Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[İnceleme] Yeni Tayfa Üyesi Şablonu

Konu çok mantıklı olmuş. Teoriler ve bulgular bayağı güçlü. Bir sonraki kadın üye büyük ihtimalle Yamato olacak zaten çok belli. Hareketleri, tarzı filan bizim tayfaya çok uygun. Ayrıca maceraperest, oden’in günlüğünde gittiği yerleri görmek istiyor. Zaten bir bölümde demişti denize açılmak istiyorum diye. Annesini de kaido’nun öldürmüş olması gayet olası. Ha olaki Yamato reddeden kadın oldu bir düşünelim bakalım başka kim olabilir? Carrot olmaz çünkü motivasyonu, hayali yok-Gerçi şuan Jinbei’inde hayalini bilmiyoruz ama illaki açıklanır- Carrot bence teklifi reddeden kadın olabilir. Luffy teklif eder ama Pedro gibi zamanımı bekleyeceğim diyip reddedebilir. Otama veya otoko olabilir miço olarak ama sanmam. Ben nedense hep Jewellry Bonney’i bizim tayfaya yakıştırıyordum. Babası da Kuma olduğu için teoriye de uyuyor, aslında. Kuma veya bonney katılabilir. Kuma ama fazla güçlü ve elite olur bizim tayfa için kızı daha uygun olur. Ayrıca Kuma ölünce pati pati meyvesi franky’e de geçebilir. Tayfada henüz sonradan meyve yiyen birine rastlamadık ama Franky, Ace’in meyvesini yemeyi reddetmişti. Kuma’nın meyvesini yemesi için Kuma’nın ölümü gibi duygusal bir takım olaylar olması lazım.13.üyenin kim olacağı ise ucu çok açık bir soru. Aokiji’den tut, Kuma, Sabo vs. bir sürü ünlü kişi sayılabilir ama bence Elbaf arc’ta geçen biri olur. Tayfaya dev birisi nasıl olur emin de olamadım chopper sonuçta o kontenjandan sayılabilir. Ben yine de bonney’in geleceğini düşünüyorum. Tabi teoriye göre son üyenin erkek olması lazım ama bonney’in meyvesi ile alakalı bir şaşırtma ya da Yamato’nun yaşadığı kimlik bunalımı bahane edilebilir. Yani özetle bence sıradaki kadın üye Yamato, tayfaya katılmayı reddedecek olan Carrot, Tayfaya katılacak son üye Bonney olur.

Dikkatimi çekti, Luffy'nin tayfasına kattığı son kişi Jinbe, Ace ile bir yakınlığı olmuş. Şimdi de Yamato'nun tayfaya katılması büyük bir ihtimal ve onunda Ace ile bir bağlantısı var. Acaba tayfaya katılacak son dörtlü Ace ile bağlantılı kişiler olabilir mi?

Jinbe
Yamato
Masked Deuce
Marco

Dikkatimi çekti, Luffy'nin tayfasına kattığı son kişi Jinbe, Ace ile bir yakınlığı olmuş. Şimdi de Yamato'nun tayfaya katılması büyük bir ihtimal ve onunda Ace ile bir bağlantısı var. Acaba tayfaya katılacak son dörtlü Ace ile bağlantılı kişiler olabilir mi?

Jinbe
Yamato
Masked Deuce
Marco

Gene Tama gelir o zaman. Bu dediğin benim de dikkatimi çekmişti, hem Yamato hem Tama'nın Ace'e bağlantılandırılması ama Jinbei dikkatimi çekmemişti. Yalnız geri kalan arclar için kalan bölüm sayısına göre artık 13 kişi olma ihtimali yavaştan bitti. 11 kişi olur gibi .

Gene Tama gelir o zaman. Bu dediğin benim de dikkatimi çekmişti, hem Yamato hem Tama'nın Ace'e bağlantılandırılması ama Jinbei dikkatimi çekmemişti. Yalnız geri kalan arclar için kalan bölüm sayısına göre artık 13 kişi olma ihtimali yavaştan bitti. 11 kişi olur gibi .
Aslında East Blue'de dört kişi, Grand Line'de 4 kişi katıldı. Yeni Dünya'da rakipleri Yonkou'lar yani Big Mom, Kaido, Shanks, Teach yani 4 imparator. Jinbe, Big Mom'un tayfasındaydı Luffy'ye katıldı. Yamato, Kaido'nun tayfasındaydı muhtemelen o da Luffy'ye katılacak. Sonraki iki arc da iki kişi daha tayfaya katılabilir ama bu sefer çok tanıma şansımız olmayacak yani karaktere fazla ısınamayacağız tabi bildiğimiz bir karakter olursa tayfaya son arcda da katılsa göz aşinalığı olduğu için çok sırıtmaz.

Zaten bundan sonra beklediğim toplam dört arc var:

-Elbaf
-God Walley
-Raftel (Laugh Tale)
Marinford/Marijoes Kuşatması

Sonraki iki arc'da katılım olursa son iki arc'a girilirken tayfaya oldukça ısınır.

Beni bu arc üç kişi beklentiye soktu. Biri Tama, Ace ile yakınlığı ve Ace'nin ona söz vermesi dolayısıyla Luffy'nin yanına alacağını düşündüm ama Momo'nun yanında kalacakmış gibi bir izlenim bıraktı. Momo'nun Shogun olduğunu görmek istiyorum dedi. Luffy'de "Wano'nun bir daha acıkmayacağın bir yer olmasını sağlayacağım."

İkinci şaşırtan kişi kesinlikle Marco'ydu. Big Mom ile konuşması esnasında Beyazsakal'ın arkasından gitmiyorum isteyen istediğini yapmakta özgür dedi. Shanks'ın, WB'nin gemisine gelip de tayfasına davet ettiğini hatırladım. Luffy, Shanks'a söz verdi daha güçlü tayfa kuracağım diye. Shanks'ı reddeden Marco belki Luffy'nin tayfaya gelebilir.

Son olarak da Yamato'nun "Gemine binmeme için vereceğini düşünüyordum." Demişti. Sonrasında o kadar tayfayla uyumlu biri olduğunu gösterdi ki artık kesin geleceğini düşünmeye başladım.

-Tayfaya geçici katılacak: seyahat etmek istiyor sonraki arclarda tayfaya tamamen katılabilir.

-Luffy'nin şapkasını takacak: Bu aslında Nami ve Robin'in bir bayan olarak zayıf oldukları için sembolik olarak Luffy'nin koruması altında olduğunu göstermek için yapılan bir gönderme olabilir. Yamato'nun korunmaya ihtiyacı yok, kız aşırı güçlü. İlla da bu şapkayı başına geçirecek diye bir durum yaşanmak zorunda değil.

-Luffy ve tayfa tarafından kurtarılacak: Luffy tarafından kelepçelerden kurtardı. Geriye Kaido'dan kurtarmak kaldı. Onu da birkaç bölüm içinde zaten göreceğiz.

-Annesi geçmişte öldürülmüş olacak: Şu ana kadar annesini görmedik muhtemelen öldürülmüş olabilir.

-Çocukluğunda 'kötü' olarak bilinecek, (Nami: Cadı, Robin: Şeytan Çocuk): Çocukken Oni-hime diye sesleniyorlardı.

Bu arada Masked Deuce'nin tipine baktım tam bizim tayfaya gidecek bir tipi var.

Ace ile ilgili birkaç bölümlük bir manga çıkmıştı. Acaba, nereden bulabilirim onu tekrardan?

Bu arada Masked Deuce'nin tipine baktım tam bizim tayfaya gidecek bir tipi var.

Ace ile ilgili birkaç bölümlük bir manga çıkmıştı. Acaba, nereden bulabilirim onu tekrardan?
Adam doktormuş o gelmez. Eğer her yonkou tayfasından biri gelecekse jinbei ve Yamato’dan sonra gelme adayları Marco veya İzo ,Shanks’in tayfadan birisi ve Karasakal’ın tayfadan Aokiji. Marco ile Aokiji gelse çok garip olurdu. :ehe: Ben hala son ikiye elbaf’tan bir dev + kuma ya da jewelry bonney‘i bekliyorum.

İzo tayfaya gelirse güzel olur güç dengelerini bozmuyor, tayfada silah kullanan bir karakter yok ussop sapan kullaniyor.yamato izo ve bu konuya bakarsak birde kuma 3 üde gayet olası...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık