Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Canavar Üçlü Güç Artışları İncelemesi

Genel hatlarıyla bu şekilde yorumlarını görüyordum. O yüzden kafamda öyle bir intiba oluşmuş senin hakkında. DnS yazmışsa kesin Sanji veya Luffy gömüyordur gibisinden. Bu ön yargı yüzünden kendimden utandım. Bunu anlatmak istedim:D
Yoksa üstteki konuda yazdıklarına bir lafım yok hatta baya temiz bir çalışma olmuş. Eline, emeğine sağlık.
Sağolasın :sapkali:

Eline sağlık bu şekilde konunun toparlanması çok güzel olmuş. Luffy konusunda şunu diyebilirim : mangaka seri başından beri luffy nin aslında yenemeyeceği rakiplerle karşılaştırıyor ve bu yüzden dövüşlerde kazanması için abuk durumlar oluşuyor. Mangakanın tarzı bu demek ki. Sanji konusunda da insan düşünmeden edemiyor. Madem böyle bir güç verilecekti hem fiziksel hem mental gelişimi açısından ailesinin yanına gönderilse ne güzel olurmuş aslında. Neyse ben de konudan çıkmayayım bazı görüşlerine katılmıyorum ama forumda bu konuların üzerine en çok sen düşüyorsun bu anlamda saygıyı hak ettiğini düşünüyorum
Sanji'nin nefret ettiği ailesinden eğitim alma olayı bilmem nasıl olurdu. Gerçi kendim için değil kaptanım için diyip girebilirdi o toplara ama mangaka Luffy harici Hasırlara Wano'da p-up vereyim şeklinde düşündüğü için sanırım bu tarz bir olay görmedik.

Düşüncelerin için teşekkürler :sapkali:

@Notanymore

Teşekkürler.

Kral haki güçten bağımsız tamamen iradeyle ilgili bir durum olarak değerlendirilmeli aslında. Ne kılıç ustalığı ne başka bir dövüş stili kullanıcısı olarak bakmamak lazım. Mesela Ace ve Dof. Küçük yaşta kral haki patlaması yaşadıklarında bu sadece iradelerinin dışa vurumuydu. O an güçlü değillerdi, ne gözlem ne silahlanma hakimleri vardı. Ama iradeleri çok güçlüydü. Ben kral haki hariç hiçbir haki türü kullanmayan ama iradeleriyle insanları etkisi altına alıp kendine hayran bırakan insanlar görmek isterim mesela seride.

Bunun dışında @William cutting de örneklerini vermiş.. Ryuma'da %99 kral haki var. Mihawk'ta bana göre %99 yine var. Seri sonu tüm kral haki kullanıcılarını toplasan kılıç ustalarını bunların içinde hatırı sayılır bir oran eder.

Zoro’ya gelince ortada adamdan kan bile akmamışken işte böyle bir düşüncesi var. Ama Luffy den bariz kan alınmış ama O başka bir olay. Bastıkları yer fark etmez. Sonuçta orayı kendi güçleri-Hakileri ile kaplıyorlar. Bellamy gibi bir çöpte gayet kan almış. Hayır manga da Zoro, Pica’nın onun kılıcı kırabileceğini düşündü diye bir sahne yok ama Luffy den akan kan gayet ortada :D
Yahu Pica nasıl kan alsın. Adamın aşması gerekenler isimli kılıç sertliği + Zoro'nun hakisi. Bunu da kendi sıradan kılıcı ile yapması lazım bir de. Ona rağmen Zoro, çizik almadım diye seviniyor mu? Evet. Olay ortada yani. Zoro'nun Pica dövüşünden sonraki 32 diş sırıtıp kılıcımda çizik yok sahnesini hatırlamıyorsan zaten bir diyemem.

Luffy'den kan alan ilk kişi Bellamy mi? Adamın her dövüşünde kan alınıyor. Ama Doff karşısındaki, Cracker karşısındaki, Kata karşısındaki durumlarına bakınca Luffy'nin silahlanma hakisinin Zoro'dan daha iyi olduğu ortada zaten. Daha geçen bölümdeki haki geliştirme power up sürecine kadar olan durumlarına bakarak anlayibilirsiniz bunu.

Yalnız, özel kılıç olması pek etki etmiyor, Mihawk'ın sözüne bakarsak; Haki ile her kılıç yoru gibi olur, demedi mi? Bellamy'nin, Luffy'den kan alması saçma da, Zoro'ya zayıf diyorsak silahlanma konusunda, o sahneyi de es geçmemek gerek.
Eğer şura üzerinden övgü dizeceksek bunu Pica'yı övmek için yapmak lazım. Sonuçta sıradan kılıç+ hakisi ile, isimli kılıç+haki savunmasını aşabilecek korkuyu vermiş. İsimli kılıçların diğer kılıçlara oranda saldırı ve sertliklerinin daha yüksek olduğunu hatırlatmaya gerek yok zaten.

Luffy'nin silahlanması arşa çıkmış durumda değil zaten. Ben onu iddia etmiyorum. Ama Zoro'nunki de ortada. Luffy de, Zoro da son bölümlerde silahlanma üzerine power up ihtimallerini gösterdi mangaka. O noktaya kadar gelirken Zoro'nun silahlanması ile alakalı dikkate alınabilecek nokta Pica önündeki durumu. Onda da durumu ortada zaten. O yüzden Zoro'nun silahlanması şöyle iyi böyle iyi diye uçmamak lazım. Luffy en azından Doff ile, Cracker ile dövüştü de silahlanmasının aşıldığı bir sahne görmedik. Kata karşısında da net aşıldığı durumlar özel saldırılarda oldu.

Yahu Pica nasıl kan alsın. Adamın aşması gerekenler isimli kılıç sertliği + Zoro'nun hakisi. Bunu da kendi sıradan kılıcı ile yapması lazım bir de. Ona rağmen Zoro, çizik almadım diye seviniyor mu? Evet. Olay ortada yani. Zoro'nun Pica dövüşünden sonraki 32 diş sırıtıp kılıcımda çizik yok sahnesini hatırlamıyorsan zaten bir diyemem.

Luffy'den kan alan ilk kişi Bellamy mi? Adamın her dövüşünde kan alınıyor. Ama Doff karşısındaki, Cracker karşısındaki, Kata karşısındaki durumlarına bakınca Luffy'nin silahlanma hakisinin Zoro'dan daha iyi olduğu ortada zaten. Daha geçen bölümdeki haki geliştirme power up sürecine kadar olan durumlarına bakarak anlayibilirsiniz bunu.

Eğer şura üzerinden övgü dizeceksek bunu Pica'yı övmek için yapmak lazım. Sonuçta sıradan kılıç+ hakisi ile, isimli kılıç+haki savunmasını aşabilecek korkuyu vermiş. İsimli kılıçların diğer kılıçlara oranda saldırı ve sertliklerinin daha yüksek olduğunu hatırlatmaya gerek yok zaten.

Luffy'nin silahlanması arşa çıkmış durumda değil zaten. Ben onu iddia etmiyorum. Ama Zoro'nunki de ortada. Luffy de, Zoro da son bölümlerde silahlanma üzerine power up ihtimallerini gösterdi mangaka. O noktaya kadar gelirken Zoro'nun silahlanması ile alakalı dikkate alınabilecek nokta Pica önündeki durumu. Onda da durumu ortada zaten. O yüzden Zoro'nun silahlanması şöyle iyi böyle iyi diye uçmamak lazım. Luffy en azından Doff ile, Cracker ile dövüştü de silahlanmasının aşıldığı bir sahne görmedik. Kata karşısında da net aşıldığı durumlar özel saldırılarda oldu.
Böyle bir korku vermedi. Senin uydurman bu. Çizik atamayan adam mı korku verecek? Hey Allah'ım ya. Doflamingo g4'e çizik atamaz, luffy çok güçlü dersiniz. Zoro çizik yemez, çizik yiyecek diye korktu dersiniz :D

İşte Zoro'nun hakisi o kadar yüksek ki Pika çizik atabilecek kadar bile yakın değil o seviyeye. Adam aradaki haki seviyesi farkını görüp seviniyor. Çizik atabilme ihtimali söz konusu değil yani. Sen ne anlamışsın o sahneden vay arkadaş.

Adam Zoronun kılıcına çizik bile atamamış. Gelmiş Zoro'yu ezikliyor. Tam tersine Zoro'nun övülmesi lazım burada. Hayvan gibi hakisi var ki çizik bile aldırmıyor :D
''Kılıcımda çentik/çizik yok.'' Bunu diyip sevinen benim tabi. Hani bunu görmemek için kaç dereceli gözlük takıyorsunuz merak ediyorum.

Yahu adamın silahlanma ile alakalı ilk sahnesi bu. İkinci sahnesi de Ryuma'nın kılıcının anlatıldığı ve Zoro'nun silahlanma hakisi power up sürecine girdiği bölüm. Ama size kalsa Zoro'nun silahlanması öyle arşa çıkmış ki hesaplamak imkansız.

''Kılıcımda çentik/çizik yok.'' Bunu diyip sevinen benim tabi. Hani bunu görmemek için kaç dereceli gözlük takıyorsunuz merak ediyorum.

Yahu adamın silahlanma ile alakalı ilk sahnesi bu. İkinci sahnesi de Ryuma'nın kılıcının anlatıldığı ve Zoro'nun silahlanma hakisi power up sürecine girdiği bölüm. Ama size kalsa Zoro'nun silahlanması öyle arşa çıkmış ki hesaplamak imkansız.
Tamam işte aradaki haki farkı yüksek ki çizik yememiş. Çizik yeme ihtimali söz konusu bile değil. Çizik alsa, pikanın hakisi daha yüksek olurdu zaten. Nasıl anlamadın bunu hayret.

Luffy için silahlanma konusunda Zoro'nun yarısı demiyorum bakın çeyreği kadar gönderme varsa gelin buraya ilgili sahneyi atın. Yoksa da tatava yapmayın. Zoro silahlanma konusunda zirve olacak. Luffy sonra gelir. Bunu kabul edin artık.

Böyle bir korku vermedi. Senin uydurman bu. Çizik atamayan adam mı korku verecek? Hey Allah'ım ya. Doflamingo g4'e çizik atamaz, luffy çok güçlü dersiniz. Zoro çizik yemez, çizik yiyecek diye korktu dersiniz :D
Tamam işte aradaki haki farkı yüksek ki çizik yememiş. Çizik yeme ihtimali söz konusu bile değil. Çizik alsa, pikanın hakisi daha yüksek olurdu zaten. Nasıl anlamadın bunu hayret.
Yahu Zoro'nun sevindiği kişi Pica yav Pica. Hani elinde sıradan bir kılıç olan adam. Bu adamın ne hakisi var da, Zoro'nun isimli kılıç sertliği+ hakisi ile olan savunmasını açıp Zoro'nun kılıcına çentik atacak? Ama ona rağmen Zoro kılıcımda çentik yok diye seviniyor. Al manga sayfası da burada. Zoro açmış gözünü bir de kılıcı inceliyor. Bu sahneleri ne ara unutuyorsunuz anlamıyorum.

Zoro'nun o lafından sonra Fb geliyor ve aynısını Mihawk diyor. Yani Sahnenin olayı belli. Zoro bu adamı ilk karşıladığın da sen benim için çöpsün diyor zaten. Bu adamdan mı endişe edecek?

He şimdi gelelim asıl olaya; Bellamy eziğin tekiydi, yani Luffy'nin kokaya rağmen kanının akması gayet ortada. Ama ben bunu neden böyle yazıp durdum? Benim için Bellamy'nin orada Luffy den kan alması saçma ama işte klasik Oda. Ama aynı şey Zoro'ya olunca ki; Zoro'nun ki bundan daha fazla bir darbe ve Koka da yapmamış, Zoro'ya gömüp duruyorlar bende onun için böyle yazdım. Yoksa Dof'un kukla gibi oynattığı eziğin Koka'ya rağmen kan aldığı Luffy, Sonra Dof'u indiriyor. Demek istediğimi anlatmışımdır umarım. Ama hala Zoro, Pica'ya seviniyor diyorsun. O zaman bende Luffy kokasına rağmen, Bellamy eziğin den darbe alıp kanı akıyor, o zaman Luffy'nin hakisi iyi değil derim.

Zoro'ya gelince daha adamın sınırını görmedik, P.up'lar alacağı zaten bir gerçekti ama şuan Silahlanması Luffy den aşağı falan dememelisin bence. Luffy'nin düşmanları ile dövüşüne bakıp, Luffy'nin silahlanması> Zoro'nun ki denilemez yani. Çünkü Zoro bir şey başaramamış ya da birinin hakisini aşamamış değil. :D

Yahu Zoro'nun sevindiği kişi Pica yav Pica. Hani elinde sıradan bir kılıç olan adam. Bu adamın ne hakisi var da, Zoro'nun isimli kılıç sertliği+ hakisi ile olan savunmasını açıp Zoro'nun kılıcına çentik atacak? Ama ona rağmen Zoro kılıcımda çentik yok diye seviniyor. Al manga sayfası da burada. Zoro açmış gözünü bir de kılıcı inceliyor. Bu sahneleri ne ara unutuyorsunuz anlamıyorum.
Sahneyi senden iyi hatırlıyoruz zorocular olarak merak etme :) Sen o sahnede zoro çentik almadı diye seviniyor sanıyorsun. Hayır zoro orada mihawkı hatırlayıp gülümsüyor. Çentik sevinci değil o.

Zoro'nun cizik yok diye sevinmesi ilk ciddi rakip pica olduğu icin pica dan önce zoro kılıcını hic hakiyle kaplamadı ve dovüşmedi yani orda rakip jack olasa dövüş sonunda kılıcta cizik yok diye yine sevinirdi.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık