Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] En İyi Tasarlanmış Üç Büyük Güç

Sizce hangisi?

• Kullanılan toplam oy
    189
En İyi Tasarlanmış Üç Büyük Güç

Bu listemde en büyük 3 savaş gücü olarak tabir edilen Yonkolar, Amiraller ve Shichibukailerin üstüne Yonkoların da gücünü temsil ettikleri için sağ kollarını da eklemeyi düşündüm.

Size göre gerek dizaynları, gerek dövüş stilleri, gerek verdikleri hava, gerek meyveleri, gerek güçleri ile bu seride tasarlanmış en iyisi sizce hangisidir?

Yonkolar

Yonko dünyadaki en ünlü dört güçlü korsan kaptanıdır.

Dördü Grand Line’ın ikinci yarısında (“Yeni Dünya” olarak bilinir) bulunur, onlarca diğer korsan mürettebat ve kendi kendini yöneten adalar üzerinde etkileyici bir etki ve kontrol sağlarlar. Üç Büyük Güçten birini oluştururlar.

Eski ve Mevcut Yonkolar

Amiraller

Amiral, Denizci organizasyonunda ikinci en yüksek rütbelidir.

Üç Büyük Güç'ün bir parçası olarak, üç amiral serideki en güçlü karakterler arasındadır.

Zaman Atlaması Öncesi ve Sonrası Amiraller

Shichibukailer
Tam anlamıyla Denizin Yedi Savaş Lordu anlamına gelen Shichibukai, bir zamanlar Dünya hükümeti ile ittifak yapan yedi güçlü ve meşhur korsandan oluşan bir gruptur.

Bir grup olarak Shichibukai, dünyayı dengede tutan Üç Büyük Güçten biriydi.

Listeye eklemek istediğim Shichibukailer zaman atlaması öncesindekiler.

Yonko Sağ Kolları

Kaido'nun tayfasında 3 tane sağ kol, Big Mom'un tayfasında hiç olmadığı bilinse de benim burada kastım yonkonun en güçlü adamı.

Bir sağ kolun rolü, bir korsan ekibinin en önemli rollerinden biridir. Her korsan mürettebatın, kaptandan sonra mürettebatın en güçlü üyesi olan sağ adamı vardır. Sağdaki kolun yerine getirmesi gereken birkaç rol vardır. One Piece'de bir sürü sağ kol var ve bunların bazıları serinin en güçlü karakterleri arasındadır.

Son düzenleme:
Yonkolar bir bütün olarak çok iyiler kişilik olsun tasarım olsun baya kaliteliler. Hele güçleri, biri deprem, biri ejder, biri ruh çekiyor falan filan.

Amiraller tasarım olarak standartlar ama kişilikleri çok iyi tasarlanmış ve güçleri de güzel.

Shibukai da nedir? Yeniyor mu acaba?

Sağ kollar da çok iyi ama hepsi aynı havayı veriyor maalesef. Ciddiyim ve güçlüyüm havası. Onun dışında güçleri olsun ve tasarımları olsun çok iyiler.

Yonkolar diyorum.

Shicibukailer dedim.

Yonkoularda tasarlanmış bir şey göremiyorum pek. Sadece en güçlü olmaları için Oda abarttı da abarttı.
Linlin'i saymazsak diğerleri meh işte.

Amiraller iyi, cidden iyi ama hepsi aynı klas. Aşırı güçlü Marijoe uşakları.

Yonkou sağkolları da fena değil ama her birinden bir Katakuri performansı alabilecekmişim gibi görünmüyor.

Ama shicibukailer çeşit çeşit. Olay sadece fiziksel güçleri de değil.
Kuma, Jimbei, Hancock değişik gruplara mensup misyonları, inançları olan insanlar.
Crocodile ve Doflamingo saman altından su yürüten zeki ve karizmatik tipler.
Moria bambaşka bir dünya. Sanırım yaptıklarıyla Crocodile ve Doflamingo'yu sollar.

Buggy taş gibi cvsi olan yüzlerce insanı peşinden sürüklemiş ne idüğü belirsiz bir ezik.

Mihawk kılıç kullanıcılığında top seviyede olan babunsever bir vampir.

Bence en iyi tasarlanmış sınıf onlarınki.

Ekleme: Blackbeard da güzel havaya sahip bir yonkou ama Linlin'inki gibi deli manyakbir çocukluğu yoktur diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Amirallerin boylarındaki oran, karizmaları, Japon aktörlerinden tip olarak aynı şekilde uyarlanmaları, eski üçlünün logiaları falan derken baya güzel tasarlanılmış.

Renk ve hayvan isim kombinasyonları falan bile ne güzel düşünülmüş şeyler.

Karakter olarak en iyi sağ kollar bence. Yetenek olarak (meyve kullanımı) Amiraller. Ağırlık olarak ise Yonkoular. Burada oyumu karaktere veriyorum. Mesela Katakuri daha güçlü olsa best yonkou ever olurdu.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık