Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] South Park (1997-)

Dizi Hakkındaki Düşünceniz-Favori Karakteriniz

• Kullanılan toplam oy
    67

Dizi Colorado eyaletinin South Park adlı kasabasında yaşayan Kyle Broflovski, Eric Cartman, Stan Marsh ve Kenny McCormick isimli dört çocuğu merkezine koyarak başlarından geçen türlü olayları anlatır. Dizinin her bölümü bir uyarıyla başlar. Tüm karakter ve olayların kurgu olduğu ve bu diziyi kimsenin izlememesi gerektiği yazar. Her ne kadar ufak çocukları konu alsa da dizi ağır küfür, şiddet ve cinsel espri içermektedir. Dolayısıyla 18 yaş üzeri izleyici kitlesine hitap eder.

Eric Cartman

Tam adı Eric Theodore Cartman‘dır. Ancak genellikle sadece soy adını kullanmayı tercih eder. Kendini beğenmiş, ben merkezci, küstah, küfürbaz, ırkçı bir karakterdir. Hiç kimseye acıması yoktur. En ufak bir şeyde olay çıkarıp şeytani planlar yapabilir. Kyle‘ın Yahudi, Kenny‘nin fakir olması ile daima dalga geçer. Kyle, kızıllar, hippiler, liberaller ve daha birçok şeyden nefret eder. Ayrıca şarkı söylemeye bayılır. En çok kullandığı cümleler; “Screw you guys, I’m going home!“, “You will respect my Authoritah!” ve “I’ll kick you in the nuts!” tır.

Stanley “Stan” Marsh ekipteki en normal kişidir. Kyle ile çok yakın arkadaşlardır. Ekipte işleri en mantıklı şekilde halletmeye çalışan kişidir. İyi bir çocuktur ancak Cartman tarafından kullanılma ihtimali de daima vardır. South Park‘ta ne zaman çılgın şeyler olsa Kyle ile birlikte sorunları çözmeye çalışıp halkın sesi olurlar. Wendy ile sevgililerdir ve ne zaman Wendy‘nin yanında heyecanlansa kusmaya başlar. Stan, yaratıcılardan Trey Parker’dan esinlenerek yaratılmıştır. En çok kullandığı cümleler; “Oh my god, they killed Kenny!” (Devamını Kyle söyler), “Cartman, you’re so God damned stupid it’s unbelievable!“, “Oh my God, our parents are so stupid dude!” ve “Aw, God dammit!” tir.

Kyle şehirdeki en akıllı çocuklardan birisidir. Yahudi olduğu için Cartman sürekli kendisiyle alay eder. Bu yüzden sürekli didişirler. Tıpkı Stan gibi Kyle da iyi kalplidir ancak birazcık saftır. Bu çok azıcık saflıkla bile Cartman tarafından kolayca kandırılabilir. Basketbolda ve bilgisayar konusunda yeteneklidir. En çok kullandığı cümleler; “YOU BASTARDS!” (Stan‘in cümlesinin devamı), “Don’t you see? I learned something today.“, “God damn! That’s a big fat ass!” ve “F*ck off Cartman!” dır.

Kenny ekipteki en fakir ve en sapık kişidir. Fakir olduğu için Cartman tarafından devamlı aşağılanır. Akşam yemeklerinde dondurulmuş waffle ve konserve yemeklerden yer. Genellikle kapüşonu kapalı olduğundan dedikleri anlaşılmaz. Gerektiğinde Cartman‘dan daha küfürbaz olabilir. Cinsellik hakkında herkesten daha bilgilidir. Dizinin ilk başlarında neredeyse her bölümde değişik yollarla ölmektedir. Ancak bir sonraki bölüm sanki hiçbir şey olmamış gibi devam etmektedir. En çok kullandığı cümleler; (Çoğu küfürlü olduğundan an az küfürlü olanları yazıyorum) “You bastard!“, “WOOO HOO HOO!“, “WTF are you talking about?“, “Dude WTF?” tır

Toplamda 21 sezondan oluşmaktadır.

Açılış müziği

• South Park, Colorado’da bulunmaktadır ve dizinin geçtiği kasaba Fairplay’dir.
  • South Park, kişi başına UFO görme vakasının en yüksek yaşandığı yerdir.
  • South Park bir yılbaşı video kartından çıkıp bugünkü fenomen dizi haline gelmiştir.
  • Dizinin yaratıcıları Matt ve Trey insan bacaklarını çizmekte zorlandığı için South Park’a kalıcı bir kar eklemişlerdir.
  • Dizideki birçok karakter gerçek hayattaki insanlardan esinlenerek yaratılmıştır.
  • South Park 5000 parça kağıtla yapılmaya başlandı. Şimdi her şey bilgisayarda yapılmakta.
  • South Park başladığında kimse başarılı olacağına inanmıyordu. Ancak Comedy Central diziyi aldıktan sonra kanalın en yüksek reytingini yakaladılar ve milyonlarca dolar kazandılar.

Çok severim ilk sezonlarını.Sonradan ise konu ekliğine bağlı da olabilir yakaladıkları o müthiş çizgiden düşmeye basladılar.

17 sezonda mı be bıraktım ben de takip etmeyi.Cartman en sevdiğim yaratıktır dizide :D

Okula yeni bir müdür gelmişti. En son o sezonun yarısına kadar izledim sanırım. En sevdiğim karakter Cartman. :D

Bunun tanıtımı yokmuymuş yahu, ilginç. Çok severdim ve hala severim. Eski sezonları daha iyiydi. Cartman reis ya.:D

Seriyi izlemedim ama niye herkes Cartmanı seviyor ya? Tanıtıma bakarsak adam şerefsizin önde gideni gibi görünüyor :D :D
Cartman'ın hiçbir ahlaki değeri yok. Her şeye sövüyor velet. İnsanın içindeki anarşizm duygusunu körüklüyor, ondan kaynaklı olabilir. Bütün insanlığın hastalıklı yanlarını ırkçılık vesaire tek bir bünyede toplamışlar.

Son düzenleme:
Öyle zaten, ırkçı pisliğin önde gideni.:D
Niye seviyonuz olum adamı o zaman? :D
Cartman'ın hiç bir ahlaki değeri yok. Her şey'e sövüyor velet. İnsanın içindeki anarşizm duygusunu körüklüyor, ondan kaynaklı olabilir. Bütün insanlığın hastalıklı yanlarını ırkçılık vesaire tek bir bünyede toplamışlar.
Buna rağmen yine de bu kadar sevenini görmek şaşırttı. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık