Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

İzlediğiniz Son Film!

'Dizi - Film Sohbet' forumunda Smoker tarafından 6 Eki 2011 tarihinde açılan konu

 1. çiköfte Macera ise büyük bir ibadettir.

  çiköfte (Macera ise büyük bir ibadettir.)
  Mesaj Sayısı 1,513
  Üyelik Tarihi20 Tem 2017
  Hayli oldu ben izleyeli. Rüya, bilinçalti gibi zaten karmaşık mevzuları zorlama bir anlatımla yansıtmış bana göre, anlaşılmamak için kasılmış. Lynch seven biri methiyeler düzecektir tabi, derin analizler yapacaktır ama ben almayayım. Mavi anahtar ve kutu vardı sanırım filmde ama bir mavi kadife etmez.
   
 2. UranyumX Karakterin kaderindir.

  UranyumX (Karakterin kaderindir.)
  Mesaj Sayısı 269
  Üyelik Tarihi5 Ara 2017
  Cidden güzel filmdi. İkinci filmi bekliyorum artık.
   
 3. Smoker the White Hunter Site Yetkilisi

  Smoker (the White Hunter)
  Mesaj Sayısı 17,122
  Üyelik Tarihi22 Nis 2009
  O filmi tam anlamak için önce Lost Highway'i izlemek lazım.
   
 4. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

  Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
  Mesaj Sayısı 2,807
  Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
  Yönetmeni tanımak lazım o film için. Kırmızı rengin bariz kullanımı; o sahnenin bağlayıcı oyuncusunun düşü olduğu anlamına geliyor. Bu kadarını bilip izlesen bile daha fazla çıkarım yapardın.
   
 5. Mesaj Sayısı 13,361
  Üyelik Tarihi21 Tem 2009
  Siyah beyaz olmasına rağmen diye birşey yok o algı sadece,son senelerdeki dijital filmlere aşina olanlara öyle gelebilir.Cam gibi bluray olarak izlendiğinde siyah beyazın da bir eksiği yok iyi kamerayla çekilmişse.Hatta renkli filmlerden daha estetik sahneler meydana geliyor.Bana da tam tersi şu andaki dijital çok yapay geliyor.O eski doğal renkler yok şu anki op animesi gibi.Tarantino gibi yönetmenler de kullanmak istemiyor dijitali sinemaya zarar verdiğini düşünüyorlar.

  İzleyeli uzun zaman oldu ama sonunda problem olduğunu hatırlamıyorum.Filmde hiçbirşey olmuyor deniyor ama bu yanlıştır.Filmlerden beklenen başı sonu belli bir hikaye anlatması ve sonuca bağlaması olmamalıdır.Bunu arayanlar roman okuyabilir yada dizi izleyebilirler.Sinemanın özü anlardan oluşur bence ve anlamaktan çok hissetmekle alakalıdır.Bu filmde de burjuva içindeki lüks ama yozlaşmış yaşamı göstermesi ve bazı kavramları başarıyla işleyerek hissettirmesi yeterli.Zaten iletişimsizlik üçlemesinin bir parçası olarak geçiyor.Belli bir zümrenin iç dünyasının bunalımını hissettiriyor tabii bunu apayrı bir vizyon ve bakış açısıyla yapıyor farkı yaratan bu oluyor.Auteur yönetmenlikle de alakalı biraz.Gizem unsurundan da hiç bahsetmeye gerek yok onu da sonuna kadar diri bir şekilde götürüyor.Filme dair hatırladıklarım bu şekilde.

  Filmin seyirciye sıkıcı geliyor olması doğru olabilir bazı yönetmenler bile sıkıldıklarını söylüyor.Rahatça izlenebilen bir film değil sonuçta baya odaklanıp dikkatimi verdiğimi hatırlıyorum.Ama adamın tarzı bu şekilde durağan ve ağır bir anlatım.Bu niteliğini değiştirmez sonuç olarak.Fazla durağan bir anlatımı var ama insanların genel olarak böyle filmlerden çok sıkılması dönem algısıyla alakalı.Bundan yıllar önce adım adım,yavaş yavaş işlenen hikayeleri izlemeye alışkınlardı.Şimdi öyle değiller.Üst üste gelen görüntüler,hızlı kurgu hızlı tüketim artık buna alışkın herkes.O yüzden durağan bir anlatım sıkıcı geliyor.Aşmanın yolu ufkunu genişletmekten klasik sinemaya yönelmekten geçiyor.
   
 6. Mesaj Sayısı 698
  Üyelik Tarihi27 Eyl 2017
  Andrei Rublev. Film bir ressamın hayatından esinlenerek yapılmış. Stalker'la Tarkovski'ye başlamam hataydı diye düşündürdü bu film kendimi Spacetime Odyssey 2001 izliyor gibi hissettim. Sanırım puanlamam gerekirse 9.1 verirdim bu filme.Sahneler gerçekçi ve abartısız olarak yansıtılmıştı ki ben bilimkurgular dışında reel hayat anlatan filmlerde pekte öyle garip garip yumruk,kılıç sesi efektlerinden hoşlanmıyorum. Tatarların Türkçesinin Türkiye'de yaşayan insanlarınkine bu kadar benzemesi de şaşırttı beni. Son sahneye de bayıldım işte tam olarak Spacetime Odyssey 2001 izlediğimi hissettiğim sahne de oydu. :)


  Edit:Bakalım Nostalghia nasıl olacak ? :)
   
 7. Magmana Üye

  Magmana (Üye)
  Mesaj Sayısı 379
  Üyelik Tarihi5 Tem 2016
  Star wars serisinin 3.filmini izleyip ilk iki seriyi bitirdim ve sevemedim. Star wars severi olmak için ya ilk çıktığı zamanlarda izlemek lazım ki çok yeni bir şey olsun ya da küçükken izlemek lazım ki çeşitli klişelere alışık olmasın.
   
 8. amaneden (?)
  Mesaj Sayısı 16,459
  Üyelik Tarihi13 Kas 2014
  Bomboş seri gerçekten. Böyle dandik kurguya sahip bir seri daha görmedim. Anca çıktığı dönemde getirdiği yenilikler sebebiyle takdir edilebilir, o kadar. Benim için bu tür serilerin tek olayı bu. Fahrenheit 451, Cesur Yeni Dünya ve 1984 gibi kitapların yolunu açan Biz kitabı ya da One Piece, Naruto ve Bleach gibi mangalara ön ayak olan Dragon Ball neyse Star Wars'te odur. Ardından gelenlerin yanında sönük, yalnızca bir öncü olmaktan ibaret olan şeyler. Ooooooh.
   
 9. AntiNewEra (Fazia)
  Mesaj Sayısı 864
  Üyelik Tarihi4 Ara 2017
  Upgrade (2018)
  [​IMG]

  Baya beğendim. IMDB 7.6 az olmuş.
   
 10. One Week Friends
  Film Görseli:
  [​IMG]
  Filmin Konusu(Spoilersız):
  Filmdeki kız; geçmişte yaşadığı duygusal bir travmanın ve travmanın hemen ardından yaşadığı araba kazasının ardından; kafayı kırıyor. Kafayı kırıyor derken; belirli aralıklarla hafızasını kaybetmeye başlıyor. Annesi ve babası hariç; tanıştığı herkesi bir hafta içinde unutuveriyor. Hase isimli çocuk ise; ne yapıp ne edip bu kızla arkadaş olmaya çalışıyor. Hase; her hafta kendisini unutan kızla arkadaşlığını sürdürmeye çalışadursun; ikilinin etrafında çeşitli olaylar yaşanıyor.

  İsyan dolu Yorumum:
  https://galeri14.uludagsozluk.com/878/tesla-vs-edison_1095145.jpg
  şu linkteki karikatürde de söylendiği gibi: ''Hase,Hase, hakkı yendi, hakkı yendi..... Çocuğun senin için yapmadığı kalmasın; sen git geçmişi hatırladığın gibi ilkokuldaki sevgiline koş. Vallahi hatunların efendi adam yerine serseri tercihidir bu. Şimdi filmi izlemiş bazı arkadaşlar diyebilir: ''Neden defteri yaktı o halde'' diye. Ya bu çocuk defteri nasıl yakmasın? Sorarım ahali nasıl yakmasın? Yahu na-sıl yakmasın? Vallahi yakışmadı Kaori...Hayır her şeyi geçtim; filmin sonunda tüm sorunlar çözüldüğünde çocuk yine friendzone yedi. Bir de mutlu son havası falan vermişler bunun neresi mutlu son? :(

  Ciddili Eleştirim:
  Konu güzel; fakat film ergen kız filmi. Ne kadar anime klişesi varsa filmde mevcut. Zaten animeden uyarlanmaymış sanırım film. Sıkmaz fazla; ama izleyene de hiçbir şey katmaz. Puanım 6/10
   

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık