Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Teori] Sanji Yeni Teknikler (Budizm)

Sizce tutar mı bunlar

• Tutar, ben beğendim

• İyi sallamışsın

• Tutar ama pek beğenmedim

Sonuçlar yalnızca oylamadan sonra görülebilir.
Sanji iki tane daha power up alabilir. Japoncada "Sanji" farklı anlamlara gelir, anlamlarından bir tanesi Budizm'le ilgilidir ve Budizm'de "4 yüce gerçek" vardır. Birincisi "Diable Jambe" adı altında bize gösterilen "Dukkha". İkincisi "Ifrit Jambe" adı altında bize gösterilen "Samudaya". Sanji üçüncüsüne henüz erişemedi. Tahminimce Sanji, "Nirodha" yani "istek ve arzular bırakılırsa acılar sona erdirilebilir." gerçeğine erişmek için karşı cins bir düşmanla karşılaşacak, yani istek ve arzularını bırakacak. Rengini henüz tahmin edemem ancak mor, sarı veya yeşil olabilir. Gelelim son power up olacak olan "Magga" gerçeğine. Magga gerçeği "8 Aşamalı Asil Yol" yani Sanji'nin yapması gereken 8 şeyden geçiyor. Birincisi "Gerçek Bilgi", Sanji Açmak için gereken bilgiye ulaşmalı, belki Zeff'le bile konuşmalı. İkincisi "Doğru Zihniyet", Sanji ancak doğru zihniyete ulaştığında son power up'ı elde edebilir. Üçüncüsü "Doğru Söz", yalan söylememelidir. Dördüncüsü "Doğru Davranış", kim bilir belki Zoro'ya iyi davranmaya başlayabilir. Beşincisi "Doğru Yaşam Biçimi", valla ben de bi anlam veremedim tam :)). Altıncısı "Gerçek Çaba", Kadınları bir kenara koyup gerçek çabasına odaklanması "All Blue". Yedincisi "Gerçek Dikkat", dikkatini dağıtan her şeyden kurtulup sadece düşmana odaklanması gerekir. Sekizinci ve sonuncu Asil Yol olan "Gerçek Uyanıklık", Sanji'nin saldırılara karşı daha uyanık davranabilmek için Kenbunshoku Haki'de ustalaşması gerekir. Ve bütün bu Asil Yolları başarıyla tamamladıktan sonra Sanji, ateş rengini siyah yapabilir ve gerçekten "Kara Bacak Sanji" olabilir. Sanjinin teknikleri hakkındaki teorim bu şekilde :)

Hoş geldin Sanjici dostum. Valla budizmi bilmem anlattığın olaya da vakıf değilim ama bildiğim şey şu 10 yılda anca iki tane p-up vermiş (ki birini geri aldı) mangakanın bir kaç yıllık süreçte Sanji'ye bu kadar güç vermesi için tüm tuşlara basması azmış gibi p-up salması lazım

Hoş geldin Sanjici dostum. Valla budizmi bilmem anlattığın olaya da vakıf değilim ama bildiğim şey şu 10 yılda anca iki tane p-up vermiş (ki birini geri aldı) mangakanın bir kaç yıllık süreçte Sanji'ye bu kadar güç vermesi için tüm tuşlara basması azmış gibi p-up salması lazım
Haklısın aslında, ama gerçekleşirse cidden bizi şaşırtır ve bence çok da güzel olur. 3. p-up ı bilmem ama 4. olsa güzel olur

Güzel bir teori ama biz 2. seviyeye 1050. bölümde geçtik. Bu dediğinin olması için 2500 bölüm lazım... Hele o 8 yol olayına girerse her arc anca 1 yol işler... 3500 bölüm... E tekniğe ulaşsa 2 arc onu gösterim dese 4000. bölüm final olur. O yüzden tutmaz.

Güzel bir teori ama biz 2. seviyeye 1050. bölümde geçtik. Bu dediğinin olması için 2500 bölüm lazım... Hele o 8 yol olayına girerse her arc anca 1 yol işler... 3500 bölüm... E tekniğe ulaşsa 2 arc onu gösterim dese 4000. bölüm final olur. O yüzden tutmaz.
Haklısın, bölümleri hesaba katmadan yaptım

Teori güzel ama Oda'dan beklenecek iş değil bu. Zaten kadın rakiple savaşmamak Sanji'nin karakterinin ana mottosu. Bugüne kadar hiçbir karaktere prensiplerinden ödün verdirmedi Oda. Sanji gibi adama yapması büyük ahlaksızlık olur.

Teori güzel ama Oda'dan beklenecek iş değil bu. Zaten kadın rakiple savaşmamak Sanji'nin karakterinin ana mottosu. Bugüne kadar hiçbir karaktere prensiplerinden ödün verdirmedi Oda. Sanji gibi adama yapması büyük ahlaksızlık olur.
İva ve tayfası kadın hissetmiyor mu? Alayını tokatladı. :D Ordan sayarız biraz... :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık