Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Son Savaşta Ana Düşman Kim ve Nasıl Olur?

Son Savaşta Ana Düşman Kim Olur?

• Imu sama ve onun esrarengiz güçleri

Kullanılan: 93 67.9%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama Teach ağır basar

Kullanılan: 7 5.1%
  • Teach ve Hükümet Müttefik Olur ama Imu ağır basar

Kullanılan: 2 1.5%
  • Teach ve Hükümet müttefik olur ama ağır basan bir taraf olmaz bence final 2'sine karşı olabilir

Kullanılan: 5 3.6%
  • Teach hükümeti devirir Luffy de Teach'i

Kullanılan: 30 21.9%

• Kullanılan toplam oy
    137
Bildiğiniz üzere One Piece artık sona yaklaşmaya başladı. Yüzlerce bölüm sonra ilk defa bu saga'da Raftel'a gitmek adına somut bir adım atıldı. Pek çok yerde büyük bir savaşın yaklaştığının altı çizildi. Düşmanlar olarak yaklaşacak olursak 4 yonkou'dan 2'si bu arc sonu devreden çıkacak gibi. Bir ihtimal Big Mom aradan sıyrılsa ve işi sonraki arca kalsa bile yakın gelecekte büyük güçler devrilecek gibi duruyor.

Şuanda ise Luffy'nin kesinlikle hesaplaşacağını düşündüğümüz iki ana kuvvet kaldı.

Dünya Hükümeti
Teach

Ama problem Luffy'nin bu iki güçle nasıl ve hangi sırayla hesaplaşacağı. Benim şahsi düşüncem ve temennim Luffy'nin Raftel'da tayfasıyla beraber Teach'i bozguna uğratması, ardından seneler önce Roger'ın kaldığı yerden devam ederek hükümete savaş açması ve kazanması. Ama bu ihtimalin dışında bir şekilde Teach ve Dünya hükümetinin müttefik olarak kaldığı bir final arcı da okuyabiliriz. Her ne kadar ben katılmasam da Teach hükümeti devirir Luffy de onu devirir diyenler de mevcut. Seçenekleri geniş tutmak adına elimden geldiğince her ihtimali ve kombinasyonu eklemeye çalıştım.

1. Dünya hükümeti

Serinin başından bu yana dünya hükümetinin nasıl ana düşman gibi gösterildiğini uzun uzun anlatmaya gerek yok. Kayıp yüzyıl muhabbeti, Beyazsakal'ın Teachle olan konuşmaları(o kişi sen değilsin) som dönemlerde dönen bir kehanet goygoyu. Her ne kadar zaman atlaması öncesi dünya hükümeti final düşman olmak için fazla zayıf dursa da zaman atlamasından sonra daha fazlasının olduğunu gördük.

2. Marshall D. Teach

Oda'nın en sevdiği gerçek korsandan esinlenme bir karakter. Kendisi çok uzun zaman önce piyasaya çıktı, Luffyle ilk tanıştıkları sahnede birbirlerine her alanda zıt gitmeleriyle bu karakter Luffy'nin karanlık versiyonu imajı çizildi. Sadece kendisinin değil tayfa üyelerini de birer birer toplaması ve bunların da eş zamanlı tanıtılmasıyla bizim tayfanın tam kadro eşleşebileceği yönünde bir zemin hazırlanıyor. Ayrıca kendisi de bir D. Öte yandan devrim ordusuna da durup dururken saldırması insanı kıllandırmıyor değil.

Her neyse ikisinin güçlü ve zayıf yanlarını özetle yazdım. Sizlerin görüşü nedir? One Piece'in Uchiha Madara'sı kim olur? Olursa nasıl ve ne şekilde gerçekleşir?

Ben eskiden Teach'i son düşman olarak görürdüm. Çünkü adama iki tane en güçlü meyve yedirildi. Bu adam gelişip tayfayla vs atacak diye düşünürdüm. Ama şuanki düşüncem, Teach'le daha önce dövüşülüp upgrade alınacağı sonrasında KK olunup Dünya hükumeti ile savaş olacağını düşünüyorum. Son savaşta İm ile luffy, gorosei'lerle diğer Dler eşleşir diyorum. Law, Garp, Dragon birer gorosei alır. Tayfanın kalanı, Marine ve çıkabilecek diğer düşmanlarla vs atar

Teach'i devirip ardından dünya hükümetine saldırabilirler. Bu benim aklıma en çok yatan senaryo.

Adında D. bulunup xebec izinden giden teachle dünya hükümetinin ittifak yapacağına ihtimal dahi vermiyorum. En son zaten Im teach'in üzerine çarpı koymuştu.

Teach'in hükümeti devirme ihtimali, buggy'nin luffy'i indirme ihtimalinden daha düşük. Koskoca hükümet +cp0-9 + denizciler yav bu. Boru mu?

Size çokmu uçuk gelir orasını bilmem ama böyle bir senaryo bekliyorum;
Luffy ve dragon saboyu kurtarmak için denizci karargahına saldırır bunu bilen teach luffylerden istifade denizci üssünü yerle bir eder. Hükümet yıkılmaya başlar bunun üzerine im-sama harekete geçer üç antik silahı bulur ve yeni dünyaya korsanların kökünü kazımaya gider ilk olarak karasakalı ortadan kaldırır sonra lawı öldürür ve sıra luffye gelir shanks luffy ile birlikte im-samaya dalar shanks ile luffy kazanır bu savaşın ardından shanks ölür ve luffye yaşlılar tarafından yeni im-sama olması istenir luffy ise bunun özgürlüğünü kısıtlayacağını söyleyip reddeder ve one piece biter.
Bu olay luffyler öne pieceyi bulduktan hemen sonrasında olacağını düşündüğüm şeyler.

Son düzenleme:
Zaten son düşmanın kim olduğu kayıp yüzyıl meselesiyle netlik kazanmamış mıydı? Son savaş dünya hükümeti ve onun donanmasıyla olacak. Raftel'den önce Tanrı Vadisi'nde Teach ile kozlarını paylaşırlar. Luffy, Teach'ı da müttefiklerinin arasına katar.

Son düşman bence Im olur.Teach son savaştan önce Korsanlar Kralı ünvanı için savaşacağı ve Raftel'e gitmeden önce veya Raftel'de yeneceği karakter olacaktır Luffy'nin.

Teach KK olduktan sonra yani Raftel'e ulaştıktan sonra büyük pişmanlık duyar. Bu muydu ulan!!! der. Tabi yeni öğrendiği bilgiler ile Wg ile pazarlığa oturur. Ve im tarafından yok-edilir. İm terörist ile pazarlık yapılmayacağını bilirlşdjfalskdfj
Bayrağı Luffy devralıp 800 yıllık yükü de omuzlar. Tıpkı Oden gibi, tıpkı Atlas gibi.......... Mhhhhhhhhhhhhh

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık