Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] The Expanse (2015-2021)

Yayınlayan Kanal: Amazon Prime Video
Sezon Sayısı: 6
Türü: Dram, Gizem, Bilimkurgu
Durumu: Tamamlandı
Baş Roller: Steven Strait, Dominique Tipper, Wes Chatham

İnsanlık Mars'ı, Ay'ı ve Asteroit Kuşağı'nı kolonileştirmiştir, fakat yıldızlar hala erişilmezdir.

Jim Holden Satürn'ün halkaları ile Kuşak'taki maden istasyonları arasında mekik dokuyan bir buz şilebinin idari subayıdır. O ve mürettebatı Scopuli adındaki terk edilmiş bir gemiye rastladıklarında korkunç bir sırla karşılaşırlar. Bu sır o kadar büyüktür ki, Güneş Sistemi'nde savaş çıkması işten bile değildir.

Dedektif Joe Miller ise milyarlarca kişilik bir sistemde tek bir kızı aramaktadır. İpuçları onu Scopuli'ye ve isyancı sempatizanı Holden'a getirdiğinde Miller aradığı kızın tüm olup bitenlerin anahtarı olabileceğini anlar. Holden ile Miller'ın Dünya hükümeti, Dış Gezegen devrimcileri ve gizli şirketler arasındaki ince bir çizgide yürümeleri gerekmektedir ve şans onlardan yana değildir. Ancak Kuşak'ta farklı kurallar geçerlidir ve küçük bir gemi bile evrenin kaderini değiştirebilir.

Kişisel Yorumum: Battlestar Galactica'dan sonra yapılmış en iyi bilimkurgu dizisi, hatta onunla bile yarışabilir. Syfy'ın kısıtlı bütçesine rağmen çok iyi bir ilk üç sezonu var, sonrasında Amazon çatısı altında daha da iyi bir üç sezonu daha var. Dizi adeta Güneş Sistemi'ne yayılmayı başarmış insanlığın bir simülasyonu gibi. Bilimkurgu severlere şiddetle tavsiye ederim.

5. sezona kadar izledim. güzel bir dizi denebilir. başka gezegenler, uzaylılar vs. bilim kurgu öğesi olan kısımlar gayet güzel ama yeterince yok. ikili dialogları bayıyor, o kısımların çoğunu bir süre sonra ileri sararak izlemek zorunda kaldım. bence ana karakterin sevgilisini başkası oynamalıydı. bir türlü ısınamadım. bu kadını öne çıkarmak için senaryoyu uzatıyorlar diye düşünüyorum.

zaten bu türde fazla dizi yok o yüzden izlenebilir diyorum.

En son üçüncü sezonda kalmıştım bir yerden sonra beni baymıştı böyle ağır bir işleniş bir biçimi var tam anlamıyla diziye bağlanamadım sanırım.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık