Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Spoiler] Boku no Hero Academia

Kahraman katili kısımlarını ve sonraki birkaç bölümü bu sezon bitirirler gibi. Kamp,kurtarma operasyonu ve büyük dövüş de sonraki sezona saklanır. Şaka maka 3. Sezonu ortalığı yakıp geçer öyle olursa. :D

Hoşbuldum. Potansiyeli yüksek bir seri. 400-500 leri görebilir. Yalnız kamp sırasında İzuku'ya mantık dışı bir power up verdiler gözümden kaçmadı değil. Neyse ki aynı olay bir daha olmadı. :D
Ben o dövüşü merakla bekliyorum animede. Izuku'nun o çocuğun güvenini kazanması efsaneydi benim için. :D Fanı olduğumdan mantık dışı olmasını göz ardı ediyorum. :D

Kendine has çizimleri var serinin. Benim özellik All Might çizimleri çok hoşuma gitti. Güçleri de iyi işliyor. Kötülerin çizimleri çok iyi. Potansiyeli olan bir seri.:D

Ana karakter ile alakalı bir gizem var. Bence ilerde kendine has bir özelliği çıkacak. O özellik ile birimiz hepimiz içini de farklı bir yere taşıyacaktır.:D Fakat ana karakteri fazla sevmedim. Bu kadar özgüven eksikliği fazla.:D

Ama gelişiyor gibi. Hala daha üstünde var ezikliği ama atlatacak gibi duruyor.
Izuku'nun benim için en özel yanı beklenmedik davranışları. Korkak birisi ama yeri geldiğinde atarından da geri kalmıyor. Bu tezatlığı aşırı hoşuma gidiyor.

Sen de genelde ana karakterleri seven birisin Hasan ama tam benim serime geliyorsun sevmeyeceğin tutuyor. :S

Ben o dövüşü merakla bekliyorum animede. Izuku'nun o çocuğun güvenini kazanması efsaneydi benim için. :D Fanı olduğumdan mantık dışı olmasını göz ardı ediyorum. :D

Izuku'nun benim için en özel yanı beklenmedik davranışları. Korkak birisi ama yeri geldiğinde atarından da geri kalmıyor. Bu tezatlığı aşırı hoşuma gidiyor.

Sen de genelde ana karakterleri seven birisin Hasan ama tam benim serime geliyorsun sevmeyeceğin tutuyor. :S
Düzelecek gibi geliyor. Bazen çok abartıyordu. Ama işte Mangaka da o gelişimini gösteriyor. Şu an eskisine göre daha kararlı. İlerde severim belki. Kahraman takımından ısınabildiğim fazla kişi yok. All Might gerçekten iyi. Bir de kötülerden o yüzünde el olanın çizimi fena.:D

Dikkatliymissin, ben sadece bu kizda bi is var diyebilmistim. Ve fena dertler acacak Izuku'nun basina, gerci arkadaslari tanimak ve fark etmek de o kadar güclük cekmez ama isin bir de halk ve basin yönü var.
Şu son bölümlerdeki mayfanın elindeki kızın gücü, yazdığın kısmın geleceğini düşündürmeye başladı bana. Önceden kılık değiştirse bile gücünü kullamayacağı için bir sıkıntı olmaz demiştim, çünkü ellerinde dna olsa bile kişinin kendi isteği ile gücü devretmesi gerekiyor diye geçiyordu mangada. Ama eğer bu kızın gücü Kötüler Birliğinin eline geçerse Midoriya için sıkıntı çıkabilir. Fikrin nedir ?

İzuku tam fanı olunacak karakter aslında. Sevmeyenler genelde tırsak olduğunu söylüyor; fakat tırsak falan değil. Kendinden onlarca kat güçlü adamlara karşı savaşan, her dövüşünde gücünü kullanamamasından dolayı ölümün eşiğine gelip buna rağmen son ana kadar devam eden tırsak karakter mi olur? Ha yaptığı her işi göz yaşı dökerek yapması ayrı tabi. :D Gücünü kontrol etsin biraz daha da Alpamis de fanı olacaktır. :D

O dövüşe gelecek olursak bir anda yüzde beşten yüzde yüze fırlamasında değilim. Yapması imkansız olduğu söylenen bir şey değil de yaptığı takdirde öleceği söylenen bir şeydi çünkü. Dövüşün ardından kollarını kaybetme noktasına gelmesi, rehabilitasyon muhabbeti vs ile de bu belirtildi zaten; fakat sen yüzde yüzü aş, yere yıkılmadan çocuğu sırtlanıp hocana götür, sonra arkadaşını kurtarmaya kas, her şey bittikten sonra acıların aklına gelsin... bilemiyorum. :D Adamı yendikten sonra orada kalsa daha iyi olurdu sanki. :D

İzuku tam fanı olunacak karakter aslında. Sevmeyenler genelde tırsak olduğunu söylüyor; fakat tırsak falan değil. Kendinden onlarca kat güçlü adamlara karşı savaşan, her dövüşünde gücünü kullanamamasından dolayı ölümün eşiğine gelip buna rağmen son ana kadar savaşan tırsak karakter mi olur? Ha yaptığı her işi göz yaşı dökerek yapması ayrı tabi. :D Gücünü kontrol etsin biraz daha da Alpamis de fanı olacaktır. :D

O dövüşe gelecek olursak bir anda yüzde beşten yüzde yüze fırlamasında değilim. Yapması imkansız olduğu söylenen bir şey değil de yaptığı takdirde öleceği söylenen bir şeydi çünkü. Dövüşün ardından kollarını kaybetme noktasına gelmesi, rehabilitasyon muhabbeti vs ile de bu belirtildi zaten; fakat sen yüzde yüzü aş, yere yıkılmadan çocuğu sırtlanıp hocana götür, sonra arkadaşını kurtarmaya kas, her şey bittikten sonra acıların aklına gelsin... bilemiyorum. :D Adamı yendikten sonra orada kalsa daha iyi olurdu sanki. :D
Gücüyle alakası yok. Güçlü olduğu sıra bile korkak bir tavır sergiliyor. Kendine güveni yok. Sıkıntı orada.

Hayatının %95'ini itilip kakılarak geçirmesiyle alakası olabilir özgüven eksikliği :( Bu son arc'ta ise baydım artık Bleach okur gibi geçiyorum sayfaları bir başına bir sonuna bakıyorum bölümün..

Teşekkür ederim. Bu arada mangadan bahsediyoruz değil mi? :D
Evet evet manga.

Bu arada konuya biraz yorum gelmesi çok sevindirdi beni :D. Bana kalırsa çizer sınırları güzel belirtiyor. Tüm karakterlerin her şeyden önce insan olduğunu fark ettiriyor. Karakterlerin duygularını güzel aktarıyor. Gerçi bazen fazla abartıyor.Hele son bölümlerde Tamaki utanmasa düşmanlarına gardaşım diyecekti. Özellikle ana karakterin gelişimi ve yan karakter gelişimleri de güzel.

Gücüyle alakası yok. Güçlü olduğu sıra bile korkak bir tavır sergiliyor. Kendine güveni yok. Sıkıntı orada.
Tamam işte. O güven eksikliği yetişme tarzının yanında ,bir bakıma, gücünü kullanamamasından da kaynaklı. Gücünü düzgünce kullanmaya başladığından beri kendine güveni yavaş yavaş artmaya başladı. Zamanla düzelir. :D

Evet evet manga.

Bu arada konuya biraz yorum gelmesi çok sevindirdi beni :D. Bana kalırsa çizer sınırları güzel belirtiyor. Tüm karakterlerin her şeyden önce insan olduğunu fark ettiriyor. Karakterlerin duygularını güzel aktarıyor. Gerçi bazen fazla abartıyor.Hele son bölümlerde Tamaki utanmasa düşmanlarına gardaşım diyecekti. Özellikle ana karakterin gelişimi ve yan karakter gelişimleri de güzel.
Aynen öyle. A sınıfındaki her bir karakterin gelişimini ayrıntısı ile işlemesinin yanında, B sınıfını ve kısa süreliğine hikayeye dahil olup köşeye çekilen elemanların duygu ve düşüncelerini de güzelce aktarıyor. Kimin olayının ne olduğunu bilmek güzel. Tamaki'ye gelince, adam sadece rakiplerinin arasındaki iş birliğini övdü ya. Kahraman katilini öven kahraman adayları olduğu düşünüldüğünde onun yaptığı gayet normal kalıyor. :D

Mangaka olayları çok hızlı işliyor, karakterleri de hızlı harcıyor. Gizem öğelerini biraz daha artırması lazım. Çizimleri bayağı iyi, dövüşler mantıklı, fakat iyi karakterler fazla güçlü ve iş bitirici. Manganın son sayılarında mesela Chisaki'nin peşine çabuk düşüldü sanki. İyilerin istihbaratı hep çok iyi, her şeyi hesaplayıp öyle uyguluyorlar.
Dövüşler ve karakter gelişimleri bayağı iyi. Başta söylediğim gibi çizimleri de çok iyi, hem genç olmasına hem de asistanlarının fazla olmasına bağlıyorum, adamın 5 veya 6 tane asistanı var. Anime takip edenler mangadaki notları kaçırmasınlar, karakterlerle alakalı güzel bilgiler var notlarda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 3)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık