Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Roman Okuma Kulübü

İyi günler KF topluluğu. Adından da anlaşılacağı üzere, roman okuma kulübü kurmaya karar verdim. Burada, önerilen bir romanı verilecek süre içerisinde okunması ve roman hakkındaki düşüncelerin yazılması beklenmektedir. Devamlılığı ne kadar olur bilemem, ama denemekten zarar gelmez.

Kurallar
  • Roman önerisi, kulübe katılan üyelerden biri tarafından yapılacak ve her yeni roman için sonraki üyenin önerisine uyulacaktır.
  • Öneri sırası, üye olma sırasına göre ilerleyecektir.
  • Seri roman dahil değildir.(Yüzüklerin Efendisi, Harry Potter... gibi).
  • Roman öneren kişi, kitabı önceden okumuşsa bile tekrar okuması iyi olur, zira öneren kişi de düşüncelerini belirtecek.
  • Okuyucuların yoğun dönemleri olabileceği için her 100 sayfa için 8-10 günlük süre verilecektir. Yani, roman 400 sayfaysa 32-40 gün sonra yorumlar yazılacaktır.
  • Üyeler, önerilen her romanı okuyup yorumlamak zorunda değillerdir. İstedikleri zaman katılımda bulunabilir veya bulunmayabilirler.
  • Önerilen roman dışında başka bir romanla ilgili yorum yazılamaz.
  • Sayfa konusunda üst limit olmamasına karşın, 600 sayfayı aşmaması tercih edilir.
Önerilerinizi ve katılımlarınızı bekliyorum.

Roman Listesi
Kazuo İshiguro - Gömülü Dev(16 Nisan/10 Mayıs)
Robert Louis Stevenson - Dr. Jekyll ve Mr. Hyde(11 Mayıs/20 Mayıs)
Emre Özdem - Beyaz ve Siyah (21 Mayıs/31 Mayıs)
Italo Calvino - Bir Kış Gecesi Eğer Bir Yolcu (2 Haziran/22 Haziran)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Güzel fikir eline sağlık. Fırsatım olursa katılmak isterim.

Bence sadece roman olsun. Serilerin yer almaması isabet olmuş. Verilecek süre konusunda bir fikrim yok. Fakat 100 sayfaya 14 gün çok fazla geldi bana. Okunacak kitap seçilirken, e-kitap olarak bulunabilmesine de dikkat edilmesi güzel olur.

Ben çok hızlı okuduğum için pas geçerim muhtemelen ama fikir güzel. Belki de bazı arkadaşların kitap okuma alışkanlıkları gelişir ve böyle de bir olumlu yanı olmuş olur bu etkinliğin.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık