Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Ichibe Hyosube vs. Genryusai Shigekuni Yamamoto

Sizce ?

• Kullanılan toplam oy
    103
Bu tamamen ortada bir maç.İlk hamle yapan kazanır satrançta önde başlayan gibi.Direk bankai açıp isabet ettirirse Yamamoto.İsim silip yeni ad verirse İchibei.Biraz tecrübeye biraz da zekaya bakıyor.İkisi de tecrübeli ama Yamamoto bazen akıl tutulması yaşayabiliyor.Mangaka nereye çekse oraya gidebilirdi biraz.

Yamamato'nun gücü daha fazla bu şüphe götürmez bir gerçek. Ama asıl sorun arada güç farkının fazla olmamasına rağmen İchibei'nin tekniğinin sahne alması. Ruh kralının topladığı adamlar zaten en güçlü olanlar değil ( amacı bu olmasa da o potansiyellerden sürekli en iyiler çıktı ), adam 3 boyuttaki dengeyi kurma potansiyeli olanları istiyor. İchibei alır bence.

Bu tamamen ortada bir maç.İlk hamle yapan kazanır satrançta önde başlayan gibi.Direk bankai açıp isabet ettirirse Yamamoto.İsim silip yeni ad verirse İchibei.Biraz tecrübeye biraz da zekaya bakıyor.İkisi de tecrübeli ama Yamamoto bazen akıl tutulması yaşayabiliyor.Mangaka nereye çekse oraya gidebilirdi biraz.
Ichigonun Bankaisini nasıl etkiler peki? Doğrudan Hollowlaşma söz konusu?
Örneğin Mugetsu, bütün güçlerinin dengeli olduğu hali, onu silebilir mi?

Mugetsu'nun reiatsu ligi çok ayrı. Aizen kaptanlar tarafından hissedilmeyecek seviyedeyken mugetsu aizen tarafından bile hissedilemiyordu. Mugetsu ve ichibei arasında en az 2 boyut farkı var.

Bu kadar reiatsu farkı varken işe yaramaz bence. Soifon'un 2 vuruşta öldürme gücünün aizen'e işlememesi gibi olur.

Aga yamamoto bu adamı geçmişti rakibinin gücü zirvedeyken yenmiş lakin öldürememiş.Adam dönüp tek kollu ve bankaisini çaldığı yamajiyi tekliyor.ichibei ise tam juha zirvedeyken değil kendini toplarken Karşılık verebiliyor Juha gücünü toplayıncada tekleyip geçiyor.Yama geçmişti juhayı tam gücünde yendi.

Bankainin de ismi var silmesi lazım.İchibei baya baya güçlü gücü yerine gelmese de bach ile istediği gibi oynadı.Harf yeteneği işi bozdu ona karşı yetenekleri anlamsız kaldı.O formu ise bilemiyorum çok az gördük fakat bunu deneyene kadar Aizen gibi saldırıyı alır herhalde.Etki alanı fazla çok zaman da almıyor.Özel bir yetenekle kurtulamazsa kaçması zor.

Öncelikle isim silme yamaji ye işlemez.Her ne kadar filler da olsa karakter çizimi mangaka ya ait olan zanpaktou arca bakar isek,orada tüm kaptanların zanpaktoları uyandı ama yamaji nin ki uyanmadı.Bir de adını bilmediği için zaraki nin.1000 yıllık kılıç ben isim silme mevzusunun yamaji ye işleyeceğini sanmam.Geri gelen JB daha güçlüydü bu da gerçek ama,eski kafalı olmasa belki de yenilmezdi yamaji.Ichibei yi yener diyorum.Bankai si muhteşem.Ki fotoğrafı vardı gençti,oradan hareket etsek 1000 yıldır kullanmamış.

Öncelikle isim silme yamaji ye işlemez.Her ne kadar filler da olsa karakter çizimi mangaka ya ait olan zanpaktou arca bakar isek,orada tüm kaptanların zanpaktoları uyandı ama yamaji nin ki uyanmadı.Bir de adını bilmediği için zaraki nin.1000 yıllık kılıç ben isim silme mevzusunun yamaji ye işleyeceğini sanmam.Geri gelen JB daha güçlüydü bu da gerçek ama,eski kafalı olmasa belki de yenilmezdi yamaji.Ichibei yi yener diyorum.Bankai si muhteşem.Ki fotoğrafı vardı gençti,oradan hareket etsek 1000 yıldır kullanmamış.

Hani Yamaji seviyorum da. Farkı göstereyim. Kas kafa grubunun en zekisidir, bu onu maymunlardan daha zeki yapar. Aizen'in eşsiz kamikazesi Wonderweiss bile beyinsiz olduğu için Yamaji'yi durdurmaya yetti. Aizen durdurulmadan ruh kralının başı için yükselse, Ichibee'nin liderliğini yaptığı kral muhafızlarına maymun olurdu.

Yamaji çetesi ile Gotei 13'ü kurduğunda Dünyadan bir parsel kaparak başlamış bir katil grubu idi. Quincy'leri sildikten sonra ona kalan tüm dünyayı 'korumak' gibi bir amaca yöneldi. Bu da onun zaafı oldu. Aizen bile bunu Yamaji'ye karşı kullanarak saf dışı bıraktı. Kılıcı ve acımasızlığı değiştiğinde korumak istedikleri onu zayıflattı.

Burada ise büyük başların ölmesinden sonra 'Abilerinin geleceğinden söz ediliyor'

Royd düşüyor.

JB geliyor. Ve Aizen'in ismini kullanarak Yamaji'yi etkiliyor.

Ve son kışkırtma,

Ve ikiye bölünüyor, gerisini zaten başta gösterdim.

Diyeceğim şu ki, gücü ile yok edemeyeceği bir şey olmadığını sanan Yamaji, kurduğu dünyayı korumak için kendine zaaf oluşturdu.

Gelelim Ichibee'ye,

Ichimonji

1- Ichibee'den kendisinden güçlü olmayan bir rakip karşısında ise onun ismini yok ederek, varlığını silebilir.
2-Mürekkebine değen tüm varlıklar ve nesneler ona güç kaynağı olarak döner.
3-Tüm zampakutoların isimlerini kendi verdiğinden tüm Shinigami kılıçlarını bilir.
4-Self-Reconstitution; bedeni yok edildiğinde eski durumuna geri dönebilir veya uzuvlarını yerine koyabilir. Bunu yapmak için birinin onun ismini söylemesi yeterlidir.
5-Bir düşman tarafından ismi söylenirse, kişinin sesi silinir.

Sonuç olarak Yamaji, Zanka no Tachi açtığında kullanımın bir limiti vardır. Alevlerinin kendisi dahil soul society'i yok edeceği düşünülür.
Ichibee ise durmadan rakibinden ve çevreden çektiği güç yüzünden uzayan bir savaşta kaybetmesi neredeyse olanaksızdır. Tüm ruh evreninin Reiatsu'dan oluşmuş olması savaş uzadıkça onu yenilmez yapar.

Bu durumda; Ryujin Jakka ateş oluşturma ve kontrol etme olduğundan bu form Ichibee'ye güç olarak döner. Gene Zanka no Tachi South; yani ölüler ordusu da Ichibe'nin daha da güçlenmesine sebebiyet verir. Zanka no Tachi East ve North, Yamaji'nin Ichibee'ye karşı kullanabileceği ve tek hamlede öldürmek zorunda olduğu tek yeteneğidir.

Tüm bunların yanına, basit kışkırtmalara gelen Yamaji, bilgeliği ile ünlenmiş ve ruhlar cemiyetindeki en tehlikeli 2. adam olarak belirlenmiş Ichibee'ye karşı kazanabilir mi?

Ichibee'nin ruh gücü miktarı ve kido yatkınlığı analizlerine falan hiç girmek istemiyorum. Ama öyle bir ruh gücünün üzerine öyle bir zanpakuto onu bir canavar yapıyor.

Son düzenleme:
İkiside aşağı yukarı denk Shinigamiler. Ancak konu güç olduğunda durum bu. Ama kalan bütün alanlarda İchibei önde.

Bi kere İchibei hatayı affetmeyen bir karakter. En azından kendine denk veya zayıf güçteki rakiplerine karşı. Yamamoto ego kasıp Shikai ile başlayıp Naralar atmaya başlarsa tek yer.

Hadi diyelim bunu yapmadı başından itibaren tam güç başladı. İşte o zaman denk bir savaş geçer. Yukarıda dediğim gibi güç konusunda ikiside birbirine üstünlük sağlayamaz. Ancak savaş uzadıkça İchibei Zekası ile indirebilir Yamamoto'yu. Yamamoto 1000 yıldır ondan daha güçlü Shinigami olmadığını iddaa ediyor. Bende 1000 yıldır Yamamoto'dan daha aptal daha ego'lu bir Shinigaminin gelmediğini iddaa ediyorum.

İchibei alır.

Yalnız bıleçi özlemişim he.Tekrar hatmetmek lazım bi ara.Özellikle şu harf yeteneği mevzusu komple çıkmış aklımdan.Keza bu quincylerin bir şehri falan vardı sanki.Onun nerde olduğunu falan da hiç hatırlamıyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık