Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Gordon Freeman

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Benim en çok canımı sıkan şey, Half Life 1'de sonradan da alacağı takma adı gibi "Özgür bir adam"dı. 2. oyunda mesih gibi resmedildi. Bu hiç mi hiç hoşuma gitmedi. Freeman'a seçilmiş kişi muamelesi beni biraz soğuttu konseptten. Keşke ilk oyundaki gibi kalıp, random ilerleyen bir hikaye olsaydı. Kaderi izler gibi bir hava yaratıldı oyunda.
Bana göre 1. oyunda o köhne tenha yerlerde, şıp şıp damlayan suyun oluşturduğu gerilimli anları yaşadığımız karakterin, kimliğinden bir haber olduğumuz hatta şöyle diyeyim en başlarda dümdüz oynarken oturtulmuş hikayesiyle tanışınca hatta dilsiz olması bile Gordon'u sevdirdi bana. Yani sıradan bir insan olması mı demeliyim bilemedim. Ve sonrasında gelen diğer seriler Blue-Shift bir güvenlik görevlisiyle oynarken Gordon'u etrafta görmenin verdiği haz(yani kendini). O oynadığın dolaştığın yerleri başka bir gözden görmek çok iyi bir kurguydu gerçekten, aynı şekilde Shephard içinde geçerli. Şöyle bitireyim aynı kurgu Prince of Persia'nın 2. oyun serisinde kullanıldı(Warrior Within). Müthiş sükse yaptı, iyi hatırlıyorum çıkışını 2. oyunla yapmıştı. Hatta Gordon'un neden böyle iyi bir karakter olduğu sorulduğunda o aslında "sizsiniz" denilmişti Gabe tarafından.

Benim en çok canımı sıkan şey, Half Life 1'de sonradan da alacağı takma adı gibi "Özgür bir adam"dı. 2. oyunda mesih gibi resmedildi. Bu hiç mi hiç hoşuma gitmedi. Freeman'a seçilmiş kişi muamelesi beni biraz soğuttu konseptten. Keşke ilk oyundaki gibi kalıp, random ilerleyen bir hikaye olsaydı. Kaderi izler gibi bir hava yaratıldı oyunda.
İşte bunlar hep G-man :D

Half-Life yazarlarının sonuncusu da Valve'dan ayrılmış, anlayacağınız geçmiş olsun, Gordan'ı daha da göremeyiz.
Bence 3. oyunun (veya çıkacaksa Episode 3'ün) senaryosu çoktan hazırdır. Ama oyunu çıkarmaları için hiçbir sebep yok. Valve zaten çok iyi durumda, Steam sayesinde paraya para demiyorlar. Bu kadar hype yapılmış bir oyunu çıkarmak büyük risk, illa ki eleştirenler olacak çünkü. Ya vezir ya rezil olurlar. İhtiyaçları yok böyle bir risk almaya. Ne zaman ki şirket halinde zarar etmeye başlarlar, iflas yolu gözükür işte o zaman Half-Life 3'ü duyurup bütün oyun piyasasını sallarlar. Can simidi gibi bekletiyorlar oyunu :)

Bence 3. oyunun (veya çıkacaksa Episode 3'ün) senaryosu çoktan hazırdır. Ama oyunu çıkarmaları için hiçbir sebep yok. Valve zaten çok iyi durumda, Steam sayesinde paraya para demiyorlar. Bu kadar hype yapılmış bir oyunu çıkarmak büyük risk, illa ki eleştirenler olacak çünkü. Ya vezir ya rezil olurlar. İhtiyaçları yok böyle bir risk almaya. Ne zaman ki şirket halinde zarar etmeye başlarlar, iflas yolu gözükür işte o zaman Half-Life 3'ü duyurup bütün oyun piyasasını sallarlar. Can simidi gibi bekletiyorlar oyunu :)
Son oyunu VR için beklettikleri de söyleniyor. Sonuçta her Half-Life oyunu devrim yaparak çıktı bugüne kadar.

Son oyunu VR için beklettikleri de söyleniyor. Sonuçta her Half-Life oyunu devrim yaparak çıktı bugüne kadar.
Doğru diyorsun. Umarım yaparlar bunu. HTC Vive gibi bir cihazda Half-Life oynamak kulağa rüya gibi geliyor. Ama cidden böyle bir proje varsa oyunu oynamamız 2023'ü falan bulur.

Çık git lan burdan. Felaket tellalı mısın?
Kaynağı şu an bulamadım da bulunca ekleyeyim; Chet Faliszek ve Ted Kosmatka'ya göre Half Life 3'le ilgili bir script hazırlamamışlar şirketi bırakmadan önce. Anlayacağın sağda solda saklı Half-Life 3 hikayesi yok yani. Tahminimce bir sürü fikir atılmıştır sağa sola. G-Man'in hikayesi önceki oyunlardan belliymiş zaten, mesela Gaben'ın fan maillerine verdiği cevaplardan biri:
Çok üzücü bir durum yav.

Kaynağı şu an bulamadım da bulunca ekleyeyim; Chet Faliszek ve Ted Kosmatka'ya göre Half Life 3'le ilgili bir script hazırlamamışlar şirketi bırakmadan önce. Anlayacağın sağda solda saklı Half-Life 3 hikayesi yok yani. Tahminimce bir sürü fikir atılmıştır sağa sola. G-Man'in hikayesi önceki oyunlardan belliymiş zaten, mesela Gaben'ın fan maillerine verdiği cevaplardan biri:
Çok üzücü bir durum yav.
Hain şişko :(

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık