Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Urek Mazino, Zahard'la Savaştı mı?

Gizli kat arc'ını yeniden okurken aklıma takıldı o yüzden sorayım dedim.
Urek'in Phant.'ın kendisinden daha yüksekte olduğunu görünce Seviye Yönetim Ofisi başkanı Robert Aisand'ı "Onunla dövüştüğümü hiç gördünüz mü?" deyip üstüne adamı tehdit etmesi ama Robert Aisand'ın "kaybeden sen olursun" demesi üzerine çekip gittiğini bu yüzden kendisiyle alay edildiğini biliyoruz. Buradan başkalarının altında kalmaktan pek hoşlanmadığı sonucunu çıkarabiliriz elbette bunda urek ile phant'ın arasında özel meseleler olması da var ama urek'in serinin geneline yayılmış challenger bir havası da var. Seri boyunca Urekle ilgili anlatılanlardan urek'in mükemmeliyetçi biri olduğu oldukça dikkat çekiyor özellikle gizli kat arc.'ında verisinin kararsız olacağını öğrenince öfkeden çıldırıp aynayı parçalaması da buna bir örnek. Kendine " Kulenin Şampiyonu" diyen birinin zaharda hiç ilgi duymamış olmasının şahsen pek imkanı yok gibi geliyor bana. Burada aklıma üç seçenek geliyor:
1. Cidden İlgi Duymuyor.
2. Dövüştü ve dayak yedi. Kulede bunun duyulmamasının nedeniyse urek'in seviye belirleme ofisindekileri tehdit etmesi olabilir ama pek sanmıyorum.
3. Zaharda gitmesi engellendi. Bunun için aklıma gelen iki yol var; Bunlardan ilki urek'in zahardın sarayına kadar vardığı ama üç lord tarafından kendisine engel olunduğu tahminimce bu olaydan dolayı Joochunla içki arkadaşı oldukları muhabbeti çıktı. ( Urek dövüşülmesine engel olunduğu için üzülmüş, sinir olmuştur Joochun da bir şişe vermiştir kafası dağılsın diye vs. ) İkinci seçeneğimse Gustang'in izin vermemesi sonuçta ikisinin arasında bir ilişki bir mazi var. Urek'in zahardla dövüşme isteğini duyup ona engel olduğudur. ( Urek'e bunu yapmasının çok ağır sonuçları olacağını falan söylemiştir belki, arkadaşlarının infaz edilmesi, kendisinin ölmesi ve kuleden çıkma hayalinin suya batması gibi gibi ... )

Son düzenleme:
Urek zahard pasif olduğu için savaşmayı seçmemiş olabilir.

Ya da savaşın sonuçlarının seviye belirleme ile sınırlı kalmayacağını anlamıştır.

Savaşmamışlardır. Öyle bir savaşı saklayabileceğin bir yer değil Kule. Üstelik kat çıkmaktan ziyade kulenin dışına ilgi duyuyor Urek. İlerleyen zaman için içinse kahramanın yolunu açmak için feda edilecek bir karakter de değil.

Bir de Urek özel isim. Ünsüz yumuşaması olmaz özel isimlerde dostum. Okurken çok göze batıyor.

Zahard çok uzun yıllardır pasif diye hatırlıyorum. Urek savaşmak istemiş olsa bile yapamamış olabilir. Zahard istemedikten sonrada phantaminum gibi Axis değilsen kralın sarayını da basamazsın sonuçta.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık