Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Dünya Hükümeti

Bu Oluşum Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 34 25.6%
  • Sevmem

Kullanılan: 99 74.4%

• Kullanılan toplam oy
    133
Ellerinin altında her türlü imkan var. Vegapunk var. Eminim kendilerini koruyacak çok sağlam şeyler vardır.
Kutsal ejder olsam beni koruyan güçlü askerlerimi daha da güçlü yapmaya çalışırdım. Meyve desen bulurlar, silah desen hemen bulurlar.

Mesela korumasının hem mistik bir meyvesi olsa. Sonra da üstündeki her nesneye çeşit çeşit meyve yedirmiş olsa . Bir de karoseki kaplatsa kendini.
Al sana yenilmez koruma. :D

Teşekkürler Smoker.

Yol yapmak en önemli şey, ben bunu bilir bunu söylerim. Gelişmişlik düzeyi ile doğru orantılı.:D

Gorsei bence Kong gibi veya başka önemli mevkilerden emekli olan adamların toplandığı konsey olarak düşünüyorum. Sırf güçlü olması gerekmez Sengoku gibi önemli fikir adamlarını katarlar. Yanlış anlaşılmasın Akainu filo amirali olsada onu almazlar diyorum.

Edit: Ellerine sağlık bu arada Smoker.
Sengoku gibi yıllar görmüş geçirmiş bir adam muhtemelen bunların karşısında el pençe divan duruyordu.Onu bile adam yerine koymamışlardır.Yoksa isyan edip ayrılmazdı.Akainu kim yahu.
Onlarda öyle diyorlar sen kimsin haddini bil diye. :D Bizim forum da abartıp dursun.
Akainunun atarlanmasına bakmamak gerek.Havlayan köpek ısırmaz. :D

Bu adamlar çok güçlü olduğu için orada olabilirler.Muhtemelen bu da yonko ayarı demek.
Yada bilgi ve organizasyon olarak aşmış kişiler.Doflamingo'nun da ötesinde yani.Tabii ondan farklı olarak bireysel olarak zayıf olabilirler.Ancak bilgi konusunda aşmışlardır bence.Bilgi güçtür sonuçta.

3. bir ihtimal ise ikisi birden olabilir.Yonko ayarı olup eli kolu da çok uzun olabilir ihtiyarların.

Sengoku gibi yıllar görmüş geçirmiş bir adam muhtemelen bunların karşısında el pençe divan duruyordu.Onu bile adam yerine koymamışlardır.Yoksa isyan edip ayrılmazdı.Akainu kim yahu.
Onlarda öyle diyorlar sen kimsin haddini bil diye. :D Bizim forum da abartıp dursun.
Akainunun atarlanmasına bakmamak gerek.Havlayan köpek ısırmaz. :D

Bu adamlar çok güçlü olduğu için orada olabilirler.Muhtemelen bu da yonko ayarı demek.
Yada bilgi ve organizasyon olarak aşmış kişiler.Doflamingo'nun da ötesinde yani.Tabii ondan farklı olarak bireysel olarak zayıf olabilirler.Ancak bilgi konusunda aşmışlardır bence.Bilgi güçtür sonuçta.

3. bir ihtimal ise ikisi birden olabilir.Yonko ayarı olup eli kolu da çok uzun olabilir ihtiyarların.
Bilgi güç kısmına katılıyorum ama para ve silah da bu gücü tamamlayan diğer 2 en önemli parça.:/
Dof ise bize bence daha %0.1'ini ancak gösterdi. WG'ye yalan haber yaptıran bir adam, yer altının jokeri ve bildiği sırları hayal edemiyorum. O Bambaşka bir yerde.:/

İşte Akainu gibi önemli kurumlarda hem güçlü hem Kafası basan adamları alıyorlardır. Biri ölse nasıl nereden kim atanıyor oraya merak ettim gerçekten. Birde kılıç ustası adam hala kılıcı süs diye tutmuyordur herhalde. Ben genel olarak kutsalları kişisel olarak güçlü beklemiyorum. Yani çalışmak zorunda olmayan bir adam neden kassın ki?

Bilgi güç kısmına katılıyorum ama para ve silah da bu gücü tamamlayan diğer 2 en önemli parça.:/
Dof ise bize bence daha %0.1'ini ancak gösterdi. WG'ye yalan haber yaptıran bir adam, yer altının jokeri ve bildiği sırları hayal edemiyorum. O Bambaşka bir yerde.:/

İşte Akainu gibi önemli kurumlarda hem güçlü hem Kafası basan adamları alıyorlardır. Biri ölse nasıl nereden kim atanıyor oraya merak ettim gerçekten. Birde kılıç ustası adam hala kılıcı süs diye tutmuyordur herhalde. Ben genel olarak kutsalları kişisel olarak güçlü beklemiyorum. Yani çalışmak zorunda olmayan bir adam neden kassın ki?
E tabii onlar da var dediğin gibi.Sadece bilgiyle de olmaz.Tamam çok güçlü korsanlar var ama işte en güçlüsünün bile tek amacı aile kurmak Wb gibi.Adam güçlü ama vizyonu dar.Akainu da öyle muhtemelen.Rayleigh ne diyor.Roger herşeyin sesini duyuyordu ne olduğunu anladı ama bizden bu kadardı diyor.Sıradan korsanlardık kafamız basmıyordu bu işlere diyor kısaca.İşte bu adamların farkı burada,güçlü olmanın yanında her konuya hakimler diye düşünüyorum.

İhtiyarlar adamı suya götürüp susuz getirir bence.Öyle yetkin adamlar olmalı.Öyle izlenim edindim.
Bu adamların amaçlarını,halkı kontrol yöntemlerini yada dengeyi stabil tutma yöntemlerini herkes çözemez de uygulayamaz da.Toplum mühendisliği bunların yaptıkları.Beceremeyenin orada işi olmaz bence.Şeytanın aklına gelmeyecek yöntemlere başvurabilirler.Birde üstüne güçlü çıkarlarsa gerisini sen düşün.

0.1 :D Güldürdün akşam akşam.

Eline sağlık. Şunu merak ediyorum Gorousei üyeleri kutsal ejderlerden daha mı üstün yoksa kutsal ejderlerin hükümeti yönetsin diye belirlediği sadık yöneticiler mi gorousei üyeleri ?

Herşeyi toparlamışsın güzel olmuş :D

@gyjbsch Sanki bunlar halkı düşünüyor da yol yaptıracak :D Tom bile kendi imkânıyla deniz treni falan yapmış lan. Ayrıca bi sürü köleye köprü yaptırıyorlar, o da kesin kutsallara yarayacak bişeydir...

Eline sağlık. Bu kadar detaylı bir dünya var iken bizim 18-19 yıldır bunların çoğunu hala görmemiş olmamız çok üzücü.
Üzücü mü :S Bence umut vadedici.

Evet Cp0 sizi oyuncak etti diye çıkışıyordu Akainu.Cp0 sanırım direk ejderlerden emir alıyor.Gorousei çok güçlü olsa bile hala arkada büyük güçler olabileceği anlamına geliyor bu.Muhtemelen emirleri güçlü aile liderlerinden alıyorlar.

5 ihtiyar politika yapan adamlar güçlü olmayabilir diye düşündürüyor bu yüzden ama hepsinde de yara izi var.O yüzden o da zor.
Bakalım nasıl çıkacak bu ejderler kilit nokta.Hepsini güçlü beklemiyorum.Epey aile var çünkü Nefertari gibileri de vardır.Ancak çok sağlamları da çıkacaktır.Doflamingo bu soydan geldiyse onun gibi yada daha güçlü adamların olması çok normal.
Dof çocukluktan beri savaşın içinde. Peki ya diğer kutsallar? Alayı yatışta. Birisi mi temizlenecek? Amiraller kapılarında yatıyor zaten, onlara yaptırırlar. Sanmıyorum Dof gibi adamların çıkacağını.

Dof çocukluktan beri savaşın içinde. Peki ya diğer kutsallar? Alayı yatışta. Birisi mi temizlenecek? Amiraller kapılarında yatıyor zaten, onlara yaptırırlar. Sanmıyorum Dof gibi adamların çıkacağını.
Amirallere köpek mi diyorsun :eek: Anketi açılsa da oylasak :rolleyes:

Amirallere güvenemezler.Onlara ayak işlerini yaptırıyorlar sadece.3 amiral ile kendini nasıl güvenceye alacaksın.
Oldu da çıktı diyelim halkın içinden İssho gibi 10 tane adam.Hedef alırsa bunları amiraller de kurtaramaz.Yada Doflamingonun amacına sahip ve Kaidou gibi çılgın biri,bir yonko çıkıp doğrudan hedef alsa.O yüzden bu adamların varsa korumaları çok güçlü olmak zorunda.En azından kutsal topraklarda.Sağlam bir güvenceleri olmalı.Korumaları yoksa da kendilerini geliştirmiş olmalı bazıları savaşçılığa soyunup.Yoksa oraya güçlü biri baskın yapsa tozunu attırır.Gorousei güçlü bile olsa bunlara bekçilik yapacak halleri yok.

Zamanında aileleri güçlü olmasa zaten D. krallığını yıkamazlardı.O soyun gücü nesilden nesile aktarılmıştır elbet.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık