Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Grand Line'ı Fetheden İlk Adam

İşte Norland rotası nerede yazılıydı, teoriye göre tarihi kayıt ettirdi ya. Rota için kitabeler bilinmeli diye böyle yazdım. Başka bir işle uğraşıyorum ben de yanlış anlamış olabilirim.
Rotası birebir demiyorum. Mesela Skypia-Jaya gibi gibi yerler Noland'ın efsanesinde(yalanlarında) bulunuyor. Roger bu yerleri arıyor gibi düşün.

Roger gençken denize açılıyor. Sonra da tekrar denizleri fethedip KK oluyor. Bir de bu adam Luffy gibi şanslı. Luffy şuan bir rotayı mi takip ediyor? Hayır.

Rotası birebir demiyorum. Mesela Skypia-Jaya gibi gibi yerler Noland'ın efsanesinde(yalanlarında) bulunuyor. Roger bu yerleri arıyor gibi düşün.
Anladım demek istediğini, de Skypia'daki toprak ile Jaya zaten aynı yer. Orada bir kitabe bulunması ve Roger'ın oraya bir not bırakması tek 1 örnek teşkil eder. Benim farklı özelliği olan bir yere uğramam bir rota belirtmez. Ama sadece kırmızı duvarları olan dükkanlara girmem bir rota oluşturur demek istediğim o. Neyse sen haklısın, sanırım ben yanlış okudum ve değerlendirdim başka bir şeyle uğraşırken.

Roger küçüklüğünden beri hayal kurmuyordu. Mangadaki sohbetleri hatırlarsanız baştan son bir yolculuğa çıkıyorlar. Bunları Luffy ile karşılaştırmayın. Luffy daha 2-3 yıllık korsan ve tek bir yolculukta ilerliyorlar. Roger Raftel'e ulaştığında Brook'un da onu anımsamasını düşünürsek en azından 20-30 yıllık bir korsandı. Ve son yolculuğunda Raftel'e ulaştı. Skypia adasına mevzusu da şöyle bence. Hatırlarsanız minklerin orada normal seyri takip ederek de Raftel'e ulaşabilirsiniz dendi ama o rota ile başka bir adaya ulaşıp orada zaten bu yol kitabelerini falan öğreniyorsunuz ayrıca kesin önemli kitabe de vardır. Orada Roger bu yol kitabelerini vesaire öğrenip tekrardan son bir yolculuğa çıktı ve akabinde Skypia de o yazıyı yazdı sona götüreceğim diye ve yol kitabelerini de bularak büyük ihtimal Raftel'e ulaştı. Bu bilgileri gözden geçirmeniz gerekirdi. Bu yüzden bu teoriyi tutarlı bulmuyorum açıkçası.

öncelikle emeğinize sağlık.

Roger çok uzunca bir süre East blueda takılıp daha sonra GL girince power up alarak ilerledi gibi
bir şey hatırlıyorum. Eğer bu hatırladığım doğruysa Rogerın baştan beri hedefinin olması saçma olur. Bana göre bunları tam bir mantık düşünüp yapmıyor Oda, Roger de her şeyin sesini duyma olayı sayesinde Kitabeleri okuyup rafteli buldu. Daha öncesinde kitabeleri kimse umursamıyordu.

bu arada aklıma geldi
Roger de meyve var mıydı? Bana göre serideki açıklanan hiçbir meyve Roger de olamaz yoksa mutlaka değinilmesi gerekirdi.

Roger çok muhtemelen meyvesiz ( Shanxın ilk bölümlerde şeytan meyvesine bakışı, Buggy nin meyve yeme hikayesi gibi olaylar bu yönde düşündürüyor.) Meyvesiz birisinin öyle Düşmanlara karşı KK olabilmesi de alacağı power upları düşündüğümde içinden çıkmakta zorlandığım bir konu.

Bunu görmemiştim. Oda ve easter egg diyorum başka bişey demiyorum :)
öncelikle emeğinize sağlık.

Roger çok uzunca bir süre East blueda takılıp daha sonra GL girince power up alarak ilerledi gibi
bir şey hatırlıyorum. Eğer bu hatırladığım doğruysa Rogerın baştan beri hedefinin olması saçma olur. Bana göre bunları tam bir mantık düşünüp yapmıyor Oda, Roger de her şeyin sesini duyma olayı sayesinde Kitabeleri okuyup rafteli buldu. Daha öncesinde kitabeleri kimse umursamıyordu.

bu arada aklıma geldi
Roger de meyve var mıydı? Bana göre serideki açıklanan hiçbir meyve Roger de olamaz yoksa mutlaka değinilmesi gerekirdi.

Roger çok muhtemelen meyvesiz ( Shanxın ilk bölümlerde şeytan meyvesine bakışı, Buggy nin meyve yeme hikayesi gibi olaylar bu yönde düşündürüyor.) Meyvesiz birisinin öyle Düşmanlara karşı KK olabilmesi de alacağı power upları düşündüğümde içinden çıkmakta zorlandığım bir konu.
Şimdi sanırım doğru şekilde ifade edemediğim için bir çok arkadaş beni şöyle anlamış ; " Gol D. Roger Raftel'i hedefleyerek Noland'ın çizdiği rotadan gitti." Aslında böyle demek istemedim. Düşünün bir çocuk. Altın şehir, denizin dibinde yarı insan yarı balık varlıkların yaşadığı bir ada, dünyanın sonundaki gizemli ada gibi hikayelerle büyüdü ve bunların gerçekliğine inandı. Belkide herşeyin sesini duyan Roger' a Yalancı Noland hikayeleri gerçekliklerini fısıldadılar ? One Piece' te Will' in ( arzunun ) bir miras gibi taşındığı ortada. Öyle ya da böyle içgüdüsel olarak masallar vasıtasıyla Noland' ın arzusu Roger' a geçmiş olabilir. Roger' ın arzusunuda Luffy taşıyor ve nitekim çanı Luffy çaldı :)
Meyve konusuna gelince Gol D. Roger' ın herhangi bir şeytan meyvesi varmış gibi görünmüyor. Tayfası Buggy'nin meyve yer gibi yaptığı sahnede konu hakkında oldukça cahil görünüyordu. Ayrıca hasır şapkanım bir sonraki taşıyıcısı oşan Shanks' ında yine şeytan meyvesinin olmadığı biraz aşikar gibi. Yonkoların belirli temalar üzerinden aşırı güçlendikleri bir durum söz konusu. ( Mesela Kadio ve tayfası tamamen Zoan şeytan meyveleri ve Smilelar taşıyorlar.) Shanks ve tayfasıda muhtemelen Haki konusunda oldukça ilerlemişler. ( Ben Beckman' ın Marineford' da basit bir tabancayla belkide en güçlü Logialardan birini - Şahsi fikrim Oda tarafından nerflenmiş en güçlü Logia olduğudur.- durdurabilmesi çok açık bir örnek. ) Shanks'tan hareketle Roger' ın temel gücünün Haki, özellikle Kralların Hakisi olduğunu düşünüyorum. Bana göre henüz Haki' nin gerçek gücü açıklanmadı. Sonuçta yere göğe sığdırılamayan Kralların Hakisi şu an amele adamları bayıltmaktan başka bir işe yaramıyor. Bence Haki konusunda daha bişey görmedik. Ayrıca Will ( arzunun ), D. olmanın ya da herşeyin sesini duyma gücünün nelere kadir olduğunada vakıf değiliz :)
Özetlersem Roger Haki yememiş içmemiş Haki kasmış bir abimizdi :p

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık