Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Edward Newgate †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 401 88.7%
  • Sevmem

Kullanılan: 51 11.3%

• Kullanılan toplam oy
    452
Evet o Ramiz. İyi oynamış olması sevmeye ayrı bir neden olabilir ki ben de başarılı bulup takdir ederim. Ama konuştuğumuz karakter tipi. İhtiyar, saygın, güçlü kabadayı. Tek örnek Ramiz değil, aklıma o geldi.
Seni Yavuz Turgul'a havale ediyorum çerlocum. Kültürsüzlükten düz adamlığa biçmişiniz babaseverleri. Aslında bağzı kılıçgillere veya kılıç haterlarına havale olabilirsiniz Turgul'a gitmeden.

Heybetini gizle yiğidim duruşun çakalları korkutuyor. :a: Roger varken bile en güçlü ünvanı taşıyormuş. Dağ gibi adamdan beklenirdi zaten.

Seni Yavuz Turgul'a havale ediyorum çerlocum. Kültürsüzlükten düz adamlığa biçmişiniz babaseverleri. Aslında bağzı kılıçgillere veya kılıç haterlarına havale olabilirsiniz Turgul'a gitmeden.
Ne külrürsüz ne de düz adam dedim. :(
Ülke kültüründen kaynaklanan bir eğilim var böyle karakterlere dedim. Her seferinde çokça sevilirler. Turgul filmlerindeki tipler de öyle. Kabadayı'daki Şener Şen'in çok farkı yok Beyazskal'dan. Sert, güçlü, babacan, koruyucu vesaire.

O tiplerden ben de hiç haz etmiyorum. Ama Godfather gerçeği de var. İhtiyar, saygın, güçlü kabadayı. :D

Dediğim gibi; Peker, Çakıcı falan tiplerden hiç sevmem. Aklıma da sevdiğim bir kabadayı gerçeği gelmedi açıkçası.
Evet Vito da öyle bi tip. Gerçek bir mahalle dayısı adam başlarda.
Detaylarda ve işlenme ustalıklarında değişiyorlar sadece.

@Smoker bu konu tanıtım yerindeki oyaji resmini değiştir istiyorsan oyuncak gibi duruyor. Ona layık güzel bir resim lazım.
Katılıyorum bence de güzel bir resim eklenebilir .

Bilgisayara geçtiğimde kütüphanedeki tüm karakterlere 300x450 formatında eşit resimler hazırlayabilirim . Böylece konu görsel olarakta bütünleşmiş olur .

Anlamadım, neden Garp'tan bahsediyorsun? Beyazsakal'ın adalet dağıtıyorum (!) diye gezdiği yoktu.
Yok ya ahahaha. Ciddisin sen sanırım. :D

Garp bir polis, adalet dağıtıyorum dese bile bu onun mesleki görevi. Gel gelelim böyle bir şey yapmıyor bile. Korsan kovalayıp pataklıyor ve içeri tıkıyor suçluları.
Beyazsakal bir sürü adaya konup onları koruduğunu söylüyor, yapmasına gerek yokken. Korsanları kanatları altına alıp kendine baba dedirtiyor. Kendince bi adalet dağıtıyor işte.
Yaptığı yanlış falan demiyorum, kabadayı sınıfına girdiğini söylüyorum sadece.

Bir de Garp'ı işe katıp olayı kendince kişiselleştiriyon ya Azman efendi ahahahah :D

Yok ya ahahaha. Ciddisin sen sanırım. :D

Garp bir polis, adalet dağıtıyorum dese bile bu onun mesleki görevi. Gel gelelim böyle bir şey yapmıyor bile. Korsan kovalayıp pataklıyor ve içeri tıkıyor suçluları.
Beyazsakal bir sürü adaya konup onları koruduğunu söylüyor, yapmasına gerek yokken. Korsanları kanatları altına alıp kendine baba dedirtiyor. Kendince bi adalet dağıtıyor işte.
Yaptığı yanlış falan demiyorum, kabadayı sınıfına girdiğini söylüyorum sadece.

Bir de Garp'ı işe katıp olayı kendince kişiselleştiriyon ya Azman efendi ahahahah :D
Garp'ın durumu polis olmaya benzemiyor. Bir zamanlar devlet varmış, ama yıkılmış. Ondan sonra devletin yerine konmaya çalışan bir terör örgütü gelmiş. Garp da o örgütün bir üyesi.

Biraz kişiselleştirmiş oldum evet ama, Garp verilecek en iyi örnekti. Dediğin gibi; yaşlı, kabadayı vs. :(

Ayrıca Beyazsakal kendine baba dedirtmiyor, tayfasına oğullarım dediği için onlar ona baba diyorlar. Ekleyeyim dedim bunu da.

Son düzenleme:
Garp'ın durumu polis olmaya benzemiyor. Bir zamanlar devlet varmış, ama yıkılmış. Ondan sonra devletin yerine konmaya çalışan bir terör örgütü gelmiş. Garp da o örgütün bir üyesi.

Biraz kişiselleştirmiş oldum evet ama, Garp verilecek en iyi örnekti. Dediğin gibi; yaşlı, kabadayı vs. :(
Mesajı neresinden tutsam bilemedim. Çok duygusal yaklaşıyorsun. :D

Dünyanın %70inden fazlasını kontrol eden ve kabul edilen bir yönetime terörist diyebilirsin. Ananas Dükalığı da diyebilirsin ama bu onun devasa bir popülasyonu kontrol eden bir otorite ve devlet olduğu gerçeğini değiştirmez. Devletlerin de güvenlik güçleri vardır. Ast üst ilişkisi ve emir komuta zincirinde bir disiplinle çalışırlar. O devletin tüm vatandaşları da bunları kabul eder ve görevlerini yapmalarını beklerler. Görevleri de adalet dağıtmak değil, güvenliği sağlamak ve kanunu çiğneyip suç işleyenleri derdest edip "adalet kurumuna" teslim etmek. Garp bu güvenlik güçlerinden biri işte. Bahsettiğin niteliklerden sadece yaşlı uyar ona. Kabadayı değil. Noluyor bakim burada deyip atlamaz olaya ve barda kavga çıkarana bile müdahale edip himaye etmez, insanlara "babalık" yapmaz.

Bu tespiti niye alınganca karşıladınız bu kadar hem? Altı üstü kabadayı dedik nedir bu heyecan. :D
Kabadayı sevmiyorsunuz da "Baba"ya yakıştırılmasına mı bozuldunuz? :(

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık