Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Anket] En Güçlü Logia Şeytan Meyvesi ?

'Anketler' forumunda straw-hat tarafından 30 Oca 2014 tarihinde açılan konu

1. straw-hat (..)
    Mesaj Sayısı 1,830
    Üyelik Tarihi11 Ara 2008
    Bu konu daha önce pek çok kez açıldı kapandı, çoğunluğunu ben açmış olmama rağmen ben bile ucunu kaçırdım hani :p, hali hazırda açık bulunan bir konumuz da var, ama hazır animede Punk Hazard bölümlerini geride bırakmış, son anketten bu yana üç yeni meyve görmüş ve seri içerisindeki güç unsurları belirli ölçüde değişmişken konuyu yenilemenin zamanının geldiğini düşünüyorum,

Meyveleri tek tek tanıtmaya geçmeden önce logiların standart olarak kabul edebileceğimiz güçlerini ve zayıflıklarını önden bir belirtmek istiyorum, bu hem konunun ilerleyen kısımlarında benim daha az efor sarf etmeme hemde sizin daha derli toplu bir konu okumanıza yardımcı olacak,

Standart yetenekler:
    1)
    Belirli bir elementi üretebilmek, kontrol edebilmek ve o elemente dönüşebilmek,
    2) Fiziksel saldırılardan (kesilmek, delinmek, ezilmek, vurulmak vb.) etkilenmemek,

Standart zayıflıklar:
    1)
    Kairoseki ve denizle temas halinde güçlerini kullanamamak,
    2) Hakili saldırılardan zarar görebilmek,

Konuyu temel olarak şu düzende yürütmeyi planlıyorum; ayrıntılı bir meyve tanıtımı yapmayacağım çünkü hepimiz neyin ne olduğunu biliyoruz, bunun yerine meyveler hakkındaki fikirlerimi belirteceğim birkaç cümlelik yorumlarda bulunacağım (tabi meyvesine göre bu yorumun boyutu değişecek), ardından görselliği es geçmemek için birer resim ekleyeceğim, sonrasında hafızaları tazelemek açısından meyvenin temel kullanım şekillerini gösteren bir video ekleyip en son kısma geçeceğim, bu kısımda meyvenin artılarını/eksilerini daha iyi görebilmemiz açısından ekstra yeteneklerini ve zayıflıklarını listeleyip bitireceğim (ekstra yetenekler için ekstra videolar da ekleyeceğim),

Şimdi meyvelerimize geçebiliriz,

Goro Goro no Mi
    Herdaim hastası olduğumuz muazzam yetenek :D, bu anketin tarihinde şuana kadar açık ara en çok oy alan ve 1 fire hariç (ki linkini verdiğim son konu olur kendisi) tüm anketleri toplayan meyve, tabi meyvenin seveni bu kadar çok olunca antileride ister istemez bir o kadar artıyor ve konu Goro Goro olunca tartışmanın dozu her zaman kaçıyor, tabi artık aynı şeyleri tartışmaktan çoğu kişi sıkıldı ama neyse :),

Ware wa kaminari! diyorum ve çekiliyorum :D,
    [YOUTUBE]eCICaNDBDLI[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenekler:
    1)
    Anlık yer değiştirebilme,
    [YOUTUBE]j8mQwskXQb0[/YOUTUBE]
    2) Metalleri şekillendirebilmek, ısıtabilmek ve metallerin içinde hareket edebilmek,
    [YOUTUBE]s0ODke4H3qg[/YOUTUBE]
    3) Geniş çaplı bir alandaki tüm sesleri duyabilmek,
    4) Nefes almadan yaşayabilmek (oksijene ihtiyaç duymamak),
    5) Kalbi durduğu zaman yeniden çalıştırabilmek,
    [YOUTUBE]V7dKBaE3hG8[/YOUTUBE]
    Ekstra zayıflık: Lastiğe karşı etkisiz olmak ve lastik tarafından hasar görebilmek.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

Yami Yami no Mi
    Bir diğer tartışmalı meyvemiz, kimisi yere göğe koyamayıp sadece logialar içinde değil tüm meyveler içinde en güçlüsü olduğunu iddia ederken kimiside verdiği yetenekleri yetersiz bulup sebep olduğu dezavatajlara değmeyeceğini düşünüyor, arası yok gibi bunun, ben şahsen ikinci taraftayım, peki siz hangi taraftasınız..?
    Bu video 3 parçadan oluşuyor, isteyen yan taraftaki youtube listesinden diğerlerine devam edebilir
    [YOUTUBE]lFAYNrsIAlo[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenekler:
    1)
    Fiziksel temas halinde diğer meyve kullanıcılarının yeteneklerini iptal etmek,
    2) Çekim kuvveti,
    [YOUTUBE]oDyEg-2-jg8[/YOUTUBE]
    Ekstra zayıflıklar:
    1)
    Logia dokunulmazlığına sahip olmamak,
    2) Acıyı normalden daha fazla hissetmek.
    -----------------------------------------------------------------------------------------------------

Magu Magu no Mi
    Genel olarak hasar verme kapasitesi en yüksek meyve olduğu düşünülüyor ama diğer yönlerden epey 'düz' bir meyve olması cazibesini önemli ölçüde düşürüyor gibi, en azından benim gözlemlediğim kadarıyla öyle,
    [YOUTUBE]wMezLJ5BOxk[/YOUTUBE]
    Bu meyvenin bilinen ekstra bir yeteneği veya zayıflığı yok.

Pika Pika no Mi
    Aslında her yönüyle çok iyi bir meyve, güç desen güç, hız desen hız, zayıf noktası da yok ama yinede bir şeyler eksik gibi, tam olarak ifade edemiyorum bu eksikliği ama çoğu kişi benim gibi düşünüyor(hissediyor) olsa gerek ki anketlerde pek fazla oy alamıyor bu meyve,
    [YOUTUBE]06-o6nfhAa0[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenek: Işık hızında hareket edebilmek,
    [YOUTUBE]018vN1xhmSs[/YOUTUBE]
    Ekstra zayıflık: yok.

Hie Hie no Mi
    Benim en tehlikeli bulduğum yeteneklerden biri, sonuçta bir kez donan birinin kurtulabilmesi pek mümkün olmuyor, ayrıca epeyde cool bir meyve ama anlamadığım bir şekilde anketlerde çok göz ardı ediliyor, yada tam olarak göz ardı ediliyor demeyelimde şöyle diyelim "çoğu kişi çok güçlü buluyor ama ilk sıraya koymuyor", neyse umarım bu anketi biraz daha iyi geçirir :),
    [YOUTUBE]wa6MWp6l3D0[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenek: Dokunduğu canlıları veya cansız maddeleri dondurabilmek,
    [YOUTUBE]OrDWA9-wDAU[/YOUTUBE]
    Bu yetenek sayesinde deniz yüzeyinde batmadan durabiliyor,
    [YOUTUBE]Np_9Oo62LsQ[/YOUTUBE]

Gasu Gasu no Mi
    Bu ankette ilk defa görücüye çıkacak olan meyvelerimizden biri, ilk bakışta pek çok kişinin kalbini kazanmayı başarmıştı, bakalım bu başarısını ankete yansıtabilecek mi, en çok merak ettiğim unsurlardan biri bu :oleyo:,
    [YOUTUBE]L8OXeugHpsA[/YOUTUBE]
    Aslında bu meyve için ekstra yetenek denilebilecek durumlar yok ama gaz elementinin özel durumunu da belirtmeden geçmek olmaz, diğerlerinin aksine aynı elementin 2 farklı üretim şekli mevcut,
    1) Zehirli gaz üretmek,
    2) Yanıcı gaz üretmek (ki bunu alev/patlama tabanlı saldırılar yapmak içinde kullanıyor),

"Gaz kontrolü" olarak nitelendirdiğimiz standart yeteneğin 'ortamdaki oksijeni yok etmek' gibi çok ekstra bir durum için kullanılabildiğini de not etmek lazım,

Suna Suna no Mi
    Genel olarak fena yetenek değil, kurutma olayı da özellikle güzel ama yukarıdaki meyvelerin yanında biraz sönük kalıyor sanki,
    [YOUTUBE]I-wpBZK8AIc[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenek: Dokunduğu canlı/cansız maddelerin içindeki sıvıyı emerek onları kurutabilmek,
    [YOUTUBE]b_fiLPzcxw4[/YOUTUBE]
    Ekstra zayıflık: Islandığı zaman yada ıslak cisimlere karşı logia dokunulmazlığını kaybetmek.

Mera Mera no Mi
    Bir zamanlar hepimizin favorilerinden biriydi ama o magma olayından sonra karizma epey çizildi :(, şuan ankette olması bile formalite icabı bir bakıma,
    [YOUTUBE]m9M_ieJTWjI[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenek: yok,

Estra zayıflık: Magmaya karşı etkisiz olmak ve magma tarafından hasar görebilmek.

Yuki Yuki no Mi
    Aokiji'nin meyvesi varken bu gereksiz kalıyor, ama yinede bulunsun bi köşede,
    [YOUTUBE]d5dncV6BX1Y[/YOUTUBE]

Moku Moku no Mi
    Yazacak pek bir şey yok, en düz logia,
    [YOUTUBE]plpEAspp6fM[/YOUTUBE]

Numa Numa no Mi
    Sanırım en ezik logia da bu oluyor,
    [YOUTUBE]_cYGrAoWVI8[/YOUTUBE]
    Ekstra yetenek: İçerisine canlı-cansız her şeyi alabilmesi ve orada tutabilmesi.

Konuyu hazırlarken mümkün olduğunca hiçbir noktayı kaçırmamaya çalıştım, yinede eksik, fazla yada yanlış yazdığım kısımlar veya imla hatalarım varsa belirtebilirsiniz, ayrıca konunun sunum şekli ile ilgili söylemek istedikleriniz varsa onları da yazabilirsiniz (resim veya video önerisi gibi),

İyi tartışmalar..

Son düzenleme: 30 Kas 2016
  2. Mesaj Sayısı 701
    Üyelik Tarihi6 Ağu 2012
    Genel anlamda goro goro no mi en sağlam meyve fakat one piece te magu magu no mi sanırım

3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

Smoker (the White Hunter)
    Mesaj Sayısı 15,968
    Üyelik Tarihi22 Nis 2009
    Numa Numa no Mi'nin ekstra yeteneği, içerisine canlı-cansız her şeyi alabilmesi ve orada tutabilmesi. Diğer Logialar'da bu özellik yok (Teach hariç)

4. Akagami Shanks (Yonko)
    Mesaj Sayısı 894
    Üyelik Tarihi21 Oca 2013
    yami yami no mi dez avantajına rağmen sağlam hakili ve dayanıklılığı yüksek olan bir kişi tarafından yenilince çok tehlikeli olabilir özellikle meyve çalma özelliğide kullanışlı

5. straw-hat (..)
    Mesaj Sayısı 1,830
    Üyelik Tarihi11 Ara 2008
    Ekledim,

Ben onu bataklığa dönüşme özelliğinin temel hali olarak ele almıştım aslında, ama diğerlerinden faklı bir yapı olduğu için ekstra olarak da görülebilir tabi..

6. Jacques (mK)
    Mesaj Sayısı 2,558
    Üyelik Tarihi27 Ara 2009
    Bu Teach'in kolunu koparsalar Logia'lar daki gibi kol tekrardan oluşmaz değil mi ? Eğer oluşmaz ise favorim Magu Magu ve Goro Goro lakin Goro Goro artık kullanılamayacağı için Magu Magu diyorum.

7. Baki Lanza Del Relámpago

Baki (Lanza Del Relámpago)
    Mesaj Sayısı 920
    Üyelik Tarihi25 Ara 2012
    Goro Goro hız açısından üstün bir meyve ama yıldırımlar çok güçsüz.2 yıl öne skypie daki tayfanın fiziksel durumu çok az olmasına rağmen yıldırımlara dayanabiliyorlardı.Meyve olarak karanlık meyvesi derim.Ama eğer Oda yıldırımın etkisini ve gücünü arttırıcak olursa yıldırım derdim.Ayrıca kullanıcıda çok önemli.Yıldırım gibi bir meyve Enel gibi şebelekte ziyan oldu gitti.

Ek olarak kesinleşmemiş olsa da karanlık meyvesi diğer meyve güçlerini içine çekip kullanıcıya birden çok meyve kullanma imkan veriyor olabilir.

8. megaotrom (Üye)
    Mesaj Sayısı 8
    Üyelik Tarihi28 Haz 2012
    Yanlış hatırlamıyorsam karasakalın meyvesi diger ölülerin meyve güçlerinide almayı sağlıyor +1 örnek Beyazsakal
    (yeni dünyada güçlü meyveleri topluyorlar demişlerdi balık adam adasında)

9. Dragon Sekai Saiaku no Hanzaisha

Dragon (Sekai Saiaku no Hanzaisha)
    Mesaj Sayısı 2,441
    Üyelik Tarihi20 Tem 2009
    goro goroyu verin bana kk olayım :D direk gözüm kapalı attım oyumu :p

ha birde hala tartısılıyor ama straw-hat bence kesin olarak eklenebilir.aokijinin gücü hie hie no miye karsı, mera mera no mi ve magu magu no mi en kötü denkler.bu sartlarda bu bir zayıflıktır.ates yandıgı sürece gördükki,buz acee yaklasamaz adam yarı ölü acee, imza saldırısıyla saldırdı,eridi gitti bir dahada denemedi.

akainudada muhtemel böyle,ama aokiji sadece logia degil,o yüzden dövüs uzamıstır.

o yüzden sogutma üzerine kurulu meyveler,bulundugu yerde karı kesen acein meyvesine üstünlük kuramazlar.iç sıcaklıgı cok yüksek olan akainunun meyvesine karsıda daha az etkisizdirler.

yani yuki yuki no mi ve hie hie no minin ekstra zayıflıgına anti olarak mera merayı yazmalıyız bence.hatta magu magu no miyide.ama mera mera kesin çünkü,akainu magma ve atrafında sıcak.ace ise kıs adasının iklimini degiştiriyor direk hiç bir üretim yapmadan.mera meranın gücü,ısıyı artırıyor.kuzanın gücü düşürüyor.ama fantezileri saymazsak ates her zaman buzdan üstündür.

son olarak ayrıca hie hie no mi, kesinlikle deprem gücüne karsı dezavantajlıdır.

10. Minato Üye

Minato (Üye)
    Mesaj Sayısı 892
    Üyelik Tarihi24 Eyl 2011
    Kami'nin gücü olan Goro Goro en sağlamı bence. Enel'in; gök gürültülü, sağanak yıldırımlı fantastik giriş yapacağı zamanı beklemeye devam. 2 sene geçti, dünyaya geri dönmeyi düşünmeye başlamıştır.

Bir de ekstra yetenek olarak "Nefes almaya ihtiyaç duymuyor bizim Kami."

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık