Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Yuukoku no Moriarty

Genel Bilgiler

İngilizce: Yuukoku No Moriarty
Japonca: 憂国のモリアーティ
Stüdyo: Production I.G
Bölüm Süresi: 23-24 dakika

İçerik

19. yüzyılın sonlarına doğru, Britanya İmparatorluğu küresel bir güç hâline gelmişti. Katı bir şekilde uygulanan sınıfsal ayrımdan dolayı asiller yönetimi devralmışken, alt tabakanın başarılı olup yükselme ihtimali ise çok düşüktü. Moriarty ailesinin ikinci oğlu William James Moriarty, küçüklüğünden beri zekâsıyla öne çıkan genç bir matematik profesörüdür. Kardeşleri Albert ve Louis ile beraber basit bir asil hayatı sürmekteydi. Okulun dışında ise William, ihtiyacı olanların problemlerini çözen tanınmış bir özel danışmandı. Fakat nazik tavırları insanı yanıltıyor, başında olduğu grubun asıl amacını -eskisinin küllerinden inşa edilmiş yeni bir dünya kurma- saklıyordu. Yuukoku no Moriarty, Sör Arthur Conan Doyle’ın orijinal eserine yeni bir bakış açısı sağlayıp, sahne ışıklarını kötü adamın üzerinde tutarak nasıl ilk ve tek “suçlu danışmanı” olduğunu anlatıyor.

Yorumum

1.sezon biraz durağan geçse de, 2.sezondaki tempoyla beraber seri güzel ilerliyor. Sherlock Holmes kitabında, olayları Holmes veya Watson üzerinden okuyup değerlendirirken bu eserde Moriarty'nin çerçevesinde olayları gözlemliyoruz. İzlerken keyif aldım, ve sıkıldığım bir bölüm dahi olmadı. Küçük birkaç ayrıntı da abartılan ve saçmalamalar olsa da görmezden gelinebilecek şeyler.

2.sezon'un bitimiyle, 2 bölümlük OVA duyurusu yapıldı serinin. Devamını sabırsızlıkla bekliyorum.

Sizin seri hakkında düşünceleriniz nelerdir?

Son düzenleme:
Böyle bir kalite beklemiyordum hele ki görsel açıdan.Sınıf muhabbetini gerçeklerden yola çıkıp abartsalarda (o kadar olacak anime bu ) işleniş harika.İzleyin.Buraya Sherlock getirmezlerse çok ayıp ederler ama.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık