Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Sektörün En Büyük Sorunu/Rahatsız Edici Özelliği?

Sizi En Çok Rahatsız Eden Mesele?

• Kullanılan toplam oy
    37
Çoğumuz One Piece dışı serilerle de haşır neşiriz. Peki sizin genel olarak sektörden en büyük şikayetiniz ne?

Kendi seçtiğim başlıklar;

• Yeni nesil battle shounenlerdeki sıradanlık, yeni şeyler denenmemesi/birbirini tekrar etmesi.,
  • Lolicilik/Pedofili ensest içerikli öğeler, kültürden kaynaklanan sapkınlıklar.
  • Seksist/Cinsiyetçi yaklaşımlar, "Kurtarılmaya muhtaç" kadın imajı.
  • Sektör Klişeleri.
  • Mangaların renkli olmaması.
  • Seinen serilerin formülü/ aşırı gore/şiddet sahneleri.
  • Tutan bir serinin ölümüne sündürülmesi.
  • Hikikimori'lik.
  • Bazı türlerin sanatsal kaygı gütmetmesi
Sizin rahatsız olduğunuz konular neler?

1. Seksist/Cinsiyetçi yaklaşımlar, "Kurtarılmaya muhtaç" kadın imajı.
  2. Lolicilik/Pedofili ensest içerikli öğeler, kültürden kaynaklanan sapkınlıklar.
  3. Sektör Klişeleri.

Benim için açık ara tutan serinin ölümüne sürdürülmesi seriyi izlemeye çocukken başlıyorsun büyüyorsun üzerine senin de çocukların oluyor hatta çocukların büyüyor hala izlemeye devam ediyorsun seriyi b.kunu çıkarmak deyiminin vücut bulmuş halidir bu seriyi yapan adamın yaratıcılıktan yoksun olduğununda en büyük göstergesidir çünkü bu seri tutta elinde güzel bir hikaye var neden bunu bitirip yeni bir seriye başlayarak riske atsınki belki tutmayacak o seri bundan güzel ekmek yiyor neden bıraksın yani durum tamamen duygusal.Örnek verecek olursam ben One piece'e başladığımda liseyi yeni bitirmiştim onun üzerine 3 üniversite bitirdim evlendim şuan çocuklarım var hala devam ediyorum seriye....

Pedofili ve ensest içerikten çok bunu tüketicinin haz alması için yapmaları rahatsız ediyor. Yoksa hikayede bir amaca hizmet edecekse bu içeriklere tamamen karşı değilim. Berserk iyi bir örnek.

Kadınlara bakış açıları da baya rahatsız edici.

Sektör klişeleri ve şonenlerin tekilliği dışındakiler çok rahatsız etmiyor. Zaten direkt genellenebilecek şeyler değil bildiğim kadarıyla.

Silinmiş Üye

Pedofili ve ensest içerikten çok bunu tüketicinin haz alması için yapmaları rahatsız ediyor. Yoksa hikayede bir amaca hizmet edecekse bu içeriklere tamamen karşı değilim. Berserk iyi bir örnek.

Kadınlara bakış açıları da baya rahatsız edici.
+1 bence şıklara da konmalı.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık