Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Geyik] Rosinante'nin Asıl Kimliği

Konunun içeriği hepimizin fazlasıyla aşina olduğu One Piece'te bir türlü ölemeyen karakterler hakkında. Öldüğüne ihtimal vermediğimiz durumları ayrı tutarak mangada -kısmen- öldü olarak gösterilmiş kişilerden ilerleyelim.
Ülkesini korumak için devasa bir bomba ile gökyüzüne uçtuğu zaman öldü sanılmış herkes onun için ağıtlar yakmıştır.
Sonuç: Pell hayattadır.
Denize açıldığı teknesi Kutsal Ejder tarafından batırılarak öldü sanılmıştır, ardından kardeşleri yıllarca kalbinde bu acıyı taşımıştır.
Sonuç: Sabo yıllardır hayattadır.
Kızları için kendini feda eden bir baba olarak bildiğimiz Pound tam olarak öldü olarak gösterilmese de öldü iması yapılmıştır.
Sonuç: Pound hayattadır.
İhaneti öğrenildikten sonra Kiku dövüş başında öldürme niyetinin ciddiyetini göstermek için "kılıcımın tek kesiği yeter" demiştir ne var ki yılların getirdiği dostluğun acısıyla Kınlar gözyaşlarına boğulmuştur Kanjuro'nun kana bulanmış bedeninin ardından.
Sonuç: Kanjuro hayattadır.
Kendisiyle işi bittikten sonra Kaido bir an bile düşünmeden Orochi'nin kafasını bedeninden ayırmıştır.
Sonuç: Saçmalamayın, tabii ki Orochi de hayattadır.

Hala hayatta olan bir diğer karakterimiz: Donquixote Rosinante!

Öncelikle Rosinante'nin öldü olarak gösterildiği sahneden birkaç dakika önceye gidelim.
Rosinante'nin bu konuşmasında ve daha önceden söylediği "Bu kadar yara beni öldürmez." cümlelerinde açık açık ileriye dönük bir ima vardır. Rosinante'nin yaralanmasından çok daha beteri Pell'in başına gelmiştir ancak bu seride alınan ölümcül hasarlar tek başına ölüme sebep olmaz. Ayrıca Doflamingo ateş etmeden önce "Neden ikinci kez kendi kanımdan olan birini öldürmek zorunda kalıyorum?" derken sesinin titrediğini duymasak da hepimiz tahmin etmişizdir. Her şeyden öte küçük kardeşine ne kadar değer verdiğini görmemek için mangayı sadece resimlerine bakarak okumuş olmak gerekir. Doflamingo kesinlikle kardeşini öldüremeyecek kadar yumuşak kalpli bir abidir.
Hala ikna olmadıysanız Doflamingo'nun kardeşine attığı son bakışa dikkat edin. Kendi ölür yine kardeşine kıyamaz...
Bölümün sonundaysa Law'un ağlama seslerini duymamızla Rosinante'nin öldüğüne kanaat getirdik. Ancak buradaki ayrıntı Rosinante'nin öldüğü değil bilincini kaybettiğiydi. Nasıl Sugar bilincini yitirdiğinde oyuncak olan insanlar normale dönüyorsa Law da aynı şekilde üstündeki meyve etkilerinden kurtuldu sadece. Rosinante'nin yaptığı son monolog da sizi yanıltmasın aynısını Pound da yapmıştı ancak bu seride yapılan veda konuşmaları karakterin öldüğünü göstermez.
Şimdi Sengoku ve Law arasında gerçekleşen geçmişi yad etme konuşmasını inceleyelim. Rosinante'nin bedenini bulan denizciler resmini gönderdiğinde Sengoku poz kesmek için mi ağladı, alenen ölmüş işte diyeceksiniz, hayır! Kanjuro'nun ölü sanılan bedenini gördüğümüzde de aynısı olmuştu ancak bu seride ardından ağlayanların olması karakterin öldüğünü göstermez. Bu görselde gördüğümüz de ceset değil olsa olsa cesektir.

Rosinante ölmediğine göre asıl kimliğini ifşa etmenin zamanıdır.

Bunca yıldır Beş Kadim'in isimlerini öğrenemememizin en önemli sebebi aslında Oda'nın Rosinante'nin kimliğini saklama isteğidir!
Kadimlerin göründüğü sahneleri sırayla incelediğimizde en genç görünümlü kadim yani bizim bildiğimiz ismiyle Rosinante, ne Shanks-Beyazbıyık buluşmasına ne Aokiji'nin başıboş hareketlerine ne Zirve Savaşı'na ne de kendileriyle konuşmaya gelen Shanks'a bir tepki vermemiştir; konuşmalarında hep ifadesizdir. Aldığı bir haber hariç:

Tanıdık isimler duyduğunda Rosinante her zamanki tepkisizliğini koruyamaz:
Ve gelelim en önemli ayrıntıya... Hepimizin bildiği üzere Oda siluet çizmeye bayılır, yeri gelir tanıdığımız karakterleri bile siluet olarak görürüz ancak Beş Kadim bunca gizeme rağmen dikkat çekmemek için sadece 1 sahnelerinde siluet halinde çizilmiştir; Ohara olaylarında.
1485 - Rosinante'nin doğumu
1493 - 8 yaşında Rosinante'nin aileden ayrılışı
1502 - Ohara olayı (dikkat ederseniz bu aralıkta Rosinante nerede bilinmemektedir, sadece Denizcilerle bir bağı var denir ya da biz öyle sanıyoruz)
1507 - 22 yaşında Rosinante'nin aileye geri dönmesi
Tahmin edebileceğiniz gibi Oda siluet olarak çizmeyi sevme bahanesinin arkasına saklanarak aslında 17 yaşında henüz sakalı çıkmayan Rosinante'yi gizlemek istemiştir... Eğer burada gerçek çizimleri görseydik hepimiz Rosinante'nin Beş Kadim'den biri olduğunu anlardık.

Tüm bunlar ikna olmanız için yeterli değilse en can alıcı kanıtlara geçelim:

Rosinante​
Beş Kadimdeki Üye​
Karşılaştırma​
Erkek​
UYUMLU
Saç Rengi:
Sarışın​
Sarışın​
UYUMLU
Statü:
Kutsal Ejder​
Kutsal Ejder​
UYUMLU
Bilinmiyor​
AÇIKLAMA KISMINDA
Boy:
293 santimetre​
306 santimetre olan Akainu'dan biraz daha uzun​
AÇIKLAMA KISMINDA
Açıklama1: Yaşlarının neden açıklanmadığını az çok bilsek de Beş Kadim'de gördüğümüz Rosinante doğal olarak 39'a yakın göstermektedir.
Açıklama2: Buradaki boy farkı da Rosinante'nin yıllar içinde uzadığının göstergesidir.

Ölemeyen 62462 karakter gibi canımızın içi Rosinante'nin de ölmüş olmasına hiçbir gerek yoktur, umarım teorim sizin için tatmin edici olmuştur. Okuduğunuz için teşekkür ederim.

Neyse böyle IQ yoksunu bir yazıyı da son zamanlarda bizimle dalga geçer gibi öldüğünü veya ölmediğini zaten bildiğimiz karakterlere şaşırmamızı bekleyen mangakamızı tenkit etmek amacıyla yazdım sadece, beyin hücrelerinizden özür diliyorum. :D

Oda gerçekten karakterleri öldüremiyor. Çok mu seviyor napıyosa :) Bu karakterlerden en çok Pell'e şaşırmıştım. Umarım Rosinante de ölmemiştir...

Aslında konuyu Manga Geyik kısmına açmıştım yanlış mı yer seçtim acaba, teoriye inanarak yazdığımı düşünmeyin lütfen bir nebze utandım şimdi. :D

"Arkadaş benim yan hesabım değil" demeye gelmiştim ama en sonda zaten kendi ciddi olmadığını belirtmiş. :D
Ama güzel teori be. Hiç ihtimal vermiyorum ama olsa Oda saçmalamış demezdim.

Cesedinin Denizciler tarafından bulunmuş olması bile Rosinante'nin öldüğüne kanıttır. Sonuçta bu adamı götürüp gömdüler. Ayrıca yaşıyor olsa Sengoku bundan Law'a bahsederdi mutlaka.

Cesedinin Denizciler tarafından bulunmuş olması bile Rosinante'nin öldüğüne kanıttır. Sonuçta bu adamı götürüp gömdüler. Ayrıca yaşıyor olsa Sengoku bundan Law'a bahsederdi mutlaka.
Biliyorum konuyu ciddi bir teori olarak açmamıştım aslında nedense ciddiye alındı anlamadığım şekilde. :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık