Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Şeytan Meyvesi

'Şeytan Meyveleri' forumunda Smoker tarafından 19 Eyl 2010 tarihinde açılan konu

 1. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,076
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  [​IMG]

  Şeytan Meyvesi (Akuma no Mi), Lanetli Meyve olarakta bilinir. Çeşitli tiplere ayrılan bu meyve türü yiyene ilginç ve değişik güçler verir.
  Hakkında

  Şeytan Meyveleri'nin gücünün Deniz Şeytanı'ndan geldiğine ve kaynağının Grand Line'da gizli olduğuna inanılmaktadır. Çünkü Grand Line dışında Şeytan Meyvesi bir efsanedir. Çoğu kişi olduğuna inanmaz, inananlarda kurmaca düşünceler üretir. Şeytan Meyvesi'nin piyasa bedeli 100.000.000 Beri'den başlar. Ayrıca meyve kullanıcılarıda köle olarak satılır. Şimdiye kadar 100'den fazla meyve türü gösterilmiştir.
  Şeytan Meyveleri görünüş olarak çok hoş olsalarda berbat tatları vardır. Meyveyi yiyen kişiler zehir yemiş gibi olurlar. Meyve yenildiğinden bir süre sonra kullacını meyve güçlerini öğrenmeye başlar. Öncesinde gücünü kullanamaz. Meyvelerin tipleri farklıdır. Ancak standart olarak hepsinin üzerinde spiral şekiller vardır. Her meyvede sadece tek güç vardır. Meyve gücünü almak için tek ısırık yeterlidir. İlk ısırıktan sonra meyvenin kalanı bir işe yaramaz. Güç kazanman için illaki meyveyi ısırmak gerekmez. Buggy gibi meyveyi tüm tüm yutmakta gücü kişiye verir.
  Şeytan Meyveleri dünyanın en güçlü ve önemli kişileri tarafından kullanılmaktadır. Örnek olarak Denizci Amiralleri, Shichibukailer ve Yonkoular'dan biri gösterilebilir.
  Kimlik

  Grand Line'da Şeytan Meyveleri'nin listelenmiş halinin olduğu bir liste vardır (Yine de bu listede olmayan bazı meyve türleri olduğu bilinmektedir.). Buna en güzel örnek Teach'tir. Teach, Yami Yami no Mi'i gördüğü anda tanımıştır. Ayrıca bu kitabın varlığından Spandam ve Sanji'de söz etmiştir. Shanks ve tayfası Luffy yemeden önce meyvenin Gomu Gomu no Mi olduğunu biliyordu.
  Bir meyve gücünün iki kişide olup olamayacağı Oda'ya sorulmuş, ancak cevap alınamamıştır.
  Şeytan Meyvesi'nin Yan Etkileri

  Şeytan Meyvesi kişiye yeni bir güç verir fakat ondan yüzme yeteneğini alır. Meyve kullanıcısı suya karşı hassastır ve denize düştüğünde kurtulmasına imkan yoktur
  Oda, meyve kullanıcılarının sadece deniz suyuna karşı zayıf olduklarını önemle belirtmiştir. Yani yağmur ya da tatlı su ile doldurulmuş havuzlar meyve kullanıcılarını zayıflatmaz.
  Hatta kullanıcının bir parçası bile suda olsa kendi başına meyve gücünü kullanamaz. Unutulmaması gereken nokta denizin meyve gücünü iptal etmediğidir. Arlong Park'ta Luffy suyun altında çaresiz yatarken, Genzo ve Nojiko Luffy'nin başını uzatıp suyun üzerine çıkarmışlardır. Denize karşı olan bu zayıflık nedeniyle meyve gücü kullanan bir çok korsan ve Denizci, Grand Line'da telef olmaktadır. Ayrıca Balıkadamlar gibi gücünü denizden alan ırklarda meyve kullanıcıları için tehlikelidir.
  Kairouseki (Deniz Taşı) olarak bilinen madde denizle aynı etkiyi gösterir. Bu yüzden meyve kullanıcılarına karşı kullanılan en önemli silahtır. Deniz taşı ne kadar yoğunsa kullanıcıya etkisi bir o kadar fazla olur. Bunlara ek olarak Yami Yami no Mi'de Şeytan Meyvesi güçlerini iptal etmektedir.
  Jyabura'nın anlattığı bir söylentiye göre kişi meyveyi yediğinde meyvenin verdiği güce sahip olan şeytanda kişinin içine girermiş. Eğer meyve sahibiyken başka bir meyve daha yersen iki şeytan birbiriyle savaşır, bunun sonunda ise kişinin bedeni patlarmış.
  Tüketim Sonuçları

  Kişi, meyveyi bir kez yediğinde ömür boyu o meyvenin güçleriyle yaşar ve asla ve asla yüzemez. Eğer kişinin elinde kitap yoksa meyve hakkında bilgiside yoktur. Meyvenin tipinden nasıl bir güç verdiği anlaşılmaz. Bilinmeyen bir meyve yemek Rus Ruleti oynamak gibidir. Meyve kullanıcıları, meyve kullanmayanlar tarafından ucube, şeytan ya da canavar gibi kötü isimlerle etiketlenmiştir. Tüm meyve kullanıcıları, meyve gücünün temel özelliklerini kullanabilir. Ancak meyveden tam randıman almak için savaş tecrübesi ve eğitim gerekmektedir.
  Meyvelerle ilgili başka bir kötü noktada meyvenin verdiği güçtür. Güç işe yaramaz ya da garip olabilir. Birçok kişi gücü sayesinde insanları kendine hayran bırakırken, geri kalanlar üvey evlat gibi kalır.
  Araştırmalar

  Denizciler'in bünyesinde çalışan bilim adamı Dr. Vegapunk, Şeytan Meyveleri ve Kairouseki hakkında araştırmalar yapmaktadır. Araştırmaları çok ileri seviyeye ulaşmıştır. Vegapunk, cansız nesnelere meyve yedirebilir ve sahip olunan meyve gücünün bir kısmını başka yere aktarabilir.
  Tony Tony Chopper, Dr. Kureha'nın çıraklığını yaptığı altı yıl içerisinde yanlışlıkla Rumble Ball'u bulmuştur. Bu topu bugüne kadar Chopper'dan başkası kullanmamıştır. Top, Şeytan Meyvesi'nin dalga boylarını bozarak değişik formlara girmeye imkan sağlamaktadır. Görünüşe göre topun etkileri sadece Zoan türü meyveler için geçerlidir.
  Ek Bilgi

  - Bir Şeytan Meyvesi'nin kullanıcısı öldükten 50 yıl sonra aynı meyvenin ağaçtan yetişip denize düştüğü düşünülmektedir.

  Hak sahibi

  Kaynak : http://onepiece.wikia.com/wiki/Main_Page
  Çeviren : Smoker
  Yayınlayan : www.korsanfan.com
  Çevirmenin Sitesi : www.korsanfan.com
   
 2. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 212
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  "Bir Şeytan Meyvesi'nin kullanıcısı öldükten 50 yıl sonra aynı meyvenin ağaçtan yetişip denize düştüğü düşünülmektedir."
  Şuan gördüklerimizi bir daha göremeyeceğiz o zaman =) 50 yıl geçer mi bu seride? =) zaman atlaması zaten imkansız.
  Çok iyi olmuş..Eline sağlık ..
   
 3. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 212
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Senin dediğin belki olur da ben şuan gördüklerimizi dedim..Mesela (Ace, Luffy, Crococodile, Enel ) Nerde görcez 50 yıl demiş =)?
   
 4. T1T4N Üye

  T1T4N (Üye)
  Mesaj Sayısı 2,978
  Üyelik Tarihi13 Tem 2009
  Ellerine sağlık smoker-san ama benim hep merak ettiğim nokta Şu kitap ve diğer Meyvelerin şekilleri !
  Not: O resimde Buggy'nin meyvesi neden ortada birde hep onu merak etmişimdir :D
   
 5. Gece Sir Crocodile

  Gece (Sir Crocodile)
  Mesaj Sayısı 212
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Eiichiro Oda'nın meyve yeme imkanı olsa , Buggy'nin meyvesini yemek istermiş ondan olabilir =)
   
 6. cicer_ Bilkan

  cicer_ (Bilkan)
  Mesaj Sayısı 119
  Üyelik Tarihi31 Tem 2009
  Tasarımı tamamlanan ve gösterilicek iki meyve vardı çünkü konuşma geçtiğinde ki Morgan'ın sahnesidir.. Bara Bara ve Gomu Gomu no Mi.. Luffy ve Buggy'ninkiler.. Diğerleri konu mankeni tek tip domatesler..
   
 7. TheCrux Üye

  TheCrux (Üye)
  Mesaj Sayısı 160
  Üyelik Tarihi25 Ağu 2009
  Eline sağlık çok iş gören bir paylaşım..
   
 8. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 13,076
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  Hepinize teşekkür ettim...
   
 9. Magina Üye

  Magina (Üye)
  Mesaj Sayısı 206
  Üyelik Tarihi7 Kas 2010
  emeğine sağlık yararlı oldu
   
 10. ufo44 Üye

  ufo44 (Üye)
  Mesaj Sayısı 823
  Üyelik Tarihi29 Ara 2009
  bu chopper in gümbürtü toplarından bi de luffy yese çok güzel olacak. bu da anca savaş sırasında yanlışlıkla olur bence. olursa aceba luffy nasıl olur.
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık