Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili sorusu olan, şifresini unutan üyelerimiz "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Teori] Karasakal'ın Thatch'yi öldürmesi

'Manga Genel ve Sohbet' forumunda Erkan12 tarafından 24 Kas 2018 tarihinde açılan konu

 1. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,791
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Bir çok arkadaşımız haklı olarak Karasakal'ı bu konuda suçluyor,

  En son yaşanan gelişmeler ve Teach'in Ace ile olan dövüşünde kullandığı cümle benim aklıma başka bir ihtimali getirdi, acaba Thatch meyveyi yedikten sonra mı Teach tarafından öldürüldü?

  Çünkü Teach ''başka şansım kalmamıştı'' diyor,

  [​IMG]

  bazı arkadaşlarımız da nasıl şansın yoktu niye sormadın, istemedin tarzında söylenip Teach'i haklı olarak suçlamışlardı.

  Şimdi buradaki yeni gelişmeden kastım artık şunu biliyoruz ; Bir meyve kullanıcısını öldürüp meyveyi kendine çalabiliyorsun, Burgess Sabo'yu öldürüp meyveyi kendine almaya çalışmıştı mesela. Yani bizim önceden düşündüğümüz şey Teach'in Thatch'yi meyveyi yemeden önce öldürüp meyveyi bir bütün olarak çaldığıydı, ama Thatch'i meyveyi çoktan yemişse Teach'in hakkaten dediği gibi onu öldürmekten başka şansı kalmamış olur ve Thatch'i öldürmek zorunda kalır ve meyveyi o şekilde çalar.

  Teach'in önceki Ace ile ilgili yaptığı konuşmalara tekrar baktım, meyveyi yemeden önce öldürdüğü ile ilgili bir kesinlik göremedim, yani dediğim gibi Thatch meyveyi yedikten sonra Teach tarafından öldürülmüş olabilir.

  Bu daha mantıklı olur açıkçası, Teach'in meyveyi onu öldürmeden alıp yemesi ve kendini WB korsanlarına durduk yere düşman etmemesi de onun işine gelirdi, ama Thatch'i meyveyi zaten yemişse o meyveyi onu öldürmeden alma gibi bir şansı da kalmamış demektir.
   
 2. Mesaj Sayısı 4,792
  Üyelik Tarihi3 Mar 2016
  Bunun konusunun açılmasına ne gerek var ki ?

  Hangi ihtimal gerçekleşmiş olursa olsun bu Teach'in kansız şerefsiz olduğu gerçeğini değiştirmiyor.
   
 3. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 7,706
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Karasakal Thatch'i öldürmeden etkisiz hale getirebilecek kapasitede bir adam elbette. Fakat olay bildiğim kadarıyla gece oluyor. Thatch ile ciddi bir dövüşe girse, çıkacak gürültüler kaçışı için sıkıntı yaratabilirdi. Sinsice saldırıp tek darbede işini bitirmiş olabilir. Fakat dediğin şey de gerçekleşmiş olabilir elbette.
   
 4. playhunter_43 Getsuga Tenshō

  playhunter_43 (Getsuga Tenshō)
  Mesaj Sayısı 901
  Üyelik Tarihi19 Tem 2010
  Hala nasıl meyve çaldıklarını bilmiyoruz, yani yemeden önce mi sonra mı onuda bilmiyoruz.
  Beyazsakal'dan çalarken bunu Yami Yami gücü ile mi yoksa, kendi bildiği yöntem ile mi çaldı hala belirsiz.
   
 5. Kuroro Skill Hunter Site Yetkilisi

  Kuroro (Skill Hunter)
  Mesaj Sayısı 7,706
  Üyelik Tarihi16 Kas 2014
  Burgess bıçakla girişiyordu Luffy'ye. Karasakal olmadan da çalabiliyorlar anlaşılan.
   
 6. Erkan12 Pirate King

  Erkan12 (Pirate King)
  Mesaj Sayısı 4,791
  Üyelik Tarihi4 Nis 2010
  Hadi diyelim ki Teach WB korsanlarına ihanet etmek istedi, yine de kendini onlara düşman etmek ve onları kızdırmanın ona bir fayda getirmeyeceği açık, yani Thatch'i yi neden öldürmek zorunda kaldım diyor? Madem meyveyi daha yememiş, Thatch'yi bayıltırsın ve meyveyi yersin sonra sıvışırsın, WB belki buna kızmazdı bile haylazlık etmiş der en fazla tayfadan kovardı.

  Ama öldürmek zorunda kalmasının sebebi ne? Artık birisini öldürüp meyve çalınabileceğini de biliyoruz, yani Teach'in bu şekilde çoktan meyveyi yemiş olan Thatch'yi öldürmesi daha mantıklı geliyor bana.

  WB olayında devreye 2.ci meyve girdiği için oradaki yöntem bence daha farklı. Ama Burgess'ten anladığımız kadarı ile Teach olmadan da meyveyi kendilerine çalabiliyorlar demek ki, yoksa Teach Dressrosa'da değil, ve Sabo'yu ölüdürüp Mera meyvesini ben alacağım diyordu Burgess.

  Nasıl yani, eğer Teach Thatch'yi sadece bayıltsaydı ve meyveyi o şekilde çalsaydı yine de şerefsiz olduğunu söyler miydin?

  Bu şekilde yapma şansı var mıydı yok muydu, tartışma konusu bu.

  Bu adamın WB korsanlarına garezi olsa, önce Ace'i öldürürdü, Marco'yu da piyasadan silerdi. İkisini de sağ bırakmış.
   
  Son düzenleme: 24 Kas 2018
 7. Chaos Bringer Warchief Vol'jin

  Chaos Bringer (Warchief Vol'jin)
  Mesaj Sayısı 1,701
  Üyelik Tarihi29 Kas 2016
  Teach 1 taşla 2 kuş vurarak, hem planları için aradığı meyve Yami Yami hemde Shanks'tan korunmak için WB tayfasının içine saklanıyor. Zaten o gemiye bağlı olmayan birinin amacı için tayfadan birini öldürmesi bence onu itibarsız yapmaz. Aksine başarılı yapar.
   
 8. İllumiuchiha (Üye)
  Mesaj Sayısı 1,589
  Üyelik Tarihi22 Haz 2017
  Korsan dediğin her türlü öldürürdü fakat bu karasakalin onu öldürmek istediği anlamına gelmez eğer bir seçeneği olsa öldürmezdi. Ace'nin romanından bildiğimiz üzere thatch ile teach arkadaşlar.
   
 9. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 20,668
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Thatch meyveyi yediği için öldürmek zorundaysa o zamanlar da biliyor demek meyve alma muhabbettini. Bence bu "tatlı" bir bilgi olur. Gerisi çok da şey değil.
   
 10. Alpamis Monkey D. Luffy

  Alpamis (Monkey D. Luffy)
  Mesaj Sayısı 20,073
  Üyelik Tarihi8 Eki 2014
  Böyle olsa yine daha iyi olur.

  Ama yine de adamları bu olayın işe yarayıp yaramadığından emin değildi. Shiryu eğer işe yaramazsa dağılacak mıyız diye soruyordu? Teach yami yamiyi bu şekilde aldığını söylememiş midir Shiryu'ya ve diğerlerine? Ya da bu gibi adamları sözle değilde icraatle inandırırım deyip hiç bahis bile etmedi mi? Benim aklımı bu karıştırıyor.

  Yine de dediğim gibi Teach'in bir meyve için yıllardır dost diye kendini tanıttığı adamı öldürmesinin benimsenecek bir tarafı yok. Baştan beri onları arkadaşı olarak görmüş olmasa bile onları kandırdığı arkadaşıymış gibi davrandığı gerçeği değişmiyor. Benim açımdan serinin ruhuna ters giden bir olaydı Teach'in yaptığı.

  Luffy'nin en önem verdiği kavram nakama kavramı. Bir çok yerde kendi ölecek olsa bile her zaman arkadaşlarının canını öne koymuştur. Teach de ise bu tam tersi. Kendini her şeyden öne koyuyor.

  Teach'in yine de Beyazsakal ve tayfasından kimseyi önemsediğini düşünmüyorum. Önemseseydi Ace'i denizcilere teslim etmezdi...
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık