Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

İnsanlığın Sınırı

İnsanlığın sınırı

• Kullanılan toplam oy
    89
Milyarlaca gezegenin içinden sadece biriyiz.Evrene baktığımız da zaten toz kadar bile değiliz.Yalnız olduğumuzu zaten düşünmüyorum.
Bence hala başka gezegenler de atla,kılıçla savaşlar yapılıyor.Kimisi de bizden çok daha ilerde.
Bu düşünce her zaman bana çok seksi gelmiştir.

Varsa gitsinler. 10 binlerce ışık yılı uzaklıktaysa ne yararı var gidemedikten sonra.
Şu an için bu pek mümkün değil. İnsanlık doğa kanunları ile bir yarış içerisin de eğer zamanı geldiğinde bunu başaramazsak türümüz belki de çok daha fazlası yok olucak zaten dünya sandığımız kadar güvenilir bir yer de değil bir patlamasıyla dünyayı felakete sürükleyecek volkanlardan tutta herhangi bir meteorun çarpmasıyla darma duman olabilceğimiz bir çok doğa olayı var bunlara karşı teknolojimiz tamamen çaresiz fakat bu olasılıklar şu an için düşük ki insanlık belirli bir eşiğe gelmeden de gerçekleşmez inşallah.

Milyarlaca gezegenin içinden sadece biriyiz.Evrene baktığımız da zaten toz kadar bile değiliz.Yalnız olduğumuzu zaten düşünmüyorum.
Bence hala başka gezegenler de atla,kılıçla savaşlar yapılıyor.Kimisi de bizden çok daha ilerde.
Bu düşünce her zaman bana çok seksi gelmiştir.
Evet çok seksi bir düşünceymiş :D

Şu an için bu pek mümkün değil. İnsanlık doğa kanunları ile bir yarış içerisin de eğer zamanı geldiğinde bunu başaramazsak türümüz belki de çok daha fazlası yok olucak zaten dünya sandığımız kadar güvenilir bir yer de değil bir patlamasıyla dünyayı felakete sürükleyecek volkanlardan tutta herhangi bir meteorun çarpmasıyla darma duman olabilceğimiz bir çok doğa olayı var bunlara karşı teknolojimiz tamamen çaresiz fakat bu olasılıklar şu an için düşük ki insanlık belirli bir eşiğe gelmeden de gerçekleşmez inşallah.
Umarım yoktur buna benzer gezegen. Geçen Alien Serisine tekrar baktım da yoksa bizim için daha iyi olur :D Dimyat'a pirince giderken evdeki bulgurdan oluruz.

Bununda garantisi yok.

Ben olası bir senaryodan bahsettim, ekonomik krizin yıkıcılığını anlatmak adına. Smoker'ın varsayımı devlet adamlarını son derece ihtiyatlı kişiler olarak veri alıyor ama bu silahlar ülkelere ikinci vuruş yeteneği veren silahlar. Nükleer güç sahibi bir ülke konvansiyonel silahlarla mağlup olacağını anladığında bu silahları kullanmayacağının garantisini de kimsenin veremeyeceğini düşünüyorum.

Bu gün Rusya ya da ABD konvansiyonel silahlarla savaşı kaybedeceğini anlasa taktik nükleer silahları devreye sokması (kaybeden tarafın) muhtemel bir durum ve o noktada kalacağının garantisi de olmayacak hiçbir zaman.

Ben, olası bir dünya savaşında o silahların depolardan çıkacağı görüşündeyim ve dünya savaşlarının en önemli nedenleri de büyük oranda ekonomiktir. 2008 krizi atlatılamadan bir kriz daha yaşandığı takdirde ise üçüncü bir savaşın patlak vereceğini düşünüyorum.
Ekonomi yüzünden çıkacak bir savaşta nükleer silahlar kullanıp ekonomide daha da geriye gideceklerini öngörmek zor olmasa gerek. Zira çocuklar bile o ihtiyata sahiptirler.

Muhtemellerden bahsedeceksek de iklim (kuraklık, ısı dalgaları, küresel ısınma), kıtlık, susuzluk, hayvansal hastalıklar, aşırı nüfus artışı, yapay zeka, kaynakların tükenmesi gibi savaş da bunlardan biridir tabii. Ama ilk alıntıladığın mesajda da dediğim gibi ekonomik savaşın bunlar arasından yeri yok.

Gerçekçi olup önümüzdekine odaklanmalıyız, en önemli mesele bu zaten. Elimizde dış uzayda yaşayacak bilgi birikimi ve teknoloji yok, bir anahtara da sahip değiliz yıldızlar arası yolculuğu açacak. O zaman bilgi elde etmeliyiz, anahtarı açan pinleri tek tek bulmalı ve açmalıyız. Ben yıldızlar arası yolculuğun uzak gelecekte mümkün olduğunu düşünüyorum ama galaksiler arası yolculuk inanılmaz bir yol bulunmazsa evren sonlanana kadar mümkün olmayabilir.

Her şey mümkün valla. Durup dururken gezegen çeken bir araç alıp götürür bizi, öyle kalırız. :oleyo:
The Hitchhiker's Guide to the Galaxy gibi otoban geçecek diye siliyorlarmış bi de bizi evrenden xD

Ekonomi yüzünden çıkacak bir savaşta nükleer silahlar kullanıp ekonomide daha da geriye gideceklerini öngörmek zor olmasa gerek. Zira çocuklar bile o ihtiyata sahiptirler.

Muhtemellerden bahsedeceksek de iklim (kuraklık, ısı dalgaları, küresel ısınma), kıtlık, susuzluk, hayvansal hastalıklar, aşırı nüfus artışı, yapay zeka, kaynakların tükenmesi gibi savaş da bunlardan biridir tabii. Ama ilk alıntıladığın mesajda da dediğim gibi ekonomik savaşın bunlar arasından yeri yok.
Birinci Dünya Savaşı ekonomik nedenlerle çıktı ve dönemin lokomotifi İngiltere başta olmak üzere ekonomi geriledi, İkinci Dünya Savaşı da ekonomik nedenlerle çıktı ve Avrupa'nın ekonomisi, üretimi yerlebir oldu. O zamanın liderleri öngöremeyen ihtiyatsuz adamlardı demek.

İhtiyat varsayımına da geçiniz lütfen. Birinci savaştan sonra da insan oğlu bir daha böyle bir savaşa girmez, ihtiyatlı davranırlar deniyordu. 20 yıl sonra ikincisi patlak verdi. Çocuklar bile ihtiyatlı kullanmazlar dediğiniz bombalar iki kere kullanıldı, hem de nasıl sonuçlar doğuracağı bilindiği halde.

Ayrıca dediğiniz kadar ihtiyatlıysa insan oğlu iklimin, suyun, nüfusun da sorun olmaması gerekir bunları sorun addedip, ekonomik buhranlardan sonra patlak veren yıkıcı toplumsal olayları ve savaşları göz ardı etmemeniz gerekir.

Edit: Kaldı ki saydığın ve daha muhtemel dediğin şeylerin temel sebebi de ekonomik. :(

Son düzenleme:
Anlamadığın şey o savaşların hiçbiri insanlığı sınırına itmedi, şu anki teknolojiyle senin düşündüğün şekilde nükleer bir savaş yapılamaz. Hele ki sebep ekonomi olduğunda.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık