlarında belirli bir bilince sahip olduğunu bilmiyor herhal de. Bilinç dediğimiz kavram henüz daha tam açıklanamamış bir kavramdır ve nasıl oluştuğuyla ilgili bir çok teori vardır ilginçtir ki bunlardan bir tanesi bilincin olmaması gereken bir kirlilik olduğunu öne sürer aynı vücudumuzdaki solunum sonrası CO2 oluşması gibi aslında gerçekleşmesi istenilen bir eylemin yanında yan ürün olarak ortaya çıktığıdır. Bunun gibi bir çok farklı teori var ve bu yüzden bilinç hakkında çok bilgiye sahip değiliz fakat yapılan çalışmalarda hayvanların sadece iç güdüyle değil bir takım irade ile karar verdikleri zamanlar oluyor belki insan gibi bir bilince sahip olmasada bir bilince sahip oldukları aşikar. Fakat yine de hayvanlar hiç te umrumuzda değil her türlü işkenceye maruz kalıp doğal ortamından alınıp daracık alanlarda saklanıp eziyet görüyorlar yiyebileceğimizden çok daha fazlası stoklanıyorken hangimizin çok ta umrunda ? Yani bilinç işine çok takılmayın arkadaşlar bu sizi daha iyi hissettiriyor biliyorum fakat yapmadığımız şey değil sandığınız kadar iyi niyetli değiliz. Soruya gelicek olursak şimdiden konuşmanın anlamı yok çünkü işler yolunda giderken hiçbir sıkıntı yoktur doğru fakat işler bir boka sarsın bakalım gerçek yüzümüz o zaman ortaya çıkar ve hepimizin kendisiyle ilgili bilmediği gerçekler vardır ta ki o gün gelene kadar ..

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık