Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Game of Thrones (2011-2019)

Diziyi Beğendiniz mi?

• Evet, beğendim.

Kullanılan: 43 71.7%
  • Hayır, beğenmedim.

Kullanılan: 17 28.3%

• Kullanılan toplam oy
    60
Gece kralı hakkında bi kaç şeye baktım, bakın derim.
Gece kralı, gece nöbetçilerin efsane 13. Lord kumandanıdır. Kuzeyin kralının kardeşi ve bi stark olduğu söyleniyor. Ardından hakkında "ay kadar beyaz tenli, yıldız kadar mavi gözlü" denilen bir kadına aşık olmuştur. Derisi buz gibi soğuk olsa bile onu sevmiş ve tohumlarıyla birlikte ruhunu da ona vermiştir. Kadının tanımı ''Ötekiler'' ile eşleşir.
Gece kralı belliki bi ak gezene aşık olmuş, e ilk ak gezen Gece kralı değilmiydi ? (404 not found)

Gece kralı, gece nöbetçilerin efsane 13. Lord kumandanıdır. Kuzeyin kralının kardeşi ve bi stark olduğu söyleniyor. Ardından hakkında "ay kadar beyaz tenli, yıldız kadar mavi gözlü" denilen bir kadına aşık olmuştur. Derisi buz gibi soğuk olsa bile onu sevmiş ve tohumlarıyla birlikte ruhunu da ona vermiştir. Kadının tanımı ''Ötekiler'' ile eşleşir.
Gece kralı belliki bi ak gezene aşık olmuş, e ilk ak gezen Gece kralı değilmiydi ? (404 not found)
İlk akgezenin gece kralı olması bilgisi diziden, diğer yazdıkların kitaptan. Birbirlerinden aşırı derecede ayrıldıkları için ikisini ayrı değerlendirmek gerekiyor. Ayrıca kitaplarda daha gece kralı diye bir karakter yok, akgezenlerin arkasındaki güç hala bir sır. O yazdıklarını da ninenin biri hikaye olarak anlatıyor.

Kitap olarak serisi bitti mi peki? Yoksa kitaplarda mı hala devam etmekte?
Kitap serisi daha bitmedi, 2 kitap daha var çıkacak. (Türkçe çevirilerde ilk kitap harici diğerleri ikişer kitap olduğunu düşünürsek toplamda 4 kitap daha var) Geçen sene sonu 6.kitabın çıkacağı söylenmişti ama hala yok piyasada. Dizi zaten baya ayrıldı gitti kitaptan. İlk 2-3 sezondan sonra olaylar ve karakterler değişiyor baya.

Arkadaşın da dediği gibi kitapta Night King diye bir şey anlatılmadı henüz. Bu bilgi de muhtemelen kitaplar referans olarak yazılmış.

Neden herkesin ejderhanın tek yemesine şaşırdığını anlamadım. Adam zaten büyü ile yaratıldı ve kuvvetle muhtemel büyülü silahlar da kullanabiliyor. Büyüyle yapılan buzdan bir mızrağın ejderhayı öldürmesine şaşırmadım ben açıkçası. Night King de Bran gibi olabilir, bu da neden Jon ve diğerlerine saldırmayıp beklediğine açıklık getirir. Eğer öyle bir olay yoksa da iyiden iyiye saçmalamış olurlar. Yeterince saçmaladılar zaten bu sezon.

Çok amaçsızdı ama o sahnede kahkaha attım :D
Kayanın üstünde beklediler de ne kadar beklediler o dizide yansıtılmadı bile, açlıktan kırılsalardı bu yansıtılsaydı böyle bir hafta geçmiş gibi o zaman daha mantıklı olurdu.
Eskisi gibi gösterilmiyor gereksiz sahneleri misal jon ejderha kayasına gidicem deyip sonra orda gösterildi ya sallıyorum 1 aylık bir zaman atlaması oluyor bu sezon çogu sahneyi o şekilde geçiştirdiler gereksiz yada çok bütçe gerektiren sahneleri misal yüksek bahçenin alınması fln

Orası öyle ama yine de fazla geldi bu tek atma olayı bana.Sonuçta karşısındaki de ejderha.
Tek atma die birşey degilki adam mızrakla öldürmüyor çok sıg bakmamak lazım büyü ile fırlatıyor mızragı öldürüyor ve büyü ile canlandırıyor vurdum öldü dokundum canlandı degil yani mevzu adamın gücü o

Bir önceki bölüm tahtadan ok vurdu indirdi ejderi hele bide Dragon'u en büyüğünü çoook aşııırrıııı saçma dedim.Kimse takmadı.Yok teknoloji,yok balista yok hızlı ok.Abi adam özel yapım buzlu büyük ihtimalde büyülü mızrak ile vurdu indirdi laf ediyonuz.Tutarlı olun az olum :D Tahta ok indiriyo da buzdan ok niye indirmesin.Cem yılmaza bağlamayın şurda :D Nasıl ki ejder alevi özel o mızrağın buzuda özeldir.Zaten yediği gibi buz kaplanmaya başladı ejder.Göle düşmese bile pertti.Belki başka bir ejder gelirde üflerse mızrak erirdi.O üflemeyle ejderde giderdi yani her türlü meftaydı.
Ejderlerin bir espirisi kalmadı dizide bu kadar saçmalanmaz.Bir ejdere binicisi biner sadece.Oda çok zor koşullarda ejder bunu kabul eder.İlk fatif Aeogon bile kardeşlerinin ejderine binmeye cesaret edemiyodu.Sen git Dragonu dolmuş gibi kullan. Az mantık lütfen.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bölümü şimdi altyazılı izledim.Komik diyaloglu ve bol aksiyonlu çok iyi bir bölümdü.

İlk Winterfell'den başlayım.Arya'nın Sansa'ya kızması saçmaydı.Babası öldürüldüğünde kız küçüktü zorla yazdırdılar tabii.Bir de diyor onu yazacağına ölseydin.Sansa bi kere hem kız hem de o zaman küçüktü.Korkması normal.Arya saçmaladı bu bölüm.Ama öteki taraftan Sansa'da adam değil.Hemen ''Jon savaşı kaybediyordu benim sayemde kazandık.'' tarzı bir şey söyledi.Tamam Jon savaşı kaybediyordu da hemen benim sayemde mi demen gerekirdi ?

Gelelim bölümün asıl olaylarına.En başta Tormund ve Tazı'nın muhabbeti çok iyidi,güldürdüler.İkisi de zaten sempatik karakterler.

Jon-Beric konuşmasını bekliyordum.Sonuçta ölümden geri gelen bir tek 2'si var.Beric Jon'un ölümünü biliyormuş.Ben bilmez diye düşünüyordum.Bölümü izlerken aklıma geldi.Artık Beric'in son canı kaldı ve bir daha geri gelemez.Zaten 6 kere ölümden dönmesiyle hikayede önemli bir rolü olucağı belli gibi.Acaba Beric Jon'un vadedilmiş prens olduğunu anlar ve Jon bir kere daha ölür mü ? Öyle olursa Beric vadedilmiş prensi hayata geri getirmek için kendini feda eder mi ? Jon'da artık son kez vadedilmiş prens olarak doğar mı ? Ama Jon zaten 1 kere hayata geldi 1 kere daha ölse ışığın tanrısı Jon'u hayata geri getirebilir Beric'in ölmesinede gerek yok.İlk başta mantıklı geldi ama şu son dediğim teoriyi bozuyor.Yinede bir şey uydurulup bu senaryo olabilir.

Bu akgezenler çok karizmada çok çabuk ölüyorlar.Bizimkiler ilk o küçük bir gruba saldırınca Jon çabuk öldürdü akgezeni.Zaten tek darbede ölüyorlar bari kolay darbe yemesinler.2 kılıç tokuşturdular sonra akgezen pert.

Tazı bölümün ilersinde tekrar güldürmeyi başardı.Hayır amaç neydi wightın kafaya taş atıyon ? :D Bir de küfür ediyor.Gotta ağzına küfür en çok yakışan karakter.

Tormund'u araya aldıklarında ölücek diye korktum ''Biri şunu kurtarsın lan.'' dedim.Kankası Tazı yardımına koştu hemen.

Wightlar bizimkilerin durduğu yere tırmanmaya çalışırken Jon reyizin duruşu çok karizmaydı.:a:

Night King tam bir canavar.İlk başta ejderhaya tek atmasını saçma bulmuştum ama büyülü olucağı vs. aklıma gelmemişti.Eğer öyleyse normal geliyor şu an.Tabii böylece Night King'in tam bir canavar olduğunu gördük.O kadar sezon büyümesini beklediğimiz ejderhaları adam 5 snde harcayınca bi garip hissettim.Ejdersavar Night King.

Benjen amca ölmeseydi iyiydi.Adamda tam bir Stark ve savaşçı tipi var.Keşke şunun dizide rolü biraz daha farklı olsaydıda daha fazla görseydik.

Artık Dany'de Night King ve ordusunun ne kadar büyük bir tehdit olduğunu anladı.Tabii bu vesileyle daha da yakınlaştılar.Sezon finalinde çuf çufları görebiliriz.

Sızan senaryoyu okuduğumdan Viserion'un dirileceğini biliyordum.1 ejderhanın rakip tarafta olması hem daha iyi oldu hem Night King'in elini fazlasıyla güçlendirdi.

Ve 1 bölüm kaldı.Sen bekle 1-1,5 yıl,7 haftada bitsin.Neyse daha 1 bölüm var ama bu sezon istenilen seyir zevkini verdi bana.

Tek atma die birşey degilki adam mızrakla öldürmüyor çok sıg bakmamak lazım büyü ile fırlatıyor mızragı öldürüyor ve büyü ile canlandırıyor vurdum öldü dokundum canlandı degil yani mevzu adamın gücü o
Doğru diyorsun.İlk izlediğimde büyülü olucağını düşünmemiştim.Şu an mantıklı geliyor.

Bir önceki bölüm tahtadan ok vurdu indirdi ejderi hele bide Dragon'u en büyüğünü çoook aşııırrıııı saçma dedim.Kimse takmadı.Yok teknoloji,yok balista yok hızlı ok.Abi adam özel yapım buzlu büyük ihtimalde büyülü mızrak ile vurdu indirdi laf ediyonuz.Tutarlı olun az olum :D Tahta ok indiriyo da buzdan ok niye indirmesin.Cem yılmaza bağlamayın şurda :D Nasıl ki ejder alevi özel o mızrağın buzuda özeldir.Zaten yediği gibi buz kaplanmaya başladı ejder.Göle düşmese bile pertti.Belki başka bir ejder gelirde üflerse mızrak erirdi.O üflemeyle ejderde giderdi yani her türlü meftaydı.
Ejderlerin bir espirisi kalmadı dizide bu kadar saçmalanmaz.Bir ejdere binicisi biner sadece.Oda çok zor koşullarda ejder bunu kabul eder.İlk fatif Aeogon bile kardeşlerinin ejderine binmeye cesaret edemiyodu.Sen git Dragonu dolmuş gibi kullan. Az mantık lütfen.
Orası beni de ayar etmedi değil. Çok ama çok saçmaydı. Millet çok rahat bindi gitti ejdere. Madem öyle 1 sezon önce Dany'yi neden bindirtmedi üstüne? Çok saçma oldu. Diğeri de Jon'un diz çökmesi. Diz çökmeyeceğim, yardım etmeye mecbursun (etmelisin) diyen adam sonraki bölüm diz çöktü. Sansa da yer arıyor zaten Kuzeylileri kışkırtmaya, bundan daha iyi bahane olmaz onun için.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 2)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık