Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Tanıtım] Rainbow: Nisha Rokubō no Shichinin

Animeyi çok sevdiğim için konusunu açmak istedim.

Genel Bilgiler

İngilizce: Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin
Japonca: RAINBOW 二舎六房の七人
Stüdyo: Madhouse
Bölüm Süresi: 22-23 dakika

İçerik

İkinci Dünya Savaşı'ndan yaklaşık 10 yıl sonra, bir grup suçlu çocuk orada karşılaştıkları iğrençlik ve adaletsizlikle nasıl başa çıkılacağını öğrenmek için Shounan Özel Islahevi'ne gönderilir. Oraya daha önceden gitmiş olan bir öğrenci yeni gençler geldiğinde onların akıl hocasıymış gibi davranır. Onlara arkadaşlığı öğretir ve zorlukların üstesinden gelmeleri için yol gösterir.

Yorumum

Hikayede hayal gücü diyebileceğiniz hiçbir şey yok. Sanki gerçek hayattan alınmış bir hikaye gibi. Olay 2.Dünya Savaşı sonrası Japonya'sında geçiyor. Bu seri aynı zamanda o dönemde Japon toplumunun ne halde olduğunu görmemizi sağlıyor. Amerikalıların, Japonlara bakışı, Japon toplumunun içindeki ayrışma derken iyi bir açı sunduğunu düşünüyorum serinin. Yer yer, üzüldüğüm kısımlar da oldu. Kesinlikle, izlenmeli/izietilmeli.

İndirme Bağlantısı

Son düzenleme:
On numara seridir ve diğer hiçbir seri ile kıyaslanamaz. Çünkü konusu ve atmosferi çok ayrı bir kulvardadır. Bitirdikten sonra bir süre boyunca düşünceler içinde boşluğa düşüyorsunuz. Şiddetle ve hiddetle tavsiye ederim.
@Tosbağa sen de izlemiştin galiba bunu, patlat bir yorum.

Tekrar izlemeye cesaret edemediğim başka bir seri var mı bilmiyorum. Genelde yıllar geçince aradan unuturum birçok seriyi ama bu serinin detayları aklıma kazınmış durumda. O yüzden ismini görmek bile sinirlerimi tepeme çıkarmaya yetiyor diyebilirim. Devamı olduğunu da bilmiyordum hiç ilgilenmedim sonraları çünkü daha fazla olumsuz şey olacaksa bunu bilmek istemedim. Ishihara özellikle ishihara ve Sasaki kötülüğün vücut bulmuş halleri gibiydi. Bir karakter bu kadar zavallı bu kadar kötü niyetli bu kadar aşağılık nasıl olur insan bilmek istemiyor. Bir de ben bu seriden hemen sonra ima soko ni iru boku yu izlemiştim oradaki ana kötü karakteri seslendiren kişi ile ishihara aynı kişiydi iyice dellenmiştim.

Peki bundan kaçılır mı? Şu an bir daha izlemiyorum ama izlemeyin insanlar izlesin lütfen. Hayatta böyle şeyler var böyle durumları bazı insanları gerçekten yaşıyor. Bazı insanlar tahayyül edebileceğimizin ötesinde kötü olabiliyorlar. Bütün dünyayı yok etmek isteyen birinin kötülüğü, özellikle birine kilitlenmiş mevkisini, sahip olduğu küçücük imkanları kullanmak suretiyle eziyet etmesinden daha az kötü gelir bana. Bu seri bütün bu olanlardan sonra hayata tutunmaya çalışan insanların umut dolu hikayesini anlatıyor. Hayata sıfır ile başlayıp eksilere düşüp tekrar sıfıra ve sonra artılara geçmek isteyen insanların hikayesi bu. Sırf an-chan gibi bir karakterin varlığı için bile izlenir bu seri.

Ha bir de megumi hayashibara gibi muhteşem bir ses sanatçısının etkisini kaçırmayın. Faye valentine'dan bilenler bilir ama bu seride daha bir olgun hali ile seslendiriyor karakteri olduğunuz yerde kalıyorsunuz her konuştuğunda. Özellikle şu sahnede 14. bölümde yaptığı minicik konuşma harikaydı

@ƊƛƝƬЄ teşekkür ederim hatırlatmış oldun :) çok daha fazla şey yazmak isterim ama spoiler falan olmasın.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık