Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Son Okuduğunuz Manga

"Son İzlediğiniz Anime" konusu varken neden böyle bir konunun olmadığını düşündüm ve böyle bir konu açmaya karar verdim. Belki vardır diye bir araştırma yaparken de böyle bir konu bulamadım. Günümüzde daha çok mangalar animeleştirildiği için genel olarak yorumlar animeler üzerinden oluyor ama animeleştirilmeyen veyahut animeleştirilip yarıda bırakılan mangalar da mevcut. Manga derken sadece manga değil de webtoonlar da konu dahilinde olabilir.

Konunun açılışını en son okuduğum mangayla açmak istiyorum.

One Outs

Animesi 25'ten sonra devam etmiyor. Ben animesinden sonra mangaya geçtiğim için ondan sonrasını yorumlayacağım. Beyzbol hakkında bilgiyi bu seriyi okumadan önce edindiğim için tam olarak taktikleri yarım yamalak anlamış olabilirim ama devam eden süreçte yine eski taktiklerin stratejilerin havasından kopmadan devam ettiğini düşünüyorum. Tokuchi'ye karşı baya bir rakip oldu ama belki de tek takip olabilecek kişi Mariners oyuncusu Takami oldu. Seride ki tek sorun Tokuchi'ye karşı güçlü bir rakip olamamasıydı. Liar Game'i okuyanlar bilir orda neler neler olmuştu. Belki beyzbol olduğu için ve profesyonel beyzbolcular beyzbol'un strateji kısmına önem vermediği için Tokuchi'ye karşı güçlü bir rakip olmamışta olabilir. Yazarda bunu gerçek bir hikayeden esinlendiğini söylediği için ben biraz da olsa hiciv havası da aldım gibi.

Bayağıdır oturum anime veya manga tüketmiyorum. En son Kisejuu'nun mangasını okudum. Onun dışında güncel takip ettiklerimi saymıyorum.

Oyasumi Punpun

Bir yandan duygulandıran,ağlatan ve sevindiren bir hikayeyi anlatıyor. Bu hikayeye hiç yabancı değiliz aslında hepimiz bu hikayeyi yaşayanlardan biriyiz veya bir takımıni yaşamış olabiliriz. Hayatın birebir özeti diyemem ama gerçekliğin ve yaşananlarla paralel olan bir seri diyebilirim. Yazarın çizim yeteneği de baya iyi. Hele saç yok mu o saç çizimi... Tek tavsiyem müzik ile dinlemeyin. Hele duygusala bağlayan bir müzikle asla dinlemeyi tavsiye etmem. Bir ahmaklık yapıp duygusal bir müzikle dinleyince ve serinin belki de en can alıcı noktasına gelince hüngür hüngür ağlamıştım. Okunmalı,bir şeyler kazanılır ve anlanılabilir belki.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık