Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Uyarıyı kapat
Sayın ziyaretçi, Korsan Fan'a hoş geldiniz. Forumumuzdaki konulara yorum yazmak, muhabbetlere katılmak ve forumumuza paylaşımlarınızla katkıda bulunmak için "Şimdi üye ol!" butonuna tıklayarak kayıt olunuz. Üyelik ile ilgili soru ve sorunlarınız için "Facebook" sayfamızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[Tartışma] Ölüm Cezası

'Genel Kütüphane' forumunda Smoker tarafından 26 Nis 2016 tarihinde açılan konu

?

Ölüm Cezası Doğru Mudur?

1. Doğrudur.

19.0%
  2. Yanlıştır.

39.4%
  3. Duruma Göre Değişir.

41.6%
  1. Eustass Captain Kidd (yavşanks)
    Mesaj Sayısı 7,642
    Üyelik Tarihi4 Tem 2016
    İşkence etçen işte.İnsanları iyileştirmeyi öğrenmenin yanında acı çektirmeyi falan da öğren.İlerde işimize yararsın.

2. Kaizokou Gari itoryou iai shishi sonson

Kaizokou Gari (itoryou iai shishi sonson)
    Mesaj Sayısı 635
    Üyelik Tarihi7 Oca 2018
    İşler öyle işlemiyor ama buna inanıyorsan benim için sorun yok kardeşim sende keyfine bak

3. Starrk Üye

Starrk (Üye)
    Mesaj Sayısı 572
    Üyelik Tarihi12 Eki 2017
    Geçmişte bazı yerlerde toplumun güvenliği için gerekliydi. Ancak günümüzde ölüm cezasına hiç gerek yok.

Ölüm cezasına layık olacak kadar büyük bi suç işlediyse toplumdaki en zor işleri ağır şartlarla ve yüksek güvenlikle bunlara yaptıracaksın. insanların vergileriyle bunlara yetim çocuk gibi bakmak yerine topluma yararlı bi hale getirmek daha mantıklı.

Biri aileme zarar verse ben o kişiyi öldürmek isterim. Ama idam yetkisi kimseye verilmemeli. Bi insanın böyle bişeye karar vermeye hakkı olmamalı.

4. Jazz Lambası ploutwnalh

Jazz Lambası (ploutwnalh)
    Mesaj Sayısı 193
    Üyelik Tarihi13 Haz 2014

"...ulusun hayati tehlikeye girmedikce, savas bir cinayettir."

Kimin sozu oldugunu biliyorsunuz.

5. Nie Li NewEra

Nie Li (NewEra)
    Mesaj Sayısı 1,212
    Üyelik Tarihi6 Tem 2015
    Sen biraz daha araştır bence. Öldürmeyeceksin tabiki ama suçsuzları, masumları.
    Bu arada bende ölüm cezasına karşıyım.İnsanlığa faydalı bir şey için kullanılmalılar.

6. Siyah Ateş KaraSu

Siyah Ateş (KaraSu)
    Mesaj Sayısı 2,143
    Üyelik Tarihi23 Nis 2013
    Ölüm cezası gerektiren suçun işleniş biçimiyle ilgili somut deliller var ve fail ile ilgili ortada hiç bir şüphe yoksa ölüm cezasının uygulanması gerektiğini düşünüyorum.

7. Dante13 Başı işinden aşkın

Dante13 (Başı işinden aşkın)
    Mesaj Sayısı 527
    Üyelik Tarihi9 May 2016
    Masum insan katli, tecavüz, vatan hainliği gibi suçlara yeterli delil ve kanaat neticesinde -işkence olmadan- idam cezası verilmesi gerektiğini düşünüyorum.

Not: Vatan hainliğinden kastım: devlet sırlarını diğer ülkelere sızdırmak, terörizme destek gibi suçlardır.

8. Meiou Meiou Shirubāzu Reirī

Meiou (Meiou Shirubāzu Reirī)
    Mesaj Sayısı 2,526
    Üyelik Tarihi11 Ağu 2017
    Bence buradakiler de dahi kimse bu hükmü verebilme duygusunun sarhoşluğuna kapılmıyacağını iddia edemez. Hele ki şimdiki koşullarda bunu uygulamak, pehh. Yani ne demiş Gandalf " ölüm hakkında bilgeler bile karar veremez ". Siz bir geçmiş silmek isteyebilirsiniz ama bir gelecek silmek bambaşka şey. Affedilmeyecek şeyler vardır elbet ama yine de affedilmeyecek şeylerden daha iyi diyebileceğim bir şey değil idam.

9. Eustass Captain Kidd (yavşanks)
    Mesaj Sayısı 7,642
    Üyelik Tarihi4 Tem 2016
    O zaman Ned Stark ve kuzeyliler gibi yapalım.İdam hükmünü verecek kişi sandalyeye tekme atsın ve son sözlerini dinlesin.

10. Miora Batman > Zoro + Luffy

Miora (Batman > Zoro + Luffy)
    Mesaj Sayısı 730
    Üyelik Tarihi8 Şub 2011
    Ben idamın ağır suçlar için ödül olduğunu düşünüyorum. Şimdi size olabilecek kötü bir senaryo yazacağım, kimileri için düşünmesi bile rahatsız edici olabilir. Spoiler içine aldığım kısmı atlayabilirsiniz.
    Ruh hastası bir adam küçük kız çocuklarını kaçırıp evindeki zindana kilitliyor. Aylarca kızları alıkoyup işkence ve tecavüz ediyor.
    Bence bu adamın hak ettiği ceza kesinlikle idam değil. Bunca şeyden sonra bu adamın ibret olması gerekir. 5 dakikada öldürülmesi açıkcası kimseyi tatmin etmez, ne kızları ne de ailelerini.

Bu kadar ağır suçların yine çok ağır cezaları olması lazım diye düşünüyorum. Onun dışında bu kadar olmasa da yine ağır suçlar işleyenler hayat boyu ağır şartlarda bedavaya çalıştırılmalı, daha hafif (hırsızlık, dolandırıcılık gibi) suçlar içinse ceza, suçun büyüklüğüne göre bedavaya çalıştırmak yada sınır dışı edilmek olabilir.

Son düzenleme: 15 Eyl 2018

Bu Sayfayı Paylaş

Konuyu Okuyanlar (Üye: 0, Ziyaretçi: 0)

Yukarı Çık