Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Savaş Lordları vs. Komutanlar

Kim kazanır?

• Kullanılan toplam oy
    82
Sağ kol ligi ile amiral-yonkou ligi arasında baya fark var bunu wano arcının başlarında gördük. Hatta mf arcında da gördük sayılır. Yonkou sağ kolu yenen luffy kaidodan teke gitti. Mihawk da amiral ayarı bir şey çıkarsa kaç komutan olduğunun bir anlamı kalmaz. Shickiler her ne kadar hikaye de bizim tayfaya ezdirilmiş olsa da, bu adamların arka planına bakınca işler değişiyor. Mesela croconun wb ile olan husumetinin olması (evet belki güç gösterisi açısından bariz fark olsa da, odanın bunu boş yere göstereceğini düşünemiyorum açıkcası). Morianın bir zamanlar kaido ile savaşa tutuşması. Teachin adasını basması vs.. Bu adamlar geçmişin kurbanları. Hikayenin ilerlemesi için ezilmeleri gerekiyordu ve ezildiler. Bir kaşık suda boğulan croconun WB'nin karşısına çıkma ihtimalini düşününce kalp krizi geçirecek gibi oluyorum çünkü çok saçma demek ki burada başka şeyler var anlatılmayan. Bu adam bu kadar da ezik biri değilmiş demek istiyor olabilir e.oda. Zamanında yenilmesi gerekiyordu ve yenildi (saçma bir şekilde olsa da). Mesela 3 denge unsurundan biri olarak gösterilen shickiler şu komutanları bile alamıyorsa zaten dünya hükümeti ne diye bunlara göz yumdu bunca yıl. Bu shickilerin iradelerinin bariz şekilde komutanlardan da üstün olduğunu düşünüyorum. Bir kere bir tarafta kaptanların olduğu bir taraf var diğer tarafta bir kaptanın emir eri olan adamlar var.

• Like
Tepkiler: Tyr
King ve Queen kendini madara etti o yüzden onları en gücsüzlerle eşlestiriyorum
King> Boa Hancock
Queen=Moriah
Jack>Croco
Katakuri+Shiryuu> Mihawk
Van Augur+ Yasopp(uzun menzilliler) Kuma'yı alır
Smoothie+Cracker > Doff
Ben Beckman> Jinbei

Weewil> Luck Roo ( dövüşü biten komutanlar Weewil'i alır)

Son düzenleme:
Shichibukailer genel bağlamda çok küçümseniyor. WB korsanlarının diğer Yonkoulardan üstün olduğunu az çok gördük. MF de 3 Amiral, Sengoku, Garp ve onlarca Koramiral varken bile Shichilerden yardım dilendi Denizciler. Çünkü onlar da biliyor bu adamlar güçleri bir olduğunda neler yapabileceklerini. Zaten geçmişte bunlardan çektikleri ve muhtemelen yakalayamadıkları için bu sisteme(Shichibukai) dahil ettiler.

Sengoku Croc hakkında söyledikleri ortada. Marineford da pek çok komutanın yapamadığını, sorunsuz, sıkıntısız şekilde yaptı pek çok Shichibukai. Şuan yeni işlenen noktada şov yapan Marco bile etkisiz kaldığı yerlerde Shichibukai'ler iş yapıyordu. Şuan Marco resmen 2v1 atıyor ama MF de yavaş kaldığı yerler oldu net olarak. Bana kalırsa 2 yıl sonrası dönemde Shichiler çok daha farklı işlenecek yeni sistemde.

En kolayından birkaç örnek.

Sengoku ve Marco:

Sengoku Amiraller'in bulunduğu noktada böyle şeyler söylüyor. Aynı şekilde şuan King ve Queen karşısında gördüğümüz Marco burada geç kalmış, işi Croc yapıyor ve bunu bir şov seviyesinde olduğunu kendisi dile getiriyor.

Dof'un Jozu olayı vb. falan da var.
Kuma, Moria, Croc, Hancock, Dof'un çok tehlikeli meyveleri var. Hele ki birleşip combolarlarsa MF diye bir yer kalmaz.

Komutanlardan sıkıntılı olanlar Katakuri, Beckman, King ve Shiryuu. Vs bu 4 kişiye bağlı bana göre.
Van Auger, Pizarro, Smoothie falan çok boş çıkıyor ve çıkacak görüyoruz. Van Auger'ı gördük keskin nişancılık yeteneği OP ama Ace neler yapıyordu bunlara.

8 vs 12 oluyor, her eşleşmenin 1.5 olması yada birilerinin teklenmesi lazım bu da çok zor. Moriah ve Croco 1v1 atabilecek düzeyde değil bunlarla. Sağ kollar alır.

Mihawk ve Weevil'in ne kadar güçlü çıkacağına bağlı bu. Bunların haricinde kalanlardan Crocodile ve Moria Uçan Altılı seviyesi diğerleri de ortalama komutan.

8v8 olsa daha çekişmeli olabilirmiş :D

3. Adamlar olmasın yine komutanlar alır ezer geçer.
Shiryu vs Mihawk=Mihawk
beckman vs wewıl=?
Kata vs dof=Kata
King vs kuma=King
Queen vs jimbei=queen
Smothie vs hancock=smothie
Croco vs pizarro=pizarro
Moriah vs roo=roo

Eşleşmeleri komutanlar ezerek alır birçoğunda. Mihawk ise zorlanarak alır diyeceklerim bu kadar

3. Adamlar olmasın yine komutanlar alır ezer geçer.
Shiryu vs Mihawk=Mihawk
beckman vs wewıl=?
Kata vs dof=Kata
King vs kuma=King
Queen vs jimbei=queen
Smothie vs hancock=smothie
Croco vs pizarro=pizarro
Moriah vs roo=roo

Eşleşmeleri komutanlar ezerek alır birçoğunda. Mihawk ise zorlanarak alır diyeceklerim bu kadar
beni düşündüren kuma var, Kuma milleti sağa sola gönderirse iş değişebilir :D
wevil'In beckmanı alabileceğini düşünüyorum. Hancock'da smoothie'yi alır. Jimbei hasır şapka tayfasına da girmesiyle, queene yenilmez. Yinede komutanlar alır eğer kuma milleti sağa sola gönderemezse. Croco ve Moriah tek yer muhtemelen.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık