Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Haikyuu!!

İsim: Haikyuu!!
Tür: Spor
Mangaka: Haruichi Furudate
My Anime List Puanı(Anime): 8.64
My Anime List Puanı(Manga): 8.76
Türkanime Puanı: 9.08
Benim Puanım: 9.49

Konu: Televizyonda izlediği bir voleybol maçı sonucunda voleybol aşkı kabaran Hinata; ortaokulda kendi kendine voleybol çalışmaya başlar. Olayla alakası olmayan arkadaşlarına yalvara yakara bir takım toplar ve turnuvaya katılır. Turnuvadaki ilk ve son maçında; kortun kralı Kageyama tarafından tokatlanır.

Daha sonra; hayranı olduğu oyuncunun okuduğu lise olan Karasuno'ya giden Hinata; burada Kageyama ile karşılaşır. Çeşitli olaylar sonucunda, ikilimiz artık arkadaş olmuşlardır. Tabi bir yandan da aralarındaki rekabet devam etmektedir.

Karasuno birbirinden çeşitli badireler atlattıktan sonra ulusallara katılmış ve orada oldukça güzel bir performans göstermiştir. Her ne kadar çeyrek finalde elenmiş olsalar da; gönüllerimizin şampiyonlarıdırlar.

Ulusallar

2nd Round

3rd Round

Quarter-Finals

Semifinal

3 Nisan 2020 Editi

Bugün anime sezon finali yapmış. Daha doğrusu sezon ikiye bölündüğü için 14.bölümü temmuz ayında izleyebileceksiniz. O yüzden buraya manganın kaldığı yeri koyayım dedim belki bekleyemeyip devam etmek isteyenler olur. Bugün çıkan bölüm 249'du. Güncelde ise bu hafta 389 çıkacak. Önünüzde çook uzun bir yol var animeciler. :D
https://ww4.readhaikyuu.com/chapter/haikyuu-chapter-249/

Son düzenleme:
Mangayı okumak isteyenler için: https://ww3.readhaikyuu.com/

@twei
@Mırage

Evet; şanlı karasunomuz elendi. Üçüncü sınıflar artık yok. Gelecek sene için kimleri transfer etmeliyiz? Kim nerede oynar? Takımdan beklentiniz nelerdir?

Ayrıca ulusallar hala bitmedi. Kupa şanlı Fukurodanimizin ellerinde kalkacak mı dersiniz? Yoksa Karasuno'yu geçen Kamomedai şampi diyebilir miyiz?

Zor be başkan. Okul takımında ben de son maçlarımda normalden fazla savaşmıştım, bana o zamanları hafiften hatırlattı. Gerçi benim son maçım ne kadar koşsam da, ne kadar düşüp kalksam da 3-0 yenilgiyle bitmişti, böyle şonenlerdeki gibi olmuyor hayat sonuçta ama okuyunca daha iyi bir son yaşamışsın hissi veriyor (Belki de bi yerde bu eserler insana terapi gibi geliyordur. Eminim bi uygulaması vardır bunun, neyse). Bizden sonraki sene gelen takım 10 yemiş bak o biraz acımı hafifletti sonradan, umarım karasunoda böyle olmaz :D

Kim kazanır bilmiyorum, umarım timeskip olur ve Hinata kendini adam gibi geliştirir.

Zor be başkan. Okul takımında ben de son maçlarımda normalden fazla savaşmıştım, bana o zamanları hafiften hatırlattı. Gerçi benim son maçım ne kadar koşsam da, ne kadar düşüp kalksam da 3-0 yenilgiyle bitmişti, böyle şonenlerdeki gibi olmuyor hayat sonuçta ama okuyunca daha iyi bir son yaşamışsın hissi veriyor (Belki de bi yerde bu eserler insana terapi gibi geliyordur. Eminim bi uygulaması vardır bunun, neyse). Bizden sonraki sene gelen takım 10 yemiş bak o biraz acımı hafifletti sonradan, umarım karasunoda böyle olmaz :D

Kim kazanır bilmiyorum, umarım timeskip olur ve Hinata kendini adam gibi geliştirir.
Üf resim bana da yaktırdı. En azından ulusallara gittiler ya. Zaten başından beri hedefleri ulusallara gidebilmekti. Sonuna kadar da zorladılar. İçlerinde bir pişmanlık kalmadan mezun olabilirler.

Hinata'nın Hoshiumi gibi bir all around player olmasını çok istiyorum ya. Hoshiumi denilen hayvan kusursuzdu arada oyun bile kurdu. Hinata bu oyunda var olmak istiyorsa mutlaka onun gibi olmalı. Bir dahaki turnuvaya kadar servislerini geliştirse ve biraz da dayanıklılık kassa; kalan power upları da maç içinde alır. :D

Daichi; Sugawara ve Asahi gidiyor sadece. Nishinoya ve Tanaka kalıyorlar bir sene daha. Tanaka takımın canavar üçlüsü kadar iyi olmasa da Asahi'nin yerini doldurur power up alarak. Nishino'ya zaten çok iyi bir libero. Kageyama denen şerefsiz her ne kadar karaktersiz de olsa o varken kimse üzülmez Sugawara'nın gidişine zaten.

Şu takıma gereken iki şey var. Daichi'nin yerini doldurabilecek biri ve önde hem Tsukki'ye hem de Hinata'ya alternatif olacak biri. Yani hem defans konusunda iş yapacak hem de atak gücü olacak Tsukki gibi hantal olmayacak. Daichi'nin yerini ennoshita alacak sanırım. Daichi sakatlanınca yerine onu almışlardı. Bir Daichi değil ama bir dahaki ulusallara kadar onun seviyesine yaklaşabilir.

Diğer dediğim alan için de şöyle hevesli, ateşli bir birinci sınıf bulurlarsa tamamdır. Mangada da demişlerdi takımın yedek kulübesi çok dar. Hinata ya da Tsukki gibi adamlar çıkınca takım ne kadar direnirse dirensin yeniliyor. Şöyle hem Tsukki'yi hem de Hinata'yı hırslandıracak bir birinci sınıf getirsin mangaka iyi olur. :D

Aslında Sawamura ve Azumane'nin yerine geçicek olan karakterler belli.
Sawamura:Kaptan olan Daichi takımda açıkları kapama görevi görüyordu sakin ve olgun kişiliği ile takımı gayet iyi yönlendirebiliyordu onun yerine geçicek olan kişi Daha önceden belirtilmiş olan Ennoshita olucak.Bir timeskip ile birlikte bu karakter de büyük ölçüde Sawamura'nın yerini doldurabilecek kıvama gelir.Wakutani maçında bunu gösterebilmişti.
Azumane:Azumane'nin yerine ise Tanaka geçer Spring Tournament'de kendisini baya geliştirdi.Her ne kadar Azumane kadar güçlü olmasa da teknik konusunda kendisi geliştirebilen bir karakter ve Azumaneye göre daha fazla refleksleri gelişmiş.Arada kendisini bozuyordu ama bu henüz yeni tekniklerini oturtmadığından kaynaklanıyordu.
Takımda yeri değişen pek olur mu bilemedim Shoyo'nun yeri değişebilir middle blocker'dan Wing Spiker'a geçebilir burada açık oluşur.Turnuva sonrası takımın ününün yayılması ile birlikte bir çok yeni üye katılabilir.Ama ana kadroda öyle çok fazla açık yok bu son elenilen maçda da gördüğümüz gibi üst üste maçlara çıkmak çok yorucu oluyor.Yeni üyeler ana kadrodan çok daha fazla yardımcı rolünde olurlar.

Aslında Sawamura ve Azumane'nin yerine geçicek olan karakterler belli.
Sawamura:Kaptan olan Daichi takımda açıkları kapama görevi görüyordu sakin ve olgun kişiliği ile takımı gayet iyi yönlendirebiliyordu onun yerine geçicek olan kişi Daha önceden belirtilmiş olan Ennoshita olucak.Bir timeskip ile birlikte bu karakter de büyük ölçüde Sawamura'nın yerini doldurabilecek kıvama gelir.Wakutani maçında bunu gösterebilmişti.
Azumane:Azumane'nin yerine ise Tanaka geçer Spring Tournament'de kendisini baya geliştirdi.Her ne kadar Azumane kadar güçlü olmasa da teknik konusunda kendisi geliştirebilen bir karakter ve Azumaneye göre daha fazla refleksleri gelişmiş.Arada kendisini bozuyordu ama bu henüz yeni tekniklerini oturtmadığından kaynaklanıyordu.
Takımda yeri değişen pek olur mu bilemedim Shoyo'nun yeri değişebilir middle blocker'dan Wing Spiker'a geçebilir burada açık oluşur.Turnuva sonrası takımın ününün yayılması ile birlikte bir çok yeni üye katılabilir.Ama ana kadroda öyle çok fazla açık yok bu son elenilen maçda da gördüğümüz gibi üst üste maçlara çıkmak çok yorucu oluyor.Yeni üyeler ana kadrodan çok daha fazla yardımcı rolünde olurlar.
Turnuvanın devamı hakkında ne düşünüyorsun? İtachiyama, hiçbir maçı çizilmeden elendi. Ben Sakusa faktöründen dolayı turnuvayı kazanacaklarını düşünüyordum. Bu yüzden bayağı bir şaşırdım. :D Şimdi onlar da seneye Karasuno gibi daha da hırslı olacaklar. Belki aynı durumun oluşması için Kamomedai de elenir.

Turnuvanın devamı hakkında ne düşünüyorsun? İtachiyama, hiçbir maçı çizilmeden elendi. Ben Sakusa faktöründen dolayı turnuvayı kazanacaklarını düşünüyordum. Bu yüzden bayağı bir şaşırdım. :D Şimdi onlar da seneye Karasuno gibi daha da hırslı olacaklar. Belki aynı durumun oluşması için Kamomedai de elenir.
Daha önce de İtachiyama'nın birinci olucağını düşünüyordum geleni gideni falan çizerdi ama bir baktım adını sanını duymadığımız bir takım gelmiş bunları çizmiş çok şaşırdım.Hem Sakusa vardı onlarda hem de çok iyi bir libero, kazanan takım nasıl bir takımsa artık :/

Daha önce de İtachiyama'nın birinci olucağını düşünüyordum geleni gideni falan çizerdi ama bir baktım adını sanını duymadığımız bir takım gelmiş bunları çizmiş çok şaşırdım.Hem Sakusa vardı onlarda hem de çok iyi bir libero, kazanan takım nasıl bir takımsa artık :/
Anladığım kadarı ile pasör olan kaptanları sakatlanıyor. Diğer takım hakkında bir fikrimiz yok ama sonuçta çeyrek finale kalan en güçlü sekiz takımdan biri. Pasörsüz İtachiyama'yı zar zor yenebilmişler.

Şu aralar çok iyi gidiyor ya manga. Animenin dördüncü sezonu İnarizaki maçından sonra bitecek muhtemelen. O zaman millet dayanamayıp gelecek bu başlığa. Bence iyi başlık rezervledik bu başlık uçar ileride. :D

Anladığım kadarı ile pasör olan kaptanları sakatlanıyor. Diğer takım hakkında bir fikrimiz yok ama sonuçta çeyrek finale kalan en güçlü sekiz takımdan biri. Pasörsüz İtachiyama'yı zar zor yenebilmişler.

Şu aralar çok iyi gidiyor ya manga. Animenin dördüncü sezonu İnarizaki maçından sonra bitecek muhtemelen. O zaman millet dayanamayıp gelecek bu başlığa. Bence iyi başlık rezervledik bu başlık uçar ileride. :D
Aaa pasör mü sakatlanmış ben orayı kaçırmışım ingilizcem çok iyi değildir çünkü :/O zmn hala Kamomedai 'ın şampiyon olma olasılığı var.
Aynen öyle 4.sezon başlayınca gelirler :D

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık