Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Seri Sonu Rakiplerle İlgili İpuçları

Teach'in son düşman olmasını gerçekten isterim. Serinin başından beri altyapısı işlenen bir karakter. Son zamanlarda Im denen zat peydah oldu. Düşününce 800 yıldır koskoca dünyayı yöneten hükümeti devirmek KK olmaktan çok daha büyük bir olay. Ama Luffy'nin asıl hayali de KK olmak. Burada mangakanın Teach'in misyonunu daha da büyütmesi gerekiyor. Deprem meyvesi için dünyayı yok edebilecek bir meyve dendi. Her ne kadar WB bu meyveyle adalar parçalasa ve tsunamiler yapsa da dünyayı yok etmekten uzak kullanımlar bunlar. Peki meyvenin uyanışı acaba bütün dünyayı etkileyecek bir güce ulaşabilir mi? Belki de Goroseiler'in uyanışını efsane olarak gördükleri meyve budur. Eğer deprem ve belki de karanlık meyvesinin uyanışları dünyayı tehdit edecek boyutta güçlü çıkarsa Teach o zaman hükümetten de sonraya kalıp son düşman olabilir. Luffy şimdiye kadar önemli arc bossları ile dövüşürken bazen tüm ada halkı arc bossunun rehinesi haline geliyordu ve bossu yenmek ada halkının kurtuluşu anlamına geliyordu. Aynı senaryonun çok daha büyük versiyonunu son dövüşte tüm dünyayı gücü ile rehin alan bir Teach'e karşı görebiliriz. Tabi bunu hükümet de yapabilir. Im'in ortaya çıkışı ile Teach'in son düşman olma ihtimali şüpheye düştüyse de belki de mangaka ters köşe yapabilme hakkını saklı tutmak için böyle bir yola başvurmuş da olabilir. Ki son düşmanı net olarak kestiremediğimiz için başarılı olduğunu da söyleyebilirim.

Karasakal neysede şu tayfası bir gram ilgimi çekmiyor. Böyle düşünen tek ben miyim ? Shanks'i ve Kızılsaç Korsanlarının tamamını bu sene görürüz umarım.
Hepsi çöp yav. Tayfasında Burgess olan, Shiryu'dan çekinen, Akainu'dan kaçan, Shanks'tan tırsan, Magellan'dan tek yiyen, Sengoku'nun tek tokatladığı adamlardan ne beklersin? Maksimum Luffy'nin Xebec'i(bu kişi Kaido da olabilir, Xebec rolüne daha uygun) veya Luffy'nin Shiki'si olacak karakter. En güçlü düşmanlar, en sonlarda gözükür, Im'in muhabbeti de böyle. Karasakal ve İtaçi olayları benzer mesela. İtaçi'nin yenilmesiyle, Sasuke'nin misyonu sona ermedi, farklı hedeflere yöneldi. Karasakal da yenilince, Luffy'nin misyonu bitmeyecek. KK olacak, herkesin hayalini gerçekleştirecek, dünyaya adalet getirecek, D.'nin iradesini yerine getirecek vesaire.

Bence çok ilgi çekici özellikle Impel Down kaçakları
Seri boyunca karakterlere karşı fikrim çok değişti. İmpeldown başında amirallerden nefret ettim, savaş bittiğinde sevdim. Kaido tayfasını sevdim şuan nefret ediyorum. BM'ın çocuklarının değerini sonradan anladım.

Nedense ilk intiba kalıcı olmuyor benim için. Gelinen noktada ben hiç bir Karasakal üyesine King yada Queen kadar bile özeneceğini sanmıyorum.

Hepsi çöp yav. Tayfasında Burgess olan, Shiryu'dan çekinen, Akainu'dan kaçan, Shanks'tan tırsan, Magellan'dan tek yiyen, Sengoku'nun tek tokatladığı adamlardan ne beklersin? Maksimum Luffy'nin Xebec'i(bu kişi Kaido da olabilir, Xebec rolüne daha uygun) veya Luffy'nin Shiki'si olacak karakter. En güçlü düşmanlar, en sonlarda gözükür, Im'in muhabbeti de böyle. Karasakal ve İtaçi olayları benzer mesela. İtaçi'nin yenilmesiyle, Sasuke'nin misyonu sona ermedi, farklı hedeflere yöneldi. Karasakal da yenilince, Luffy'nin misyonu bitmeyecek. KK olacak, herkesin hayalini gerçekleştirecek, dünyaya adalet getirecek, D.'nin iradesini yerine getirecek vesaire.
Bence bundan son düşman olmaz aga.

Edit: Karakterli bir son düşmanı her zaman BB'ye yeğlerim. Bkz: Kid. :D

Tutması muhtemel bir teori ve analiz olmuş ellerine sağlık. Küçük bir şey de ben ekleyeyim wanonun sonuna doğru geldik artık yakın zamanda kaido düşecek. Yazin başı gibi düşer diye tahmin ediyorum. Peki bu yaz bizi hangi one piece filmi bekliyor ? Shanksin teması olduğu one piece filmi. Peki oda bu filmin Canon olacağını da açıklamıştı. Acaba bu filmde mihawkin shankse katıldığı gösterilip bir de bb ile dovuslerini gösterebilir mi ?

Evet arkadaşlar şimdi size bombayı patlatiyorum burda yazana göre xebec yenildiği gün yani öldüğü gün kaido ejderha meyvesini aldıysa ejderha meyvesi xebecteydi ve ölünce meyve ruhu bedeni terk ederken big mom meyve ruhunu bı sekilde kendi meyvesinin özelliğiyle bı meyveye ya da direk kaidoya verdi ne kadar tutar bilmem

Son düzenleme:

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık