Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Anket] Sizce Baam'a En Çok Değer Veren Kim?

Sizce Baam'a En Çok Değer Veren Kim?

 • Yuri Hazard

  Kullanılan: 10 25.0%
 • Androssi Hazard

  Kullanılan: 23 57.5%
 • Hwa Ryun

  Kullanılan: 1 2.5%
 • Yeon Yihwa

  Kullanılan: 1 2.5%
 • Elaine/Kaiser

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Yeo Miseng

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Xia Xia

  Kullanılan: 0 0.0%
 • Rachel

  Kullanılan: 5 12.5%

 • Kullanılan toplam oy
  40
Tower Of God konusudur.

Öncelikle, ankette bulunan karakterler ve içerdikleri bilgiler serinin ileriki bölümlerinden alınmıştır. Haliyle seriye daha yeni başladıysanız bu anket sizin için "spoiler" içerir.

Bu ankette; Tower of God karakterlerinden Baam'a, diğer karakterler içinden en fazla değeri kimin verdiğini soracağım. Lakin bu anketteki seçenekler sadece kadın karakterleri içermektedir.

Baam karakterini kısaca özetlemek gerekirse; Tower Of God serinin ana karakterlerinden birisidir.(bir nevi tek ana karakter de diyebiliriz) İlk arkadaşı olan Rachel'in peşinden, kulenin kapısını zorla açarak kuleye giriş yapmış, daha sonra ilk testi geçerek kuleye tırmanma macerasına başlamıştır. Kuleyi tırmanırken pek çok karakterle tanışmış, kimine yardımcı olmuş kiminden de yardım almıştır.
Yeteneklerinden kısaca bahsedersek:
Oldukça çeviktir. Her ne kadar savaşçı olmasa da sezgi yeteneği iyidir. Shinsoo'yu etkin bir biçimde kullanabilir. ("Shinsoo" ne derseniz? Kulenin hemen hemen her yerinde çeşitli yoğunluklarda bulunan, bütün enerjilerin temelini oluşturan maddedir.)

Baam Karakterinin Bir Kaç Resmi


1-)
Yuri ZahardYuri Zahard, kulenin kralı Zahard'ın prenseslerinden biridir. 13 Ay serisi kılıçlardan ikisine (Siyah Mart ve Yeşil Nisan) aynı anda sahip olan ikinci prensestir. Kuledeki en ünlü prenseslerden birisidir ve bu yüzden çok fazla siyasi etkiye sahiptir. Baam'a ilk testi geçmesinde oldukça etkisi olmuştur.

2-) Androssi Zahard


Androssi Zahard, kulenin kralı Zahard'ın prenseslerinden biridir. Serinin başlarında akranları arasında(E seviye) fiziksel güç ve çeviklik bakımından en üstte yer alır. "Tek Atış Tek Fırsat" oyununda "Bong Bong" adı verilen, ışınlanmaya yarayan pembe bir peri kazanmıştır. İlk sezonda Baam'ın ölümünden sonra, depresyona girip tamamen benmerkezci oldu.

3-) Hwa Ryun


Hwa Ryun, FUG örgütünün bir üyesi ve aynı zamanda bir rehberdir. Fiziksel güç bakımından akranlarına kıyasla çok da güçlü sayılmaz ancak rehber olmasından ötürü geleceğe dair görüler görebilir. Baam'ın Jyu Viole Grace'e dönüşümde oldukça etken bir rol almıştır.

4-) Yeon Yihwa

Yeon Yihwa, kuldedeki 10 büyük aileden Yeon ailesine mensuptur. Yeon ailesi shinsoo'yu aleve dönüştürerek kullanır. İlk zamanlar alevini kontrol edemese de yavaş yavaş kontrol etmeye başladı. Ayrıca ailesi dolayısıyla sahip olduğu(saldırı ve savunma) özel alevleri de mevcuttur.

5-) Elaine/Kaiser


Elaine/Kaiser, Lo Po Bia ailesinin 20 şubesinden biri olan Gri Kurt'ta doğdu. 14 yaşına geldiğinde Zahard Prensesliği için aday gösterildi. Seçileceği gün duygularına yenik düşerek bir çocuğa aşık olup peşinden gitti. Ancak bu çocuk, prensesliğe layık olup olmadığını öğrenmek için yapılmış bir testti. Sonuçta başarısız oldu ve prenses olamadı. Daha sonra "İsim Avı" istasyonunda bin yılı aşkın süredir ismini çaldırmadan liderlikte oturdu. Kaiser görünmez bir envantere ve ailesinde nesilden nesile aktarılan bir kurt ruhuna(anima) komuta eder. Ayrıca bu kurdun, rakibini ısırdığında sürekli kanama ve Kaiser ile yer değiştirme(bir nevi ışınlanma) özelliği de mevcuttur.

6-) Yeo Miseng


Yeo Miseng, başkalarını önemser lakin çok kolay sarsılır. Kuleye tırmanma sebebi anne-babasını aramaktır. 20. katta Baam ile tanışmıştır. İlk başlarda oldukça güçsüz olmasına rağmen zaman geçtikçe kendisini geliştirmiştir. Gözlemciler üzerinde yeteneklidir. Bu sayede kendisinin holografik bir görüntüsünü yaratabilir. Atölye savaşından sonra potansiyel gücü üzerinde 1 yıl çalışmış ve bu gücü rahatça kullanabilir hale gelmiştir.Ancak yine de biraz kararsız. Ayrıca kafasının üzerindeki tohum, güçlerini arttırmaya yarar.

7-) Xia Xia


Xia Xia, başkalarına parayla bilgi satan bir muhbirdir. FUG için çalıştığı dönem, Jyu Viole Grace(Baam) ile rekabet edebilecek tüm E seviyeleri ortadan kaldırmak için işe alındığını iddia etti. Daha sonra Koon'un ekibine geçti. Paradan çok fazla hoşlanır. Üç deniz fenerini kullanabilir.

8--) Rachel


Rachel, Baam'ı kaldığı mağarada ziyaret eden ilk kişi ve ilk arkadaşıdır.Ayrıca kuleye girmesindeki tek etkendir. Gizemli bir karakter olmasının yanı sıra çevresindeki insanları kullanarak (bir nevi basamak misali) kuleyi tırmanır. Baam'ı ve hemen hemen herkesi kıskanır. Rehberlerin bile öngöremediği bir varlıktır. 3 fener kontrolü vardır.
 
Son düzenleme:
Androssi'ye attım gözüm kapalı. Prensesliği bırakmayı bile düşünüyor Bam için. Tabii Yuri de değer veriyor, ama Androssi kör kütük aşık direk.
 
Kesinlikle Androssi. Yuri daha çok eğlenceli ya da aykırı-tam uygun kelime gelmedi aklıma- bulduğu için Baam’a ilgi duyuyor hissi uyandırdı okuduğum yere kadar. Daha sonrasında bir şey olduğunu da sanmıyorum adam akıllı ama Androssi kesinlikle farklı bir seviyede. Karakterlerin Baam’ın kayboluş sürecinde verdikleri tepkiler az çok hissettiklerini yansıtıyor. Özellikle Baam’ın çevresindekileri etkileyişlerine bakınca Androssi-Koon ikilisinin hareketleri (Hatta Rak’ı da katabilirim ikisinin yanına) onları çok farklı vere konduruyor.
 
Rachel komik durmuş.

Yuri ya da Androssi'dir.

Eğer erkeklerde işin içine yani Baam'ım tüm çevresini de sokacak olsaydık,Khun ve Rak derdim.
 
Son düzenleme:
Androssi bebeğim. Yuri de değer veriyor ama Androssi ile aralarındaki fark şu; Yuri, Baam'dan uzak kaldığında, Baam'ı özlüyor; Androssi ise, Baam'dan uzak kalamıyor.
 
Androssi Baamsız yapamaz ya. Androssi diyelim.

Yuri'nin yakalanmasına rağmen Baam'ın onu düşünmemesi...
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık