Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Tower of God Kütüphane

1-) Tower of God spoiller içerir.
2-) Hatalarım olabilir zaten ingilizcemi geliştirmek için yaptığım birşey hatalarımı söylerseniz düzeltirim.
3-) Diğer kişileri çevirdikçe eklerim.


Phantaminum
---Künye---
Lakap:Bulmaca
Yaş: ?
Boy: ?
Doğum yeri: ?
Pozisyon: ?
Sıra: 1​

Phantaminium oldukça tehlikeli bir kuralsızdır.Sıralamada 1. sırada yer almaktadır. Kuralsızlara karşı olan önyargının en büyük sebeplerinden biri kendisidir ve muhtemelen kuledeki en güçlü kişidir.

Kulede bir gün ortaya çıkmış,Zahard'ın sarayına girmiş ve kraliyet ailesinin birçok üyesini ve hizmetkarını katletmiştür.Sarayın bütün savunmasını aşarak içeri girmeyi ve Zahard ile yüzleşmeyi başarmasına rağmen,fiilen Zahard'a hiç dokunmadan ortadan kaybolmuştur.Bunun sonucunda ona Riddle(Bulmaca) lakabı takılır.Bu lakabın ardında bşr neden daha var bu da onun dövüş tarzı. Tek tarzla belirlenemeyecek bir serbest dövüş tarzı ve kulenin hiçbir yerinde rastlanılmamış bir silah kullandığı rivayet edilir. Çoğu şahit öldüğü veya korkudan aklını kaçırdığı için kesin bir kaynak olmadığından Phantaminium Bulmacadan başka bir isimle adlandırılamayacak bir canavardır.

Phantaminium'dan sonra Kulenin kuralsızlara karşı olan ve Urek'in kuleye tırmanışını büyük ölçüde etkileyen önyargı daha da arttı. Söylenenlere göre,Phantaminium saraya girdiğinde bir de,o anda sarayda olan Yuri Zahard ile yüzleşti ama neden Yuri Zahard'ı öldürmediği tartışmalıdır. Görünen o ki Yuri Zahard bu konuda "İğrenç biriydi"den başka bir söz etmiyor.
(Çok pis olabilir ya da kişilik olarak pislik biriymiş. Büyük ihtimalle ikincisi -Godai- )

Zahard kalesi istilasından sonra aktif olmamış biri olan Phantaminium'un Sıralama Yönetim Ofisinde 1 numara olarak sıralanmasıyla ilgili bir tartışma olmasına rağmen kimse dövüş yeteneğinin tek başına onu bu ezici sıralmayı verdiğini inkar edemez. Böylece Phantaminium tek bir dövüşle ilk sıraya yükseldi ve ilk sırayı elinde tutan Kızıl Kule Enryu'yu ikinci sıraya attı. Zahard kalesi istilasından sonra Phantaminiuma'a rastlanılmasına ilişkin haberler aşırı düşüktür ve çoğu da ortalıkta dolaşan söylentiler olduğundan doğrulanmalrı bile çok zordur. Ayrıca başkabir kuralsız olan urek Mazino ile kedi-köpek ilişkisine sahip olduğuna dair bir söylenti vardır ancak bunun da kanıtlanması zordur.

Sonuçta Phantaminium hakkındaki bilgiler bulmacayla başlayıp bulmacayla biten bir canavardır ve Kulenin seviyecileri bu canvarın tekrar aktif olacağı an için hala tetiktedir.

Phantaminium axis gücüne sahiptir. Bu gücü elinde bulunduran Phantaminium'u normal bir bireyle kıyasladığımızda tanrı veya ona yakın bir güçte olduğunu söyleyebiliriz.Bu oldukça normaldir çünkü bir axis etkisini ancak ondan daha yüksek güçte bir axis engelleyebilir,Axis gücü olmayan birinin bir axis karşısında hiç şansı yoktur.

Bir axis olarak Phantaminium bir "yazar" veya evrendeki bir hikayenin tanrısı olabilir. Bir hikayeyi yönetme sorumluluğu almanın karşılığında hikayenin içinde meydana gelen olaylar üzerinde güçlü bir yetki sahibi olur. Silinemez veya değiştilemez kayıtlar yazabilir.

Her axis engellenemez veya etkisiz bırakılamaz eşsiz bir güce sahiptir onlar kendi etrafında bir uzay(boşluk) oluşturabilirler. Phantaminiumk bu yetenek kapsamında kendi alanı içinde gerçekliğin bazı yönlerini kontrol edebilir.ASlında bir Axis kendi etrafındaki boşlukta sınırlı miktarda gerçekliği kontrol edebilmektedir.

Axisler hakkında Sıu'nun notu : Gün gelir farklı bir manga/manhwa/webcomic'e geçtiğimde bazı şeyleri değiştirebilirim % 100 kesin olacak şeyler değildir.

---Notlar---​
*Kuledeki hiç kimse Phantaminium'un bir axis olduğunu bilmemektedir.
*Kuledeki seviyeciler sık sık Phantanium ve Enyru birbiriyle dövüşürse kazananın kim olacağı hakkında tartışırlar.Phantanium bir axis iken Enru bir axis olmadığından kimin kazanacağı açıktır ama kuledeki insanlar bu gerçeği bilmezler.
*Urek Mazinonun kuleye Phantantaminium'u takip ederek girdiği söylenir.
*Yazar ciddi olduğunu ve şaka yapmadığını belirterek Phantaminium isterse Tower of God hikayesini anında yokedebileceğini söylemiştir.
*Phantaminium evrendeki en güçlü 5 axisten biridir.
*Phantaminium aslında normal bir insandı sonradan axis oldu.
-Tower of God içerisinde Phantaminium'un gözüküp gözükmeyeceği belşli değildir.

Enryu
---Künye---
Lakap: Kızıl Kule
Yaş: ?
Boy: 184 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Zıpkıncı
Sıra: 2​

Enryu sıralamada 2. sırada yer almaktadır kendisi bir kuralsızdır ayrıca Zahard yönetimi altında kuleye ilk giren kuralsızdır.

Enryu'nun kimliğide Phantaminium'un kimliği kadar gizemle çevrilidir.
Eğer birisinden başarıları arasından en özelini seçmek istenirse,hiç şüphesiz seçeceği 43. katın gardiyanını öldürmasi olurdu. Ölümsüz sayılan bir varlık olan gardiyanı öldürerek,Enryu kule insanlarına gardiyanların mutlak varlıklar olmadığını gösterdi. Neden bir gardiyanını öldürdüğü bilinmemektedir.

Bunun sayesinde Enryu "Gardiyan katili" diye anılmaya başladı ve Kulenin kralı Zahard'ın elinde tuttuğu 1. sırayı elinden aldı,Phantaminium'a devretmeden önce bu sırasını uzun bir süre elinde tuttu.
Enryu ile ilgili farip birşey de o ve Phantaminum'un hiç karşılıklı dövüşmemesi hatta hiç tanışmamalarıdır bu yüzden eğer bir dövüşte karşılaşsalar ikisinden hangisinin kazanacağı hakkında çok farklı görüşler bulunmaktadır.

Enryu'nun 43.katın gardiyanını öldürdüğü yerde devasa bir iğneye benzeyen bir nesne bulundu kısa bir süre sonra Zahard ve 10 aileyi öldürme amaçlarını gerçekleştirebilmek için Fug bir şekilde bu nesneyi ele geçirdi ve "Kral Öldüren Diken" ismi verdi.

Enyrunun lakabının Kızıl kule olmasının sebebi denilene göre o ortaya çıktığında Kulenin Shinsoo'sunun kızıla dönmesidir. Shinsoonun neden kızıla döndüğüyse hala bilinmemektedir.

Enryu shinsoodan yapılmış binlerce zıpkını havaya kaldırıp ve aşağı doğru atarak savaşmasıyla bilinir ve buna şairane bir biçimde "Kızıl Yağmur olarak tarif edenler olsa da kurbanın gözünden baksaydılar onlara o kadar güzel gözükmezdi. Shinsoo üzerindeki akılları baştan alan kontrolünün Gardiyanlardan daha yüksek bir seviyede olduğu belirlenmiştir ve bu da kulenin kurallarını yıkan inançlara ters düşen bir yetenektir.

---Notlar---​
*Enryu'nun nerede ne yaptığı bilinmemektedir. Headon'un hırsla onu aradığına dair yaygın bir söylenti vardır.
*Enryu'nun shinsoo kullanarak hayat yaratabildiği söylenir.
*Enryu'nun 9000'den fazla Baang yaptığı bilinmektedir kesin bir rakam söylemek mümkün değildir.Diğer kaydedilen rakamları büyük ölçüde geçtiğinden kuledeki en çok Baang yapan kişi olduğu açıktır.
*Enryu kule içinde bile çok popüler bir adamdır. Çok yakışıklı olduğu bilinmektedir ve söylenene göre dövüş metodunun da çok zarif olmasından dolayı seviyeciler onu örnek almaktadır.Tower of God'un daha sonraki kısımlarına ulaştığımızda arada sırada ortaya çıkması planlanmış bir karakterdir.Bu kadar Munchkin olmasına rağmen dövüşme sahneleri düşünüldüğü kadar sık çıkmayacak.
(Munckin:RPG tarzı oyunlarda oyun hikayesiyle ilgilenmeyip para toplama,canavar kesme,level atlama tarzı şeylerle uğraşıp oyunun en güçlü yenilmezi olan ancak oyundan zevk almayan kişiler için kullanılır.)

Zahard İmparatorluğu


Zahard
---Künye---
Lakap: Kulenin Kralı
Yaş: ?
Boy: 240 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Oltacı
Sıra: 3​

Zahard kulenin kralıdır aynı zamanda sıralamada 3. sırada olan bir High Rankerdır. Şuan da aktif değildir ve dinlemekte olduğu söylenir onun yerine Kulenin yönetimini dönüşümlü olarak belli aralıklarla 3 Lord yapmaktadır. Teknik açıdan bir kuralsız olmasına rağmen etik açıkdan onun mevkisinden dolayı gardiyanlar hariç kimse bu durumu kabul etmez. Kuleyi fethederken birçok sözleşme yapmış böylece Zahard İmparatorluğunu kurmuş ve fethettiği bütün katların hükümdarı olmuştur.Gardiyanlar ile yaptığı anlaşmadan dolayı Kulenin sakinlerinden hiç kimse Zahard'a zarar veremez.Ancak bir kuralsız Zahard'ı öldürebilir.

Zahard,Kulenin Kralı,Kuledeki en ünlü seviyeci hayır en ünlü ve en yüce hayat formudur. Eski zamanlarda uygurlaşmamış Kuleye giren ve krallığını inşa eden büyük bir kral ve gerçek bir savaşçıdır. Kulenin sakinlerinin gözünden onun bir tanrıdan aşağı kalır yanı yoktur.

Zahard, Kuleye 10 Ulu Aile ili girmiş ve fethetmiş,fethedilen bütün katların gardiyanları tarafından o katların hakimi olarak görülmüştür. (Bu katların bazıları Zahard'ın kızları tarafından fethedilmiştir.) İsmen kulenin hakimi olmasına rağmen şuanda inaktiftir;önceki zamanlardaki etkisi ve itibarıyla karşılaştırınca 3. sıranın yetersiz bir görünüm olduğu düşünülebilir. Tabiki de Phantaminum ve Enryu ortaya çıkmadan önce Zahard şüphesiz 1 numaralı seviyeceydi.

Zahard'ın dövüşünü gören pek az kişi olmasına rağmen Urek Mazino ile eşit şartlarda dövüşebilen Ak KIlıç Arie Hon'un "Geçmişte Zahard ile 10 kere dövüştüm ve 10 kere kaybettim böylece onun hizmetkarı oldum"diye anlatmasından üstün bir savaş gücüne sahip olduğu çıkarılabilir;onun gücünü alan kızlarının Kulenin bütün hayat formları arasından en güçlü tür olarak sınıflandırılmasıda bu çıkarıma kanıt sağlar.

Halkla ilgili işlerini kızlarına bıraktıktan sonra şu anda dinleniyor olmasına rağmen Zahard'ın aktif olduğu gün Kule'nin sınırlarının bir kat daha arttığı güb olacağını tahmin eden birçok işgüzar bulunmaktadır.

Tabi ki de sınırın Zahard'ın daha doğmamış tek oğlu tarafından açılacağına inanan ve sayıları gittikçe artan fazla miktarda insan bulunmaktadır.

Gardiyanlar ile yaptığı anlaşmadan dolayı Kulenin sakinlerinden hiç kimse Zahard'a zarar veremez.Ancak bir kuralsız Zahard'ı öldürebilir bunu yapmaya en yakın örgüt ise Fug'dur.

---Zahard Sembolü---​
Sembol:
Bu sembolün benzeri Baam'ın bulunduğu mağarada da görülmüştür anca bu sembolün ne anlam taşıdığı bilinmemektedir.

Arie Hon
---Künye---
Lakap: Beyaz Kılıç
Yaş: ?
Boy: 187 cm
Doğum yeri: ?
Konum: 100. kat
Pozisyon: Oltacı
Sıra: 5​

Arie Hon bir High Rankerdir ve şuanki sıralamada 5. sırada yer almaktadır. Arie Family'nin lideridir diğer 10 aile liderlerinden daha güçlü olduğundan 10 aile liderleri arasında otoritesi en yüksek kişidir.

Arie Hon Macseth'in yaptığı White Oar(Beyaz kürek)adlı kılıcı kullanır. Kuledeki tek S+ seviye kılıç olarak bilinir. Kılıcın ismine Beyaz kürek denmesinin sebebi kılıcın kenarlarının Kürekbalığı gibi olmasından dolayıdır. Macseth,Beyaz Küreği yaptıktan sonra başka kılıç yapmamıştır.

Kuleyi Kral Zahard ile tırmananlardan biridir. Mükkemmel bir kılıçustasıdır. Urek Mazino ile eşit olarak dövüşebilmiştir ama mücadele sonrası Mazinonun ondan daha güçlü olduğunu söylemüştir. Aire Honun hoşgörülü ve zarif biri olduduğu bilinir.


Kendisi 100.katta kalmaktadır 10 aile arasında en geniş topraklara sahip olan kendisidir. Arie Hon kurallılar için ucunda muazzam ödüller olan özel testiyle ünlüdür ama çoğu kurallı testin zorluk seviyesinden dolayı teste katılmaya cesaret edemez. Bugüne kadar iki kişi bu testleri geçebilmiştir.

Testi en son geçen kişi Arie Hon'un kızı olan Arie Hagipherione Zahard'dır. Ödül olarak ne verdiği bilinmemektedir.

Testi geçen diğer kişi ise Urek Mazino'dur. Urek Mazinonun görevi 10 dakika boyunca Arie Hon'un saldırılarına dayanmaktı ama Urek sadece saldırı dayanmayı geç eşit olarak dövüşebildi. Bu vesileyle Urek Mazino kuledeki en ünlü ranker oldu. Arie Hon ödül olarak sahip olduğu katlardan birini Urek Mazinoya verdi.Urek ranker olduktan sonra 77.katı kendi bölgesi olarak aldı ve Baek Ryun ile birlikte burayı kontrol ettiler ve birlikte Wing Treenin sığınağını buraya kurdular.

Koon Eduan
---Künye---
Lakap:Marlin(Mavi Kılıçbalığı) , Mavi Şimşek
Yaş: ?
Boy: 227 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Zıpkıncı , Oltacı
Sıra: 6​

Koon Eduan bir High Rankerdir ve şuanki sıralamada 6. sırada yer almaktadır. 10 aileden biri olan Koon ailesinin lideridir ayrıca Koon Aguero Agnisin de içinde bulunduğu birçok oğlu vardır.Son derece gururlu ve kendine güvenen birisidir. Enyru ortaya çıkmadan önce kuledeki en güçlü Zıpkıncı kendisiydi.

Lakabı Marlin(Blue Swordfish-Mavi kılıçbalığı)dir,lakabını muazzam mızrağından esinlenirek verilmiştir.Mızrağını ateşlediğinde mızrağı kulenin yarısın delip geçtiği ile ilgili bir söylenti vardır. Mızrağının adı Magodur.

Onun diğer lakabı Blue Thunderclap(Mavi Şimşek) shinsoo özelliğinden dolayı verilmiştir. Shinsoosu çok hızlı ve muazzam büyüklükteki bir elektirik gücüne sahiptir. Onun bu özelliğinden dolayı lakabının Electric Eel (Elektrilikli yılan balığı) olması gerektiğini düşünen birçok görüş vardı ama Koon Eduan ona yılan balığı diye çağıran herkesi öldürmek ile tehdit etti ve böylece bu lakabı kabul etmediğini gösterdi.

Koon Eduan 10 aile arasında en çok eşe sahip adamdır doğal olarak çapkınlığıyla ünlüdür. Birçok çocuğu vardır bu yüzden ailedeki çocuklar arasında üstü kapalı bir rekabet vardır bu rekabetten dolayı yılda birkez resmi turnuvalar düzenlenir.Kurallar şunlardır: Koon ailesindeki çocuklar 10 yaşına geldiğinde birbirleriyle dövüştürülür. Kazananlar gerçek çocukları olarak kabul görür böylece ailenin armasını giymesine izin verilir. Kaybedenler ise 'terkedilmiş' ilan edilir ve ailenin armasını alamazlar. Dövüşler insanlık dışı ve oldukça kanlı olmasına rağmen Eduan bu dövüşlere çok meraklı olmadığını söylemiştir.

Ailenin kızlarında birisi olan Koon Maschenny Zahard Sarı Mayıs'a sahiptir ailedeki 13 ay serisne layık görülmüş tek prensestir bu yüzden Eduan'ın gözde çocuğunun Maschenny olduğu ifade edilir.


Koon Eduan herkesi şoka eden bir özel testi vardır.Onunla kim dövüşür ve kazanırsa ailedeki herşeyi kazanan kişiye verecektir ama hiçbir kurallı bugüne kadar bu testten canlı ayrılamamıştır.
En iyi 5 seviyeciyken onu 6. sıraye gerilettiği için Urek Mazino ile dövüşmek istediği söylenir.

Ha Yurin
---Künye---
Lakap: Yılan Başı
Yaş: ?
Boy: ?
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Keşifçi , Oltacı
Sıra: 10​

Ha Yurin,Ha ailesinin lideridir. 10 aile liderleri arasında en saldırgan ve gözüpek kişi olarak bilinir herzaman dövüşlerde en önde savaşanlardan biri olmuştur.Kuledeki ilk keşifçidir.

Yurin,Ha Yuri Zahard'ın büyük büyük annesidir.
Diğer bir aile lideri Arie Handan iki çocuğu(ikiz) vardır ancak onla hiçbir zaman evlenmemişlerdir. Birçok kişiyle birlikteliği olmasına rağmen kanın gücünü yaymak istememesinden dolayı başka çocuk doğurmamıştır.
(10 aile liderleri az rastlanan bir durum değildir yaşlarına kıyasla sahip oldukları çocuk sayısı nispeten azdır.)

Bu yüzden Ha Ailesi birçok kola ayrılmaz. Aile,Yurinin iki çocuğu etrafında şekillenir. Ancak ikiside ailenin yasal varisi olduğunu iddia ettiklerinden aralarında samimi bir ilişki yoktur hatta Ha Ailesi içerisinde bu konu sebebiyle tartışmalar yaşanmıştır.

Tabiki Yurin bu tip şeyler ile alakası yoktur son zamanlarda bütün işlerini bırakmış evinde keyfine bakmaktadır.

Yurin Ha ailesinde tanrı gibi görülür hatta Yuri sırf doğduğunda Yurin'e benziyor diye Yuri Zahardın bütün 13 ay serisini toplayacağına dair bir inançları vardır.

Ha Yurin kaba ama bir o kadar da zekice bir dövüş stili vardır. Hem Oltacı hem de keşifçi görevlerini yerine getirebilecek güce sahiptir.
Shinsoo kullanarak vücudunu güçlendirmeyi ilk onun kullandığı söylenir.
Ailenin lideri olduğundan beri hiçbir dövüşe katılmamıştır.

Tu Perie Tprerie
---Künye---
Lakap: Tanrının gözü
Yaş: ?
Boy: 173 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Fenerci
Sıra: 11​

Tu Perie Tperie,10 Aile liderlerinden Tu Perie Ailesinin lideridir.

Kulenin ilk fenercisidir ama bu pozisyonun nasıl ortaya çıktığı bilinmemektedir.Ne zaman, fenerci olduğu hakkında eski anılırdan bahsetse şunları söyler;"Gökler bana Tanrının gözlerini verdi." Bununla birlikte insanlar gerçeği öğrenmek yerine kurmuca hikayelere inanmayı tercih ederler.

Büyük Yolculuktan(Zahard ve 10 Ailenin kuleyi fethetmesi) sonra Aile liderleri arasında en aktif kişi olmuştur.Demirciler ile birlikte birçok ekipman ürettiği bilinen birşeydir. Aynı zamanda Fenercilerin takım içindeki tüm haberleşmeyi gerçekleştirdiği sistemin öncülüğünde çok önemli bir rolü vardır. Bunlara bakarak onun çok bilgili,zeki,becerikli ve yenilikçi biri olduğunu söyleyebiliriz. Zahard ve 10 Ulu Aile kuleyi tırmanırken statejistlerden biri olarak görev yapmış olabilir.

Kuledeki denizfenerlerin en büyükleri arasında yer alan "Opera" denizfeneri onun en ünlü icadıdır. Onlardan birisine sahip olmasına rağmen kullanmamaktadır onun yerine Tanrının Gözlerini kullanmayı tercih etmektedir.

Not: Kendisi kadındır.

Eurasia Blossom

---Künye---
Lakap: Karides Çiçeği
Yaş: ?
Boy: 155 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Dalga Tutucu
Sıra: 13​


Eurasia Blossom sıralamada 13. sırada yer almatadır. Eurasia Ailesinin lideri ve Eurasia Enne Zahard'ın annesidir. Çocuksu görünümü ve gösterişli kıyafetlerinden dolayı "Karides Çiçeği" ünvanı verildi.(Böyle bir çiçek var :/ ) 10 Aile içerisinde shinsooyu en iyi o kontrol eder ama Po Bidou Gustang ve diğer Aile Liderleri shinsooyu araştırmaya öncülük ederken o bu tip şeylere hiç bir ilgi göstermemiştir.

Ayrıca Blossom'un dövüş yetetenekleri Gustang'tan daha üstün olduğu söylenir. Gustang birçok eserinde Blossom'un dahiyane yeteneklerini kıskandığını belirtmiştir. Gustang'ın ilk eserlerinden birinde şu yazmaktadır;"Blossom en iyi dalga tutuculardan biridir ama shinsoo nasıl kontrol edebildiğini bilmediğinden karşısındaki hiçbir şey öğretemez."

Blossom ve Gustang hakkında şunu söyleyebiliriz;"Herzaman yetenekli bir kişi ondan daha yetenekli bir kişiyi kıskanır." (Bu deyim bir adam ile bir kadının kötü ilişkilerini tarif etmek için kullanılır.)

Gustang bir "Destek" olarak shinsooyu hem dövüşlerde hem de günlük hayatında kullanır. Blossom ise bir "Forvet" gibi dövüşlerde doğrudan saldırmak için kullanır. Onun shinsoo kontrol şekli çok şiddetli ve öngerilemezdir. O saldırıya başladıktan sonra 10 Aile liderleri bile saldırılarından sıyrılamaz.
Blossom böyle bir yetenek ve güçle diğer 10 Aile Liderlerinin gerisinde kalmamıştır bununla birlikte Büyük Yolculuktan sonra kendisi Kulenin yönetimiyle ilgilenmemiştir. Bunun sebebi tembel kişiliğidir, Sahibi olduğu katları ve Ailesine özen göstermediği için diğer Aile liderleri tarafında sıkça eleştirilmiştir.

İlginçtir ki Blosssom ve Gustang'ın Enne Zahard olayına kadar kısa bir birlikteliği olmuştur. (Enne ZAhard Blossom ve Gustang'ın kızıdır. Blossom kızının bir Zahard Prensesi olmasına karşı çıkmıştır.)

Daha sonra Eurasia ve Bidau Aileleri arasında olası evlilikler yasaklandı o zamandan beri bu aileler düşmanca bir ilişki içerisindedir.

Eurasia Ailesi Zahard prensesleri seçimine karşıdır.

Laure,Eurasia Ailesinin kollarından birinden gelmektedir. Onun ailesi shinsso kullanımında çok iyidir ve uyumuyayı çok severler.

Po Bidou Gustang
---Künye---
Lakap: Soğuk Dalga
Yaş: ?
Boy: 183 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Dalga Tutucu
Sıra: 14​


Po Bidau Gustang 10 Ulu Aileden biri olan Bidau Ailesinin lideridir. Shinsoo'yu bilimsel bir biçimde kaydeden ilk kişidir. Po Bidau Gustang Kulenin en ünlü Dalga Tutucusu ve yazarıdır. Gong Bang'in içindeki garip tipleri saymazsak muhtemelen kule hakkında en çok bilgiye sahip kişidir.(Gong Bang için kulenin sırlarını araştıran bir örgüt diyebiliriz.)

Blossom'dan ayrıldıktan sonra kendisinden beklenmedik bir biçimde farklı kadınlarla birlikte olmaya başladı. Tabi ki "iyi adam" gidip yerine"kötü adam" geçince popülerliği daha da arttı.

Gustang'ın ailesindeki erkekler adına "Araştırma Birliği" dedikleri grupta çalışırlar. Eğer üyeler bunu yapamazlarsa eninde sonunda aileden atılırlar.Çok güçlü ve seçkin bir grup olduğundan üyeler yüksek bir üne sahiptir sadece "Koon'un seçilimiş çocukları" ile kıyaslanabilir.

Gustang ve Gong Bang(Atölye) oldukça yakın bir ilişkisi vardır. Öyle ki Masceth ve Gustang sık sık bir araya karşılıklı olarak hikayeler anlatırlar. Bu yakın ilişki yüzünden kulede "Gustang Kuleden çıkış yolunu biliyor" diye bir dedikodu vardır.Bir keresinde bu dedikoduyu duyan Urek Mazino Gustang'tan Kuleden nasıl çıkılacağını öğrenmek için onu ziyaret eder. Ancak bir süre sonra yoğun bir başağrısı ile geri döndüğünde Baek Ryun'a şunları söylemiştir:"Kulenin dışına bir kaşıkla tünel kazmak,o adamdan birşey öğrenmekten daha kolaydır."

Shinsoo ve Kule dışında,Gustang "Rehber" pozisyonunu araştırma oldukça ilgilidir. Ancak Rehber mevzusu Araştırma Birliği bünyesinde oldukça tabu bir konudur.

Shinsoo akışını daha iyi görebilmek için gözlük takar,ince esmer saçlı aslında oldukça yakışıklı bir adamdır. Eurasia Blossom, Gustang'ın görünümünü için " Evet, o şık bir antik bir kitap gibi... İkisini de okuduktan sonra esnersin."
Ayrıca sessiz,çekingen ifadesü yüzünden ona yaklaşmak oldukça zordur.

---Notlar---​
* Lakabı "Soğuk Dalga" dır.

Hendo Lok Bloodmadder
---Künye---
Lakap: Uzun Ömürlü Kaplumbağa
Yaş: ?
Boy: 13,17 m
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Koruyucu
Sıra: 16​

Hendo Lok Bloodmadder 10 Ulu Aileden biri olan Hendo Ailesinin lideridir. Lakabı "Uzun Ömürlü Kaplumbağa"dır ve dövüşlerde özel bir pozisyon olan "Koruyucu" olarak görev yapar.
(Koruyucunun amacı savaş sırasında Fenerci ve Zıpkıncıyı korumaktır.)

100. Katın Gardiyanının testini geçtikten sonra Zahard ve 10 Ulu Savaşçıya ölümsüzlük hediyesi verildi ancak Hendo Ailesinin lideri Hendo Lok Bloodmadder bu hediyenin dışında tutulmuştur. Neden böyle birşey yapıldığı bilinmemektedir ancak Bloodmadder sonsuz yaşamı elde edebilmek için Gardiyana yalvardı ve Gardiyan bir şartla teklifi kabul edecekti:
"Ancak çocukların ve onların çocuklarına kısa bir ömür için lanetlersem, onlardan aldığım hayat ile senin sonsuz bir hayat yaşamanı sağlarım."
Anlaşmazlığa düşmesine rağmen,Hendo ölüm korkusunun üstünden gelemedi ve gardiyanın şartlı ölümsüzlüğünü kabıl etti. Bloodmadder'ın tüm çocukları kısa bir hayat ile lanetlenmiştirler.Kulede "kısa ömür" kabaca 100 yıl,Seviyeciler için belki biraz daha uzun olabilir.

Onun ömrünün uzunluğu çocuklarının ömürlerine bağlı olduğundan Bloodmadder'ın birçok çocuğu vardır. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde 10 Ulu Aile Liderleri arasında en çok çocuğu sahip kişidir. Kimse Gardiyan ile yaptığı sözleşmenin ayrıntılarını bilmemektedir.

Hendo Ailesinin 10 Aile arasında en az etkisiz ve en az Seviyeciye sahip olmasının sebebinin nedeni budur.
Hendo'nun kanından gelenler sık sık evlenmek için kendi geçmişleri hakkında yalan söylerler. Bu " aldatıcı evlilik" yüzünden Bloodmadder'ın kanı Kulenin her yerine yayılmış oldu sonunda hükümet Bloodmadder kanını taşıyanları bulmak ve onları izole etmek için önemli miktarda kaynak harcamak zorunda kaldı.

Yeon Hana
---Künye---
Lakap: Ciklet Balığı
Yaş: ?
Boy: 169 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Dalga Tutucu,Oltacı
Sıra: 17​

10 Aile Liderleri arasında en güzel aile lideri olarak bilinir. Yeon ailesinin lideri olmasına rağmen, Yeon ailesinde onun kanını taşıyan tek bir çocuk bile yoktur. Yeon ailesindeki bütün çocuklar ailenin yaşlı üyesi olan Hana'nın yaşıtlarından Ilarde'nin oğulları ve kızlarıdır ve Yeon Hana hiçbir erkek ile yakınlaşmamış bir bakiredir.

Zaman zaman erkeklerden nefret ettiği düşünülsede aslında nazik bir kişiliği vardır(ki bu 10 Aile liderlerinde çok nadir görülür) ve hem erkeklere hem kadınlara nazik davranır. Söylentiye göre uzun zaman önce ayrılmış olduğu bir erkeği unutamadı ve karşı cinse aşık olamayan bir kadın olabilmek için Gardiyan ile sözleşme yaptı.

Nazik bir kişili olsa da 10 Aİle liderleri "sinirlendiği zaman en korkunç kadın" olduğu görüşündedir. Bir keresinde,sinirlendiğinde korkunç kişiliği olmasıyla ünlü Ha Yurin'den bile beter olmuş olduğu söylenir ama 10 Aile Liderleri günümüzde halkla içli dışlı olmadığı için bunu doğrulamak mümkün değildir.

Onun akranı olan aile üyesi Ilarde,onun yerine doğum yapar ve çocukları yetiştirir. Bu nedenle Yeon ailesinin çocukları ona vaftiz anne diye seslenir. Her 5 yılda bir Ilarde kendisi ile yatacak bir erkek seçer ve kulenin dört bir yanındaki seviyecilerin bu erkek olabilme şansı için toplandığı söylenir. İlarde erkek seçme konusundaçok titizdir. Bu nedenle başvuran kişi iyi bir erkek seviyeci değilse yazılı başvuru formunu bile geçmesi zordur. Seçilen erkekler5 yıl boyunca sarayda yaşarlar ve bunlar arasından sadece 1 tanesi Ilarde ile yatma hakkına sahip olur.Eğer çocuk doğarsa,çocuk da baba da aileye kabul edilme onuruna erişir.

Ha ailesi gibi Yeon ailesi de tamamiyle anaerkil bir ailedir ve bu nedenle erkekler ne ana ailede ne de yan ailelerde önemli roller alamazlar. Bunun sayesinde özellikle ana ailedekiler olmak üzere Yeon Ailesindeki kadınların erkekleri küçük görme eğilimi vardır.

Wingtree


Urek Mazino


---Künye---
Lakap: Ray Barracuda
Yaş: ?
Boy: 195 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Oltacı
Sıra: 4​

Urek Mazino sıralamada 4.sırada yer alan bir kuralsızdır.

Güçsüz Seviyeciler tarafından Phantaminium ile eşit güçte olduğu kabul edilir ancak onun önünde yer alan üçlü aktif olmadığından onun gerçekte kaçıncı sırada olduğunu belirlemek neredeyse imkansızdır.

Urek uzun boylu yakışıklı bir adamdır.Görünümünden biraz daha bahsedersek; Sarı saçlı,kırmızı gözlü,kasları belirgin ve sırtında ismi ile "Wing Tree" sembolünün dövmesi vardır. Genellikle başına geriye dönük taktığı şapkası ile bir"repçi" görünümüne sahiptir.

Urek herkes tarafından saygı duyulan bir lider olabilmek için acımasız bir kişiliğe bürünmüştür. Erkekler kendisine seslenmeye cesaret edemezler aynı zamanda onun ile tanışan her kadının ondan nefret ettiği görünmektedir.

Kuleye tırmanma ortalama olarak 500 yıl olması düşünüldüğünde Urek'İn testleri geçip kuleyi tırmanması 50 yıl sürmüştür. Kuleyi Zahard'tan bile daha hızlı tırmandığını söyleyebiliriz,kuleye en hızlı tırmanan kişi olarak kayıtlara geçmiştir.

Urek'in lakabı "Ray Barracuda"dır. "Ray"; ışık hızındaki shinsoo ateşleyerek yaptığı dövüş stilini temsil eder. "Barracuda" ise Kuledeki vahşi ve saldırgan "shinheuh"'lar için kullanılan isimdir. (ÇN: Shinheuh; Yaşamak için shinsooya muhtaç canlılara denir. ) Resmi lakabı Ray Barracuda olmasına rağmen ona kulede sadece Barracuda olarak seslenirler.Urek Mazino,Wolhaiksong(Wing Tree)'nin kurucularındandır ve kuledeki en nüfuzlu kişilerden biridir her hareketinin kulenin geleceğini etkiledeğini söylersek abartmış olmayız.

Asıl pozisyonu Oltacı olmasına rağmen hemen hemen bütün pozisyonlarda oldukça iyi ve saldırgandır. Kuledeki en güçlü 4 rankerdan biri olarak bütün savaş alanlarında nerdeyse herkesten çeviklik,kuvvet,shinsoo kontrol vb üstünlük sağlamaktadır. Zygaena Testi sırasında en ufak bir çaba sarfetmeden birkaç Ranker öldürmüştür ve 1000 tane rankerın anca sıkıntısını giderebiileceğini idda etmiştir.
Urek Mazino, 10 Ulu Aile Liderleri arasındaki en güçlü kişi olan Arie Hon ile eşit şekilde dövüşebilmiş ve onun testinden geçen 2.kişi olmayı başarmıştır.(Daha fazla bilgi Arie Hon başlığında var :/ )

Olağanüstü Hız: Urek Mazino'nun dövüşünü görmüş insanlar onun dövüş stilini agrasif,saldırgan ve hızlı ama çok güzel diye değerlendirir.Çaba sarfetmeden Deniz Fenerlerini engellemiştir ayrıca onu saniyenin onda biri kadar bile durdurmak için Opera kullanılması gerektiğini idda etmiştir.(ÇN: Opera; Kuledeki en güçlü denizfeneri. ) Havada sabit dururken kabaca 50 metreyi bir anda katettiğinden saf hareket hızının oldukça iyi olduğunu söyleyebiliriz.

Shinsoo Ustalığı: Çok az çaba ile shinsooyu kontrol edip muazzam saldırılar yapabilmektedir. Urek ışık hızında Shinsoo ateşleme yeteneğine sahiptir.

Uçabilme : Havada asılı kaldığı görülmüştür.

-Bunun yanında "İmparatorun Ölümün Kavurucu Yumruğu" adlı bir tekniği vardır kendisinin dediğine göre efsanevi bir tekniktir minimum güçte kullanmasına rağmen Viole'yi tek hamlede yenmesine yetmiştir.

Erkeksi tavırları nedeniyle ilişkileri oldukça kötüdür. Yüce bir kişiliğe sahip olmasına rağmen kadınlar arasında pek pek popüler değildir.Zahard prenseslerinden Garam Zahard'tan hoşlandığı söylenir ama Garam ondan nefret etmektedir.(Kesin birşey değildir.)

Yuri Zahard,Wolhaiksong(Wng Tree) kurulurken orada bulunduğundan Urek ile tanışmışlığı vardır. Yuri onun hakkında"Birlikte dövüşmek için en iyi adam ama birlikte yaşamak için en kötüsü" demiştir.

Urek'in en iyi arkadaşı Baek Run'dır kendisi Wolhaiksong'in kurucularından biridir. Urek ile onun kule içindeki nüfuzu 10 aile liderleri ile eşdeğerdedir.

Urek Mazino kuleye Phantaminum'u takip ederek girdiğinden Urek ile Phantaminum'un arasındaki ilişki çok konuşulan bir konudur. Zamanında Urek Mazino sıralamada Phantaminum'un gerisinde yer aldığından bu durumdan şikayetçiydi bu yüzden Sıralama Yönetim Ofisine zorla girip Robert Aisand'ı yakalayıp sırasını yükseltmesi için onu tehdit etmiştir. Urek Mazino " Siz beni Phantaminum ile dövüşürken hiç gördünüz mü ?" diye sordu Aisand ise hiç tereddüt etmeden "Kaybeden sen olursun" dedi. Bu cevabı duyan Urek şoka uğramıştı ama yinede bir şey yapmadı ve acı içinde geri döndü. Bu olayın sonucunda Mazino ile dalga geçmek için Mağlup Urek ve Kaybeden Mazino gibi lakaplar takıldı. Bu olayı içeren çizgi romanların satışı rekor kırdı.

3 Lord'tan biri olan Joochun ile birlikte içtikleri söylenir tabi bu durumda kesin değildir.

---Notlar---​
*Urek'i One piece karakterlerinde Enel'e benzeten vardır.
*Bir repçiye benzeöesine rağmen bu konuda iyi değildir.
*Koon Eduan'ın onunla dövüşmek istediği söylenir.

ÇN:Urek ile daha fazla bilgi Baek Ryun konusunda içermektedir.

Baek Ryun
---Künye---
Lakap: ?
Yaş: ?
Boy: 167 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Dalga Tutucu
Sıra: 9​

Baek Ryun 77. katın hakimidir ayrıca en yakın arkadaşı Urek Mazinodur. Kendisi Wingtreenin kurucu üyelerindendir. Şuan Wing Treenin lideridir ve kuledeki en yetenekli dalga tutucu olduğu söylenir. Onun şanı 10 aileden biri ile kıyaslanabilir.Sıralamada 9. sırada yer almaktadır.

Baek Ryun middle areada bir yetim olarak doğmuştur.Yerleşim kartı olmadığından ortalıkta avare avare dolaşmıştır. Sonunda herkesten uzaklaşmak için ormana gitmiştir.Ormanla bir olmuş ve orada uzun süre yaşamıştır. Ormanda yaşarken doğal yolla shinsoo kontrol etmeyi öğrenmiştir.( Gardiyan ile sözleşme imzalamamadan shinsoo kontrol etmeyi öğrenmiştir(imkansız olmasına rağmen) ancak 10 aile ve birkaç özel ailenin çocukları doğduklarında bu kontratı imzalar.)

Daha sonra Baek Ryın'un bu yeteneği Headon'un ilgisini çekmiştir ve onu kurallı olması için seçer.
Bir kurallı olarak hızlı birşekilde Ranker olmuştur,Ranker olduktan sonra hiçbir faaliyette bulunmayıp ormana geri dönmüştür. Ormanda uzun süre vakit geçirmiştir, ormanın bir hayvan gibi gizemli bir atmosfere sahip olduğu söylenir.

Urek Mazino kuleyi tırmandığı zamanlar Baek Ryunun ormanını duymuştur. Baek Ryunu ziyaret etmeye gider kısa bir süre sonra arkadaş olurlar. Baek Ryun özellikle kulenin dışındaki dünyayı merak eder ve bu konu üzerinden Urek ile sık sık muhabbet ederlerdi. Urekin hikayelerini dinler kulenin dışındaki dünyada yaşadığını hayal ederdi.

Daha sonra Urek Mazino kuleye tırmanmaya devam etmek için ormandan ayrıldı. Baek Ryunun kulenin dışındaki dünyayı görme isteği giderek daha çok arttı. Daha sonra Urek Mazino ranker olup geri geldiğinde ona bu arzusunu açıkladı. Urek Mazino,Baek Ryunun söylediklerini memnuniyetle karşıladı ve onunla buradan gitmek istermisin diye sordu, Ancak, Baek Ryun bu teklifi reddetti. Onun için çok önemli olan bu ormanı terkedemeyeceğini söyledi. Bunun üzerine Urek,Baek Runun göğsüne vurarak şunları söyledi:

"O zaman bu ormana bir çift kanat vereceğim.Böylece bu ağaçlar seni heryerde takip edebilecek."

Baek Ryun,Urekin sarhoş olduğundan saçma sapan konuştuğunu düşündü.Ancak Urek ciddiydi.
Gök gürültüsünü andıran bir bağırışla ormandaki herşeyi çekmeye başladı. Sonunda muazzam büyüklükteki orman bir yumruğun boyutu kadar küçüldü.

Urek ormanı kanatları olan bir kutuya koydu ve Baek Ryuna hediye etti.Baek Ryun çok şaşırmıştı ama bundan memnunda olmuştu. Ancak bir sorun vardı. Sıkıştırılmış orman Baek Ryunun taşıyabilmesi için çok ağırdı bu yüzden Baek Ryun kutuyu bakmsası için Ureke verdi.Bu kanatlı kutu Urek ve Baek Ryun arasındaki dostluğun simgesi haline geldi.

Daha sonra orman 77. kata taşındı.Urek Mazino ve Baek Ryunu duyan rankerler ormana akın etti,sonunda Baek Ryunun liderliğindeki Wolhaiksong(Ayrıca Wing Tree(Kanat ağaçları)olarakta bilinir.) örgütü kuruldu.
Örgüte Wolhaiksong (Ay ışığı altındaki kanatlı ağaç)ismi konulmasının sebebi Urek ve Baek Ryun arasındaki hikayeden dolayıdır.

Baek Ryunun görünümü her zaman tartışılan bir konudur.Normalde o sıradan bir çocuk gibi görünmektedir ama bazen uzun boylu genç bir adam olarak ortaya çıkar hatta bazı kişiler Baek Ryununun kulenin tavanına dokunabilecek kadar uzun olduğunu gördüklerini söylerler.

Baek Ryun dövüş yeteneklerinden ziyade şanı ile ünlü bir rankerdir ama savaş gücünden yoksun olduğu söylenemez.Baek Ryun dövüşü kontrol eden ve sürekli olarak başkalarına saldıran takım üyelerine destekte bulunan bie Dalga tutucudur.Onun yumruk yumruğa bir dövüştede çok iyi olduğu söylenir.High Ranker ile çok dövüşmüşlüğü olmadığından dövüş gücü hakkında az bilgi vardır.Onun sırasına bakarak kuledeki en güçlü Dalga tutucu olduğunu görürüz.

Prensesler
Adori Zahard
---Künye---
Lakap: Katil Balina
Yaş: 5000+
Boy: 184 cm
Doğum yeri: 132. kat
Pozisyon: Oltacı
Sıra: 7​

Adori Zahard şuan ki en güçlü prenses ve Zahard Kraliyet Korumalarının Kaptanıdır. Tek S seviye siyah olan 13 ay serisinden Altın Kasım'a sahiptir. Altın saçları ve dış görünüşü sebebiyle her cinsten çok sayıdan fanları vardır.

Sırası yüksek olduğu halde seviyeci olarak göze çarpan bir başarısı yoktur. Bunun sebebi ise Kraliyet Korumaları Kaptanı olduğu halde çok etrafta gezmeyi sevmeyen bir yapısı olduğundan aktif olarak görevlere katılmamasıdır. Yine de en güçlü Prenses ve Kraliyet Korumaları Kaptanı olmasının bir sebebi vardır;
Aşırı güçlü olması...

Kendisi bir Seviyeci olmadan evvel çok rahat bir şekilde bir High Ranker yenmiştir. Enne Zahard olayından önce Garam Zahard ve Adori Zahard'ın dövüştüğü bir zaman vardır. O sıralar AAdori Zahard'ın seviyeci olmasının üzerinden 100 sene bile geçmemiştir ama Garam Zahard'ı ezici bir üstünlükle yenmiştir. Bunların ardından katıldığı az sayıdaki savaşlarda karşısındaki rankerları ezici bir güçle yenmiştir.

Birçok kişi onu Enne Zahard ile karşılaştırır ama kimse hangisinin daha güçlü olduğunu kesin bir şekilde bilemez. Bu tartışma rankerler arasında hala canlı ve sevilen bir konudur.

Adori Zahard çok sessiz ve sakin birisi olarak bilinir. Bunun nedeni olarak onun dünyevi olaylardan uzak durması sıkça uzanarak kendi dünyasına dalması görülebilir. Yalnız,Adori Zahard'ın özel hayatı hakkında birçok sır olduğundan gerçek Adoriyi kimse bilmez.

Buna rağmen...
Kendisine yakın gördüğü kişilerin onu doğum ismiyle seslenmesine izin verdiği her fanının bildiği bir bilgidir.
(Doğum adı Adoru'dur.)

---Notlar---​
*Enne Zahard ile 7. sırayı paylaşmaktadırlar. Kuralsızları saymazsak ikisi kuledeki en güçlü kişilerdir.
*Aynı zamanda Adori'nin oltacı dışında bir pozisyonu doldurmasına olanak sağlayan "Carrier"(Taşıyıcı) kullandığı söylenir. Taşıyıcılar;Cep,Deniz Feneri ,Boru envanterlerinin birleşmiş halidir.

Eurasia Enne Zahard
---Künye---
Lakap: Büyük Beyaz Köpekbalığı
Yaş:482 yaşındayken mühürlendi.
Boy: 174 cm
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Oltacı
Sıra: 7​

Eurasia Zahard kulenin sıralamasında 7. sırada bulunan bir high rankerdir aynı zamanda bir Zahard Prensesidir. 10 Ulu Aileden biri olan Eurasia Ailesine mensuptur annesi Eurasia Blossrom babası ise Po Bidau Gustangtır.

Colorless December(Renksiz Aralık)'a sahip olan Prensen. Yeteneklerinin seviyesi o kadar yüksekti ki bu güçlerin değerlendirilmesinde seviye diğer prenseslerden çok daha farklı kriterler kullanıldı.

Şefkatli bir kişiliğe sahip olması ve kibar görünümlü oluşu onun birçok kişiden destek almasını sağlamıştır. Bunun sonucu olarak da Kule'yi hızla tırmanıp Seviyeci olmuştur.

Yalnız Seviyeci olup Renksiz Aralık'ı aldıktan sınra davranışları gariplemiştir. Zaman zaman sebepsiz yere insan öldrümüştür. Yüzünde o her zaman taşıdığı şefkatli ifade ile sakince dururken bir anda karşısındakine saldırabilmektedir. Enne Zahard seviyeci olduğu sıralarda Garam Zahard,Yuram Zahard'ı öldürüp İndigo July(Çivit Temmuz veya Lacivert Temmuz)!i çalmıştır. Yaygun bir dedikodu bu olayda Enne Zahard'ın parmağı oldudğu yönündedir. Bu olaydan birkaç gün sonra Garam Zahard ve Enne Zahard yok olmuşlardır.
(Bu olaydan bir süre sonra ikisi de High Ranker olmuşlardır. Garam Zahard'ın lakabı Mako Shark(Mavi Köpekbalığı)olurken Enne Zahard'ın lakabı Great Whire Shark(Büyük Beyaz Köpekbalığı olmuştur.)

Prensesler arası savaşlar her ne kadar birbirlerini öldürseler de asla bir sorun olmamıştır. Yalnız prenseslerden birinin çıldırıp 13 ay serisinden birini çalarak kaybolması tüm Kule'yi karıştıracak bir şeydir bu nedenle de Zahard bu iki Prensesin acilen yakalanması için emir verdi.

Dedikoduların aksine Garam Zahard'ın aklı dengesi yerindeydi. Bu sebeple de akıllıca davranıp gizli hareket etti.Enne Zahard için durum farklıydı. Sanki görülmek istermişçesine Enne Zahaerd birçok Zahard hizmetkarını ve peşinden gelen Seviyecileri katletti.

Enne Zahard bile çok sayıda Seviyeci karşısında dayanamadı e yakalanarak Zahard'ın önüne getirildi.

Yunieh Zahard ve Rebecca Pon Zahard,Enne Zahard tarafından katledildi. Koon Maschenny Zahard ve Pondo Zahard,Enne Zahard'ın yakalanmasına katkı sağladılar. Zahard'ın kendisinin de bu olaya direk müdehalede bulunduğuna dair bir dedikoduda vardır.( Hayes Zahard seviyeci olduktan sonra 13 Ay serisinden bir tanesini almayı reddeden Prensesin de müdehaledebulunduğuna dair başka bir dedikodu vardır.)

Sonunda, Enne Zahard neresi bilinmeyen bir yere kendisi gibi deli bir durumda olan Renksiz Aralık'la bereber mühürlenmiştir.

---Notlar---
*Oltacı sayısının fazla olması hakkında: Oltacı Pozisyonunun Pozisyonların kralı olduğunu söyleyebilirsiniz...
*Enne Zahard'ın aşaırı yüksek seviyesi(Aile Şeflerinden de fazla) hakkında :Çünkü Enne Zahard bize çok etkili ve çok güçlü bir savaş gösterdi. 10 Aile lideri Seviye sistemi kurulmadan önce var olan şahıslardı o nedenle onların gerçek savaş gücünü hesaplamak birçok yönden zordu.

Lordlar
Üç Lord her bin yılda sırayla Zahard İmparatorluğunu yöneten saltanat vekilleridir.

Üç Lord sistemi Zahard kulede imparotorluğunu kurduğundan beri var olan eski bir gelenektir. Zahard ailesinin kızıl üç gözlü simgesinden esinlenilmiştir.
Üç Lord bütün Kule siyasetinde en yüksek oteriteye sahiptir. Yöneticiler Toplantısından çıkan bütün kararlarda son sözü söyleme hakkına sahiptirler. Irklarına bağlılıktan kaçınmak için soyadlarını kullanmazlar sadece ilk isimlerini kullanırlar.

Mollic One P. GR
---Künye---
Lakap: Mollic Won
Yaş: ?
Boy: 793 cm (Normalde 2 metre )
Doğum yeri: ?
Pozisyon: Tüm Pozisyonlar
Sıra: 12​

Mollic One P. GR, 3 Lord arasında yaşça en büyük olanıdır. Eğer Zahard kelenin hükümdarını temsil eden sembol ise Molic Won gerçekte kuleyi yöneten kişidir. 3 Lord arasında en güçlü olanıdır ve etkisi 10 Aile liderleri ile kıyaslanabilecek seviyededir.

Mollic Won ismini yaşamış olduğu Mollic bölgesinden alır ve bu isim "Mollic'in mutlak lideri" anlamını taşır. Adının ima ettiği gibi Mollic Won bir zamanlar Mollic bölgesinin mutlak lideriydi ve Zahard ile yaptığı anlaçma neticesinde 3 Lord'tan birisi olmuştur.

Zahard'un bile kendisini hafife alamayacağı kadar güçlü bir savaşçı olduğu söylense de,antik tarih olduğundan bu konudaki kayıtların çoğu kaybolmuştur.

Elinde kocaman teberi ile tüm pozisyonlarda görevini yerine getirebileceği söylenir. Ancak"her pozisyonda görev aldı" demektense "hangi pozisyonda olduğuna önem vermeden dövüştü" demek daha doğru olur.

Lord olduktan sonra ünvanıyla birlikte gelen görevlerini içten birşekilde gerçekleştirdi. Eski zamanlarının aksine iyi kalpli ve cmert bir imaj taşımaktadır. Fakat yönetici konferanslarında ara sıra tüm yöneticilerin üzerinde bir karizma gösterir.

Joochun
Zahard uyurken/pasif haldeyken yerine bakan ve kuleyi yöneten 3 Lord'tan biridir. Üç Lord arasında Joochun oldukça girişken biri olarak bilinir ve sonraki kata tırmanmayı sonuna kadar savunmaktadır.
Alkolü çok sevdiğinden kendisine "Alkollü nehir" anlmına gelen Joochun ismi verildi.(Joo=alkol; chun=nehir).

Ari Han babası olmaktadır. Annesi kulenin yerlisidir fakat ne kötüdür ki annesi onu doğururken ölmüştür. Urek Mazino ile içtiğine dair bir söylenti vardır ama buna tanık olan birisi yoktur.

Gerçek ismi Ari Chun'dur.

Flux
Büyücü/Sihirbaz olarak bilinen üç Lord'tan biridir. Masceth'in ilk öğrencisidir ve aynı zamanda Atöyle'nin "Baba"larından biridir. Flux diğer babalarında olduğu gibi Masceth tarafından yaratılmış yapay bir organizmadır. Kulede Masceth dışında hiç kimse onun gerçek benliğini görebildi,sadece yaptığı ilizyonlar ile kulenin içerisinde ortaya çıkar durur.

Üç tane bulunan Denizfeneri-Opera'nın sahiplerinden biridir. Bu durum onun Fenerci olabileceğini düşündürmektedir ama bu bilgi kesin değildir.

FUGFUG son derece tehlikeli ve gizemli bir suç örgütüdür.Başında Grace Mirchea Luslec vardır. Resmi üyeler "Avcı İşareti"'ni(Her zaman olmasa da) giyerler.

FUG sık sık 10 Ulu Aile karşıtlığından Wolhaiksong ile karşılaştırılır. Ancak Wing Tree oysaki birkaç kişi etrafında toplanmış bir "sosyal örgüt";FUG ise tek bir inanç etrafında(Zahard ve 10 Ulu Aİle liderlerini öldürmek) toplanmış bir "dini örgüt" gibidir.
İki örgüt arasında ilişki iyi olmamasına rağmen her iki örgüt ile bağlantısı olan birkaç kişi vardır.

FUG ne kadar tehlikeli olsada Zahard'ın ve 10 Ulu Ailenin gardiyan ile yaptığı kontrat sebebiyle onlara zarar veremezler.Bu meseleyi atlatabilmek için FUG uzun süre Gardiyanların sözleşmesinden bağımsız bir kuralsızın gelmesini bekledi.

--- Slayers (Avcılar) ---

Kendi altyapısının içinde 11 Avcı vardır. Halihazırda 7 Avcı aktiftir: 5 tanesinin nerede olduğu bilinmemektedir diğer 2'sine Luslec dahil şeytan olarak ün yapmışlardır ve kalan 4 koltuk boştadır.

Avcılar ortaya çıkış zamanına bağlı olarak üç gruba ayrılır:

1-) İlk olarak;Luslec gibi 10 Ulu Aile çağında ortaya çıkanlardır. Onlar Antik Tanrılar olarak bilinir.

2-) İkincisi;FUG tamamen karanlığa gömülmüş bir güç haline geldiğinde birkez daha Kulede yaşıyanların onların isimlerini tekrar hatırlamasını sağlayanlar.

3-) Üçüncüsü;Şu anda aktif olan Avcılar -şimdiki nesil-

FUG'da 10 Aile ve Zahard'a karşı kini olanlar var,Onlarun sahip olduklarını kıskananlar ve Kuleyi değiştirmek isteyenler. Bir Avcı... Onların arzularını gerçekleştiren bir Tanrı.
Avcılar,Fug üyeleri tarafından yürüyen bir Tanrı olarak kabul edilir.


--- Örgüt Hakkında Bilgi ---

FUG gölgelerde gizlenen bir örgüttür. Onların hiçbir gözle görünür bilinen bir karargahları yoktur. Ancak High Ranker seviyesindekilerin her kat olmasada bazı katlarda kontrole sahiptir:Örnek verirsek Karaka ve Bayroad'ın sığınağı 97.kat.

--- Örgüt'ün Bünyesi ---
Hakiye olarak Fug'un yapısı/bünyesi yavaş yavaş ortaya çıkar. En üstte yaşayan tanrılar olarak kabul edilen Avcılar vardır. 1 Numarada "Şeytanların Tanrısı" olarak bilinen Grace Mirchea Lusluc vardır. Daha sonra örgütteki aktif Avcılar ile birlikte kararlar alan örneğin belirli görevler için belirli kişileri atayan Elder(Yaşlılar) vardır. Daha sonra grup içinde belli bir güce sahip belirli pozisyonlardaki High Rankerlar vardır.(Avcı adaylarının dövüş sanatları öğretmeni Ha Jinsung). Avcılar yöneticilerin üzerinde yer alır. Yöneticiler bazen örgütün amacı gerçekleştirmek için binlerce yıl belli bir katta Kurallı ajan olarak kalabilir.( Reflejo gibi) Son olarak yöneticiler Fug sempatizanları işe alabilirler.(XiaXia gibi)

Avcılar;
*Grace Mirchea Luslec: 1 numaralı Avcı
Baylord Yama: 7 numaralı Avcı
Imort: Avcı
Karaka: Avcı
White: 10 Numaralı Avcı

Grace Mirchea Luslec
---Künye---
Lakap:Kafir (Kaplan balığı)
Yaş: ?
Boy: 197 cm
Doğum yeri: 80. Kat
Pozisyon: Oltacı
Sıra: 15​

Grace Mirchea Luslec, Kuledeki en gizli ve tehlikeli suç örgütü Fug'un 1 numaralı avcısı ve yaşayan "tanrı"sıdır.

Fug'un gerçek niyeti ve amaçları bilinmemesine rağmen Kulenin gölgelerinde bulunduğu kuşkusuz doğrudur. İnsanlar Luslec'e "Şeytanların Tanrısı" veya "Şeytan Kral" diye seslenir.

Luslec eskiden 10 Ulu Aileye kuleye tırmanmasına yardım edenlerden birisiydi. Hiç kimse nasıl veya neden böyle tehlikeli bir grubun liderliğini üstlendiğini bilmemesine rağmen yazar Zahard'ın nasıl kral olduğuyla alakalı birşey olduğunu ima etmiştir.

Sıralamasındanda anlaşılacağı gibi Luslec güçlü bir savaşçıdır. İnsanlar onun sahip olduğu siyah kancasının delemeyeceği hiçbirşey olmadığını söyler.

Fug tehlikeli bir statüye sahip olsa da,10 Ulu Aile liderleri Kulenin Gardiyanları ile sözleşmeye sahip oldukları sürece Luslec'in grubunun etkisi 10 Ulu Aile liderlerini asla aşamaz.

Bununla birlikte,Luslec sıralamada birkaç Aile liderininin üstündedir.Bunun sebebi Zahard'ı öldürmeyi hedeflemesinden dolayı Kulenin "Mutlak Karanlığını" temsil etmesidir.

Baam, Fug'a katılınca onun aile adını(Grace) almıştır.

The Workshop(Atölye)
Atölye Yüce Öğretmen Macseth tarafından kurulmuş bir kuruluştur.Atölyelye aynı zamanda Yaratılış Odası,Demirciler,Fabrika ve Gong Bang adlarıylada bilinir. Nereden geldiği bilinmemektedir kendisinin söylediğine göre KUlenin dışında yaşamıştır.
Onun en büyük arzusu evrenin yaratılış nedenini ve düzenini bulmaktır. Böylece bütün herşeyin nasıl yaratıldığını öğrenerek herşeyi tekrardan yaratabilecektir ve yarattıklarının tanrısı olacaktır.

Atölye hakkında çalışmaları dışarıdan bir yabancıya vermek kesinlikle yasaktır. Eğer biri gruptan ayrılırsa onun sahip olduğu bilgiler kural gereği mühürlenecektir.
Atölye sadece "layık olan biri" için item oluşturmaktadır. Bu yasa Zahard ve 10 Ulu Aile için bile sıksık uygulanır. Kulenin dışında yaşamak iddiası göz önüne alındığında Zahard ve 10 Ulu Savaşçı bu kurallara ve bu organizasyonun varlığına saygı göstermişlerdir.Bunun sebebi onların da Kulenin dışından gelmesidir.

Atölye,her katın orta alında bulunmaktadır. Oradan yeterince layık gördükleri kişilere item temin etmektedirler. Dahaçok katı tırmanan bir kurallının daha az tırmanan bir kurallıya göre item alma şansı daha yüksektir.Aynısı seviyeciler için de geçerlidir yüksek sıralardakilerin item alma şansı daha yüksektir.

Kulenin neredeyse bütün itemleri buradan çıkmaktadır. Her katta bir yerleşimi olmasına rağmen yalnızca 7 tane Merkez'i vardır bunlardan biri 30. kattadır.Atolye her beş yılda bir,E-seviye kurallıları toplar bir item turnuvası düzenler bu turnuvaya"Atölye Savaşı" denilmektedir.Atölye Savaşları yüksek katlarda da düzenlenmektedir.

--Atölyenin içindeki rütbeler--

Atölye içerisinde muhtemel 5 rütbe vardır. Bunlar; Great Father(Yüce Baba),Father(Baba),Great Teacher(Yüce Öğretmen),Teacher(Öğretmen) ve Disciple(Öğrenci)

"Great Father(Yüce Baba)": En yüksek rütbe Great Father'dır. Şu anda bu rütbede Atölyenin kurucusu Masceth yer almaktadır.

"Father(Baba)":Father'lardan biri Kulenin Lordlarından biri olan Flux'tur aynı zamanda o Masceth'in ilk öğrencisidir.Atölyenin diğer Father'ları gibi Flux'ta Macbeth tarafından oluşturulmuş yapay bir organizmadır.

"Great Teacher(Yüce Öğretmen)":Şuanda bilinen 4 Yüce öğretmen vardır ;Max,Mai,Mad ve May. Her birisi Macseth tarafından oluşturulan yapay bir yaşam formudur.Sıralama Yönetim Ofisi onların Atölye ile bağlantılarından dolayı sıralamaya katmaz. Dövüş yetenekleri S-Seviye olduğu düşünülür,Yüksek Seviyciler ile kıyaslanabilirler.
Rivayete göre her birisi farklı kişiliklere ve bilgiye sahiptir ve onlardan biri Yüce Öğretmen unvanının aksine çok yaramaz ve muzip biridir.
Yüce Öğretmenler ve Bütün Öğretmenler Atölye dışında çok fazla gözükmezler ancak Flux,Yüce Öğretmen olmadığından dolayı Lord koltuğunun sahibidir ve Atöyle dışında çıkmaktadır. Baba olduğundan dolayı 4 çocuk ile eşit vey biraz daha üstün biri olarak görülür.

"Teacher(Öğretmen)": Yüce Öğretmenin altında yer alır ama Kule içindeki etkisinin çok büyük olduğu unutulmamalıdır.

"Disciple(Öğrenci)":Öğrenciler,Atöylenin Öğretmenleri taradından seçilir.Belirli bir süre eğitimden sonra onlardan biri olurlar.


---Kule içindeki Nüfuzu---
Atölye,Zahard tarafından yönetilmeyen bağımsız bir kuruluştur tamamiyle bağımsız bir kuruluştur.Böyle bir kuruluş Kulenin yöneticilerinin dengesi ve gücüne tehdit olabileceği düşünülebilir ama bu durum böyle değildir.Bunun sebei Atölyenin güç mücadeleri ve siyasat ile kesinlikle hiçbir ilgisinin olmamasıdır.Bu gerçeğe rağmen Masceth,Zahard ve 10 Ulu Savaşçı ile yakınlaşmak için 3 Lordtan biri olan Flux'u yaratmıştır.

Bir Kat Yöneticisi,Atölye ile bir kargaşa çıkarttığında bir Öğretmen tarafından tamamiyle küçük düşürülmüştür. Bu haberleri duyan Katın Hakimi,Öğretmenden özür dilemek için gelmiştir.

---Atölyenin yaptıkları---

"Pockets(Cepler)":Ceplerin yuvarlak temel tipleri Atölye tarafından yapılır.

"Weapons(Silahlar)":Atölye shinsoo ile birlikte insan,Shinheuh,mücevherler gibi benzeri şeyleri karıştırarak silah üretirler. Bir kişi shinsoo kullanma konusunda yetenekli ise iyi bir silah oluştarabilir.

"13 Ay serisi": Ashul Edwaru 13 ay serisini oluştuurmak için Zahardtan özel malzemeler veya maddeler aldı ve bunları 13 Ay serisini yapabilmek için kullandı.

"Ateşlemeli Silah": Shinsoonun özel bir tipiyle veya ruh aşılanarak yapılan birkez ateşlendiğinde arttırılmış güçler veren özel bir silahtır.

"Yaşayan Ateşlemeli Silahlar": Çok uzun zamandan bu yana,Atölye çalışanları Yaşayan Ateşlemeli Silahı oluşturabilmek için Orta Alandaki tek edilmiş çocukları deney olarak kullanıyor. Şuanda bilinen ateşlemeli silahlar şunlardır;
---Kang Horyang ve Beniamino Cassano,Yaşayan Ateşlemei Silahı oluşturabilmek için her birisinin içine şeytanın yarısının verildiği deneklerdir.
---Beta,birçok farklı şeytanı içeren Yaşayan Ateşlemeli Silahtır.
---Emile,Bir telefon uygulaması olan Emile ateşlendiğinde ne olacağı bilinmemektedir.

Macseth

Yüce Baba Macseth bir silah zanaatkarı ve aynı zamanda Atölyenin Babası olarak bilinir.
White Oar'ı(Beyaz Kürek)yaptıktan sonra başka silah üretmemiştir.Bunun nedeni bilinmemektedir ama Cepler gibi diğer nesneleri üretmeye devam etti.

Macseth Zahard ve 10 Ulu Savaşçı gelmeden önce kulenin yerlisiydi ve onların kuleye tırmanmasına önemli yardımları olmuştur. Kuledeki"bilim" denilebilecek hemen herşeyin onun elinden çıkmıştır.
O Atölyenin kurucusu ve lideridir.

Atölye içinde Yüce Öğretmen ünvanına sahip Max,Mai,Mad ve May adıyla yapay olarak oluşturulmuş 4 oğlu vardır.

Macseth silah zanaatkarı olarak birçok eşya üretmiştir. Yaptığı bilinin eşyalar:

* İlk Cepler
* 10 Ulu Savaşçı arasındaki en güçlü kişi Arie Hon'un sahip olduğu şuanda Kulenin tek S+ Seviye silahı White Oar(Beyaz Kürek)
* Ayrıca yapay yaşam formları yaratma gücüne sahiptir. Macseth'in ilk öğrencisi ve Zahard İmparatorluğunun 3 Lordundan biri Flux ve 4 Çocuğu yaptığı yaşam formlarıdır.

---Notlar---
*Kuledeki ilk hayat yaratabilen kurallıdır.

Soru-Cevaplar (Çeviri için @raichu10 teşekürler)
Soru: Kitap baskısı ne zaman çıkacak ?
Cevap:Belki de yakında.Ama bilek acım bana sorun çıkarıyor.
Lütfen satışa çıktığında alın onu. Haha.

Soru: Yuri, Nerede o ?
Cevap: Sonraki bölümde gözükecek.

Soru: Baam neden saçını kestirdi?
Cevap: İleride gelişecek rachel-Bam olayında onun temiz ve saf halini istedim.
Eğer bir çok kişi bundan hoşlanmazsa ona basitçe bir peruk veririm.

Soru: Kadın ana karakter kim? Bununla ilgili anlaşmazlıklar var.
Cevap: Bir tane oluşturduğumda karar verilecek... Sakin olun sadece şaka yapıyorum.

Soru: Koon nasıl Ran'ı kendi takıma kattı?
Cevap: Onlar aynı aileden olduklarını biliyorlar ve Koon aynı katta olduklarını duyunca gidip Ran'ı aldı.
Ran ise geçmişleri dolayısıyla ona yardım etti. Bu olay Koon ailesi arc'ında daha fazla açıklanacak.

Soru: Maria(Koon Maria Zahard) gösterilecek mi?
Cevap: Bu bir sır. Ama neticede yakında gösterilecek.

Soru: Karakter profillerini öğrenebilecek miyiz?
Cevap: Bir gün... Onları yazıcam.

Soru: Koon'un Manbarondenna'sı(Kahverengi çantası) nereye kayboldu?
Cevap: Koon onu Leeso'nun takımına bıraktığında Nare onunla ilgilendi. Sonuç olarak o hala Hong'un elinde.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Soru: Söylediğine göre Siyah Mart, Parlak Haziran, Kızıl Ekim'e benzer kılıçlar 13 Ay Serisi'nde mevcut.
Ve muhtemelen 13 Ay Serisi'ndekiler benzersiz silahlardır.
Eğer Siyah Martı en güçlü iğne ise bu "Parlak Haziran" ve "Kızıl Ekim"in "kılıç şeklinde" ama "iğne" olmadığı anlamına mı geliyor?

Not: Lütfen bize 13 Ay Serisindeki silahların adını söyler misin?
Ve kulede kaç tane silah tipi olduğunu? Koon'un silahı ne? Onun doğasını anlamıyorum.Kabaca çantadan bir.... defans...belki bir kılıcın kını gibi gözüküyor.

Cevap:
1)Siyah Martı tüm iğneler arasında en güçlüsü değil. Siyah Martı'dan daha güçlü tonlarca iğne var. Siyah Martı sadece "oldukça özel" bir silah.
2)Bir iğne ve kılıç tamamen farklı tipte silahlardır. Ayrıca şekilleride farklıdır.
3)Demirci Edwaru'nun 13 Ay Serisi'ndeki silahları:
- Gümüş Ocak
- Beyaz Şubat
- Siyah Mart
- Yeşil Nisan
- Sarı Mayıs
- Parlak Haziran
- Çivit Temmuz
- Mavi Ağustos
- Kara Eylül
- Kızıl Ekim
- Altın Kasım
- Renksiz Aralık
- Gökkuşağı Aralık(Açıklaması uzun. Kısaca 2 tane aralık var takvimde.)
4) Kulede çok silah çeşitliliği var. Sınırsız olduğunu söyleyebilirsin. Tanınmış silahlar zamanı gelince blog'da açıklanacak.
5) Koon'un silahı son derece özel.

Soru: Diyelimki bir kişi tırmanışını 100. katta durdurdu.Daha fazla tırmanamıyor. Sonra evine dönmek isteseydi... Sonrasını merak ediyorum. Baya yüksek seviyeye tırmanan bir kurallı, ama ölmemiş...
Eğer o Dış kule ya da keşfedilmemiş bir yerde olsaydı nasıl muamele görürdü?
Cevap: Eğer kuleyi tırmanmayı bırakırlarsa Orta Bölge'de ya da daha düşük katlarda yeni bir iş ile yaşamayı seçebilirler. Elbette ne kadar yükseğe tırmandığına bağlı olarak göreceğin muamele oldukça farklılaşır.

Soru: Yuri'nin boyu gerçekten 1.80 mi ?
Cevap: Evet bu doğru. Kule insanlarının geneli uzun boylu(Shinsoo etkisi yüzünden). Yuri kule standartlarına göre oldukça kısa.

Soru: zahard, kızlarının istedikleri gibi davranmalarına izin veriyor mu? Eğer Zahard prensesleri o kadar güçlüyse bu diğer kurallılar için dezavantaj olmaz mı?
Cevap: Zahard'ın kızları kontrol edilemez.
Zahard'ın prensesleri nasıl kontrol ettiğini ileeeeeride göreceksiniz.
Herneyse, güçleri yüzünden gittikleri heryerde belaya sebep oldukları doğru.
Zahard'ın kızları normalde testlere birlikte girmezler. İkizlerin girdiği zamanlar vardı tabi(...)
Herneyse, Zahard'ın kızlarını diğer kuralların içinde bulmak gerçekten zor.
Ayrıca, kuleyi tırmandığında, testleri yalnız ya da grup olarak alabileceğin bir çok fırsat olacak.
Yani diğerlerinin sırf Zahard'ın kızı diğer takımda diye çok büyük dezavantajı olmayacak.
Ayrıca istisna olarak çok güçlü insanların çifter kat atlamasına izin verilen testler var.

Soru: Sadece Yuri ve Rachel mi kadın kahramanlar? Bize diğer kadın kahramanları söyler misin?
Cevap: Kadın kahraman Rachel. O "kadın ana karakter" den daha çok "kadın kahraman" gibi. Bir kadın ana karaktere göre gelecekte gösterilecek. Baam şaşırtıcı olarak bir çok kadını ağlatacak.

Soru: Kaplumbağa(Rak) ne çeşit bir canlı?
Cevap: Rak, Wraithraiser ırkından gelmektedir. Yani Rak'ın isminin sonunda kullandığı "Wraithraiser" aslında onun ırkının adı.

Soru: Headon'un söylediği gibi gerçekten kulenin zirvesinde herşeyi bulabilir misiniz?
Cevap: Herşeyin zirvede bulunabileceğine inanıyorlar. Henüz kimse zirveye ulaşmadı.

Soru: Kızıl saçlı cadılar ve gümüş saçlı cücelerin yeteneklerine göre oldukça ünlü ırklar olduğunu söylemiştin. Peki bir Dalga tutucu ve Fenerci için en ünlü ırk nedir?
Cevap: Dalga tutucu için balıkadam ırkı meşhurdur. Fenerci için ice Da'an lar oldukça meşhur.

Soru: Urek kuleyi 50 yılda tırmandı. Peki Lero-Ro, Yuri, Yu Han Sung ve Headon ne kadar sürede tırmandı?
Cevap: Headon gardiyan olduğu için hiç test almadı. Ama diğerleri için, özellikle bir şey hazırlamadım. Ancak Yu Han Sung ve Yuri 200-300 yıl arası diyebilirim. Lero-Ro daha uzun sürmüştür. Yu Han Sung ve Yuri'nin ikiside 500 yaş civarındalar.

Soru: Chapter 22'de bir merminin parçalandığını görüyoruz. Bu Baam'ın yeteneği mi yoksa Siyah Mart'nın mı?
Cevap: Siyah Mart'ın.

Soru: Baam ilerde silah kullanacak mı?
Cevap: Evet.

Soru: Baam "Kule'nin Kralı" olacak mı?
Cevap: Bende merak ediyorum. Eğer bunu erkenden söylersem çok sıkıcı olur.
O yüzden söylemeyeceğim, haha.(Küçük bir ipucu vericeksem, "Kule'nin Kralı" düşündüğünüzden daha farklı bir "Kral" anlamı taşıyor.)

Soru: Ashul Edwaru bir kurallı mı? Kuralsız mı? Silahları Shinsoo'dan yapabilir misin? Onlar silahı bildiğimiz şekilde mi yapıyorlar? Silahlar ne zaman yapıldı? Zahard kral olmadan önce mi? Sonra mı?
Cevap: O Atölye'nin sahibi. Bulunduğu pozisyonda bir Yüksek Seviyeci olabilir.
Onlar silahı maddeleri ve Shinsoo'yu karıştırarak yapıyorlar.
Eğer Shinsoo kullanımında yetenekliysen daha iyi silahlar yapabilirsin.
Hayır. Onlar Shinsoo kullanarak yapıyorlar.
Ayrıca su yaratıklarınıda silaha ekleyebiliyorlar.
Zahard Edwaruya özel maddeler verdi. Söylenene göre 13 Ay Serisi bu maddelerden yapıldı.

Soru: Dış dünya,Baam'ın yeri ve Kule farklı yerler mi? Yuri "A-seviye rehber Evan bile onun normal insan olduğuna katılıyor!" demişti. Onlar diğerlerinin gücüne değer biçebiliyor mu?
Cevap:Hımmm... farklı dünyalar/evrenler/vb. değiller. Neyse gelecekte daha fazlasını göreceksiniz. Ama Baam'ın yerinin ve Kule'nin farklı yerler olduğu doğru.
Evet. Evan gibi yetenekli rehberler ayrıca yakın geleceği tahmin edebiliyorlar.

Soru: Baam kaç yaşında?
Cevap: Bilinmiyor.

Soru: Zahard ve Seviye Yöneticileri nerede? Kaç tane kuralsız kuleye girdi?
Cevap: Onlar zirvede. Mevcut kuralsız sayısı bir sır.

Soru: Eğer ışınlanabilseydin ya da uçabilseydin sonraki kata çıkabilir miydin?
Cevap: İç kule'nin katları birbirinden ayrılmıştır. Ancak Orta Bölge bağlantılıydı.
Kulenin içindeki insanlar kule dışına çıkamazlar.Ayrıca dışarıdanda kuleye girmek imkansızdır.(Özel yetenekliler hariç)

Soru: Zahardın kızları kurallılar içinden seçilmiyor mu? Koon kuleyi terkedildiği için mi tırmanıyor? Bence sadece seçilmiş olanların tırmanmasına izin veriliyor.
Cevap: Onlar kurallı değiller. Onlar birçok aileden seçilen genç kızlar. Bu kızlar daha sonra kuleye tırmanıyor.
Hayır. Seçilmiş erkeklern kuleyi tırmanmak için daha yüksek şansları var. Ayrıca ailelerine dönmek içinde daha yüksek şansları vardır. Koon yeteneğinden dolayı seçildi, aile meselesi.

Soru: Laure kaç bang kontrol edebiliyor?
Cevap: Özel birşey düşünmedim ama 3 den fazla olduğuna eminim.

Soru: Dış kulede kimsenin keşfetmediği bir yer var mı?
Cevap: Evet.

Soru: Baam'ın adı doğum günü 25. geceden geliyor. Ailesi olmayan bir çocuk olan Baam bunu nasıl hatırlıyor?
Cevap: Ona Rachel söyledi.

Soru:Bir rehber rakibinin gücünü,ırkını ve yeteneğini çözebilir mi?
Cevap: Oldukça nadir rehber bunu tam olarak yapabiliyor.

Soru: Kulede kural ya da kanun var mı?
Cevap: Evet.

Soru: Headon kulenin kıdemli gardiyanı olarak çağırıldı, neden?
Cevap: Çünkü o Zahard'ın tanıştığı ilk gardiyan. O normal gardiyan görevini uygulayan ilk kişiydi. Bu onun en eskisi olduğu anlamına gelmez. Gardiyanların yaşı bilinmiyor.

Soru: "Shinhueh"ler basit olarak kulede yaşayan balıklar değil mi?
Cevap: Shinhueh ve balıklar farklıdır. Balıklar suda yaşar, Shinhuehler Shinsoo'da yaşar. Yaşadıkları yerler oldukça farklı.

Soru: Yuri Wingtree ile olduğundan beri, o aynı zamanda oranın bir parçası oldu mu? Wingtree'ye nasıl katılabilirsin?
Cevap: Blog'umda bahsettiğim gibi,
Wingtree tamamen Kulenin hükümdarlığının karşısında.
Yuri'nin Wingtree'ye katılması tamamen imkansız.
Birlikte takılıyorlar çünkü iyi anlaşıyorlar.
Üyeler seçiliyor.
4'den fazla kanadı olan üyeler diğer seviyeciler ya da kurallıları tavsiye edebiliyorlar.
Kişiler onaylanıyor.
Bir şey daha söyleyeceksem, şu anki kurallılar arasında bulunan birisi gelecekte wingtree'ye katılmış olacak.

Soru: Prensesler ve 13 ay serisi ile ilgili bir soru.
Cevap: Sayısız Zahard prensesi var ancak sadece seçilmiş prensesler 13 ay serisine sahip olabilir.

Soru: Sahibi cebin şeklini değiştirebilir mi? Bir cebin seviyesini ne belirler?
Cevap: Basit olan yuvarlak şekilliler Atölye tarafından yapıldı. Özel olarak yapılmış olanlara sahip olabilirsin.
Cepler seviyelerine göre farklı opsiyonlara sahipler. Herşeyden önce "anlayabilecekleri dil sayısı" farklı.

Soru:Hong Chunhwa kendi patlamalı silahı Narumada'ya sadece 2. kattayken nasıl sahip olabilir?
Cevap: Bu tıpkı F1 arabasına sahip olma lisansı olmayan bir kişi gibi.

Soru: Ren tek başına hareket ediyor gibi gözüküyor, neden rehberi yok? O kadar yetenekli mi?
Cevap: Ren geldiğinde bir rehberle geldi.(Ayrıca Orta bölgeye gitmedikçe rehber yeteneklerine ihtiyaç yok.)

Dedikodular
20 Temmuz 2014

1. Ran gençken Maschenny Zahard ile dövüşmüştür.Maschenny onun iyi bir savaşçı olacağını söylemiştir. Ran bir seviyeci olursa onu öldüreceğine ve onun son hedefi olacağına karar verdi.

2. Koon Aguero Agnis aile içerisinde oldukça güçlü politik gücü ve ilişkileri vardır.

3. Onun kan grubu "B"'dir.

4. Aslında Hwa Ryun göz bandı takmaktan hoşlanıyor.

5. Rak muzları seviyor ama onları soymak konusunda sorunları var.

6. Ayrıca muzlarını sarı diye yaktığı için Ouaetro'dan nefret ediyor.

7. Yihwa artık ateşini sebzelerin pişirene kadar kontrol edebiliyor. Ama yine de hata yapıyor.

8. Dan'ın iyileşmesi neredeyse bitmek üzere. Kısa süre boyunca hızlı koşabilir ama artık o eskisi gibi özgürce hareket edemez.

9. Androssi,Hatsu'nun adına "deli" diye seslenir.

10. Anak'ın Ship Leesoo ile birlikte kuleye tırmanmasının sebeplerinde biri Leesoo'nun geçmişini hakkında biraz bilgi sahibi olmasıdır.


25 Mayıs 2014

1. Ran yiyecek konusunda oldukça seçici. Yiyeceklerin üzerine yoğurt tercih ediyor ama şurup gibi olanları sevmez.

2. Koon,Baam'a Yu Han Sung'un herkese verdiği yüzükleri toplayıp uzağa bir yere attığını söyledi. Bu yüzden şuanda onların yüzükler konusunda bir bilgisi yok.(Nerede olduklarını sadece Koon biliyor.)

3. XiaXia görür görmez Ran'dan nefret etti. Baharatlı yemeklerde iyidir.

4. Hwa Ryun güçlü olabilmesi için Baam'ı eğitmek istiyor. Baam'ın Thorn'un kontrol edebilmek için farklı tipte bir eğitime ihtiyacı olduğunu söylüyor. İcabında Urek'ten yardım istemenin iyi bir fikir olacağını düşünüyor.

5. Yihwa alevlerini manipüle etmede güven kazandı.

6. Yihwa hala Eak'ın bir dinozor olduğunu düşünüyor.

7. Miseng, Prens'ten daha büyük olduğunu iddia eder. Ama Prens ona yaşını söylemeyi reddeder.

8. Koon,Beyaz Kutsal Ayna'nın diğer yeteneklerinin oldukça tehlikeli olduğuna karar verdi bu yüzden onu kullanmamaya karar verdi.


12 Mayıs 2014

1. Jinsung ve Maschenny'nin ikiside ilk 100'de yer alıyor.

2. Yihwa potansiyel olarak Horyang'tan daha iyi ( Ama şuanda dövüşseler Horyang kazanır.)

3. Baam+Androssi takım dengesini bozacaktır.

4.Maschenny bir oltacıdır (Ama Zıpkıncı olarak daha iyidir.)

5. Hatsu daha sonra bir kılıç alacak.

6. Thorn konuşmuyor.

7. Jinsung bir oltacı.

8. Hwa Ryun ve Evan birbirlerini tanımıyorlar.

9. Yumruk yarışmasında Prens'in puanı değiştirilmedi.

10. Baam'ın "dur" yeteneği aldatmaca gibi birşey.

... Doğumgünleri ...

*Koon 11/11
*Ran 11/3
*Hatsu 6/4
*Androssi 5/5
*Jinsung 12/29
Kıvırma: Daha sonra onları değiştirmemiz gerekebilir (yani hepsi sahte,lol)


2 Ocak 2013


1. Aslında Koon Ailesinde erkekler arasında küpe ve piercing moda. Ran ise bunları yaparken korktuğundan birşey yapmıyor.

2. Novick birçok farklı ailenin ismini kullanmaktan hoşlanır.(Novick Grand,Novick Giant,Novick Yesbig vs.) Böyle bir davranışın çok komik ve aynı zamanda zekice olduğunu düşünür. Gerçekte Novick,Ha Ailesinin ünlü kollarından biridir.

3. Wing Treen'nin lideri Urek Mazino bir ideol grup içim albüm kapağı yaptı bu durum Wing Tree üyelerince dedikodu konusu oldu.

4. Heryıl Wangnan'ın yeni yıl dileği "Boynuzların büyüyor"

5. Horyang diyete devam etmeye karar verdi.


12 Aralık 2012


1. 28. kat sınavından sonra Viole aburcubur satın almaya başladı. Ancak Goseng sağlığa zararlı oldudğunu söyleyerek onlara el koyduğundan beri gizlice aburcubur yemek zorunda kaldı. Daha sonra Prens ve Misang onu çok sevdiklerinden Viole'ye aburcubur tedarik ettiler.

2. Son zamanlarda Ouant'ın reklemlarda neden bu kadar oynadığı ortaya çıktı. Bunun sebebi Yu Hang Sung'un Ouant'ın portre hakkına sahip olmasdır. Quant 2.katta yönetici olmak için anlaşma yaptığı zaman sözleşmenin içeriğini okumadan mührü damgaladı bu yüzden portre hakkını teslim etti. Yu Han Sung son derece ucuz bir fiyata yaptığı portreleri dağıttı. Yu Han Sung işi bıraktı diye Ouant'ın fotoğraflarını büyük miktarda almıştı. Hala sözleşmenin geçerliliği birkaç yüzyıl daha devam etmekte. Ouant yeni reklamlarını her gördüğünde pişman bir halde ağlamaktadır. Bu arada Quant,"zımba","kraker" vs. ürünlerin reklamları içinçok popüler bir modeldir.

3. Yuje diğer Wolhaiksong üyeleriyle birlikte karaoke gittiğinde doğdu yerin geleneksel halk müziğinden parçalar söyleyerek onları rahatsız eder. Üyelerden birine göre, Geleneksel halk müziğinin olmadığı kareokecilere gitmeyi reddediyor bu yüzden buluşmaları onun istediği şekilde yapmak zorunda kalıyorlar.


5 Aralık 2012

1. Aslında Urek Mazino kötü bir rapçi.


26 Kasım 2012

1. Viole'nin giysileri Ha Jinsung tarafundan seçildi. Viole'yi tedirgen edicek şekilde her sezon bir çok kıyafet gönderiyor.

2. Viole'nin pişirdiği en iyi yemek kremalı spagetti.

3. Yeon yakmadan barbekü yapmaya çalıştığın takım üyeleri her haftasonu barbakü partisi verir.

4. Yuri'nin sıralaması Yeşil Nisan'ı elde ettikten sonra çok daha yükseldi. Krallık içindeki insanlar "Olaylara rağmen yetenekli kız gibisinden" arkasından konuştu. Yuri kendisinin yetenekli kız diye anılmasından çok memnun oldu.

5. Yuri ,Reppelista Zahard'ın önerdiği "sevimli çocuk yetiştirme" oyunun bağımlısı oldu. Baam'a benzer bir karakteri oluşturduğundan beri başka bir karakter oluşturmuyor.

6. Ran,Novick'i "Çok can sıkıcı" seviyesine geldiği için uyardı. Ran insanları 5 seviyeye böler. Hafif can sıkıcı,Biraz can sıkıcı,Can sıkıcı,Çok can sıkıcı,Çok fazla can sıkıcı,Öldürmek ister. Ve elbette "rahatsız edici değil" seviyesinde hiç kimse yoktur.

7. Şaşırtıcı bir şekilde Koon takımındaki en iyi aşçı Novick'tir. Ran hayatta kalmasının tek nedeninin yemek pişirmesi olduğunu söyler.

1.sezon blog yazıları
1.bölüm
Merhaba,benim SIU
Bloğuma birşeyler yazmayalı uzun zaman oldu.
Sonunda Tower of God'un ilk bölümünü Naver'e verdim.

Gerçekten Fragman çıkana hiçbirşey hissetmedim ama şimdi ilk bölümün çıkışıyla...
Bu beni biraz geriyor ^^;
Sanırım tepkiler iyi değilse daha iyi yapmak düşüncesi ile çalışmayı denemeliyim.
Ama yine de olumlu tepkilerin olacağını umuyorum.
Dürüst konuşmak gerekirse ilk bölümü bitirene kadar bir sürü sorun çıktı.
Bitirdikten sonra üç kez değiştirdim ^^;
Bir profesyonel olarak daha iyi bir bölüm göstermek istedim. Sorumlu kişiyi kızdırdığım için sadece üzgünüm,haha
Sayfa sayısına gelirsek,ilk bölüm olduğundan biraz daha fazla çizmeye çalıştım.
Dolup taşan hırsıma rağmen o kadar karmaşanın iyi olduğunu düşünüyorum.
Bu yüzden ilk bölüm ne uzun ne de kısa yaptım.

Bu arada bir sonraki bölümde biraz daha fazla şey var^^;
Çokşey üzerinde çalışıyorum bu yüzden çok hızlı gitmek zaman alacak.
Ama zorluklar ile karşılaştıkça daha fazla üzerine gideceğim.

Son olarak spoillerden lütfen kaçının.
Sezon 1'in 2-8 bölüm arası bölüm sonu notları;
Bölüm 2:
Yuri'nin olduğu tüm sahneleri tekrar çizdim çünkü saç stili tuhaf gözüküyordu.
Bu bölüm biraz uzundu, değil mi?
Bunu bitirdikten sonra bende şaşırdım.
Toplam 140 panelden oluşuyor, meraklıysanız sayabilirsiniz.
Sanırım diğer bölüm ve bölümler 70 panelden oluşacak.
Lütfen bölüm uzunluklarını benim belirlemediğimi bilin.
Yuri'nin saçı havalı gözüküyor.
Dürüst olursam Yuri ve Baam Tog'daki çizmesi en zor karakterler.
Onun saçı Yuri'yi zor yapan taraf.
Baam'ı çizmesi zor ve ben onun duygularını göstermek zorundayım.
Herşeyden sonra onun olayı "Bir kızın peşine yapışan oğlan" oldu.
Ve ne zaman Baam ortaya çıksa, normal hikaye düzenimi uzaya fırlatıyorum(...)
Ve onun panellerini tekrar ve tekrar çizmek zorundayım.
Ama bu aynı zamanda onun en iyi bölümü.
Yetişkinlerden kaybolan bir şey.
Unutmuş olsam bile, bende her erkek gibi aşık olmuş olmalıyım.
(Tabi ki Baam'ın Rachel'e olan duyguları aşktan biraz daha farklı)
1. kat kulenin öğreticisi gibi, o yüzden belkide anlaması zordur ve duyguyu hissetmemişsinizdir.
Ama orada hikayenin ilerisi için ipuçları saklı. Belki bazılarını bulabilirsiniz.
Bolum 3:
Tıpkı beklediğim gibi.
Headon'dan nefret edenler köpürdü.
Headon, garip bir varlık.
Ne düşündüğünü bilmek zor.
Bazen bir melek gibi, bazen şeytan.
İşte bu yüzden bu karakteri çok seviyorum.

Sonraki bölüm yaklaşık 90 panel ile 1. katın sonu olucak.
Ve kat iki bu bölümden sonra başlayacak.
Yeni şeyler eklenicek, umarım kaçırmazsınız.
Bolum 4:
1. kat bitti.
Bu katı hızlı bitirmeyi planlamıştım ve bitirdiğim için mutluyum.
TOG'un diğer webtoonlara göre uzun olma sebebi hikaye akışı ve yeni başlamış olması.
Fantaziler gerçek hayattan çok daha zor tıpkı TOG'un sağlam bir başlangıc yapması ve okuyucuların hikayeyi sonradan anlaması gerektiği gibi.
(2. kat daha kısa olacak, ihtiyaç duyarsam uzatırım.)
Kişisel olarak uzunluğun işin kalitesi ile eşit olduğunu düşünmüyorum.
Her derginin kendi uzunluğu var.

Sonraki bölüm Rak ve Koon sonunda ortaya çıkacak.
Onları daha önce yazdığım için üzgünüm ama 2.kat bir çok değişikliğe uğrayacak.
Bolum 5:
Sonunda Koon geldi.
O akıllı bir çocuk.
Onun yaptığı her hareket ve söylediği her söze dikkat edilmeli.
Dürüst olursak o açgözlü olarak tarif edilebilir.
Onun ailesi Kule'de yüksek bir saygınlığa sahip.

2.kat hikayesi biraz son seferinden biraz daha yavaşlayacak.
Hızlı hikayeler güzel ama hikaye akışını tamamen parçalıyorlar.
Bölümler yerine büyük resimler istiyorum.
Bolum 6:
Rak görünür.
Onu severim.
Çok komik ve enerji dolu.
TOG'daki bir çok karakter acılı geçmişlerini sakladıklarında,
Rak kendi hikayesini açıkca anlatır.
O yüzden onu çizerken mutlu hissediyorum.

Söylediğim gibi, 2. kat hikayesinde bazi farklılıklar olacak.
Yu Hang Sung yakında ortaya çıkacak, Taç oyunu biraz geride kalacak.
Size verebileceğim en iyi hikayeyi vermeye çalışacağım, o yüzden hazır olun.
Bolum 7:
Bu bölümde çok savaş sahnesi vardı.
Anak ve Hatsu diğer kurallılar arasında yüksek bir seviyeye sahip.
O yüzden onlara iyi bir imaj vermeye çalışıyorum ama bu kolay değil.
Temeller önemlidir. Pratikler mükemmelleştirir.

Aklınızda tutun şunları.

1)Anak'ın giydiği Hanbok değil ( Geleneksel Kore Kıyafeti.)
Dizayn onun üstüne kurulda ama aralarında baya fark var.
O doğu ve batının karışımı gibi, ama içinde derin bir anlam yok.
Hiç bir karakter ülkelerin kıyafetleriyle aynı şeyi giymeyecekler.
2)Gevşek kıyafetli karakter aslında önemli biri.
3)Koon'un adı aslında bir futbolcudan geliyor, bu şekilde birkaç tane daha var.
4)Sezon 1'in başlangıcı daha sonraları anlaşılacak.
5)Savaş sahneleri için panelleri daha kalın çiziyorum.
Bolum 8:
Hikayede çok değişiklik oldu, değil mi?
En iyi meydan okumasında şimdiye dek gösterilmemiş yepyeni bir hikaye yazılacak.
En iyi meydan okumasında Taç oyununun hikayesinin gevşemesinden korktuğumdan düz gitmiştim.
Webtoon'da daha uzun sürem olacak gibi hissediyorum o yüzden daha önceleri kaldırdığım bazı şeyleri ekleyeceğim.
Elimden geleni yapacağım.

Bir çok insan Taç Oyunu'nu görmek istiyor, yaklaşık 5-6 bölüm sonra gösterilecek.
Kurallarda değişiklik olacak ve oyunda biraz değişecek.
Eğer şimdiden koyduğum gizli şeyleri bulduysanız siz bir dahisiniz.

Not: Siyah Mart ışınlanmadan önce Rak tarafından geri alındı.

Bu hafta bazı kötü olaylar yaşadım. Manga gözüme yeterince güzel gözükmedi.
Şu andan itibaren çizime daha fazla özen göstermeliyim.
Bölüme başladığımda kişisel sorunlarımdan dolayı bitirmekte sıkıntı yaşadım. Zaten bu bölüm biraz daha uzun olacak diye bir planım da vardı.
Ve okullar haftaya başlıyor bu beni daha meşgul edecek.

Bu bölüm tam anlamıyla hayal kırıklığıydı. Bir sürü değişiklik vardı.
Manganın son dakikada iki kere değişikliği gitmesi gücüme gitti. Naver yöneticileri üzgünüm :/
Fakat hala yeterince güzel değil. Herneyse elden birşey gelmez.
Bu bölüm En iyi Mücadeleden biraz farklıydı. Savaş olmaması biraz sıkıcı olabilir.
Fakat dikkatli okursanız,şimdiye kadar ki en ilginç bölüm olacak.
P.S. Lero ro karakteri daha iyi gözükmesi için bazı değişikliklere gitti.

Okul problemlerini düzeltmek için iki gündür uğraşıyorum.
Bir gün para aldığım yer ile ilgili bazı problemler vardı.
Ardından bir motosiklet kazası geçirdim.
Kaza için polise gitmek zorunda kaldım ordan da hastaneye gittim.
Zaten son teslim tarihi için gecikmiştim.
Pazar gününe yetiştirebilmek için ne yemek yiyebildim ne de uyuyabildim.
Bu tip haftalar ara sıra olur.
Bir sonraki haftada meşgul olucam,umarım nefes almaya vaktim kalır.
Eğer bu tip şeyler amatör iken olsaydı en baştan istifa ederdim.
Fakat bir profesyonel olduğumdan bunun üstesinden gelebileceğim düşünmeye başladım. ^^;;
Biraz boş vakit ayırarak çalışmayı seviyorum.
Bu yüzden aceleyle yaptığım işleri sevmiyorum.
Bu bölüm ne çizim ne de uzunluk olarak istediğimi yapamadım.
Umarım okuması çekilmez bir hal almaz.
Bu hafta böyle bir haftaydı. Bu arada motorsiklet çarptığında Bu yüzden insanlar bir dine inanıyorlar diye aklımda bir düşünce geldi.

Bölüm 10 ve 11 biraz birbirine girdi bu yüzden okuması biraz zor olacak.
Ama bölüm 10'u çizdikten sonra bana yarım kalmış hissi uyandırdı.
Belki de sırayla değişikliği gidilip gidilmeyeceğini sormalıyım.
Webtoon version daha ayrıntılı olacak,Best Challange version'dan daha fazla kişisel duygular ve durumlara odaklanacak.
Bundan sonra Taç oyunu gelecek.
Koon Ailesinin hikayesi önemli.
Bu konu hikaye devam ederken yavaş yavaş ortaya çıkacak.
1. Sezon çoğunlukla yeni bir dünyaya adım atmış masum başkahramanı anlatacak.
Anlaması ve takip etmesi zor bazı kısımların olduğunu biliyorum.
Fakat benim gibi yeni yetme bir yazar için olabilecek şeyler.
Bir webtoonu çizmek için gereken en önemli özellik deneyimdir.
Şimdi aklını çalıştıranın kazanacağı bir oyuna geçiş olacak.
Dikkatli ve yavaş bir şekilde okumanız için hepinizden rica ediyorum.
Bu hafta biraz mesai yaptım bu yüzden gözlerim ve bileklerim biraz ağrıdı.
Biraz dinlenmeye ihtiyacım var...
Şanlısıyım ki bir sonraki bölüm çok uzun olmayacak :/

Not: Önceden dediğim gibi, Yu Hang Sung'un kıyafeti hanbok değil. Ona benzer birşey.

Not 2: Tüm yorum,mesaj ve mailleriniz için müteşekkirim.
Desteğiniz için teşekürler. Her yoruma cevap veremediğim için üzgünüm.

Not 3: Dikkatlice okuduğunuzda farkedeceksiniz bu bölümde komedi iki kat daha fazla...

Açıkçası bu test Koon'un hikayesini anlatmak için yapıldı.
Taç oyununundan önce böyle bir şeyin işlenmesi gerektiğini düşündüm.
Bu pek önemli sayılmaz o yüzden haftaya olmayacak.
Chuseok haftaya,Haftaya yapacağım işi şimdiden halletim bile. Uhahaha

Koon kişilik olarak biraz kendime benzettiğim bir karakter.
3 ana karakterin dışında belki de en çok insancıl kişi.
Havalı ve sert davranabilir ama aslında emir vermede çok iyi ve oldukça hassatır.
Koon'un ailesi hakkında birçok soru gelmiş.
Bu bölümde görüldüğü gibi,10 Ulu Aile'den biri olan Koon ailesinin bir ferdi.
Agnis soyismini annesinin ailesinden almakta.
Bu ailenin birçok oğlu var bu yüzden çok azı politik işler ile uğraşıyor.
Ama tabi ki,Asil soyları onlara diğer kişiler ile karşılaştırıldığında hem aklen hem de bedenen bir üstünlük getiriyor.
Prenses seçimi ve Ulu aileler arası politika savaşları ilerki katlarda anlatacağım.
Bu katta daha çok Kurallıların testleri işlenecek.
Tower of God olay örgüsünde testlerin ve oyunlar üzerine kurulu bir hikayedir.
Sonunda Taç oyunu zamanı.
Birçok hazırlık yapmam gerekecek,belki de bir bölüm dinlenmeye ihtiyaç duyabilirim.
Bileğimin muayene edilmesi gerek.
Aslında bu kendi başıma açabileceğim bir sorun değil herneyse bileğim muayene edildikten sonra karar vermiş olacağım.
Tower of God uzun sürecek.
Bu yüzden çok fazla acele etmeyeceğim.
Umarım bütün okuyucular birlikte hikayeyi bitirene kadar haftadan haftaya beni takip ederler.

Sonunda 1.Sezon kızışmaya başladı.
Taç oyunu en azından savaş sahneleriyle dolu 10 bölüm olması gerek.
Şimdiden kalbime ağrı girmeye başladı. Haha
Bir çoğunuz 12.bölümün başındaki saçı bağlı çocuğu tanıyamamış gibi görünüyor.
Oradaki çocuk Koon Aguero Agnis.
Aile soyisimlerinin dışında Aile üyeleri kendi aralarında birbirlerine lakaplarıyla seslenmeyi tercih eder.

Yu Hang Sung'un test Taç oyunundan önceki bir mola gibiydi.
Şimdi karakterleri tanıtma ve onları dost yapma zamanı. ^^
Webtoon'da "İşte cevabı bu" demekten kaçınıyorum.
Bunun hakkında çok düşünüyorum.
Yu Han Sung'un son satırı 4 saat sürdü.
Birçok insan webtoonda karakterlerin yazarın sesini yansıttığını düşünüyor,ama çoğu zaman onlar karakterlerin düşünceleri ve yazarla pek ilgisi yok.
(Tabi ki bazı durumlarda yazar,karakterler ile aracılığıyla konuşuyor ama bu gibi bir durumda webtoon'un arka planından bunu anlıyorsun.

Chuseok'un bazı günleri dinlenmek zorunda kaldım bu beni işime daha fazla odaklanmamı sağladı.
Kendimi dinç tutmak gerekiyor.
Gelecek haftaki Taç oyunu için takip etmeye devam edin.

Daha fazla savaş sahnesi,daha fazla düzenleme,daha fazla bilek ağrısı
Fakat işimi en iyi şekilde yapmak istiyorum.
Kendimi insan vücudunu tekrar çiziyormuş gibi hissediyorum.
Umarım biri benim için model olmaya gelir...

Taç oyunu hakkında daha fazla konuşmaya gerek yok. Haha.
Lütfen keyfinize bakın.
Not: Bazı kişiler bölümün kısa olduğunu söylüyor... Umarım şaka yapıyorlardır.

Taç Oyunu'nun ilk yarısının sonuna geldik.
Şimdi ana karakterin takımı çıkacak.
Hatsu'nun savaş sahneleri ile alakalı bazı problemlerim var. Silahlı birinin savaş sahnesini çizmek çok zahmetli.
Siyah/Beyaz şekilde çizilen taslağı güzel gözüksede renklendirmesi zordu. Yine de yeterince güzel gözüküyor.

Herkesin aksiyon sahneleri ile ilgilenmeyip manhwanın uzunluğunu konuşması biraz beni hayal kırıklığına uğrattı.

Not: Serena Rinnen'in kılıcı sol elinden sağ eline geçti. Böyle daha doğal gözüküyor.

Laure tekrar uyumaya devam etmeli...

Taç oyunu daha ilginç hale geliyor.Tam olarak oyunu yarıladık diyebilirim.
Anak'ın kimliği yakında ortaya çıkacak.
Bu arada,13 Ay serisi dışında birçok ateşlemeli silah var.
Birçok Ranker Ateşlemeli silahları bir alternatif olarak kullanıyor.
13 Ay serisi oldukça iyi fakat ene iyisi değiller.
Yuri'nın kendisi Black March'tan daha iyi silahlar kullanıyor.
Fakat seri içinde önemli bir yerleri var.

Not:Bugünlerde kötü koşullarda yaşıyorum...

İlk yarımda Anak'ın takımı sahadaydı şimdi ise Baam'ın takımı.
Bu testte çok az değişiklik yaptık.
Birçok Best Challange performansımı beğendiğinden beri mümkün olduğunda aynı performansı sergilemek için çalışıyorum.

Taç oyunu 25. bölüme kadar bitecek.
Kendimi daha fazla çalışmaya zorluyorum ama bu oldukça zor.
Ve Şu Spoiller yorumlara devam edenlere,Onların bir çoğu değiştiğinden çoğu artık doğru değil .
Lütfen durun.
Benim kişisel bilgilerim hakkında sorular sorulmuş.
Umarım bu tip şeyler bir daha gelmez. Bir yazarın kimliğinin korunması gerektiğine inanıyorum.
Bu arada İngilizce mailler gelmiş.
Uluslararası ???
Nasıl okuduğunuzu bilmiyorum ama Teşekürler.

Bu bölüm geç yüklendi.
Uyandıktan sonra,İnsanların bunun için az yıldız verdiğini gördüm.
Ve tartışılan birçok anlamsız spoiller.
Şey,pek sonsöz olayını sevmem.

Kişisel birçok sorunum var.
Kısaca bir mesaj attıktan sonra,Bir hafta için sessiz bir yere gideceğim.
Yine birçok spoiller yorumlar var.

Bu bölüm önceki bölümlerde dile getirdiğim bazı ipuçlarını kullandım.
Dilbilgisi hatalarının olmaması dolayısıyla kendimi övüyordum fakat bazı kişiler birkaç hatamı yakaladılar.Dil bilgisine biraz daha özen göstermeliyim.
İpuçları 2. katın başından beri vardı ama birçoğunuz şaşırmış gibi gözüküyor.
Önceden ima ederek hikayeyi devam ettirmeyi düşünüyorum. Ani bir sürpriz durum benim istediğim birşey değil.
Taç oyunu önümüzdeki aksiyonu yüksek 2 haftayla birlite bitecek.
Daha sonra Ana hikaye ve karakterlerin geçmişini anlatmaya devam edeceğim.

Not
Koon'un hızlanmasının sebebi Monbarondenna(çanta)'sındaki insanların gitmesine izin verdiğinden kaynaklanıyor.
Başından beri 3 kişiden fazla kişinin ağırlığındaki bir çantayı tek eliyle taşıyordu.
10 Ulu Aile çocuklarının ortak özelliklerinden bir tanesi.

Not 2
Koon'un Baam'a yardım etme isteiği ağırlıklı olarak daha sonra ortaya çıkacak olan geçmişinde yer edinmiş bir kadın ile alakalı.

Tower of God'un yüklenmesini beklemekten son günlerde uyku düzenim alt üst oldu.
Taç Oyunu gelecek haftaya bitecek.
Şimdi Baam'ın hikayesine dönme vakti.

Manhwa,shounen kategorisinde olduğundan,Baam'ın hem iç hem dış büyümesi hikaye içinde önemli yer kaplayacak.
Baam kuleyi tırmandıkça kendi gücünü farkedecek ve dahada güçlenecek.
Shounen dediğin de böyle olmaz mı zaten.^^

Ama Shounen'in aksine,Bamm adaletini ve dostluğunu diğerlerine zorla kabul ettirmez.
Gücünü bunun gibi birşey için kullanmaz.(Diğer manga ana karakterleri gibi)

O zaman şunu gönül rahatlığıyla söylesem yanlış olmaz Tower of God'un hikayesi ve felsefesi Shounen ve Seinen arasında bir yerde diyebilirim.

Not:
Androssi ve Baam ile konuşan kız farklı kişiler.

Sonunda Taç oyunu bitti.
Bu bölümü nasıl ilerliyeceği hakkında bazı endişelerim vardı,bazı yerler yarıda kesilmiş gibi hissettiriyordu.
Gerilim ve baskı verebilmek için böyle birşeye kalkıştım,umarım işe yaramıştır.

Sonraki bölümü yönlendirmek daha zor gözüküyor. Şimdi işin yoksa aynı şeyi beş kere düzelt.
Tower of God'un 1.sezonunda birçok karakter var ve bir kerede birçok hikayeyi anlatmaya çalışıyor bu yüzden bir yanlış bölüm bütün seriyi mahvedebilir.

Yuri hakkında
Zahard Prensesleri arasında oldukça sosyal diyebiliriz.
WingTree teşkiları hükümet karşıtı bir yapı ve buna rağmen Yuri'nin WingTree ve üyeleriyle yakın bir ilişkisi var.

Bİr sonraki bölüm Sezon 1'in ikinci parçası olacak.
Bu hızda devam ederse 1.sezoon 70-80 bölüm olacak gibi görünüyor.

2010.12.14 Notlar

Bazı Tower of God ayarları bir süreliğine görünmeyebilir.

Saçma sapan konuşanlar yüzünden bir süre Twitter'ı açmıyordum. Bazen fanlarım biraz ileriye gidebiliyor.
Bazen sert bir eleştiri insanı daha fazla çalışmaya teşvik edebilir.

Asistanımın olmasını isterdi. Belki Best Challenge'ten kabiliyetli bir kişi... Fakar iyi bir maaş vereceğime söz veremem...

Best Challange hakkında konuşalım.
Aslında yazar olamak gibi bir amacım yoktu.
Öylesine düşündüklerine çiziyordum.
Fakat bölümler devam ettikçe ilgim arttı ve kendimi durduramadım sonra bir gün gerçek bir webtoon yazarı oldum.
Dürüst olmak gerekirse Nasıl iyi bir şekilde manhwa çizildiği öğrenmedim.
Webtoon yazarı olduktan sonra bile,yaptığım iş çok değişmedi.
Maaş aldım ve çizimlerime daha fazla ilgi gösterdim. Hepsi bu.

İnsanlar başkalarının mevkisini kıskanma eğilimindeler. Sadece merak ettiğim hedefini gerçekleştirdiğinde niye tatmin olmadığın.
Bu yüzden Webtoon yazarı olmayı devasa bir sandalyede oturan fakat ayakları yere değmeyen biri gibi hissettim.

Fakat şimdi Webtoon yazarıyım,elimden gelenin en iyisini yapacağım.
Best Challangede ki yazarları ise bütün benliğimle destekliyorum.

Bugün göze çarpan bazı noktalar.
Yu Hang Sung birşeyler çeviriyor.
Hwa Ryun 2.kattaki kurallılar arasında en güzeli.
Ve Ana karakter bu kızın bir gözünü kör etti.
Urek Mazino kulede popüler birisi.
Rachel buradaydı fakat ana karakter uyuyor.
Yakında Pozisyon seçimi başlayacak ve tabiki 2.katın son oyunu da.
Tower of God 'un gerçekten komik olan kısımları gelmek üzere.

Liverpool vs Everton 2 : 2
Liverpool!

Oh,Doğru,Mesajtan sonra.
Towor of God çıktığından beri kondisyonum iyi değil.
Bu bölümü bitirdikten sonra biraz boş zamanım vardı.
Fakat çok istek olması üzerine boş zamanımı harcayarak regular listesi yaptım.
Bazı karakterleri unuttum diye endişeleniyordum. Bazı isimleri bir saniye içinde düşündüm.
Çoğu okuyucu Towerof God'u mükemmel bir şekilde kurguladığımı düşünüyor, fakat aslında sizin düşündüğünüzden daha yüzeysel ilerliyorum.(Tabiki hata yapmamak için elimden geleni yapıyorum.)
Şimdi her kişinin pozisyonları açıklanacak. Kimin hangi pozisyonda başarılı olduğunu tahmin etmek eğlenceli olmaz mı ?

Not: Futbol manhwa'sı çizmek isterim...

Kısa birkaç kelam edeyim.

İlk satın aldığım manga Dragon Ball.
Ailem manga almama karşıydı. Almak için karmaşık planlar yaptım.
Dragon Ball hakkında hiçbirşey bilmeden onu satın aldım.
Sır olarak sakladım ve birkaç yüzkere aynı şeyi okudum.
Bu günlerde daha kolay bir şekilde manga okuyabiliyorum.

Not: Hatsu ve Koon birbirine dik dik bakarken aydınlık panelin arkasında Pokeman'dan Pikachu ve Rayquaza var.

Hastayken çizdiğim bölümleri tanımam kolay oluyor.
Fakat kimse bütün bir yıl boyunca sağlıklı olamaz bu yüzden her koşulda işimi en iyi şekilde yapmak zorundayım.
Haftaya Lunar yılı,ailemi ziyaret etmek zorunda olduğumdan daha az zamanım olacak.
Şu andan itibaren,Anak ve Androssi'nin hikayesi var.
Bazı karakterlerin buşekilde kendi hikayeleri olacak. Bu arada pozisyon testi devam ediyor.
Ayrıca 1. sezonun doruk noktası Baam'ın hikayesi de anlatılarak başlayacak.
50 bmlüm civarı sürmesini bekliyorum.

Zahard prenseslerinin hikayesi...
Prensesler bütün hikaye ile oldukça yakın ilişkili. Onları erkenden çizmek iyi oldu.
Gerçek prensesler Sezon 2'de gösterilecek ama ayrıca 2.katın sonlarına doğru prensesler hakkında bazı sahneler olacak.

Anak ve Androssi...
Anak,Androssi'nin yeğeni fakat Anak yaş olarak daha büyük.
Kulede aslında yaşının kaç olduğu anlamsız.
Vücudunun yaşı ve ırksal özelliklerin yaşadığın yıl sayısından daha çok önemlidir.
Güç ve pozisyon çoğu durumda yaştan önce gelir.
Bazen shinsoo kullanmayı öğrenirken vücudun yaşlanması durur.
Daha sonra bu kişi uzun süre yaşadıktan sonra bile bir çocuk olarak görülecektir.
Kulede normal olarak,Vücut ve zihin aynı yaşta kabul edilir.
(Not:Kişinin bedeninyaşı zihin yaşını belirler.)
Tabi ki doğumyerleri ve ailelerden dolayı bazı istisnalar mevcuttur.

Anak ve Androssi'nin ilişkisini daha sonra göstermeyi planlıyordum fakat Zahard'ın ailesinin sahneleri yaklaştığından değiştirdim.

Bu bölüm bir bölüme sığdırılabilecek birşey değildi...
Fakat yine de çizdim.
Testlerin dışında bir olay olduğundan,bazı parçaları bölüm çok uzun olacağından kestim.
Biraz bitmemiş gibi hissettiriyor.fakat Zahard prenseslerinin hikayesi için yeterli ipucu veriyor.

Üzgün bir ruh haliyle çizmek istemiyordum ama Anak'ın geçmişinden sonra yapamadım.
Sonraki bölüm Baam tekrar ana karakter olarak geri dönüyor.

Daha önce hiç elime yüzüme bulaştırmamıştım.
Bu bölüm çizdiğimde elim acıdığından biraz kötü oldu.
Baam'ın konsepti "Kristalimsi Saflık" bu yüzden onu çizdğimde bazı hatalarım vardı. Koon ve Leesoo gibi karkaterler biraz daha karanlık olduğundan çizmesi kolay.
Androssi'de zor ayrıca.
Onun konsepti ise "Normal moder kız"
Bakışlarına büyük bir özen gerekiyor,itibarına öne çıkarmak,kendinden emin hareket ederken kendisinin güzel olduğunu duymak isteyen,henüz tam anlamıyla yetişkin olmayan bir kız.
2 yıldır orduda görev yapmış bir adam için oldukça zor şeyler.
Bu bölüm çizmesinde zorlandığım iki karater ağırlıktaydı.
Sanırım bu nasıl çizileceğini öğrenmem gerektiği anlamına geliyor.
Sonraki bölümden itibaren Pozisyon testleri olacak,şimdikinden daha hızlı yürümeliyim.

Son pozisyon testi "Saklambaç"
Şimdi gerçek test tekrar başlayacak.
Bu testin kuralları Taç oyunundan daha basit ve testlerde roller pozisyonlara göre bölündü,bu şekilde daha iyi olur diye düşündüm tabiki okurken daha fazla özen göstermelisin.
Kurallıların pozisyonlarının gerektirdiği skilleri henüz yeterli değil bu yüzden pozisyon bazında uygun bir savaş çizeceğimi sanmıyorum.

Shinsoo manipülasyonu hakkında ek açıklamaları postaladım.
Biraz karışık o yüzden anlaması sizin için biraz zor olabilir...

Şimdi haftaya başlayacak Saklambaç testini dört gözle bekleyelim.

Oyun için eğlenceli gerçekler.
Kulede,Fenerci pozisyonu oldukça önemli.
Bir tane sağlam Fenerci iki tane saygın Oltacı'dan daha iyidir diyebiliriz.
Tabiki Oltacı seviyesi Yuri ayarında ise o oltacı herhangi bir pozisyonu alabilir.
Her Fenerci'nin ne kadar Denizfeneri kontrol ettiği ne kadar mesafede kontrol ettiği gibi limitleri vardır.
Acemi olan Koon şuan 1 tane Denizfeneri kontrol edebiliyor,2 taneyi ise 1 tanesi hareketsizken kontrol edebiliyor.
Bir kişinin bir takıma karşı kazanması ne kadar tecrübeli olursa olsun kazanması oldukça zor gerçi.
Umarım neden savaşların pozisyonlara balı olduğunu görebilirsiniz.
Bu arada Gator bonus oyunu kazanarak erkenden geçti onu Fİnal oyununda göreceksiniz.
Biraz yoğun çalışmadan sonra bileklerim ağrıdı. Kendime daha iyi bakmalıyım.

Bu oyunda Takım B'ye Takım A'dan daha fazla odaklanacaz.
Takım A'nin testi hemen bitecek.
Asıl planımda 1-2 bölüme bitirmekti.
Fakat çok fazla söylenmesi gereken bilgi ortaya çıktı bu yüzden işler iyice karıştı.
Daha az bencil olmaya karar verdim.
Lütfen beni anlayın.


Heuk-Rin tekniği bu bölümde ortaya çıktı.
Keşifçilerin kullandığı Shinsoo tekniğidir,Denizfeneri'nin ışığının bloklomak için kullanılır.
Shinsoo kullanarak,ışığı bloklamak geçici olarak mümkündür.
Keşifciler karanlık gibi olduğundan onlar için bir avantaj. Bu nedenle bu teknik sıklıkla kullanılır.
Tabiki,Fenerciler bloklama büyüsünü bloklamak için ters teknik kullanabilir.

Oltacıların silahları
Makara gibi bir oltacı ekipmanıdır. Shinsoo'nun hareketlerini kontrol edebilir ve onun hareketlerini kontrol edebilir.
Ayrıca Kanca ve iğnede fırlatılabilir.

Oltacıların ana saldırı taktiği yüksek bir yere çıkıp --- Silahınla rakibin hareketini engellemek --- Zıpkıncı'nın yardımıyla da rakibi yenmek.
Makara envanteri bu yüzden Oltacıların seçtikleri ana silahtır.

Testin öncelikli amacı işareti yakalamak. Silah gücü pek önemli değil.
Quant'ın ana pozisyonu Keşifçidir. Fakat onun yeteneklerini saklanarak ve kaçarak göstermeye çalışmak oldukça zor.
Keşifçilerin genelde zinde bir vücutları vardır.

Fenercilerin tecrübesiz olduğu durumlarda,Keşifçi el üstü tutulur.
Zıpkıncılar yakın dövüşte Keşifçiler karşısında ciddi sıkıntı yaşayabilir.
Fakat Zıpkıncı ve Fenerci,Keşifçinın yerini saptarsa sıkıntıda olan Keşifçidir.
Eğer ikiside Seviyeci ise onlarca kilometre öteden Zıpkını fırlatabilir.
(Denizfeneri,Zıpkının hedefi ve açıyı düzeltmesine etki eder.)

Oltacı sınıfı ise orantılıdır.
Uzun mesafede Makara kullanabilirler,yakın mesafede ise İğne kullanırlar.
Ama bu çoklu durum nadir bir hediyedir.
Bütün kurallılar içerisinde Anak ve Androssi,Makara kullanan sadece ikisi.

Makara kullanımı Shinsoo kontrolü gibi birçok doğal yeteneğe bağlı,bu yüzden Oltacı pozisyonu için oldukça zor.

A takımının hikayesi hakkında: Ortaya çıkan hikayede pozisyon savaşlarını dinamik ve eğlenceli olarak açıklamanının yollarından birinin gördük. Bundan dolayı yapmacık olacağı konusunda hafiften endişeliydim.
Dürüst olmak gerekirse,İnsanların kasnak nasıl yukarı çıktı diye sormasını bekliyordum ama soran olmadı.Herneyse düşününce bu bir manga sonuçta.Sanırım bunu herkes anlardı geçti.
Fakat hala cevabı söylemek için çalışıyorum haha::

Son günlerde hikayenin karışık gittiğini hissettim bu yüzden daha basit çizmeye çalışacağım.
Baştan itibaren planladığım A takımı bir denemeydi asıl savaş B takımında olacaktı. Plan buydu ^^;
B takım haftaya başlayacak ama
Haftaya bir karışıklık olabilr bu yüzden umarım bunu hazır olursunuz.

Koon'un gizli kartı bugün görülmüştür.
Oldukça tehlikeli bir çocuk :/
Onun geçmişi hikaye boyunca yavaş yavaş ortaya çıkacak.

Karmaşık planlar yapmada oldukça kötüyüm.
Bu bölümü çizerken bazı sorunlar yaşadım.
Belki bir sonraki bölüm daha kolay olur.
Ana karakter gözüüktü,yine eğlenceli olacak ^^;;
Şimdi hikayeyi tekrarr Baam'ın üzerinden ilerleteceğiz,Ana hikaye başlıyor.

Not:

Koon Eduon'un deposunda ne var diye Seviyecilerin fısıldaması hakkında.
A seviye itemler oldukça nadirdir.
Seviyecilerde genellikle yoktur,YÜksek Seviyecilerde ise bir iki tane olabilir.
Black March'ın seviyesi B-A
Tabiki A seviye bile olsa bir Cep,Black March'tan daha değersiz olacaktır.

Büyük Mavi Mızrak Koon Eduon'un mızrağıdır.
11 tane yapılmıştır ve ateşlenebilir.Bu durum fırlatmalı bir silah için nadirdir.
Ateşlendiği zaman,hedefe uçmak yerine,yolunun üzerinde ne varsa yok eder.
Henüz fırlatmadığından teyit edilmemiştir.
Ateşlediğinde B seviyesine gelir.

Vagnil ok gibi kullanılan bir mızraktır. Ateşlenebilir ve ateşlendiğinde seviyesi B'dir.
Taşıyıcı ise Cep, Denizfeneri ve Zırh'ın hep birlikte içinde olduğu Oltacıları herhangi bir sınıfın yerini almasını yarayan bir itemdir.
Sadece 10 tane vardır.3 tanesi A seviye,7 tanesi B seviyedir. Savaşta oldukça etkisizdir fakat hala oldukça ilginç bir itemdir. Adori Zahard'ta bir tanesini kullanır.

A takım testinden sonra soluklanmak için çizdiğim bir bölümdü.
Bu bölümü koyup koymamak konusunda emin değildim.
Fakat bu olmadan bir yerde hikaye çok hızlı gidecekti.

İşimi yayımladığımda hem kaybediyor hem kazanıyormuş gibi hissettim.
Saçma esprilerden daha fazla şey yapmak istiyorum.
Komik bir manga yapmak oldukça zor.

A takımının aksine,B takımı başlarken plansız.
Testleri karşılaştırırken bu durum komik olabilir.
Dürüst olmak gerekirse,A takımı kendi planlarını yürütmüş gibi gözükmüş olsada,Koon tarafından aldatıldılar.

A takımının B takımından iyi demek oldukça zor. Hepsi bir birey olarak kendini kurtamaya çalışıyor.
Sonraki bölümden itibaren bir çok dövüş sahnesi olacak.
Daha fazla konuşma ve duygusal sahneler olduğundan bu bölüm uzayıp gitti.
Planladığım 120 parçaydı.
Uyandığımda,dün delirip delirmediğimi merak ettim.
Çift kişilikli ?
Uykumu feda ederek bölümü bitirdim.

Bugün Futbol ve basketbol izlerken nerdeyse blog yazımı yazmayı unutuyordum.
Ve uyuyorum.
Mangayı çiziyorum.
Önceden de dediğim gibi çizerken en zorlu şey
saatlerce çalışmak değil
uyku düzeninin bozulması değil
kötü yorumlar okumak değil.
Ne zaman ne çizecem diye düşüncelere dalsam.
Vücudum dinleniyor,başım ağrıyor,çizmeye devm etmeliyim diye düşünüyorum.
Fikrim yok,sahne mahvoluyor.

Şey bu bölümün konusu Androssi'ye karşı nasıl hayatta kalırsın ?

Tog'un ihanet ve entrika konusu içerisinde bulanık ve sıcak hisleri değiştirmek oldukça zor.
Hernasılsa Tog'ta bir "karnaval" hissi var.

Teste girenler arasında en ne istediğini bilen kişi Baam.
Zıpkıncılar gibi değil,Androssi ve Ho gibi gerekirse ihanet ederek kuleyi tırmanacak biri değil.
Hatsu gibi kendi fedekarlığıyla takımıyla beraber kazanan biri fakat Baam ne yapacağını kendi seçmedi.

Herneyse sonuçta ana karakter.Ona biraz düşünmek için zaman tanıyalım.

Şahsen Hatsu ve Baam'ı uyumlu görüyorum.
Bazen onları ikiz gibi görüyorum.
Birçok ortak noktaları var.
Fakat tabi ki Hatsu,Anak ile daha doğal dövüşüyor.
Hatsu muhtemelen bu bölüm şöyle düşünüyordur;Lanet..."Kertenkeleler insanlardan daha iyi..."

Dışarıda birkaç şey içtikten sonra birşeyler yazdım.

1.) Androssi ,Baam'ın Rachel olduğunu bildiğini biliyor. Bu konuda birçok insanın kafası karışmış.
Bunun sebebi ise arkadaş listesinde Baam'ın Rachel'in ismini yazması.
Baam,Androssiye listeyi vererek bir nevi Michelle'nin Rachel olduğunu söyledi.
Androssinin orada söylediği "söylemeli miyim" in anlamı "Rachelée Baaméın senin kim olduğunu söylemeli miyim" anlamındadır.

Baam bilerek Mıchelle'in Rachel olduğunu bilmiyormuş gibi savranıyor çünkü Rachel'in onu takip etmesini istemiyor diye düşünüyor. Androssi bunu bildiğinden hayal kırıklığına uğradı.
Androssi hareketlerinde oldukça dürüst.

2.) Hang Chunhwa siyah/beyaz versiyonları olan bir karakter.
Bu versiyondan olan karakterler Baam,Yuri,Evan,Koon,Rak,Ho,Hong Chunhwa ve Sunwoo Nare.

Hala Hong Chunhwa'nın canavarlardan kurtulmak için siahını ateşlemeye çalıştığını ve sıkıştığını hatırlıyorum.
Hong Chunwa ve Sunwoo Nare bilikte sıkıştılar.

3.) Ralli antremanı gibi birşey var bu yüzden çiizmleri saklıyorum.
Bu haftayı ıskalamadan gitmeye çalışıyorum fakat nasıl yapacağımıda bilmiyorum.
Bu günlerde çok meşgülüm birçok saçma iş var önümde... haha
Umarım bu hafta bölüm çıkartabilirim.
Not:Anakta siyah/beyaz versiyon.
Anak insan,kertenkele değil.

"Wow,Quant muhteşem gözüküyor" diye düşünüyordum.
Quant,kurallılardan tamamiyle farklı bir düzeyde.ama şu an Shinsoo kullanımı çok az.

En zor bölüm Baam'ın diologları
Yeni doğmuş bebeğin kalbi olan bir adam,En sevdiği kişiyiyle yanyana olmak istiyor fakat o kişi kuleye tırmanmak istiyor.İnsanların birbirini incittiği,ana karakterin bunu bile anlamadğı bir yere.
Açıkçası böyle bir kişinin ne söyleyeceğini hayal edemiyordum.

Tüm yazılı hikayeyle birlite,çizmesi zordu.
Ve nihai son hala eksik hissettiriyor.Bu biraz benim beceriksizliğim ve az çalışmamdan kaynaklanıyor :/
Test karışık geldiyse.
Haftaya bu kaos çözülmüş olacak.

Not:
Ho ve Rachel güvenli bölgede değil bu yüzden Quant onlara doğru hareket edebilir.

Bu bölümde Ho,dünyanın ne kadar adaletsiz olduğunu bağırıyordu.
Baam'ın uzun zamandır bölümün odak noktası olduğu bölüm olmamıştı.
Bende ona büyük bir olay vereyim diye düşündüm :/
Bazıları Baam potansiyelini gösterince mutlu olmuş olabilir.
Bu tip sahnler daha olacak.
Önce shounen mangaların eğlenceli yanı.
Sonra ise daha ciddi yanı. Umutlar ve hayaller arasında kalmış Baam ve Rachel'in arasındaki boşluğu göstermeniz için.
Hangisini sevdiğiniz size kalmış.

Meşgul olduğumdan kısa geçeceğim.
Haftaya bu oyunun önceden farkedilen kısmına geçeceğiz,Androssi'nin neden Oltacıları elemeye çalıştığı gibi.
Sonrası için bazı ipuçları.
Haftaya olacak dövüş bu oyunun en iyi kısmı olacak.
Bizi izlemeye devam edin :/

Haftalardır çalıştıktan sonra,Sağlığımın giderek daha kötüye gittiğini hissediyorum.
50. bölümü yakalamayı başardık.

Baam'ın kuleyi tırmanma nedeni basitçe Rachel'i takip etmek.Bu yüzden dövüş sahnesinden daha çok diyolog koydum.
Bu önemliydi.Doğru yapdığımı düşünüyorum.
Gerçi bazı okuyucular çok yavaş diye çemkirebilirler :/

Haftaya testin bitişi olacak.
Bu testten sonra ise Sezonun son kısmına geçecez.
Birşey çizmek konusunda şahsen çok heyecanlıyım.
Umarım hep birlikte Sezon 1'i görürüz.

Bu bölüm için çalışırken burnum kanadı.
Bu kadar çılgınca bir daha davranmayacağım.haha
Neyse ki bir sonraki bölüm kısa olacak.

Eğer Az Shinsoo kullanan Quant ciddi savaşsaydı Baam ve Androssiye karşı kazanırdı.
Androssinin zaferi oyun kurallarında ki hile saysinde oldu.
Quant seviyecileri kötü gösteriyormuş gibi... Belki de Seviyeci vs Seviyeci çizmeliyim.
Tower of God'un Webtoon olmasının 1. yıl dönümü
Özel birşey yapmayı hiç düşünemedim açıkçası.

Rak'ın dönüşü dışında yazılacak pek birşey yok.
Son bölüm biraz kasvetli gibi.
İlerki bölümler daha aydınlık olacak.
Umarım bu kasveti gidermeye yeter.
Tabiki,kendim olarak,parlak ve umut verici bir hikaye yazamam.
Rak'ın mini formu daha erken Best Challange'de gösterilecekti,Taç Oyununun hemen sonrasında.Fakat sonra ertelendi.
Böyle çizmesi daha kolay oldu.Hahah.
Belki onu daha fazla çizerim...

Kürk'ün içindeki Yuga'ya dikkatle bakarken,Yu Hansung ona tıraş olmasını ve serinlemesini söyledi.
Ama Yuga isyan ederek favarilerini sevdiğini ve kesmeyeceğini söyledi.
Yuga'nın dikkati dağıldı.Yu Hansung hızlıca zil sesiyle birlikte yükseldi aynı anda Yuga favorilerin biraz kesildiğini farketti.
Genç Yuga,hassas bir dönem geçiriyor.Bu şekilde okula gidemeyeceğini söyle ve evden kaçar...

Evden kaçan Yuga eve döndü. Yu Hansung onun kırık kalbini onarır ve ona bir mektup yollar.
Çok üzgünüm.
Ama seni seviyorum.
Bütün yalanlarınla.

Şimdi farkına vardım.
Sıkıcı bir hikaye...

Bu bölüm geçen testte neler olduğunu açıklıyor.
Koyup koymamak konusunda endişelerim vardı.
Birçok insan metin duvarlarını okumamış gibi görünüyor,Neden Koon'un açıklamalarını koyayım diye düşündüm.
Fakat adil olunca,metinleri okuyan ve not alan kişilerin birkaç şey kaçıracaktı.
Bende "Ya bunu yapıcam ya da yaparken ölücem" diye düşündüm !!
4 kere düzelterek tekrar yazdım...
Belki de bu sahnleri çizememek benim beceriksizliğim.

Bu hafta biraz gecikti.İşim vardı ^^;;
Birçoğunuz Yu Hang SUng ile Ren dövüşmesi bekliyordu.
Lütfen biraz daha bekleyin. Seviyeciler arası bir dövüşü yakında çizeceğim.
Yolladoğınız bütün mail,mektup ve mesajlara cevap vermek istiyorum.
Fakat bu çok zaman alır ^^;;
Ama desteğiniz çok müteşekkirim.

Şimdi hikaye Baam ve onun yanındaki Kurallılara odaklanacak.
Bu biraz zaman alabilir.
Manga biraz uzucak.
Bir bölüm yerine hikaye açıklaması yapmayı düşünüyorum.
Fakat bölümdense teori isteyen kişi sayısı az olacaktır.

Hikaye üzerine yapılan bazı yorumlar biraz açıklanması zor.
Biraz düşündükten sonra Yu Hang Sung ve Lero-Ro'nun konuşmasını koymaya karar verdim.
Bu yüzden diologlar biraz uzun.
Bunu Blog'tan biliyorum diyenleriniz olacaktır.
Yuri ve Lero-ro'nun geçmişte yaşanmış bir sahnesi vardı.
Fakat yer sıkıntısı olduğundan kesilmiş.
Gerçi birçok kişi isterse koyabilirim.

http://vignette3.wikia.nocookie.net...atement.png/revision/latest?cb=20160416162235
Çeviri:Lero-ro ve Yuri Kurallı olarak aynı sınava katıldılar.
Bir süre sonra,sadece Leroro ve Yuri Seviyeci olabildi.

Sonraki bölüm uzun olacak,Bu yüzden yarıda kesmek zorunda kalabilirim.
Gerçi önemli bir bölüm olduğundan bir seferde hepsini bitirmek istiyorum...

Çalıştığım en zor bölümlerden biriydi.
Sadece uzun değil ayrıca dialoglarda çoktu.
Normalde yaprığımdan daha dikkatle çalıştım ve bunu yapmayı başardım.

Birçok kişi Tower of God'un uzunluğu hakkında konuşuyor.
Çoğu Webtton için 50-70 parça çizim yeterli olduğuna inanıyorum.TAbiki farklı ve benzersiz şeyler koyarak.
Tower of God'ın webtoondan sonra kitap şeklinde çıkması amaçlandığından beri,
Tower of God'ın uzunluğunu biraz abartıyorum.
Bu yüzden lütfen uzunluk konusunda diğer mangalarla karşılaştırma yapmayın.
Bunu diğer editörlerden duyduktan sonra gerçekten çok üzüldüm.

Bir sonraki bölüm bu kattaki son oyunun başlangıcı olacak.
Zorluk ve boyut bakımından diğer oyunlarla kıyaslanamayacak.Çoğunlukla Koon'un etrafında dönen bir oyun olacak.
Bol dövüş sahneli ve ayrıca Baam'ın hikayesinide görücez.
İyi bir şekilde çizmek ve hikayeyi yansıtmaya çalışacağım tabiki çizimler 90 parçanın altınca olacak.
30-40 bölüm ve Sezon 1'in sonu.^^

İnsanları sonraki bölümde ne olacak diye düşündürecek böyle bir yol planlıyordum.
Sonra bu fikri düşündüm.
Hazırlıkları sessiz birşekilde hızlıca gösterelim ve son sahnede bilinmeyen bir çığlık ile ortamı biraz korkunç hale getirelim.
Bu o kadar da kolay değildi.

Dün oldukça hastaydım,Ne yediysem kustum.
Uyumak beni biraz iyi hissettirdi ama yinede uzun süre ayakta duramıyorum.
Bu halde çalışmam mümkün değil,haftaya gerçek bir kriz kapıda demektir.
Test zorlu gözüküyor,ama yapman gereken sadece Yunusları korumak

Geçen söylediğim gibi,çok iyi hissetmiyorum.
Doktor mide gastriti ve ülserim olduğunu söyledi.
Bu beni korkuttu.
Şimdi düzenli olarak hastaneye gitmeliyim.
Acıyan bileklerimin tedavisi içinde.
Yem hakkında konuşalım.Leesoo benim favori karakterim.
İnce zekalı karakterleri seviyorum.
Yazar olarak böyle bir karaktere sahip olmak güzel.
Anak ve Androssi iyi bir çift oluyorlar...
Fakat çok geçinemiyorlar gibiler. Haha.
Kurallılar arasında en güçlü çift Baam ve Androssi'dir.
Shinsoo ile vücut gücünü arttırmak onu en iyisi yapar.
Fakat sadece kişisel yetenekler ile ilgileniyorsan Androssi & Anak en iyi çift olur.
Ama görebileceğiniz gibi bu ikili...
Haftaya olacaklara dikkat edin!

Çok fazla bir gelişme olmadı o yüzden çok fazla şey yazmadım.
Bu bölüm çoğunlukla prenseslerin birbirleriyle dövüşleri.
Testin ana kısmı henüz başlamdı.
Belki haftaya,Olaylar daha hızlı gidecek.
Belkide insanların beklediğinden biraz farklıydı. Haha
Vücudumdan dolayı manganın uzunluğunu kontrol edeceğimi söylemiştim ama belkide bir sonraki bölüm biraz uzun olabilir.
Kendime dikkat etmem gerektiğini biliyorum fakat kısa çizip geçmek için fazla açgözlüyüm.

Bazılarının tahmin ettiği gibi,Bull sahteydi.
Yuga'yı çizerken,bazı sebeplerden dolayı aç kaldım...
Hasta olduğumdan yemek yiyemiyordum.
Bu yüzden "Ne yemek isterim" diye bir liste yapmaya başladım.
Şimdi midem daha iyi olunca o listeyi kontrol edicem...
Chuseok(Bayram) geliyor.Tatil arası biraz yemek yiyip şişmanlıyacağım.

Bu bölüm 64 parçaydı.
Tower of God için kısa bir bölüm çizmeyi planladım.
Ben de insanım bee...
Chosuk^ta çok çizmektense biraz dinlenmek istedim.
İlerki bölümler için bazı çizilmesi zor yerler var.
Bitmiş bölümü gönderdim yeni bölüm için çalışmaya başladım.
Fakat kısa olması başımın etini yedi.
Sonra ilk kısmı yeniden düzenledim.

Tatiller arasında bölümü bitirmek çok zor.
Sakın bunun normal olduğunu söyleme,diğer yazarlar kısa bir mola alıyorlar.
Webtoon'dan Audio Drama Cafe'nin adresini aldım.
Geçen gittiğimden tamamiyle farklı biryere dönüşmüş.
Ama mesajlarımı cevaplamadılar...
Bende boşverdim.
Herhangi birşey doğrulanırsa,söyleyeceğim.

Kertenkele tehlikede.
Sonraki bölünden itibaren çok çalışmam gerek,bu bölüm biraz daha kolay oldu.
Çalışırken daha sakin olduğumu düşünüyorum.
Haftaya,Testlere döneceğiz.
Konu üçe bölünecek.Biraz karışık olabilir.
Hala nasıl düzenleyeceğim konusunda çalışıyorum.
Başaracağımdan emin olamıyorum,gerçi;;
Baam ve RAchel balayında...
Şey...sakin ama şimdilik

Özetle
Goblinler kötüdür,Parakewl daha kötüdür

Son sahnede gözüken kişi kim.
Hatta ben,Yazar bile tahmin edemiyorum çünkü çok gizemli!

Lady geldi.
Oldukça yavaş.
Ren'in hakkında biraz konuşalım,Zahard ailesi arasında bile "İnfaz Dairesi"(RED) popüler değil.
İlk olarak karşılaştıkları kişiler bir zaman Zahard ailesinin bir parçasıydı.Hepsi Zahard olsa bile onlar ile pek iyi geçindiklerini söyleyemem.
Bunu asker ve devlet ilişkisine benzetebiliriz.

İnfaz Dairasi'nin bağımsız rütbe sistemi ve komut hiyerarşisi vardır.
İnfaz Dairesi'nin tek hizmet ettiği insan Zahard'tır.
Ama bu İnfaz dairesindekilerinin Zahard'a sadakat bağlılığında olduğu anlamına gelmesin. Çoğu üyesi öldürmek ve dövüşmek için girmiş.
Bölümeler arasında bireysel sadakat bazında büyük farklılıklar var.
Ortak noktada buluştukları tek nokta ise hepsinin Zahard'ın gücü karşısında korkuya kapılması.
Sadaketle bağlı kişiler Kraliyet muhafızları ve korumalardır.
Sadakatı yüzünden aklını kaçırmış insanlar bile var.
Diğer bloglarda bunun hakkında birkaç şey daha söylerim.

Not: Zahard'ın ordusunda askeri inzibat konumu RED'e ait değildir.

Testin en önemli kısmı ortaya çıktı ama önemli birşey olmamış gibi.
Kurallıları tekrar çizmeye dönmek iyi geldi.
Açıkçası Kurallıları,Yuri ve çetesinden daha çok seviyorum.
Gerçi bölgede yaşayan hayvanlarıda çizdim.

Sanırım herkes "me2day"e başladığımı biliyor.
Gerçekten bunu birgün için yapmakistedim ama birçok insan benim için kayıt oldu.
Durduramıyorum...benim resmi hesabım değil. Sadece bir merhaba dedim ama şimdi...
Hmm...Ve stat kartlarını Pazartesi alacağım...Bugün yani;;;

Not: "Me2day" Korede Naver tarafından yapılan bir sosyal medya. FAcebook benzeri. Şu an SIU kullanmıyor.

Biraz geciktim.
Yaptığım bir işi bitiriyordum.
TOG sezon 1'i şekillendirirken ilk hikayeyi bitirmiştim şimdi son testide bitirdim.
Tabiki diğer testlerde önemli ama ilk testten son teste gelindiğini dikkate almalısın.

Yuri fiziksel güç bakımından Seviyeciler arasında bile oldukça güçlü.
Ha Ailesi genetik olarak çok güçlü çünkü bunun sebebi GArdiyan ile yaptığımı antlaşma. En güçlü vücut geliştirme yeteneği olan aile diyebiliriz.
Ayrıca Yuri o kanı ve genleri fazlasıyla sahip.
Parmakları korkunç bir K9 gibi vuruyor.
K.Kore Yeonpyoundo'da ellerinde Yuri olabilir.

Yeonpyongdo:(Geçensene K.Kore tarafından bombolanan bir ada.)

Yu Hang Sung tipik bir başkan.
Bu ne demek oluyor..
Dövüşmek yerine ne istediğini düşünüyor.
Başkalarının kavga etmesine izin vererek,aşama aşama ilerliyor.

Koon ile benzer diyebiliriz.
Ancak Koon doğumu ve geçmişiyle yetişen bir insan.
Yu Hang Sung ise geçmişindeki kötü dezavantajlara rağmen bu hale gelmiş biri.
YU Hang Sung'un geçmişi oldukça.... Daha sonra. Lütfen dayanın daha uzun süre var.

Yu Hang Sung,TOG'un bütün hikayesi içindeönemli bir yer kaplayan bir karakter.
Sık gözükmese bile,önemli olaylar ile ilişkisi olacak.

Şimdi bizim unutulmuş ana karaktere dönme zamanı.
Baam için oldukça etkisi olacak.Lütfen bunu tahmin etmeye çalışın.

Ek: Çilek çok pahalı.

Hwa Ryun'un güzelliğini önceden belirtmiştim.

Şimdi Baam'on gösterilme zamanı.
İleriki bölümden itibaren Baam'ın ana karakter oluşunun başlangıcı.
Baam bu güne kadar neydi ?
Veya
Güzel görünen bir kişi ?

Yazacak çok şey yok.
Noktaları çizmek zordu ?

Neyse Sezon 1'in sonuna geliyoruz.
Bunu bitirdikten sonra mutlu olacağımı düşünüyorum.
Ama şimdi dağılmış haldeyim.
Bu çok zor.

Zihnim karmaşık hislerce kuşatılıyor. Hala bir kalem tutum birşeyler karalıyorum.
Aptal gibi hissettiriyor... Ayrıca hayret verici hissettiriyor...
Hahahah

Rachel mucizevi şekilde ayağa kalktı.
Birçok kişi RAchel'İn ismini farketmişti.
Güzel bir ipucuydu.
Bu haftanın işini bitirdikten sonra. Bir hafta dinlenip dinlenemeyeceğimi merak ettim.
Sonra karar verdim.
Hasta olduğumdan veya yorulduğumdan değil.
(Sonraki bölüm nerdeyse bitti bu arada.)
Çoğu insanın diğer bölümü yollamadan bu bölümü olabilidğince görmesini istiyorum.
Kibirli bir insanın risk alması gibi kulağa geliyor ^^;
Okuyucularıma söyleyebileceğim mangayı boylu boyunca dikkatlice okumaları.

Açıkçası Sexon 1 bitmeden ara vermek istemiyorum.
Dinlemeyi o kadar da çok sevmem.

Sonuç 4 bölüm sürer.
Çoğunlukla Test ve Rachel'in yaşadıkları hakkında bahsedecek.

2 hadta sonra görüşürüz.
Teşekürler.^^

Not:Sherlock Holmes'ta "Rache" kelimesinde bir örnek var. Anlamı almancada intikam anlamına geliyor.

Ana karakterin değiştiği bölüm 75 mi acaba ?
Çalışmak için dağa çıkmak zorundayım.Sadece seneryayu yönetmene sunmak için topluma iniyorum. Haha;

Zaten yıldız ve görüş olayını çoktan bıraktım. Daha az para alabilirim...
Beni kovma yeter...TOG beklediğimden daha popüler oldu.
Belli yerleri değiştirmeyi düşünüyorum.
ToG'u ilk planladığım gibi çizmek istiyorum eğer yapamazsam hayatımın geri kalanında kendimi suçlarım.

Bu sonuç bölümleri Sezon1'den Sezon 2'ye dönüşümün gerçekleştiği bölümler.
Ayrıca Baam ve Rachel'in kadderinin ayrıldığı bölümler.
Yakında Rachel'İn neden Baam'ı ittiği ortaya çıkacak.
Lütfen sonraki bölüm için bizi takip etmeye devam edin.

Not:Yıldız dediği manhwa'nın reytingi. 10 yıldız:Mükemmel , 1 yıldız:Kötü

Bu bölüm okuduğun 1. bölümden daha iyi olabilir.
Bölüm 1'den Rachel'İn gözlerinden birşeyler farkedebilirsin...

Eğer Baam tipik kahraman tiplemesiyse.
Rachel'de tipik normal bir kişi diyebiliriz.
Sezon 1'de Baam Rachel'i arkasında takip ettiğini düşünüyor.
Ama gerçekte Rachel ilerleyemiyor ve Baam tarafından yakalanıyor.
Ve geride kalıyor.
Sanırım birçok insan bunu sevdi.
Yani İnsanların Rachel'e kızacağı ama Baam'dan çok Rachel'e yakın hissedeckleri garip bir durum yapmaya çalıştım.

Ama yeteneklerim böyle duygusal bir sahnenin üstesinden gelecek kadar iyi değil.
Zorluydu.

Geçmiş anlatımı haftayada devam edecek.
Teşekürler.

2 hafta önce yaptığım iş için mesaj yazmak biraz garip hissettirdi...
Bu yıl geçti diye memnunum.

Başlangıç bölümünü okuduktan sonra birçok kişi bana neden bu manga shounen gibi diye sordu

MAnganın Shounen olmasında herhangi bir sorun varmı ?

Baam Headon'un katında bir dereceye kadar Shounan ana karakter olarak amaçlandı.
Çünkü Rachel buna uygun değildi.
Başlangıç bölümünde Rachel'in Baam'ı izlediği bir kesit koymak istedim.

Ama başarılı olup olmadığımdan emin değilim.
Sadece niyetlenerek bir iş yapılamaz.Bu doğru.
Yönlendirme çok önemlidir.Bunun çok eksikliğini çekiyorum.
Hala öğreniyorum.

Eğer Baam tipik ana katakterse
RAchelde Ana karakterin antisi diyebiliriz.
Belki bu manga shounan olacak ama bu Rachel sayesinde değil.
Rachel ve Baam'ın ilişkisi olduğundan daha karışık.
Hikaye ilerledikçe açıklanacak.

Ek:
2011.12.30
Sezon 1'i teslim ettim. Hayal mi görüyorum ?

Sonunda bitirdim.
İlk önce kendime bu şahaseri yaptığım için teşekkür ediyorum.
Tabiki herkese bunu okuduğu için teşekürler.
Sezon 2 tanıtım bölümü yayınlanacak o yüzden burada çok yazmıyacağım.

Ne kadar ara vereceğimden emin değilim.
Çizim sırasında endişelenecek çok şey vardı.Okuyucuların istediği ile benim istediklerim arasında bazı farklılıkların olduğu hissi vardı.

Bir noktada uzlaşıp öyle ilerlemek zorundayım.
Yani dikkatlice karar vermeye çalışacağım.
Teşekürler.^^


Kulede kullanılan Terimler
Shinsoo(Kutsal su) kule boyunca akan bir maddedir. Her katın shinsoo yoğunluğu farklıdır.Yukarı çıkıldıkça yoğunlukta yükselir. Alk katlarda yoğunluk gaz gibi hissettirir ama üst katlara doğru sıvı gibi hissettirir.

Farklı zamanlar,Shinsoo su,hava,ateş,ışık vb. maddelerin özelliklerine bürünebilir. Shinsoo'nun sonsuz bir çeşitlilik listesi var diyebiliriz. Birçok şey onun sayesinde gerçekleşebilir,Shinsoo'yu tanımlamak veya onu belli bir özellik üzerinden okuyarak hiç birşey anlaşılmaz. Shinsoo bütün enerjinin temelidir.

Shinsoo,kulede yaşamak için en başlıca gerekli şeydir.Çünkü shinsoo nefes almamızı sağlar ve kule sakinlerinin gerekli nemi oluşturur. Leroro kule içinde,Shinsoo'nun havanın yerine geçtiğini ve havanın yapacağı tüm işleri gerçekleştirdiğini;özel neredeyse sihirli özelliklere sahip olduğunu açıkladı.

Leroro'nun söylediklerine göre Shinsoo'nun herhangi bir limiti yok. Shinsoo kullanarak biri ebedi gençliğe veya ölümsüzlüğe kavuşabilir,elementleri kontrol edebilir hatta Tanrının gücüne bile sahip olabilir. Enryu'nun shinsoo kullanarak bir hayat yaratabildiği hakkında bir söylenti vardır.

Ashul Edwaru'un Kuledeki Silahları kitabında,Shinsoo'nun kule tarafından yaratıldığını hatta mühürlü alanlarda dahi bulunduğunu söyler.Shinsoo'nun neyden oluştuğu bilinmemektedir.Suraylar Gardiyanlar her katın shinsoo'sunu kontrol eder. 43. katın Gardiyanı öldüğünden beri,Bu katta Shinso oldukça zayıftır.

Bazen insanlar shinsooyu kontrol etmeye başladığında,yetişkin olamadan fiziksel gelişimleri durur.

Shinsoo'yu hemen kontrol etmek oldukça nadir bir yetenektir. Bu yeteneğin Ranker olabilmek için mutlak gerektiğini söyleyebiliriz. Basitçe Kurallıların hepsi olmasada çoğunun Shinsoo üzerinde belli bir dereceye kadar kontrol sahibidirler.Bununla birlikte bütün kurallıların yetenekli Shinsoo manipülatörleri olacağı anlamına gelmez.
Dalga Tutucular Shinsoo kullana kullana uzmanlaşırken,diğer bütün sınıflar testleri geçmek,başarılı bir şekilde dövüşmek veya vücudunu güçlendirmek için shinsoo öğrenmek zorundadırlar.
Kuralsızların genelde shinsoo kullanmada özel bir yetenkerli vardır bu durum onların oldukça güçlü olmalarına yol açar.-Kuralsızların tehlikeli görülmelerinin bir sebebide budur.

Shinsoo direnci shinsooya karşı dirençtir.Bireyin Shinsoo'dan gelecek saldırılarına karşı koymasını sağlar. Belli miktarda shinsoo'nun her katta olduğu düşünülürse kule sakinlerinin doğuştan kazandıkları bir kazanım diyebiliriz.

--------------------------------

Hava ve Shinsoo

Hava ile SHinsoo arasındaki farkların araştırılması Ashul Edwaru'un kitabına yapılmıştır.

"İlk olarak,ortak nokta canlı varlıkların nefes almasını sağlıyorlar.Ve ikisi de kendi dünyaları boyunca mevcutlar. Ayrıca her ikisininde sertçe veya fazlaca akması canlıların yaşamını tehdit etmeye yeterli olduğunu belirtir.

Peki farklar ? En büyük fark aslında yoğunluğa göre değişen karakteristikleri. Shinsoo için düşük yoğunlukta shinsoo bir nevi gazdır fakat yüksek yoğunlukta sıvı gibi olmaya başlar. Ancak hava ister yüksek ister alçak yoğunlukta karakteristiğini bozmaz herzaman gaz halindedir.

İkinci fark ise sirkülasyon yani dolaşım. Shinsoo'nun dolaşımı olduçça akıcı ama ortak bir kural yok hareketlerin hepsi birbirinden farklı,hangi katta olduğuna bağlı olarak değişiyor. Ancak Havanın belli dolaşım kuralları var.(Kurallar hakkında daha fazla çalışmak istiyorum ama konuştuğum kuralsızların hiç biri havanın fiziki kuralları hakkında yeterince bilgiye sahip değiller.)

Üçüncü fark ise tüketim. Shinsoo kulenin her yerince mevcut.Yani Shinsoo kapalı bir odada dahi olsa mevcut. Shinsoo başka bir yere doğru akmaz,hareket etmez.Shinsso,kule tarafından oluşturulmaktadır bu nedenle bir vakumun yada boşluğun içinde bile shisoo bulunmaktadır. Hava ise birşey tarafından oluşmamıştır. Bu nedenle eğer kapalı bir oda içerisindeysen,bütün hava tükenecek ve öleceksin.(Oldukça kötü görünüyor.)

Ashul, silahlar hakkında bir kitap yazıp shinsoo hakkında konuşmasını okuyucular tarafından garip karşılanabileceğini belirtiyor.
Ancak bu onların kuledeki silahların nasıl işlendiği ve nasıl yapıldığı hakkında bilgisizliklerini gösterir.

----------------------------------

Shinsoo Manipülasyonu

Shinsoo'yu kontrol etmenin iki yolu var. Birincisi itemle kontrol diğeri ise direk kontrol. Genel olarak shinsoo manipülasyonu direk kontrol için kullanılır.

Shinsoo manipülasyonu bireyler arasında büyük farklılıklar gösterir. 10 Ulu Aile üyelerinin shinsoo manipülasyonu konusunda doğuştan bir yetenekli olma ihtimali yüksektir. 10 Aile içierisindeki Ana aileye bağlı yan aileler shinsoo manipülasyonu yetenğiyle doğma olasılığından istisna değiller.

Dışarıdan shinsoo manipüle ederek çevreyi değiştirmek,rakibe saldırmak,uçmak ve havada asılmak gibi diğer işlemler shinsoo manipülasyonu olarak adlandırılır.

Shinsooyu sistematik olarak ilk düzenleyen kişi 10 Ulu Aile Liderlerinden Po Bidau Gustang'tır.Bütün jargonlar,standartlar ve Shinsoo seviyeleri Po Bİdau Gustang tarafından düzenlenmiştir.

Shinsoo fiziksel gücü yükseltmek,bariyer oluşturmak için,müthiş yıkıcı bir enerji içinde kullanılabilir.

----------------------------------------

Dalga tutucu'nun Tanımı

Teknik olarak Dalga Tutucu'nun anlamı Shinsoo manipüle eden kişi değildir. Dala Tutucu bundan daha özgün. Ancak Dış Kule'de sık sık iki terimde birbirinin yerine kullanılır.

Dövüş pozisyonı olan terim,Dalga Tutucu savaşta Shinsoo manipüle eden pozisyona atıfta bulunur.Ancak bu sadece geleneksel bir tanımdır bu koşullara uygun çok az kişi vardır. Çoğu Dalga Tutucu'nun diğer savaş yetenekleri vardır ve diğer pozisyonları doldururlar.

-------------------------------------

Kontrat

İç Kule ve Dış Kule'de direkt olarak Shinsoo manipüle etmek(item kullanmadan) için Kat Gardiyanıyla kontrat yapmak gereklidir.itemlerde ise item yapıldığı zaman Gardiyan ile kontrat yapılmış olur. Örneğin 2-30. katlar ve arasındaki Gardiyanlar ile kontratı olan bir item 31. katta kullanılamaz.

Birinin Gardiyan ile kontrat yapması bu katta herhangi bir yerde Shinsoo manipüle edebileceği anlamına gelmez.

Gardiyan ile kontrat yaptıktan sonra,kişinin uyması gereken birçok koşul ve şart vardır.EĞer biri bu kurallardan birini ihlal ederse,kontratın bozulduğu düşünülür ve kişinin elinden hakları alınır ve kontrat gerçersiz hale getirilir. Bu kuralların katılığı sınıftan sınıfa değişir.Ranker ve High Rankerların yaptığı kontratlarda neredeyse tamamen kısıtlamalardan arındırılmış olduğu söylenebilir.

Kontrat olmadan shinsoo manipüle etmek imkansız değildir.Belirli bir standartın altındaki basit manipülasyon kontrat olmadan da münkündür.Ayrıca dpğuştan gelen shinsoo direnci,Shinsoo kullanılarak vücut geliştirme yeteneği ve diğer benzer yeteneklere kontrat gerekmeden sahip olunabilir.

Kule içerisinde özgürce shinsoo manipüle edilebileğin tek yer Enryu'nun Gardiyanı öldürdüğü yer yani 43. kattır.

10 Aile ve onların sayısız yan aileleri,birkaç diğer ailenin doğuştan shinsoo manipüle etme yeneğini sahip doğar.Bu 10 Aile bireylerinin kontrat yapmadığı anlamına gelmesin onlar doğduklarında kontrat yaparlar. (Not:Direk olarak Gardiyan ile kontrat yaptıklarından dolayı onların Shinsoo manipülasyonu açıkça daha güçlü olur.)

--------------------------------

Baang - Myun - Soo

Shinsoo manipülasyonu temel birimi Baang, Baang'ın boyutu Myun, Baang içindeki Shinsoo'nun yoğunluğu Soo olarak adlandırılır.

Baang
Shinsoo ölçülmesi ve oluştuulmasında kullanılan temel birim Baang'tır. Daha çok Baang kontrol eden daha yetenekli gibi yargı oluşmuş olabilir.Ancak bu demek değildir ki daha fazla Baang manipüle eden kişi Çok iyi Myun ve Soo istatistiklarine sahip olsun.Baang sayısı yükseldikçe kontrol etmek daha zorlaşır.baangların üstesinden gelmek manipülatörü fiziksel ve mental olarak zayıflatabilir.Ciddi vakalara hatta ölüme bile yol açabilir.
Deniz feneriyle desteklenirse,manipülasyon Baang oluşturmak daha kolay olur ama bu Baang sayısının yükseltmek anlamı çıkarılmasın.Üç ve daha fazla Baang kontrol etmek E seviye bir kurallı için oldukça nadirdir. E seviye kurallılar arasında sadece aşağı yukarı 10 kişinin 3 baang kullanabilmektedir.

SIU bir High Ranker'ın 30-50 arası Baang kontrol edebileceğini söyledi.

Myun
Myun,Baang'ın boyutu için kullanılır. Özellikle Shinsoo'nun dağılmış olduğu yüzey alanı için kullanılır,yükseklik ne olursa olsun.1 Myung 1 pyeong'a eşittir.O da 3.306 metrekare Shinsoo'ya eşittir.Baang'ın boyutuna tartışırken,yüksekliğin dikkate alınmamasının sebebi dalgalanma aralığı büyüktür ve büyük oranda duruma göre değişir.Bu da ayırt edilmesini zorlaştırır.(Yükseklik,Baang'ın boyutunun hesaplanmasına dahil değildir.Yükseklik,Baang'ın yoğunluğunun sayısal değerlerinden yararlanılarak ele alınır.)
Geniş Myun kontrol eden biri geniş bir alanda Shinsoo kontrol edebilir diyebiliriz.Geniş bir Myun kontrol edenlerin geleneksel bir Dalga Tutucu'ya en yakın kişiler olduğu söylenebilir,savaş alanının akışının kontrol ederler. Bütün savaş alanındaki shinsoo'yu kontrol etmek zorunda olduklarından,Dalga Tutucu'nun kontrol ettiği Myun'un boyutu bütün savaş alanının boyutunda olmalıdır.
Ancak,geni bir Myun kontrol eden kişinin yüksek yoğunluklu shinsoo manipüle edebileceği anlamına gelmez.Normalde Myun'un merkezi yoğunluğun en yüksek olduğu yerdir çevresi ise en az yoğunluğa sahiptir ancak yetenekli yetenekli dalga tutucuları dış tabakayıda yoğun hale getirebilir.

Baang'ın içindeki yoğunluğu kolaylıkla kontrol edebilen kişiler var ancak bunların sayısı oldukça az.

Soo
Soo'yu yoğunluk olarak veya Baang içindeki shinsoo kütlesi olarak tanımlayabiliriz.Sadece Baang içindeki en yoğun bölgedeki shinsoo yoğunluğu Soo hesaplaması için kullanılır.Dünyada Soo'yu tanımlayabilecek sayısal bir birim yok.Soo'nun ölçümü ancak Deniz feneri,Gözlemci veya özel duyular kullanılarak yapılabilir.Soo ne kadar yüksek olursa Baang o kadar etkili ve yıkıcı olur.Bu yüzden Baang içindeki yüksek Soo oldukça önemlidir.Normalde ortamdaki shinsoo yoğunluğu arttıkça Baang içindeki Soo artabilir.Ancak baang içine koyulabilecek Soo miktarında bir limit vardır bu limitte kişiye bağlıdır.Çevrenin bu sınırı aşmasında herhangi bir katkısı yoktur.Bir Baang içindeki Soo miktarıda heryerde aynı değildir.Soo'nun değeri Myun'a bağlı olarak değişir.Shinsoo'yu kimin kontrol etttiğine bağlı olarak Soo açısından büyük farklılıklar vardır.Eğer biri zihinsel konsantrasyonda oldukça iyiyse o kişi küçük bir Myun'un içine yüksek mikter Soo manipüle edebilir.Eğer bir kişi dağıtılmış verileri işlemede iyiyse muhtemelen o
kişi büyük Myun'un içine belli bir miktarda Soo manipüle etmesi mümkündür.

Baang,Myun,Soo
Basitçe,Baang,Myun ve Soo'nun bireysel kontrolünü tartışırken, Baang'ta aynı anda manipüle edilen maximum baang sayısını refereans aldık.Myun'da ise bir baang içine manipüle edilebilecek maximm Myun sayısını refereans aldık.Soo'da ise Myun'dan bağımsız olarak bir baang'ın içine sıkılaştırabilecek maximum yoğunluğu ele aldık. Şimdi bir örnek verelim:
- Aynı anda 4 baang,fakat onlar ne çok büyük ne de çok yoğun
- Bir baang içinde 100 Myun (En fazla)
- Bİr baang'ın içine 30 Soo toplamak.

Bunların hepsini aynı anda yapamayacak olsada kontrol edebilir durumda olarak değerlendirilir."4 Baang,100 Myun , 30 Soo".

Baang,Myun ve Soo birbirne olduça ilişkilidir ve Denizfeneriyle veya diğer yardım biçimleri sayesinde büyük farklılıkla görülebilir.Normalde baang sayısı ne kadar çoksa Myun ve Soo sayısı az. Myun büyükse düşük Soo anlamına gelir.Bu nedenle Soo,Myunve Baang'ın sayısal değerine büyük oranda bağlıdır.İkisindeki artış Soo'da azalma anlamına gelir.Bu duruma ise "Negatif eğilim" denir.
Bazen Baang sayısı arttıkça Myun ve Soo sayısının da arttığı özel durumlar söz konusu olur. Bu özel duruma "Pozitif eğilim" denir.Oldukça nadir bir yetenektir.

Negatif eğilim eğitimdeki gelişme ve dış yardımlarla üzerinden gelinebilir buda Soo'daki miktarın azalmasını durdurur.
Anca aynısı Pozitif eğilimde olmaz. Ancak pozitif eğilim olmak sınırsız sayıda baang oluşturabileceğin anlamına gelmez.Pozitif eğilimdede baang oluşturmak aynı derecede zordur.

Kayıtlar

Şu ana kadar Shinsoo için en byük sayısal değeri alan kişi Enryu'dur.Ayrıcı şuanki sayı kayıtlı değildir.Kaydedilen diğer rakamların çok üzerinde olduğu açıktır.Enrtu'nun dövüşünde kayıt yapan Fenerciye göre Enryu dövüş sırasında 9000 baang kullanabilmektedir.

--------------------------------------

Shinsoo Manipülasyonu Tipleri

Başlı iki önemli shinsoo manipülasyon tipi var.
- Akış kontrolü
- Ters Akış kontrolü

Akış kontrolü,shinsonun orjinal akışını okuyor ve bunu shinsoo manipüle etmek için kullanıyor. Öte yandan ;
Ters-Akış kontrolü akışı tersine çövirerek shinsoo manipüle etmek için kullanılır.

Akış Kontrolü

Akış kontrolü,shinsoonun akışını okur ve akışa göre onu manipüle eder.

Shisnsoo'nun akışında kesin olarak öngörülebilir bir model yoktur.Shinsoo anlık olarak belli yönlerde akar.Bu geçici akışları okuyarak ve bunu kullanarak Shinsoo etkili bir şekilde manipüle edilebilir. Shinsoo bir yönde kontrol edilmeye başlanırsa yönü değiştirmek oldukça zordur.

Akış kontrolünün en büyük avantajı manipülatörün fazla çaba harcamadan büyük miktarda shinsooyu kontrol etmesine izin vermesidir.Ters akış kontrolüne kıyasla kullanıcı daha hızlı ve daha fazla shinsoo miktarı kontrol edebilir.
Bazen biri düşmanın Baang'ındaki Shinsoosundaki akışı kendisi kullanıp buna avantaja çevirebilir. Shinsoo akışını okumanın en önemli noktası tabiki optimum yani idael noktayı bulmak.En iyi yöntem bu diyebilirim.

Bu aynı zamanda "Vücut Geliştirme" için geçerlidir. Kulenin içindeki her organizma shinsoonun bireysel akışına sahiptir.Bu akışı kullanarak kendini veya başkasını iyileştirebilir,fiziksel yeteneklerini geliştirebilir yada çok sayıda yetenek kazanabilir.
Tabiki,terside mümkün.Bedenindeki shinsoo akışını kullanarak kendi vücudunuz güçlendirebilir ve hızlandırabilirsiniz ama belli miktarda kendine iç hasar verebilirsiniz.
Bu aynı zamanda başkaları içinde geçerli. Eğer düşmanın shinsoo akışını onun limitinin ötesinde kontrol ederseniz, düşmanın bir nevi patlamış su balonu gibi bir cilt torbası haline gelecektir.

Eurasia Blossom'a bir bakalım. Kule tarihindeki en yetenekli ve en yıkıcı kişi diyebiliriz.Bir keresinde Shinsoo'yu bir alanın içinde hızlandırarak" orada yaşayan nüfusun %99'unu öldürebileceğini kanıtladı.

Ters Akış Kontrolü

Ters akış konotrolünde shinsoonun akışı zorla değiştirilerek kontrol edilir.Akış kontrolünden yavaştır buda genel olarak kullanıcı normal akışa göre daha az sayısa shinsoo kontrol edebileceği anlamına gelir.Ters akış kontrolü çoğunlukla düşmanı yok etmek veya durdurmak için kullanılır.
Ters akış kontrolü,akış kontrolüne kıyasla daha fazla dikkat gerektirir. Aslında,ters akış kontrolünü kullanmak için akış kontrolünden daha iyi shinsoo akışını okuyabilmen gereklidir.Akışı kırmak,engellemek ve parçalamak ve kendi akışın hale getirmek.Bu oldukça yıkıcı görünsede akış kontrolü birşeyleri yok etmek için kullanışlıdır.

Ters akış kontrolü kullanman gereken bir duruma girmek akıllıca olmayacaktır ama eğer ters akış kontrolü kullanman gereken bir durumun ortrasına düşersen,Lightpen'in bilgece sözlerini hatırlamanda fayda var.(Araştırma Birliğinin şuanki başkan yardımcısı) Ters akış kontrolünde düşmanı yenmen için gereken tek şey var. Rakibinden çok güçlü olmalısın.

İki türün Kombinasyonu

Kulede birkaç yetenekli Dalga Tutucu aynı anda hem akış kontrolü hem ters akış kontrolünü yapabilme gibi muhteşem bir beceriye sahiptirler.
Bunu iki rakibe karşı her elinde bir masa tenisi sopası ile maç yapan masa tenisi oyuncusuna benzetebiliriz.

Bu aynı anda iki baang yapmak anlamına gelmez.Tabiki her baang'ta farklı kontrol çeşitlerini kullanmak zor bir görevdir.Ama bu talenti ancak bir baang'ta hem akış kontrolü hem ters akış kontrolünü kullanıyorsanız yapmış sayılırsınız.

En iyi örnek sadece Fug'un üyelerine öğrettiği Floral Butterfly Piercing Technique(Çiçekli Kelebekler Delme Tekniği). Bu teknik oldukça yıkıcı bir "Hasar tekniği"dir.Vücudunuz rakibinzle temesa geçtiğinde kendi vücudunuzdaki shinsoo akışını hızlandırarak rakibinizin bedenindeki shinsoo akışını zorla ters akış kontrolü uygularsınız.Sonra kendi vücudunuza gelen tepkiden korunmak için geri gelen şoku akış kontrolü edersiniz. Vücudunuz değdiği herşeyi yok eden ve sizin vücudunuzu savunmasız bırakan tehlikeli bir tekniktir.

----------------------------------

Notlar
Shinsoo'nun yapabilecekleri sınırsız denirken,kullanımına bağlı olarak belli sınırlar hala varlığını sürdürüyor.Bİr kurallı onun sıralamasında shinsoo'yu kullanamaz.Shinsoo 10 Ulu Aile ve Zahard'ın yerlerini değiştiremezsin.Shinsoo kulenin üst katını sihirli bir şekilde gözlemlemek için kullanılamaz.Bir karakterin türünü değiştirmek için kullanılamaz misal Ansrossi Zahard veya Ja Wangnan'ı devasa bir tavşana veya uçan bir yarasaya dönüştüremezsiniz.Sonuç olarak Shinsoo'nun belli bir limiti yok ama belli durumlarda bazı koşulları var.

Shinsoo İncelemesi

Temel Bilgiler
Basitçe konuşursak,
Baang:Sayı
Myun:Alan
Soo:Yoğunluk

Baang kontrol yeteneği göstergesidir.
Myun uygulama alanı ve menzil ile alakalı
Soo ise saldırı gücü.

Baang aynı kontrol edebileceğiniz ayrı shinsoo havuzlarının sayısıdır.Bir Dalga tutucu beceri göstergesi diyebilirsiniz.Birçok baang kontrol ederseniz kontrol çeşitliliği orantılı olarak artar.Örneğin bir baangı defans için diğerlerini ise sağa sola saldırılar için kullanabilirsin.Eğer birçok baang kullanırsanız deneyimlediğiniz zihinsel ve fiziksel streste atracaktır.

Myun bir baang'ın kapladığı alan.Ayrı ayrı shinsoo mermilerinden ziyade çevresel değişikliklerle alakalı bir değerdir.Geleneksel Dalga Tutucular stratejik açıdan avantajlı bir ortam oluşturmak için shinsoo akışını değiştirir.Ama bütün savaş alanını manipüle etmek ancak o büyüklükte shinsoo manipüle edebilen birinin altından kalkabileceği bir iştir.Muhtemelen yüksek Myun değerine sahip olan kişi geleneksel Dalga Tutucu olmaya en yatkın kişidir.(Baek Ryun,ayrıca Enryu)

Soo ise Shinsoo'nun yoğunluğudur.Bu yüzden saldırı gücü ile alakalı bir değerdir.Saldırıya dönelik Dalga Tutucuların en öenmli değeridir ve shinsoo baangın gücünü karar verir.
Muhtemelen Soo atak gücü olarak karaklaştırıldığından beri Dalga Tutucular dışındaki insanlar yüksek Soo değerine sahip olabilir. Urek veya Koon Eduon gibi yüksek seviye Oltacı ve Zıpkıncılar vs.
"Aslında... Shinsoo bariyeri yoğunluğu o kadar yüksek gözükmüyor." Myun yüzey alanıdır,yükseklik değil.Yüzey hattı bir çizgiye yakın.

Headon'un yaptığının yanında Tog'ta Shinsoo'nun en açık tanımlanmış kullanımı Lero-ro'nun shinsoo bariyeri olacaktır.
Bu shinsoo bariyeri aslında shinsoo'nun çok güçlü bir kullanımı değildi.


Bu Lero-ro'nun shinsoo basınç tekniği.
Bariyer ile karşılaştırıldığında daha normal ve daha geniş olmasın rağmen hala zorlayıcı bir savaş için uygun değil.


Bu ışık...Aslında...?
Bu kişi bir Dalga tutucu...
Aslında Laure bize saldırıya meyilli bir Dalga Tutucunun savaşma tarzını en iyi örnekle gösterdi.Bütün detayları size göstermek istiyorum.Yukarıda gördüğünüz gibi Myundan çok yüksek miktarda Soo kullanılmış görünüyor.


Bu Baam'ın Shinsoo baangları
Baam burada 3 baang kullanmıyor.SIU tek tek çizmeyi sıkıcı bulduğundan Ho'nun sahnesindeki gibi çizmedi.Baam aslında 3 kere ayrı ayrı vuruyor.Bu zamana kadar Ho,Baam'dan daha yetenkli.

Şimdi,profesyonel bir açıklamaya geçebilir miyim ?


Hepiniz bildiği gibi,shinsoo kuledeki her yerde mevcuttur ve nefes almamıza sağlayan ve nem sağlayan bir meteryaldir.Shinsoo'nun limiti yoktur.Sadece shinsoo kullanarak kişi tanrı gibi güçler elde edebilir.Enryu'nun hayat yaratabildiği ile alakalı ünlü rivayetler vardır.


Uzun zaman önce,Zahard ilkel kuleye girdi,kule sakinlerine medeniyet getirdi ve kuleyi fethetti.Kulenin tepesinde şöyle dedi "Bu yer bataklık gibi" SIU

Shinsoo'nun bloğuna göre
Shinsoo kontrol etmek Ranker olmanın en önemli koşullarından biri.Bir değişle shinsoo kontrol etmeden kule tırmanmak zordur.
- 1. Shinsoo her yerde mevcuttur.
- 2. Hiç durmadan akar.
- 3. Shinsoo hiçlikten yaratılır.
- 4. Mevcut şeyler tarafından tüketilir.
- 5. Düşük yoğunlukta shinsoonun karakteristiki gazdır,yüksek yoğunlukta ise sıvıya yakındır.

Daha öce SIU tarafından açıklanan shinsoo açıklamaları bu kadar.Bunun yanında birkaç özellik daha bulabiliriz.EN iyi örnek shinsoo kullanarak yapılan saldırılar olacaktır.Şimdiye kadar ortaya çıkan tüm bilgileri bir araya getirerek,shinsoo'yu kullanmanın beş yolunu bulalım.

Shinsoo'nun Kullanıldığı 5 Ana Yol

1-)Shinsoo sıkıştırma: Cafe kullanıcılarının en çok düşündüğü shinsoo kullanımı. Shinsoo'yu sıkıştırarak shinsoonun yoğunluğunu arttırıyor ve düşmana saldırıyor.Lero-ro bariyer oluşturduğunda yakınlardaki shinsoo'yu bir bariyer şeklinde sıkıştırdığını söyledi.
2-)Shinsoo üretimi: Shinsoo,kütle korunması yasasına uymaz.Shinsoo hiçbirşey yaratılmaz.Shinsoo sıkıştırma ve üretim arasında bir fark vardır.Sanırım Lero-ro'nun kullandığı teknik sadece sıkıştırmayı kapsamıyor ayrıca üretimde var.
Shinsoo sıkıştırma vs Üretim: Sıkıştırma ve üretimde shinsoo yoğunluğu ikisindede yükseltir.Ancak ana fark sıkıştırma bildiğimiz sıkıştırmadır,üretim ise yoğunlaşmanın yükselmesi gibidir.Bir başka deyişle,Shinsoo sıkıştırmada yakınlardaki shinsoo yoğunluğu yükseltilir.Ancak Shinsoo üretiminde ise shinsoo oluşturularak yoğunluk yükseltilir.Lero-ro ve Laure tekniklerini kullandığında etrafındaki shinsoo'nun azaldığı gösterilmiyor.özellikle Lero-ro içeriye giremeyen adama karşı adamın etrafındaki shinsoo yoğunluğunu 30.katın üstündeki yoğunluğa çıkartıyor ancak etrafında shinsoo azalması bu kadar olmuyor.Bu Lero-ro'nun kullandığı tekniğin çoğunlukla üretim az miktarda da yoğunlaşma olduğu görülmektedir.
3-)Shinsoo'nun özellik değişimi: Shinsoo ateş ve ışık gibi maddelere olabilme yeteneğine sahiptir.Bu shinsooyu kontrol etmenin en etkili yolu sadece yoğunluğun yükselmemesi değil.ama bunu yapmak daha güçlü hale getirir.Bazı benzeri örnekler Urek Mazino içinde söylenebilir,shinsoosu oldukça hızlı ve agresiftir.Ve Koon Eduan'ın shinsoosunun karakteristiki şimşek özellikle taşımaktadır.Laure'nin saldırısınıda buna benzer diye düşünüyorum.Lero-ro shinsooyu sıkıştırdığında bu yoğunluğun 30.kat ve üzeri yoğunluk olduğunu söylemişti değil mi ?Ardından shinsoo yoğunluğunu arttırdığını biliyoruz.Ancak Laure'de durum bundan daha farklıydı.Yıldırım veya ateşin fiziki özelliğini sahip olmayan bir saldırıydı.Sanki bir tür enerji patlaması(Kamehameha)Bu tip birşey.
4-)Shinsoo kullanarak Vücut güçlendirme: Bir seviyeci için oldukça kullanışlı bir teknik.Sanırım bu teknik Oltacılar,Keşifçiler ve Zıpkıncılar için biçilmiş kaftan.Bu tekniği vücudu geliştirmeyi ilk deniyen kişi Ha Ailesinin lideri Ha Yurin'dir.Seri içerisinde de Anak,Androssi ve diğer oltacılar da bu tekniği kullandı diğer bazı sınıflarında bu teknikte uzmanlaşacağını düşünüyorum.özellikle yakın dövüşte ve fizikel dövüşen kişiler için hayati önemli bir teknik.
5-)Shinsoo kullanarak yapılan özel teknikler: Bu kullanım üçüncü tipe dahil olabilmesine rağmen Hide-Seek testinde detaylı olarak gösterildiğinde ayrı değerlendirdim.Örneğin Quant'ın "Heukrin" tekniği yakındaki ışığı yutarak vücudu gizleyen bir tekniktir.


Bence bu en iyi örnek,Baam'ın rakibini hareketsiz bırakan "Durdurma" tekniği.Saldırıya yönelik Dalga Tutuculardan çok Destekleyici görev üstlenen geleneksel Dalga Ttucuların daha çok kullandığı bir teknikmiş gibi hissettiriyor.Seride de gözüktüğü gibi takım arkadaşlarını desteklemek için oldukça yararlı bir teknik.Ayrıca düşmana kaos ve karışıklık oluşturmak içinde yararlıdır.--------------------------------

Ek Bilgiler
1-)Mule Eldiveni gibi itemlerin shinsoo direncini arttırma özelliği vardır.
2-)Shinheuh kule içinde yaşayan çeşitli canlılar için kullanılır.Normal bir balıktan farkı balık su içinde yaşar shinheuh ise shinsoo içinde yaşar.Anima pozisyona üye olan kişiler seviyesine bağlı olarak shinheuh kontrol edebilir.En tipik örneği Lo Po Bia Ailesidir.
3-)Çoğunlukla Wangnan'ın kullandığı Shinsoo bomboları atıldığında büyük patlama ve yoğun bir sis bulutu oluşturur. Farklı çeşitleride mevcuttur.
4-)Rakibin shinsoo kontrolünü tamamiyle engelleyen itemler mevcuttur. Misal Yura Ha'nın bavulu.


Baangs "serbest bırakmak" anlamına gelir ve Shinsoo'nun kontrol birimidir.Her baang'ın kalitesi Myun ve Soo ile ölçülür.Myun, Baang'ın boyutunu belirtir.Soo ise Baang'ın içinde ki shinsoo konsantrasyonunu belirtir.Myun'u miktar olarak düşünebiliriz. Soo ise saflık olarak düşünülebilir.Normalde shinsoo manipüle etmek oldukça zordur.

Kabiliyetsiz kişiler için bu imkansızdır. Kabiliyetli olanların bile bir tane baang yapması için en azından 4 yıl çalışması gerekir.Bundan sonra nasıl manipüle edileceği öğrenilmek zorundadır.Shinsoo kontrolü Baang'ları oluşturmak için önemli olduğundan Baang'ın ölçüsü yeteneğe bağlıdır. SIU bir Yüksek Seviyecinin genellikle 30-50 arası Baang yaptığını ifade etmiştir,ayrıca kayıtlarda Enryu'nun hayret verici birşekilde diğer Rankerleri 9000 baangs oluşturarak büyük bir farkla geçtiği geçmektedir.

Baam, shinsoo manipüle etmekte oldukça yetenekliydi ve 2 hafta gibi kısa bir sürede ilk baangını manipüle etti. 6 yıl içinde ise 5 Baangsı manipüle edebiliyordu. Ancak daha fazla Baangs daha fazla güç demek değildir. Baangsın gücün Soo ve Myun ile ölçülür. Daha fazla Baangs manipüle etmek karşı taraftan gelecek saldırıları engellemek için avantajdır ama kontrolü oldukça zordur daha da zor olan şey ise Myun ve Soo'yu arttırmaktır. Myun ve Soo azalırken Baangs sayısının artmasına Minus Tendency yani Negatif Eğilim denir. Çalışarak üzerinden gelinebilir. Son derece nadir olan durum yani Myun ve Soo'nun yanında Baangs sayısının da artmasıdır buna Pozitif Eğilim denir. Deniz feneri sayesinde Mung ve Soo arttırılırken Baangs sayısının arttırılması Dalga Tutucu'nun yeteneğine bağlıdır.Baangs sayısı Dalga Tutucunun shinsoo kontrolüyle oluşturulur.

Baangs görünüş olarak değişkendir. Shinsoyu farklı bir yolla da kullanmak mümkündür. Örneğin Quaetro Blitz'in durumunda Shinsoo üzerinde ki bu kontrol alev olarak kendini göstermektedir. Viole'nin durumunda ise kendini beyaz lazer olarak gösterir. Kuvvetle muhtemeldir ki Viole diğer biçimlerde de Shinsoo manipüle edebilir.Bull'u yendiğinden beri gördüğümüz onun doğal shinsoo biçimi bu şekilde devam etmekte. Aynı şekilde Quaetro'nun doğal shinsoo biçiminin ateş olması gibi ki ayrıca SIU,Blitz ailesinin Ateş kullanıcılarıyla ünlüdür demesini hatırlatmakta fayda var.


Pozisyonlar Hakkında Her şey (Çeviri için @Elodin 'e teşekürler)
BİRİNCİL POZİSYONLAR

Kulede savaşlar genelde takımlar halinde yapılır ve pozisyon, her bireyin takımın içinde sorumlu olduğu rolü belirtir. Tabi ki bütün takımlar pozisyonları net şekilde belirlemek zorunda değildir, takım üyeleri bireysel olarak da savaşabilir. Bununla birlikte savaştan önce görev dağılımı yapmak daha etkili sonuçlar alınmasını sağlar. Nerdeyse pozisyonların isimleri ve görevleri hakkında her şey 10 Ulu Ailenin ilk neslinin (10 aile liderleri) savaşlarından köken alır. Bu yüzden pozisyonlar, insanlar ve shinheuh arasındaki savaşlara göre şekillenmiştir. Öte yandan bu, pozisyon belirleyerek savaşmanın insanlar arasındaki savaşlarda etkisiz olduğu anlamına gelmez. Aslında kulede, insanlar arasındaki savaşların önemi giderek artmaktadır, mevcut durumdaki pozisyon eğitimleri bu değişikliklere uyum sağlayarak evrilmeye devam ediyor. Pozisyonlar genel olarak 5 tipte incelenir.

Oltacı

Oltacı makara sistemi kullanarak düşmanla ön saflarda karşılaşan pozisyondur. En etkili oldukları durumlar 1vs1 karşılaşmalardır. Genelde iğne, kanca ve kılıç gibi silahlar kullanırlar ama ağır olduğu için zıpkın taşımazlar. Oltacılar da iki sınıfa ayrılır:
 • Makara Kullanan Tip: Genelde makara sistemi kullanır.
 • Düellocu Tip: Bire bir karşılaşmalara yoğunlaşır.

Temel Seviyeci Ekipmanı

 • 1 ya da 2 tane orta boy silah envanteri
 • 1 tane küçük zırh envanteri
 • 1 tane 20-mun makara envanteri

Zıpkıncı

Zıpkıncı, rakibiyle zıpkın kullanarak savaşan pozisyondur. Bununla birlikte karışık, büyük çaplı savaşlarda yeteneklerini tam olarak gösteremezler. Sabit noktalara saldırılması gerektiğinde çok iyidirler. Bazıları düzensiz savaşlarda kullanmak üzere iğne taşırken çoğu taşımaz. Sandık denen özel bir envanter kullanırlar. Zıpkınlar bununla taşınır ve çok ağırdır. Genelde 2 tipte incelenirler:
 • Yakın Dövüş Tipi: Mızraklarını saplamakta kullanırlar.
 • Menzilli Tip: Mızrakları fırlatırlar.

Temel Seviyeci Ekipmanı:
 • 1 Sandık
 • 1 veya 2 zırh envanteri

Keşifçi

Keşifçi adından da açıkça anlaşılabileceği gibi keşif yapan pozisyondur. Hafif ekipmanlar kullanırlar ve genelde çevik ve hızlı kişiler bu pozisyonu doldurur. Bu sebeplerden genelde dövüş yetenekleri pek iyi değildir. ( Tabi bireysel farklılık olabilir.) Çoğunlukla Oltacıya hedefi ele geçirmekte yardım ederler veya ön saflarda düşmanın hareketlerini analiz ederler. Gözlemci olarak bilinen özel olarak tasarlanmış küreler kullanırlar. Gözlemci shinsoo değişimlerini okuyup veriyi fenerciye iletir. 2 Sınıfa ayrılırlar:
 • Normal Tip
 • Savaş odaklı Tip

Temel Seviyeci Ekipmanı
 • 2 Gözlemci
 • 1 Küçük Envanter

Fenerci

Fenerci Fener denen keşif aracını kullanan sınıftır. Fenerler oldukça parlak olup etrafı aydınlatan objelerdir, şekilleri farklılık gösterebilir. Bazı durumlarda fenerler gözlemci olarak kullanılabilir ama fenerler gözlemciler kadar mobil olmadığından kontrol etmesi daha zordur. Kuledeki savaşlar genelde karanlıkta gerçekleşir bu yüzden takımda fenerci olmadan savaşmak çok zordur.

Yaygın olarak Keşifçiyle ortak olarak çalışırlar, keşifçi bilgiyi toplarken fenerci takımı bilgilendirir.

Genelde 2 tipte incelenirler:
 • Muharebe Tipi: Ön saflara yakın yerlerde görev alır.
 • Artçı Tip: Geri saflarda görev alır.

Temel Seviyeci Ekipmanı
 • 1 Merkezi Kontrol Feneri
 • 3 ya da 4 Küçük Fener
 • 1 veya 2 Orta dereceli Zırh Envanteri

Dalga Tutucu

Dalga Tutucu, shinsooyu takım arkadaşlarına destek olmak veya düşmanlara saldırmak için kullanan pozisyondur. Kişiden kişiye birçok farklılık görüldüğü için bu pozisyonu tanımlamak zordur. Düşmana pervasızca saldıran dalga tutucular olduğu gibi (ki genelde karşı takımın hedefi olurlar) diğer yandan shinsooyu kullanarak savaşın gidişatını kendi takımları lehine çeviren dalga tutucuları da vardır. Dalga tutucu olmak için gerekli yetenek biraz daha nadir olduğundan yukarıdaki tanıma uyan kişi sayısı seviyeciler arasında bile çok da fazla değildir. Birçok Dalga tutucu sahip oldukları itemlerin gücüne güvenirken bazıları kendi yeteneklerine güvenir.

Temelde 2 tür Dalga tutucu vardır:
 • Destek Tipi: Genelde takımı destekler.
 • Saldırgan Tip: Genelde düşmana saldırır.

Temel Seviyeci Ekipmanı
 • Ne istersen seç ( Kişisel tercih)

ÖZEL POZİSYONLAR

Özel Pozisyon, 5 temel savaş pozisyonundan birine dahil olmayan çeşitli görevleri belirtir. Bunlar gerçekten de ‘’özel’’ pozisyonlardır yani bazıları birden fazla özel pozisyona sahip olabilirken bazılarınınsa hiç yoktur. Özel Pozisyonlar kişilerin birincil pozisyonlarının yanı sıra sahip oldukları rolü kasteder. Yani biri birincil pozisyonunun yanında özel bir pozisyona da sahip olabilir ama sadece özel pozisyonu olan hiç kimse yoktur.

Rehber

İsminden de anlaşılabileceği gibi rehberlik ederek yolu gösteren pozisyondur. Savaş haricinde de Orta Bölgeyi kullanarak katlar arasında seyahat etmek için gereklidir. ( Eskiden Orta Bölge kuleyi tırmanmak için kullanılırdı ama buradaki yollar çok karmaşıktır.)

Yüksek sıralamaya sahip Rehberler yakın geleceğe dair öngörülerde bulunabilirler.

Bazı ırklar rehber özellikleri bakımından ünlüdür. Evan’ın dahil olduğu Gümüş Saçlı Cüceler ve Hwaryun’un dahil olduğu Kırmızı Cadı ırkı gibi.

Anima

Anima, shinheuhların kontrolünü ele geçirerek onları kullanan pozisyondur. Diğer pozisyonların aksine eğitim alarak Anima olunamaz.

Shinheuhlar kullanılarak bilgi toplanabilir veya savaş maksadıyla da kullanılabilirler. Kontrol edilebilen shinheuh’un seviyesi Animanın yeteneğine bağlıdır.

Seride geçen Animalar Sunwoo Narae, Ren ve Yu Hansung’tur. ( ÇN: Eski bir yazı, Kaiser ve Alphin’i de ekleyebiliriz tabi. Bu diğer kullanıcı örnekleri için de geçerli.)

Bazı durumlarda kontrol edilen shinheuh çok büyük olabilir.

Sunwoo Narae’nin yaptığı gibi Shinheuh basitçe kullanıcının yanında taşınabilir ama Seviyeciler normalde Ren’in yaptığı gibi shinheuhları küçülterek Konteynır denen taşıyıcılarda saklar.

Jeonsulsa ( Yıldırım Tekniği Kullanıcısı)

Stat kartlarından anlaşıldığı kadarıyla Jeonsulsa denen bir özel pozisyon bulunuyor ama bu pozisyonun rolü ve özellikleriyle ilgili kesin bilgiler yok.

Seride gördüğümüz Jeonsulsa kullanıcılarından biri Lero-ro. ( ve Koon Ran’ı sayabiliriz)

Wonsulsa ( Dairesel Teknik Kullanıcısı)

Wonsulsa, shinsooyu kusursuz bir daire haline getirmeye dayanan wonsul tekniği kullanıcılarını tanımlar. Shinsooyu dairesel hale getirerek aynı miktarda myun ve su’ya sahip olmasına rağmen daha güçlü hale getirebilirsiniz ( myun ve soo, bangin sahip olduğu shinsoo miktarı ve ebatlarını belirtir)

Wonsulsa bubi tuzakları hazırlamak veya Mule Love’ın yaptığı gibi shinsooyu fırlatmak veya vücut güçlendirmesi için kullanılabilir.

Yu Hansung ve Mule seride geçtiğini gördüğümüz Wonsulsa kullanıcıları.

Wonsulsa olabilmek için Gustang’in Araştırma Enstitüsünün testini geçmek ve pozisyon lisansına sahip olmak gereklidir. Bu yüzden Wonsulsa pozisyonunu doldurabilecek çok fazla kişi bulunmaz.

Dansulsa ( Dan Tekniği Kullanıcısı)

Seride geçen Dansul kullanıcıları Yu Hansung ve Kurudan’dır.

(Dansulsa’nın düşmana uzaktan shinsoo kullanarak saldırabildiği tahmin ediliyor. Hachuling’in yaptıklarına bakarsak bu pozisyon saldırırken fener desteğine ihtiyaç duyuyor.)

Alev Kullanıcısı

Jeonsulsaya benzer şekilde bu pozisyon hakkında da pek fazla şey bilinmiyor.

Alev Kullanıcılarını aşırı derecede nadir bulunurlar ve güçlerini aktive ettiklerinde fiziksel özellikleri artış gösterir.

Seride Alev Kullanıcısı olduğu doğrulanan karakterlerden biri Quant Blitzdir ( Quaetro Blitz ve Yeon Yihwa de sayılabilir )

Savunmacı

10 Ulu Aile Liderlerinden biri olan Hendo Lok Bloodmadder’ın sahip olduğu pozisyondur. Savunmacılar Zıpkıncılar veya Fenercileri koruma görevini yerine getirirler. Bloodmadder ve Koon Eduan Kombosunun neredeyse yenilmez olduğu söylenmektedir.

( Aka Williams’ın pozisyonu da Savunmacı)

Kaynak Godai'nin Blog Çevirileri
http://towerofgod.wikia.com/wiki/User_blog:GoDai/GoDai's_Translations:_People_and_Groups_(3)_-_All_about_Positions

Diğer kişiler ve olaylar
Lakap:Soğuk Dalga
Yaş:???
Boy:1m 95cm (195cm)
Doğumyeri:???
Pozisyon:???
Sıra: ???
Kendisileri kuledeki en fazla etki sahibi gruplardan biri olan Sıralama Yönetim Ofisi'nin başkan yardımcısıdır.(Başkan ise Tommi denen biri.)
Gizli saklı bir adamdır. Zahard bile onun geçmişiyle ilgili çokşey bilmediği biliniyor.Seçkin ve hassas yetenekleriyle sorunların üstesinden gelmesi ve sesisz kişiliği sebebiyle "Robot Aisand" olarakta tanınıyor.(Bir ara Atölye/Gongbang'ta oluşturulan ofis için bir syborg olduğuna dair yaygın bir dedikodu vardı fakat bu Atölye tarafından resmen reddedildi.)Tommi ona "Aisan" takma adıyla seslenir.

Zahard'ın Sıralama Yönetim Ofisi'nin kurmak için seçip görevlendirdiği ilk kişi Tommi'dir.Aisand seçkin yetenekleriyle sorunları aşma,hassas karar verme yetenekleriyle ve karizmasıyla Tommi'nin tam zıttıdır.Aisand herzaman sağa solda oyun oynayan Tommi'nin yerinede bakmak zorunda kalıyor.

Aisand bir seviyeci olmamasına rağmen Yönetim Ofisi tarafından işe alındığından oteritesi bir Seviyeci ile eşittir.Genellikle yönetim ofisinde yapılan çalışmalar Yüksek Seviyecilerin/High Rankerların yönetimi ve ayarlanmasıdır.Bir şekilde Kulede en önemli otoriteye sahip olanın o olduğunu söyleyebilirsin.

Kuleye hiç tırmanmadığından ne kadar güçlü olduğunu bilmek imkansızdır.Kendisinin "Doğduğumdan beri hiç savaşmadım" demesinden ortalama bir kişi gücü kadar gücü olduğunu söyleyebiliriz.

Ancak,Buna rağmen Yüksek Seviyecilerden önce bile asla diz çökmez.Bunun yerine onları birçok kez altlettiği durum olduğunu söyler.

Örneğin,Urek Mazino sıralamada sırasının Phantanium'dan düşük olduğuna şikayet ederek Sıralama Yönetim Ofisine zorla girdi ve Aisand'ı yakaladı ve sıralamasını yükseltmesi için onu tehdit etti.Urek "Benimle Phantanium'un hiç savaştığını gördün mü?" diye sordu.Aisan kısa ve tereddüt etmeden "Kaybeden sen olacaksın" dedi.Urek Mazino şaşkına döndü,hiçbirşey yapmadı ve acı içinde eve gitti.

Bundan sonra,Urek Mazino Wing Tree içinde Urek Loser-no, Loser-rek Majino, U-Loser Mental Majino-seo gibi lakaplarla dalga geçilmeye başlandı.Ve bu olayı anlatan çizgi roman ve mizah kitaplarının yayınlandığı ve satılıp oldukça popüler olduğu söylenir.(Baek Ryun bu çizgi romanların depresyon tedavisine iyi geldiğini iddia etti.)

Aisand'ın belirgin özellikleri ayaklarına kadar uzanan gümüş saçları,Genel olarak,belirgin vücut yapısına sahip olan erkeksi görünümüyle oldukça iyi gözüküyor.Ayrıca ufak tefek biri değil bu yüzden Tommi ile birlikte gördüğünüzde onları baba-oğul zannedebilirsiniz.

Gerçekte,Aisand'ın seviyesi hakkında görüş ayrılığı vardır.Ancak çoğunluk dövüş yeteneklerini gözardı ederek,tamamen nüfuzunun etkisiyle onu 10 Aile Lideri veya FUG ile karşılaştırırlar.

Daha öncede belirtildiği gibi,Aisand seviyeci değildi bu yüzden normalde sıralamaya dahil değildir.Ama Tommi'nin güçlü yaramazlığı(?) yüzünden sıralamaya dahil edilmeye başladı.Tommi birgün Aisand'a "Aisand kendisini değerlendirse kendine sıralamada nereye koyardı"diye bir mesaj gönderdi. ve Aisand ona cevap verdi.(Sayı belirtilmemiş.)Tommi bunu sıralamaya koydu.
(Ek bilgi:Tommi sıralamaya dahil değil.)

Koon'un Takımı,Anak ve Androssi

1.
Lesoo ve Koon konuşmak için odadan ayrıldıktan sonra,Anak ve Androssi sessizce zaman geçiriyorlardı.Androssi kendisi ve diğerleri arasında her zaman bir sürtüşme çıkarma konusunda üstüne olmamasına rağmen bu gece zayıf ve tükenmiş görünüyordu.

"Neden bizimle tırmanmaya karar verdin?" Anak isteksizce Androssi'ye sordu.

Androssi yatakta yanlamasına yatarken,Anak'a baktı ve " Emin değilim" dedi.

"Eğer benimle tırmanırsan prenses pozisyonun tehlikeye girebilir.Hala biliyor olmana rağmen gelmek istiyor musun?"
Anak sürekli sorular sordu,Androssi yavaş yavaş cevapladı ve uzun süre tavana baktı.Ardından garip bir soru sorarak Anak'ı şaşkına çevirdi.

"Kertenkele,Annenden ayrıldıktan sonraki yıllarda...Neredeydin?"

"Ne"

"Söylesene,Saraydan gelen eziklerin bile bulamadığu bu yer neresi.Daha sonra oraya gitmek ve yaşamak istiyorum."

"...."

Bu sefer Anak cevap vermek düşünen taraf oldu.Anak onun gibi değildi dicci bir yüze büründü ve karar verdikten sonra ağzını açtı.

"43.kat"

Anak'ın sözlerini duyunca,Androssi'nin göz bebekleri hızlıca bir yerden bir yere hareket etmeye başladı.Tavandaki ışıktan,tavan kenarına ordanda sade desenli duvar kağıdına ve sonunda gözlerini Anak'a çevirdi.Işığa bakmasından dolayı gözü geçiçi körleşmesine rağmen gözlerini kırpmadı ve Anak'a sordu.

"43.kat. Enryu'nun ortaya çıktığı kat mı ?"

"Evet"

"O yer ölüm katı değil mi?,Gardiyan'ın olmadığı yer?Nasıl oraya...?"

Anak oturdu ve heyecanını dindirdi.Androssi'ye bu hikayeyi anlatması doğru olacak mıydı.Kendi talihsizliğini geleceği parlak bir prenses ile paylaşabilecekmiydi.Karışık düşünceler kafasına girmişti.

Ancak bu konu hakkında hiçbirşey yapılamazdı.O önündeki kız çok kuru göründü bu yüzden ateşe tutulması gerekiyordu.
(Godai:Burada kuruluk-merak anlamında,ateş ise bilgi anlamında kullanılmış.)

Bu yüzden Anak ona küçük bir kor atmaya karar verdi.

"Garam Zahard oradaydı."

Karakterlerin statları


Bu statlar ilk mangaka tarafından yapılmış sonra bazı statlar değişti diye söylenip artık bu kartların doğru olmadığı söylenip kaldırılmış.
Ama fikir vermesi açısından paylaştım. (Çevirmen notu)

Pozisyon

Scout----Keşifçi
Spearman----Zıpkıncı
Wawe contreller----Dalga tutucu
Light Bearer----Fenerci
Fisherman----Oltacı
Special position---Özel pozisyon

Phsyical strenghth ---- Fİziksel gücü
Phsyical defence ---- Fiziksel defans
Shinsoo strenghth ---- Shinsoo gücü
Shinsoo Defence ---- Shinsoo defansı


Phsyical ability ... Fiziksel yetenek
Shinsoo control ... Shinsoo kontrolü
İntelligence ... Zeka
Weapon mastery .... Silah ustalığı
Potentiality --- Potensiyel
Willpower ---- İrade gücü
Weapons level Silahların seviyesi
Pocket .... Cep
Inventory .... Envanter
Lıghthouse .... Fener
Wand .... Asa


Overall .... GenelTower of God Soru-Cevap Derlemesi
Tower of God Soru & Cevap Derlemesi

Bu yılın başlarında blog çevirmeni yeni ve eskileri toplamıştı bir araya, belki daha önce görmedikleriniz vardır. Ayrıca ‘’yeni’’ olanlar bile serinin ilk yarısına ait çünkü malum seri her hafta çıkıyor, uzun ve renkli olduğundan adamın fan cafeye vakti yok.

S: Yuri’nin boyu gerçekten de 1,8m mi?

C: Evet doğru. Kuledeki insanlar shinsoodan dolayı daha uzunlar. Baam’ın mağaradaki boyuyla şu anki arasında da birkaç cm fark var. Ayrıca Yuri kuledeki boy klasmanında kısa tarafta yer alıyor.

S: Hangi tür mangaları seversin?

C: Türüne bakmazsızın hepsini seviyorum ^^ Gore mangaları okumak biraz zor gerçi.

Benim için büyük bir yeri olan serilerden bazılarını sayacak olursam: Kei Toume’nin Lament of the Lamb, Naoki Urasawa’nın Moster’ı. Her ikisi de çok güzel eserler ve sizin de okumanızı tavsiye ederim.

Bu aralar okuduğum mangalara gelirsek… Full Metal Alchemist, Vagabond ve Real. Şu sıralar hoşuma gidenler bunlar. Aslında… son zamanlarda pek manga okuduğum söylenemez, dolayısıyla yeni seriler hakkında fazla bilgim yok.

22/7/10

S: Baam ve Rachel bir ilişki içerisinde mi? (romantik anlamda)

C: Hayır değiller. Aralarındaki ilişki bundan çok daha karmaşık.

26/7/10

S: Baam kaç yaşında?

C: Baam’ın yaşı hikayenin gizemlerinden biri. Bunu geçmişi anlatan bölümlerde öğreneceksiniz ama… aslında kaç yaşında olduğunu bilmenin bir yolu yok.

21/8/10

Rachel ve Yuri kadın ana kahramanlar mı?Kadın ana karakter hakkında daha çok bilgi verebilir misin? (heroine: manhwalarda çoğunlukla ana karakterin aşık olduğu karakterdir.)

C: Kadın ana karakter Rachel. Bununla birlikte, romantik bir ilişkiden çok kendi başına bir ana karakter.

Eğer kastettiğin şey aşk ilişkisiyse, ileride biri karşısına çıkacak. Pek öyle gözükmese de Baam çok canlar yakacak.

28/8/10

S: Baam’ın boynuna sardığı eşarp nereye kayboldu?

C: Siyah Mart’ı sarmak için kullanıyor. Koon silahı saklamayı önerdi.

30/8/10

S: Nasıl oluyor da Lero-ro Baam’ın ismini biliyordu?

C: Bir seviyeciyi küçümsememelisin ^^. Boş yere test yöneticisi olmadı. Lero Ro çoktan tüm kurallıları ve takımlarını ezberledi. Ayrıca Fenerci olduğu için hafızası ve gözlem yeteneği çok güçlü.

6/9/10

S: Headon Baam’a cep vermeyi unutmuştu, nasıl oldu da konuşabildiler?

C: Bunun cevabı spoiler olurdu o yüzden net bir cevap veremem. Hikaye ilerledikçe bir gün bunu öğreneceksiniz.

Not: Saklı detayları yakalayabildiğin için teşekkür ederim ^^.

ÇN: 8 yıl oldu be adam hala öğrenemedik :S

7/9/10

S: Karnaval ve Tower of God hikayeleri birbiriyle ilişkili mi?

C: Doğrudan değil dolaylı olarak birazcık ^^

12/9/10

S: Tower of God hala ön gösterim aşamasındayken Headon Baam’a ‘’ Kulenin ağladığı gece doğan çocuk, seni içtenlikle kuleye karşılıyorum.’’ dedi. O satırın kaldırılma sebebi neydi?

C: O satır bazı imalar taşıyordu ama başlangıç için fazla kafa karıştırıcı olduğu için çıkardım.

13/9/10

S: Bana hikayenin sonunu anlaaaaaaaaaaaaaaaaaat.

C: Anlatamaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam.

20/9/10

S: Phantaminum’un birçok asili öldürdüğünü söyledin yani Zahard’ın sadece birkaç çocuğu mu kaldı?

C: Zahard’ın kızlarının çoğu sarayda değildi. Kulenin çeşitli yerlerine dağılmışlardı bu yüzden Phantaminum’un baskını sırasında hiçbir prenses ölmedi. Zahard’ın kraliyet ailesi onun kanını taşıdıkları anlamına da gelmiyor.

S: Konsepti ve hikaye taslağını belirledikten sonra mı manhwayı çiziyorsun?

C: Ah.. önce hikayeyi belirler sonra karakterlere geçerim. Karakterleri belirlerken de nasıl aklıma eserse…

Karakter tasarlarken, karakterin çekici yönüne odaklanıyorum. ‘Bu elemanı nasıl kullansam ki okuyucuda şöyle bir duygu uyandırsa’ şeklinde düşünüyorum. Karakterlerin geçmişi hakkında düşünürken aklımda belirsiz olarak bir görüntü oluşuyor ve bu da çizim aşamasına geçtiğim an.

27/9/10

S: İlk katta niye Hakim ya da test yöneticisi yoktu?

C: Normal şartlar altında hiçkimse ilk kata gitmez ^]^ Kurallılar testleri almaya 2. Kattan başlar. Baam ilk katta test alan tek kişiydi.

8/10/10

S: Taç Oyunu daha önce de bir bonus test olarak var mıydı?

C: Bazen ^^ Çok güçlü kurallılar olduğunda onları hızlıca yukarı göndermeleri gerekiyor.

11/10/10

S: Zahard’ın otoritesi hakkında bir soru.

C: Spoiler vermeden; ‘’Kulenin Kralı’’ ünvanından belli olduğu üzere kulenin kralı . Kulenin şu anki toplumunu oluşturan kişi o. Kat Gardiyanları ve Zahard arasındaki ilişki sır olarak saklanıyor. Bu konuda söyleyebileceğim fazla bir şey yok ^^

Bununla birlikte, şu anki test yöntemini belirleyenler Headon ve Zahard’dı. Önceki testler hakkında fazla şey bilinmiyor. Kuleyi tırmanan herkes Zahard’ın nüfuzu altında. Seviyeci olduktan sonra Zahard için çalışan çok sayıda kişi var. Tüm kule Zahard ve 10 Ailenin hakimiyetinde olduğundan seviyeciler bile onları görmezden gelerek yaşayamazlar.

135. kat ve ilerisine gelirsek, oranın çok farklı bir dünya olduğunu göreceksiniz ^^

1/11/10

S: Hikayeyi ilerledikçe mi yazıyorsun yoksa her şeyi planladın mı?

C: Ana taslak tamamen bitmiş durumda. Konsept hemen hemen tamamlandı. Ara hikayelere gelirsek genellikle ilerledikçe yazıyorum, konseptlerini de öyle. Ama nadiren bölümleri tek tek yaptığım olur. 10 bölüm için topluca bir plan yapar ve onları birbiriyle bağlarım.

Eser için ilginç hikayeler konseptlerden çok daha önemli olduğundan eğer bir şey geride kalırsa bazı şeyleri yeniden yazmam da gerekiyor. Ama ana hikaye nadiren değişir.

S: Yuri’nin 1. Kata gitmek için kullandığı merdivenler nerede bulunuyor?

C: O katları birbirine bağlayan bir geçit. Baam gibi acemi kurallılar onları kullanamaz. Ayrıca yollar çok karışık olduğundan bir rehber olmadan ilerlemek de çok zor. Geçitte parlayan şeyler de küçük yoğun fenerler, bazen fenerciler bunları savaşmak için kullanır.

S: İlk bölümdeki kapı çok büyüktü niye?

C: Ne kadar büyükse o kadar havalı olur.

8/11/10

S: Tower of God nasıl başladı?

C: Askerde karalamalar yaparken başladı haha.

9/11/10

S: Rak güçsüz mü?

C: İlerideli pozisyonu zıpkıncı olacak. Shinsoo kullanıcısı değil ama shinsoo içinde hızlı hareket edebiliyor. Fiziksel bakımdan kurallıların iyi kısmında yer alıyor, shinsoo kullanmayı öğrendiğinde Laure’yle savaşacak kadar bile güçlü olabilir.

S: Ana kadroda bir değişiklik olacak mı?

C: Ayrıntılardan bahsedemem çünkü spoiler olurdu ama birinci sezondaki karakterlerin bazıları 2. Ve 3. Sezonlarda da önemli roller oynayacak.

S: Rachel fikri nerden geldi, İncil’den mi?

C: Evet o Rachel’dan esinlendim ^^

30/8/11
Tower of God Soru & Cevap Derlemesi Part 2

Cehennem Trenine kadar uzanan soru cevaplardan bazıları, çevirmen seriyle ilgili olanları seçmeye çalışmış. Umarım ilginç bulduklarınız ve daha önce görmedikleriniz vardır.

S: Cep telefonunun Kule’deki işlevi nedir?

C: Kulenin içinde telsiz gibi (walkie-talkie) bir yerleri var. Bazı yerlerde çekmediği için Cep çok daha iyi bir seçenek ama cep telefonları kurallı olmayanlar tarafından bile kullanılabiliyor.

S: Cehennem Treni sonrasındaki arclardan bahsedebilir misin birazcık?

C: Hmm.. Muhtemelen ilginç olacak? Açıkça söyleyemem ama ana hikayelerden birine giriş yapacağız.

S: Favori karakterim Yuje, gelecek bölümlerde onunla ilgili planların var mı?

C: Yuje eşine az rastlanır bir karakter. Çok yaşa Yuje!

S: Baam saçını yine uzatacak mı?

C: Hmm Bunu önce Baam’a sormam gerekiyor.

Baam: Uzun saçın bakımı zor.

S: Test almadıkları zamanlarda Koon, Baam ve Wangnan neler yapıyor?

C: Koon yalnız başına düşüncelere dalarak bile zaman geçirmeyi seviyor. Baam bolca eğitim yapıyor. Wangnan’ın boş durduğu olmuyor, oyalanacak bir şey buluyor illaki.

S: Koon’un Ran’ı takımına katması, Quetro’nun cinsiyeti veya Mad Dog’un meleğiyle ilgili hikayeleri çizmeyi düşünüyor musun?

C: Muhtemelen Koon’un Ran’ı yakalaması olayı Koon Aile Arcında bahsedilir . Quaetro’nun cinsiyeti… her an açıklanabilir. Mad Dog’a gelirsek o ayrı bir hikaye olacak.

S: Vicent çok şirin ve tatlı! Hwaryun da çok güzel… O önemli bir karakter dimi? Lütfen önemli olduğunu söyle. (ÇN:Fan girls :S)

C: Evet Vicent epey şirin.. ve Hwaryun da önemli bir karakter. Karşımıza çıkmaya devam edecek.

S: Baam’ın doğum günü ne zaman? Fan Cafe’nin favori shipi Koon x Baam hakkında ne düşünüyorsun?

C: Baam’ın doğum günü en büyük gizem. Koon x Baam’a gelirsek… bunu görmezden gelmeye karar verdim… Karakterlere sanki babalarıymış gibi bir açıdan bakıyorum yazar olarak.

S: Hwaryun hala en güzel karakter mi?

C: Hmm benim için sonsuza kadar bir numara olarak kalacak. Yihwa’nın seçkin bir güzelliği var, Yura da öyle. Hepsi güzel karakterler ^^

S: Koon’un bir ilişkisi olacak mı? Baam bu aralar kadınlardan çok fazla ilgi görüyor…

C: Koon mu? Önce Koon aşk meşk ilişkilerine ilgi duyacak bir karakter mi bunu sorgulamamız gerekiyor.

S: Birinci bölümde Baam’ın saçı kesilmişti ve temiz giysiler giyiyordu ama daha önce saçının uzun olduğunu ve beyaz bir paçavra giydiğini görmüştük? Baam ve Rachel kuleye girmeden kısa bir süre önce bir şeyler mi oldu?

C: Evet bir şeyler oldu. Keskin gözlerin var (ÇN: Alay mı yapıyor? Çok açık değil mi?)

S: Yihwa ve Rak arasında bir bağlantı var mı? Belki iyi bir çift olurlar.

C: Haha Rak adam gibi adamdır, öyle taraklarda bezi olmaz.

S: Güç bakımından Koon ve Rak’ı kimle karşılaştırabiliriz?

C: Bu pozisyonlarına bağlı ama 10 Aile çocuklarına yakınlar.

S: Aguero sevimli mi yoksa yakışıklı mı?

C: Yakışısevimli

S: Niye sürekli yeni önemsiz karakterler görüyoruz? Sadece Baam’a bel bağlıyorlar ve hikayeye de pek katkı yaptıkları söylenemez. Niye var olduklarını anlayamıyorum. Ayrıca (Edin Dan’ın takıma katıldığı bölümlerde) Rachel fenerini güneş ışığında mı saklıyordu. Eğer öyleyse Koon onun farkına vardı mı? Daha sonra manyak gibi gülmesini de açıklayabilirsin umarım.

C: Kulede güneş yok sadece ışıklandırmalar var ve Rachel asla fenerini saklamadı. Güldü çünkü ona ihanet etmek için plan yapıyordu.

Önemsiz karakterleri severim, Tower of God önemsiz karakterlerinde yeri olduğu bir hikaye… Tabi onları sevmeyenler de olacaktır. Sanırım yazarın ne kadar iyi bir iş çıkarabildiğine bağlı.
Soru & Cevap Part 3

Sorular çevrilmekle uğraşılmamış, soruların neyle ilgili olduğu verilmiş. Bunlar biraz daha ilginç ve eski gibi.

S: Kurallı ve kuralsız tanımları hakkında bir soru.

C: Kurallılar ilk katın Gardiyanı Headon tarafından seçilir, Kuralsızlarsa Kulenin kendi tarafından.

Bu tanıma göre Rachel ne Kurallı ne de Kuralsız. Bununla birlikte, kuleye giriş şeklinin farklı olması sebebiyle Kuralsız sayılıyor.

S: Dalga tutucuların ve shinsoo kullanım menziliyle ilgili bir soru

C: Eğer shinsoo doğrudan diğer insanlar üzerinde kullanılırsa bu ‘’direkt teknik’’ olarak sınıflandırılır. Örneğin Baam’ın durdurma tekniği shinsoonun doğrudan kontrol kullanıldığı bir teknik.

Eğer bir seviyeci dalga tutucu shinsooyu uzaktaki bir hedef üzerinde kullanırsa bu menzilli saldırı olarak sınıflandırılır.

Her neyse sonuçta her iki durumda da shinsoonun bang oluşturarak kullanılması gerekiyor.

(ÇN: Sanırım birbirine benzer sorulara aynı anda cevap vermiş veya kötü çevrilmiş. Mesela Yihwa’nın ateş gücünün, Dalga Tutucuların shinsoo kontrolünden farkını açıklamaya çalışmış galiba.)

S: Kadın karakterlerin beden ölçülerine dair bir soru.

C: …. Yeon’un oldukça güzel bir vücudu var.

Net bir cevap vermek için Siu’nun bizzat ölçmesi gerekiyormuş…

S: Anak’ın babası hakkında bir soru.

C: İlk olarak adam, Zahard’ın Sarayında bir görev alabildiğine göre güçlü bir seviyeci olmalı. ( Tabi bir prensesi baştan çıkarabilecek kadar yakışıklı da)

Saray eşrafı bir şövalye olabilir veya… sadece bir aşçıdır.

S: Koon ve Maria hakkında bir soru.

C: A.A ve Maria’nın arasındaki duygular… ‘’saplantı’’ olarak isimlendirilebilir.

S:Yuri ve Lero Ro hakkında bir soru.

C: Aynı zaman aralığında kurallı olarak seçildiler. Başladıkları grup içerisinde seviyeci olabilenler sadece ikisi.

Bununla birlikte Yuri’nin seviyeci olmasıyla Leroro arasında büyük zaman farkı var.

S: Güvenilir Oda Testiyle ilgili bir soru.

C: Kurallılar hamamdayken Love test için plan ve hazırlık yapıyordu.

(ÇN: Herhalde, eğer Love kendi başına o testi yapmaya karar verdiğine göre ne ara odaları ve kumandaları hazırladığı sorulmuştur.)

S: İlk kattaki duvar resimleri hakkında.

C: Headon’un arkasında gördüğünüz bütün kabartmaların bir anlamı var.

S: Quant hakkında.

C: Quant resminin kullanıldığı her yerden reklam geliri elde ediyor. Bu onun gelir kaynağı.

S: Viole’nin Luslec’in evlatlık oğlu olmasıyla ilgili bir teori.

C: Luslec ve Viole’nin isimlerindeki ‘’Grace’’ kısımları benzer ama Viole Luslec tarafından evlat edinilmedi.

Aralarında doğrudan bir bağ yok.

Ek olarak Jyu Viole Grace ismi bir başkasının isminden köken alıyor.

S: Hwaryun’un boyu.

C:168 cm

S: İlk sezonda Laure’nin Baam’a bakışıyla ilgili bir soru (ÇN:Tesadüfe bakın ki avatarımdaki sahne XD )

C: Laure Baam’a biraz soğuk şekilde bakmış gibi duruyor. Acaba aklından ne geçiyodu?

Cevap ise ‘’Sadece uyku mahmuruydu.’’

ZAMAN ÇİZELGESİ
TARİH ÖNCESİ
- Kulenin yerlisi olarak bilinen bir canlı kendini beşe böldü. Her parçası bir elemente hükmedebiliyordu.(Native One)
- Zahard ve Ulu Savaşçılar kuleye girdi.
-Cehennem Treni Zahard ve yoldaşlarının kule yolunda ilerleme de eğitmek amacıyla yaratıldı.
-Cehenem Treni olduktan sonra Zahard ve Ulu Savaşçılar "Devrim" ile yüzleşip Shinworyu yeteneğini öğrendiler.
-Devrimden sonra Zahard ve yoldaşları Geçmişin Aynasında kendi görüntülerinin kopyasını bıraktılar.
-Grace Mirchae Luslec ve Quadrado kuleye tırmanmada onlara katıldı.
-Aile liderleri(V ve Arlen dışında) çocuk yapmaya başladılar.
-Ha Yurin,Ari Han'dan hamile kaldı.Yurin'in dünyaya getirdiği ikizler Ha ailesinin ilk neslidir.
-Ha Jinsung ailenin ikinci neslidir.
-Jinsung küçükken Zahard ile tanıştı. Yurin onu Zahard ile tanıştırdı ve beraber sohbet ettiler.
-Aile Liderleri ve onların soyu kuleye tırmanmaya devam etti.
-Kuleye tırmanırken Arlen ve V birbirlerine aşık olduğunu itiraf ettiler ve ilişkileri başladı.
-Zahard ve yoldaşları 134.kata kadar tırmandı ve durdular.
-Atölyenin bir öğrencisi, Geçmişin Aynasında saklanan tüm görüntülerin bir veri dünyası oluşturduğunu öğrendi.Öğrenci, veri dünyasını korumaya karar verdi ve onu kapsayan özel bir oda yarattı.
-Zahard gizli katı değiştirdi ve genç halini kandırdı.
-Zahard kulenin kralı olma planını aile liderlerine söyledi. Arlen ve V kuleyi tırmanmak istiyordu ve karşı çıktılar.
-Zahard kulenin gardiyanlarıyla anlaşma yaptı sonra Arlen'e evlenme teklifi etti. Arlen zaten V ile nişanlıydı.Zahard'ı reddetti ve kaçtı.
-Arlen ve V Kulenin anahtarını almak için Zahard'a karşı savaş açtılar.
-Arlen ve V diğerleriyle yüzleşti.
-Arlen'in çocuğu doğdu.Zahard kıskançlığından çocuğu öldürdü.Arlen bunun sonucunda delirdi.
-V intihat etti.
-Arlen ve V'nin oluşturduğu kuvvet sonuçta yenilmişti.
-Zahard belli bir grup insanı lanetledi. Kulenin yerlilerini yok etmeye başladı.(Native One)
-Zahard kendi imparatorluğunu kurdu ve kendine Kulenin Kralı ünvanı verildi. Zahard'ın saltanatı ve 10 Büyük Ailenin ihtişamı on binlerce yıl sürdü.(20.000 yıl önce)
-FUG kuruldu.
-Beş Çiçek Ulusu ve diğer gruplar Fug'u destekledi.En güçlü seviyecilerine Fug''a yolladı.
Şeftali Çiçeği Ulusu misal Dowon'u gönderdi.
Gizli Koru kuruldu.
-Zahard ve 10 Ulu Aile savaştan yorulduğundan kuledeki uluslara birlikte yaşamayı önerdi.
-Zahard gibi gözüken Patron denen bir adam Dowon'u ziyaret etti. Dowon barışın sağlanması için mühürlendi.
-Khel Hellam kalan Gizli Koru üyeleriyle Zahard'a meydan okumaya gitti ama korkunç bir şekilde yenildiler.
-Barış içinde birlikte yaşama duvarı kuruldu.
-Ha Jinsung ailesinin bir yan dalını tamamiyle katletti ve Fug'a katıldı.
-Enryu kuleye girdi ve 43.katın gardiyanını katletti.
-Adori Zahard doğdu.
-Hoaquin ve dört kardeşi birleşti ve White oldular.
-Enne Zahard seviyeci oldu.
White Fug'a katıldı ve Avcı oldu.
-Enne Zahard delirdi ve bu nedenle mühürlendi.(Yıl 482)
-Ha Jinsung genç Kallavan ile dövüştü.(3000 yıl önce)
-Kallavan ceseratin özünü aldı ve Yüksek seviyeci oldu. Zahard'a hizmet etmeye başladı.
-Lo Po Bia Elaina prenses olarak seçildi. Fakat onun uygun olup olmadığını test etmek için gönderilen bir çocuğa aşık olunca prenses olamadı. Kurallı olarak Headon tarafından seçildikten sonra İsim Avı İstasyonunda günahlarının cezasını çekmek için Kaizer ismiyle kalmaya başladı. 1000 yıldır da kimse tarafından yenilmedi.(1000 yıl önce)
-Beyaz Kule içinde acımasız eylemlerde bulundu ve aynı aileden bilinmeyen bir Zahard Prensesi tarafından yenilgiye uğratıldı. Hoaquin ve kardeşleri Cehennem treninin içinde mühürlü olarak kaldılar.

Sachi,Daniel,Aka,Boro ve Roen trene bindiler. Hoaquin ile dövüştüler. Roen kendini feda ederek Hoaquin'i mühürledi.(600 yıl önce)
-Yu Hang Sung ve Yuri Zahard doğdu.(500 yıl önce)
-Yu Hang Sung seviyeci oldu.(Yuri ve Leroro dan önce tırmandı.)
-Yuri Zahard ve Leroro aynı zamanda seviyeci oldular.(200-300 yıl önce)
-Yuri yüz yıldan daha kısa sürede Yüksek seviyeci olmayı başardı.
-Phantaminum kuleye girdi.Zahard sarayında katliam yaptı ama Zahard'a birşey yapmadan ayrıldı.
O sırada Yuri ile de karşılaştı. Yuri onun bir pislik olduğunu söylemiştir.
-Phantaminum'dan bir süre sonra Urek Mazino kuleye girmiştir. Görünüşe göre Phantaminum'u takip ediyordu.
-Kulenin rekor tırmanışı sırasında Urek cehennem trenine girdi ve Arie Hon'un özel testini geçti.
-Wolhaiksong kuruldu
-Arie Hagipherione Zahard ise Arie Hon'un testini geçen ikinci kişi oldu.
-Khun Maria Zahard kuleye tırmanmaya başladı.
 
Son düzenleme:
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık