Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tartışma] Roger Raftelin Varlığını Nasıl Bildi?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Silinmiş Üye

Serinin ilk başından beri biliyoruz ki Roger One Piece hazinesini ve rafteli bulup korsanlar kralı oldu. Ama raftelin varlığını yada raftele gitmenin 4 yol poneglyflerine(umarım doğru yazmışımdır)bağlı olduğunu nasıl anladı? Bu kanıtları nerelerden topladı?

Serinin ilk başından beri biliyoruz ki Roger One Piece hazinesini ve rafteli bulup korsanlar kralı oldu. Ama raftelin varlığını yada raftele gitmenin 4 yol poneglyflerine(umarım doğru yazmışımdır)bağlı olduğunu nasıl anladı? Bu kanıtları nerelerden topladı?
Konu başlığını görünce ilk bi anlamamıştım belli değil mi diye. Çünkü pusula durmamıştı falan öyle anlamıştı ama poneglyphlere ihtiyacı olduğunu nasıl anladı bilmiyorum açıkçası. Belki söylentilerden şüphelenmiştir?

Son adaya vardıklarında yeni bir ada daha olduğunu anlıyorlar ama pone olayını nasıl anladı muallak.
Dünya hükümeti o yazıtları yasakladığı ve kaldırmaya çalıştığı için oradan fikir yürütüyordu sanırım.

Roger'ın Hasır şapkası ve Mariejois de olan Hasır şapka...

Roger'ın normal biri olmadığının kanıtı zaten az çok bilgisi vardır bu konuda. Shanks'ın şuan Gorosei'ler ile konuşmasının altında ki sebep bile Roger'a bağlanabilir.
Roger'ın şapkayı emanet ettiği kişi Shanks çünkü. Roger Mariejois'den inmiş olsa bile şaşırmam...

Ben de şöyle düşünüyorum:
D.'ler arasında Ponegliflerin önemi sürekli konuşulan bir efsanedir (Joy boy'un da D. olmasından kaynaklı) ve Roger bundan çok etkilenir.
Yaşı geldiğinde kendine tayfa kurar ardından tayfasıyla denize açılır ve araştırmaya koyulur.
Yıllarca tüm adaları ararlar ve gezmedikleri bir ada dahi kalmaz. (onlara göre)
Bir gün tesadüf eseri pusulada bir yanlışlık olduğunu fark eder ve başka bir ada olduğunu düşünür. Pusulanın bozulduğu yer kırmızı ponegliflerin tam ortasına denk geliyordur ve poneglifleri okuyacak birine ihtiyacı olduğunu düşünür.
Oden'le tanışır ve birlikte şifreleri çözüp adaya ulaşırlar.

Yani bir nevi deneme yanılma sonucu bulunmuştur.
Ben hikayeden bunu anladım.

Belki son adada Raftel'in ucu görünüyordur ama gidiş yolu yoktur hani bir şeyin önüne bir kaya koyarsın normalde gözükmez ama kayanın kenarından baktığında ucu görünür ya.

Seyir Belirleyiici ile gidilebilen son adada bir Poneglif var, onun üzerinde yazıyor bir sonraki adaya gidişin dört Yol Kitabesi ile mümkün olduğu. Roger orada bir ada daha olduğunu öğreniyor, ancak antik dili bilmediğinden ve Yol Kitabeleri'ni bulsa da okuyamayacağını bildiğinden Oden'i tayfasına katmaya çalışıyor.

İlgili manga sayfaları:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık