Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Kenbunshoku Haki vs Hız

straw-hat@

Bence Kizaru'yla normal şartlarda ya vs olmuyacak yada vs hiç olmayacak çünkü supernovaları harcarken kullandığı tekniklerle yenilmesi saçma olur.
Supernovalar Kizaru'nun hızına yetişemedi ama birkaç dakika sonra Rayleigh aynı Kizaru ile gayet normal şekilde savaşabildi, yani "kimse Kizaru'nun hızına yetişemez" gibi bir şey söz konusu değil.

Supernovalar Kizaru'nun hızına yetişemedi ama birkaç dakika sonra Rayleigh aynı Kizaru ile gayet normal şekilde savaşabildi, yani "kimse Kizaru'nun hızına yetişemez" gibi bir şey söz konusu değil.
Rayleigh Kizarunun hızına yetişemedi Kizaru'nun hedef farklıydı yata no kagami yaparken durdurdu bi daha yapsa yaralardı Kizaru'yu o yüzden dikkatsizlik etmedi ve kılıcını çekti Rayleigh güçlüdür ancak kim hızlı kim değil ile alakalı durum yok.Bide hızını kastederken adam herşeyiyle hızlı demek istemiyorum.Yani ışık hızını kullanarak yaptığı saldırılarda k. haki'yle durdurabilir mi eğer K.haki yoksa zaten durdurulamaz.Sorun o Kizaru güçlü mü değil mi meselesi değil.Hız mı Haki mi.

Rayleigh Kizarunun hızına yetişemedi Kizaru'nun hedef farklıydı yata no kagami yaparken durdurdu bi daha yapsa yaralardı Kizaru'yu o yüzden dikkatsizlik etmedi ve kılıcını çekti Rayleigh güçlüdür ancak hızla alakalı durum yok.Bide hızını kastederken adam herşeyiyle hızlı demek istemiyorum.Yani ışık hızını kullanarak yaptığı saldırılarda k. haki'yle durdurabilir mi eğer K.haki yoksa zaten durdurulamaz.Sorun o Kizaru güçlü mü değil mi meselesi değil.Hız mı Haki mi.
Bende zaten Kizaru'nun gücüyle ilgili bir yorum yapmadım ki, mesajım tamamen hız üzerineydi, neyse şöyle söyleyeyim o zaman; Drake'in yerinde Rayleigh olsa o tekmeyi yemezdi, bir şekilde savuşturur yada karşılardı.

Bende zaten Kizaru'nun gücüyle ilgili bir yorum yapmadım ki, mesajım tamamen hız üzerineydi, neyse şöyle söyleyeyim o zaman; Drake'in yerinde Rayleigh olsa o tekmeyi yemezdi, bir şekilde savuşturur yada karşılardı.
Yanlış anladıysam kusura bakma :) Yani sana göre K.Haki ile en hızlı saldırılar durdurulur.

Yanlış anladıysam kusura bakma :) Yani sana göre K.Haki ile en hızlı saldırılar durdurulur.
Aslında tam o şekilde düşünmüyorum, Rayleigh karşılayabilir dememin sebebi Rayleigh'in kendisininde hızlı bir adam olması, şu şekilde bir örnekleme yapacak olursam: Usopp'ta Rayleigh ile aynı seviyede K.Haki olduğunu varsaysak ve Drake'in yerine bu K.hakili Usopp'u koysak hakisine rağmen o tekmeyi yerdi, K.Haki tek başına yeterli olmaz (örnekleri Drake üzerinden götürmek istemememin sebebi hızı vs. hakkında pek bir bilgimiz olmaması)

Aslında tam o şekilde düşünmüyorum, Rayleigh karşılayabilir dememin sebebi Rayleigh'in kendisininde hızlı bir adam olması, şu şekilde bir örnekleme yapacak olursam: Usopp'ta Rayleigh ile aynı seviyede K.Haki olduğunu varsaysak ve Drake'in yerine bu K.hakili Usopp'u koysak hakisine rağmen o tekmeyi yerdi, K.Haki tek başına yeterli olmaz (örnekleri Drake üzerinden götürmek istemememin sebebi hızı vs. hakkında pek bir bilgimiz olmaması)
Anladım.Kişiye göre değişir.

Hocam ısrarla anlamak istemiyorsun galiba :D Hem hızlı olucaksın hemde k.hakin iyi olucak diyorki kizaru'nun hızıyla mücadele edebilesin kapiş.
Hiç istermiyim :D

olay kimle kimin karşılaştıgına göre degişir. çok aşırı hızlı birisinin karşısına en güçlü gözlem hakisine sahip eneli bile koysan hızına ayak uyduramazsa saldırılarından kurtulamaz serideki en hızlı karakter kizaru deniyor ama bence kuma neyse gereksiz tartışma yaratmıyım dedigim gibi

gözlem haki + orta seviye hız > yüksek hız (kuma kizaru über oldugu için bu denklemden çıkarılabilir) sistem bu

_Özkan_

Ben kizarunun ışık hızını çözemedim.Acaba tembelliği meyve gücüne etkimi ediyor.Işık hızı için çok yavaş değilmi yani konunun seyiri değişmez inşallah ama luffynin G2si ışık hızına çok yaklaşmış olumuyormu ozaman?

Nuh'un üstünde Hordy'le dövüşürken o ara Hordy son hapları yuttuğunda Luffy yetişememişti.Koca vs boyunca ne yapacağını bile bile hareket eden luffy o an yetişememişti.Konsantresi mi bozulmuştur bilemiyorum ama hıza yenilmişti.
Eğer animedeki sahneden bahsediyorsan o fillerdi mangada öyle bir sahne yoktu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık