Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En güçlü Logia

Ankette genel anlamda güçten kasıtsa oyum hie hie donarsa bir adam kaçısı olmaz ayrıca denizi bile saniyelerce buza çeviriyor ve o buz 1 hafta erimeden kalıyor ve o buzun üstünde ozz gibi bir yaratık rahatça yürüyebiliyor o kadar dayanıklı
Saldırı gücüve yıkıcılıkta ise magu magu

Bence goro goro no mi en iyisi. Daha önce de söylenmiş kimseyi öldüremedi diye ama bence o Oda'dan kaynaklanan birşey yani adam fazla adam öldürmeyi sevmiyor, mutlu sonlardan hoşlanıyor gibi (gerçi Marineford'da çok fena ters köşe yaptı o ayrı). Mesela Alabasta arc'ında da bir bomba vardı hatırlarsanız, 5 km çapındaki herkesi öldürecek güçteydi galiba. Ama o kocaman bomba hemen dibinde patlayan Pell bir baktık ayakta geziyor. Veya ayrı arc'taki Vivi'nin yanında duran "ma ma maaaaaa" diyen herif de aynı şekilde havaya uçan gemiden (veya sandaldı tam bilemiyorum) sağ çıkmıştı. Yani dediğim gibi Oda seride fazla ölüm olmasını istemediği için normalde ölmesi gereken kişiler ölmüyor, böyle olunca da Enel'in yıldırımları güçsüzmüş gibi duruyor.

Değerlendirirken meyvenin potansiyeline göre değerlendirme yapın kullanan adamın değil. Bu şekilde bakınca meyve kullanabilme özelliği varsa eğer ki ben var olduğunu düşünüyorum yami yami baya üstünlük sağlıyor.
Böyle yapacaksak yami yami bayağı puan kaybediyor zira herkesin alınan hasarı 2 katına çıkaran bir meyvenin bu açığını kapatacak hayvan gibi bir dayanaklılığı yok.

Böyle yapacaksak yami yami bayağı puan kaybediyor zira herkesin alınan hasarı 2 katına çıkaran bir meyvenin bu açığını kapatacak hayvan gibi bir dayanaklılığı yok.
Söylemek istediğim maksimum yararda bir kullanımı yani darbe almayacak bir adam bile düşünebilirsin bunun için veya aşırı dayanıklı zaten yeterince potansiyelinde kullanan biri darbe almaz o meyvede.

Edit: Fazla ölüm olmayan seride en çok öldüren meyve Magu Magu sen söyleyince fark ettim ilginç bir nokta.

Goro goro'yu potansiyelinde kullanan biri de darbe almaz, luffy'den bile. Yıldırım hızında hareket ederken lastik sana nasıl vurabilir? Evet antisi var ama herhangi bir kullanıcı bunu meyvenin çok sıradan bir özelliği olan "hız"la o açığı kapatabilir ama yami yami yiyen herkes BB'nin kapattığı gibi bir açık kapayamaz.

Oda'nın seride fazla ölüm istemediği fikrimde ısrarlıyım ama ölmesini istemediği (öldürmediği demiyorum) kişilerin göz önünde olan kişiler olduğu yönünde bir ekleme yapmak istiyorum. Yine arabasta arc'tan örnek vermem gerekirse isyancılarla kraliyet askerleri arasındaki savaşta da binlerce kişi öldü muhtemelen ama dediğim gibi göz önünde durup da ölmesi gereken 2 kişiyi öldürmedi Oda.

Sadece meyve olarak düşündüğümüzde (kullanıcıyı umursamadan) Goro Goro, Yami Yami'den daha üstün bence.
Sebebi; Yami Yami kullanıcısına vurulabiliyor bu en önemli dezavantajı.Karasakal tabiki dayanıklı ve bu açığı kapatıyor ama soruda meyveyi soruyorlar.
Goro Goro no Mi ise gerçekten müthiş bir yıkım gücüne sahip ve en önemli + sı adam ölümsüz sayılır!

Biraz teorik kalacak bu durum ancak Goro Goro'ya şans vermememin bir sebebi de güç çalabilme olayını Yami Yami'ye bağlamam. Bir lastik meyvesi kullansa ortada Goro Goro'luk bir durum kalmaz. Bilmiyorum belki ben biraz uç düşünüyorum ancak bu sayede insanları yakalaması kolaylaşır. Atıyorum yine bir örnek Robin'in meyvesiyle birleştirsen istediği yerden çıkardığı kolla Yami Yami gücünü kullanabilse üstüne meyve kullanmaz karşıdaki. Dediğim gibi biraz uç örnek bunlar ama potansiyel dahilinde benim düşüncemde. Hani savunma için logiaları katmıyorum bile belki onları kontrol edemiyordur.

Goro Goro no Mi, yıldırım gücü kafadan, ki en sevdiğim yeteneklerden biridir. Oda neden böyle yapmış anlamıyorum ama yıldırımı çocuk oyuncağı olarak değerlendirmiş resmen. Kambur yürüyen ihtiyarları bile öldüremedi garibim Enel. (Hatta yanlış hatırlamıyorsam animede Robin'in kafasına sıktı yıldırımla yine ölmedi :D)

Halbuki titreşimleri duyabilme, yıldırım hızı(ki ışık hızı oluyor bu), kesici veya iç organlarını yok edici saldırılar almaman sonucu kalbini yeniden şoklayabilmen (ki Teach'in şu andaki en büyük ofansif saldırısı deprem yumruğudur bu da bir şok dalgası olduğu için Enel kalbini şoklayarak tekrar hayata dönebilir.)

Yıldırım ki Avatar the Last Airbender'da en büyük güçlerden biri olarak kullanılmış bir özellikken One Piece'de el aleme maskara olmuştur :D

Arkadaşlar anlıyorum sizi:D Normalde goro goro'nun en güçlü meyve olması lazım zaten ama One Piece evreninde yıldırımlar o kadar güçlü değil. Yani Oda gücünü çok kısmış bu meyvenin. O yüzden en güçlü olması gibi bi ihtimal yok Op evreninde,malesef durum böyle

meyve kullanıcılarına karşı tabikide yami yami ama mesela reyleigh e karşı yada shanks e karşı magu magu derim

baran

goro goro bencede en güçlüdür sadece mangaka yüzünden kolay harcanan bi meyve oldugunu düşünüyorum. hangisini istersin diye sorarsan hie hie no mi keisnlikle çünkü bi meyve kullanıcısının en büyük zayıflıgı deniz diz hie hie no mi bu zayıflıgı egale edebilicek bi güç tek zayıflıgı kalıyor haki ve kairoseki oda varsın olsun nolucak

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık