Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Blackbeard PiratesBlackbeard Pirates (Kurohige Kaizoku-dan) (Karasakal Korsanları) One Piece Dünyası'n da ki güçlü korsan tayfalarından biridir. Kaptanları Blackbeard (Karasakal) olarakta bilinen Marshall D. Teach'dir.
Karasakal, Ace'in komutasında Beyazsakal Korsanları'nın bir üyesiydi. Ancak çıkarları için bir komutanı öldürmüş ve tayfadan ayrılıp kendi ekibini kurmuştur. Karasakal kendisini kovalayan Portgas D. Ace'i Denizciler'e teslim edip Crocodile'dan boşalan Shichibukai pozisyonuna gelmiştir.
Karasakal Korsanları'nın bayrağı biri sağa, biri sola ve biri de ileri bakan üç kurukafadan oluşur.
Geçmişleri

Tayfadan ilk kez Davul Krallığı'nı yağmaladıklarında bahsedilmiştir. Kendine aşırı bir güveni olan kral Wapol bile savaşmadan ülkesini terketmiştir. Arabasta'da Monkey D. Luffy ile karşılaşan Portgas D. Ace, Karasakal'ın bir nakamasını öldürdüğünü ve kendisininde onu öldürmek için aradığını söylemiştir.
Mürettebatın üyelerinden Lafitte, Mariejois'te yapılan Shichibukai Toplantısı'na gizlice sızmış ve Crocodile'dan boşalan koltuğa kendi kaptanı Karasakal'ı önermiştir. Tayfanın geri kalanı Jaya Adası'n da ki bir kasaba olan Mock Town'da kaderle ilgili konuşurken görülmüştür. Barda Monkey D. Luffy ile karşılaşan Karasakal yiyecek ve içecek konusunda Luffy ile ters düşmüştür. Sonra hiç sebep yokken satın alınacak yiyecekler konusunda inatlaşmışlardır. Tam dövüşmeye başlamak üzerelerken Nami araya girip ikisini ayırmıştır. Daha sonra bara gelen Bellamy Korsanları Luffy ve arkadaşlarıyla Gökyüzü Adası konusunda dalga geçmiş ve Korsan Çağı'nın biteceğini söylemiştir. Buna karşılık Karasakal, Gökyüzü Adası'nın orada olduğunu ve insanların hayallerinin hiç bitmeyeceğini söyleyerek bizimkilere destek çıkmıştır. Çünkü Karasakal gizemli şeylerin insanları etkilediğine inanır. Daha sonra Luffy'nin 100.000.000 Beri'lik yeni ödülünü gören Karasakal onu yakalamak için peşine düşmüştür. Ancak bizimkiler Knock-Up Stream sayesinde gökyüzüne çıkmış ve kıl payı ölümden kurtulmuştur. Bundan sonra Karasakal, Luffy'nin peşinde koşmaktan vazgeçmiştir.
Dünyada büyük sükse yapan Enies Lobby Olayları'ndan sonra Luffy'nin başına konulan 300.000.000 Beri'lik ödül Karasakal'ın yeniden Luffy'nin peşine düşmesine neden olmuştur. Ancak zamansız bir şekilde Karasakal'la karşılaşan Ace hiç düşünmeden saldırıya geçmiştir. Banaro Adası'nın yarısını yıkan bu dövüşten Karasakal galip çıkmıştır. Karasakal ta en başından kurguladığı planını Ace ile başlatmaya karar vermiştir. Bu yüzden Ace'i Denizciler'e teslim etmiş ve Asil Shichibukai olmaya hak kazanmıştır. Karasakal'ın bu hareketlerinin sonucu çok ağır olacak ve dünya bir kaosa sürüklenecektir. Zaten çok kısa süre sonra Hükümet, Portgas D. Ace'in idamını dünyaya duyurmuş ve Beyazsakal ile savaş yapılacağı kesinleşmiştir.
Savaş hazırlıkları sırasında Karasakal müttefik gibi Denizciler'in yanında kalmıştır. Ancak savaşa beş saat kala Karasakal ve tayfası bir gemi çalmış ve Marineford yerine İmpel Down Hapishanesi Level 6'dan yeni nakamalar toplamaya gitmiştir. Hapishaneye girdikten sonra ilk olarak Karasakal Müdür Yardımcı'sı Hannyabal'ı yenmiştir. Hapishane içinde bir süre ilerledikten sonra Luffy, Jinbei, Crocodile, Inazuma, Mr. 1 ve Mr. 2 ile karşılaşmışlardır. Ace'in azalan vakti nedeniyle bizim altılı tayfanın geçmesine izin vermek zorunda kalmıştır. Daha sonra hapishanenin müdürü Magellan ile karşılaşan tayfa, onun ölümcül nörotoksini Hydra tarafından yenilmiştir. Shiryuu son anda panzehirle gelip tayfayı kurtarmıştır. O zamana kadar hapishanede bir mahkum olarak kalan Shiryuu, Karasakal gibi bir adam beklediğinden ve artık hapiste kalmak istemediğinden onun davetini kabul etmiştir.
Karasakal Korsanları Marineford Savaşı'nın sonlarına doğru olay yerine gelmiştir. Tayfanın en son üyeleri bir zamanlar efsane olmuş isimlerdir. Bu isimlerle birlikte tayfanın artık doruğa ulaştığı düşünülmektedir.
Tayfa Gücü

Tayfanın son hali

Karasakal Korsanları bugüne kadar Hasır Şapka Korsanları'da dahil gösterilen bir çok korsan tayfasından daha güçlüdür. Davul Adası'nın kralı olan Wapol bile tayfaya karşı koymadan adadan kaçmıştır. Ayrıca çok ünlü ve güçlü olmasına rağmen tayfa Ace'e saldırmaktan çekinmemiştir. İmpel Down Hapishanesi'ne kolayca girmiş ve zorlanmadan Level 4'e kadar inebilmişlerdir. Her üyenin kendine göre tayfada görevleri vardır. Ancak üyelerin tam gücü bilinmemektedir. Karasakal Korsanları, Hasır Şapka Korsanları'nın karanlık yüzüne benzer. Her biri kendi alanında uzmandır. Tıpkı bizim tayfa gibi.
Keskin nişancıları ''The Supersonic'' lakaplı Van Auger'dir. Öyle bir görme ve nişancılık yeteneği vardı ki Hasır Şapka Korsanları'nın gemiden bakıp göremediği adadan, geminin üstünde uçan kuşları vurmuştur. Sıkılan bir kurşunun nereye gideceğini kestirebilir ve makineli tüfek atışlarından vurulmadan kaçabilir.
Levazımcıları ''The Champion'' lakaplı Jesus Burgess'tir. Bir güreş şampiyonu olan Burgess inanılmaz bir fiziksel güce sahiptir. Her ortamda kavga etmeye hazırdır. Ayrıca binaları kaldırabilir ve uzak mesafelere fırlatabilir.
Rotacıları eski bir polis olan Lafitte'dir. Yılan gibi bir adamdır. Üst düzey Denizciler'in ve üç tane Shichibukai'nin olduğu Mariejois'te ki toplantıya demir ökçeli ayakkabılarıyla kimseye görünmeden girmeyi başarmıştır. Ayrıca kendisine uçma yeteneği veren bir Şeytan Meyvesi yemiştir.
Doktorları ''Shinigami'' lakaplı Doc Q'dur. Doc'un atının adıda Stronger'dır. Bu ikilinin nasıl bir güce sahip olduğu bilinmemektedir. Güçlü birinin aksine sürekli yorgun ve hasta görünmektedirler. Ancak Karasakal gibi bir adamın tayfasına güçsüz birini almayacağı düşünüldüğünde ya elbet vardır bir güçleri işte. Ayrıca Doc Q atı Stronger düştüğünde onu taşıyacak kadar güçlüdür.
Kılıçustaları ''Shiryuu of the Rain'' lakaplı eski İmpel Down Hapishanesi müdürü Shiryuu'dur. Çok güçlü bir kılıçustası olduğu düşünülmektedir. Kendisinin şuanki müdür Magellan kadar güçlü olduğu dedikoduları vardır. Ancak bu dedikodunun Luffy'nin gözünü korkutmak için çıkarıldığı sanılmaktadır. Shiryuu'ya kılıcı iade edildiği saniyede etrafında ne kadar adam varsa acımadan biçmiştir.
Daha sonra tayfaya kattığı kişileri Level 6 : Eternal Hell'den çıkarmıştır. Bu kişiler çok ağır suçlar işlemiş ve tarihten silinmesi istenen kişilerdir. Tayfaya katılanlar ''Colossal Battleship'' lakaplı San Juan Wolf, ''Mighty Drinker'' lakaplı Basco Shot, tarihte bilinen en tehlikeli kadın Catarina Devon ve adı bilinmeyen başka bir suçludur. Bu kişilerin güçleri hakkında en ufak bilgi olmamakla birlikte tek bilinen şey şuanda bile dünyanın en çok korkulan efsanevi suçluları olduğudur.
Karasakal Korsanları'nın asıl gücü korkunç ve korkusuz kaptanları ''Blackbeard'' lakaplı Marshall D. Teach'tir. İnanılmaz bir güce sahip olan Teach gerçekten çekinilmesi gereken bir rakiptir. Şeytan Meyvesi yemeden önce bir Yonkou ve dünyanın en güçlü dört korsanından biri olan Red-Haired Shanks'ın yüzünde bir yara açmış, Beyazsakal Korsanları'nın en iyi savaşçılarından olan 4. Tümen Komutanı Thatch'ı öldürmüştür. Meyve yedikten sonra ise yine Beyazsakal Korsanları'nın en iyi savaşçılarından birini 2. Tümen Komutanı Portgas D. Ace'i yenmiştir. Bahsi geçen Şeytan Meyvesi kendisine göre dünyadaki en güçlü Şeytan Meyvesi'dir. Meyvenin adı Yami Yami no Mi'dir. Bu meyvenin verdiği üç farklı güç vardır. Birincisi karanlık, ikincisi yerçekimi, üçüncüsü ise Şeytan Meyvesi yeteneğini iptal etme gücüdür.
Tayfa Üyeleri


Hak sahibi

Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
Çeviren : Smoker
Yayınlayan : www.korsanfan.com
Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
 
lafitte çok tarz yahu şapkasını çok beğeniyorum. hele şu stronger ve doc q hastalıktan kurtulamayan doktorlar..
eline sağlık smoker
 
Teşekkürler :) Bb'nin Kalleşliğinden dolayı nefret ediyorum ama adam harbi sağlam tayfa yaptı valla yeni gelen tayfa elemanları ayrı bir hoşuma gitti zaten...
 
karasakal ilk çıktığında baba bi karekter çıktı demiştim..
tayfası baya güçlü oldu, yonkou olmaya yakın diyorumm.
eline sağlık smoker..
 
Şu son olaylarda gönlüme taht kurmuş,favori tayfam.:cool:

Teach zaten ayrı bir mevzu.Herif o tipe rağmen karizmatik yinede.Zaten yami yami no mi dedinmi iş bitmiştir.

Eline sağlık üstad.:alkis:
 
Saolun arkadaşlar... Yubashiri... Orda dövüş olsa Luffy'nin ölme ihtimali vardı... Karasakal bir tane vurdu zaten ağzı burnu yer değiştirdi...
 
Ellerine sağlık abi BB tayfasın'ın çevirisini sabırsızlıkla bekliyordum :) çok güzel olmuş :good:
Bakalım devamı nasıl olucak :oleyo2:
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2020.
Tasarım Korsanfan V.5.5
Yukarı Çık