Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Rüya Âlemi

Rüyalarım genelde...

• Kullanılan toplam oy
    99
Selamlar KorsanFan ahalisi! Bir kaç gün önce Genel sohbette rüyalar ile ilgili konuşurkene forumda rüya ile ilgili konu açılmadığını farkettim. Ve böyle bir konudan sizi mahrum bırakmaya gönlüm razı gelmediği için de bendeniz böyle bir konu açmaya karar verdim ^^ Tabii sadece rüya anlatılıp eğlenilen bir konu olacağı için, birkaç bilgiden zarar gelmez diyor ve fazla cıvıtmadan asıl konuya geçiyorum •^•

• Uykudayken Film İzliyoruz!
Herkesin başına gelen ve fantastik filmleri andıran bu rüya denen görüntüler nedir peki? Terim olarak söylemek yerine daha anlaşılır olması için diyebiliriz ki; insan vücudu günün sonunda yorgun düşerek iç organların ve bünyenin tam anlamıyla zayıflaması sonucu halsizlik ve uyku ile birlikte yarı uyanık şekilde hayaller görmesidir. Tabi bu hayallere gün içindeki düşünce ve duygularımız da karışınca nur topu gibi bir rüyamız olur ^^ Bazen uçarız, düşeriz, kaçarız. Hatta sezonluk rüyalar bile görenler var :oleyo: . Ama çoğu insan rüya görmediğini söyler ve üzülürler. Maalesef bu iddiaları geçersizdir çünkü aslında gördükleri rüyaları unuturlar. Sonuç olarak herkes rüya görür hatta hayvanlar bile ( ͡° ᴥ ͡°)

• Neden Rüya Görüyorum?
Bazı araştırmalara göre (hangi araştırma diye sormayın?) rüya uyku esnasında beyindeki etkinliklerin yan ürünü olarak oluşur. (Beyin: "Amaan, işlerimi o kadar çok mükemmel yapıyorum ki şu rüya gördürmeyi de aradan çıkarayım bari. Hahaytt :cool:")
Diğer bir görüşe göre de kişilerin bilinçaltının geri planda kalmış yönleri ile ilgili özel bir durum olarak belirtilir. Ünlü Rüya yorumcusu Sigmund Freud rüyaların amacını günlük hayatta bastırılarak bilinçaltına atılmış isteklerin dışa vurması olarak yorumlamıştır. Bu sebeple rüyada görülen sembollerin farklı anlamını bulmak bazı insanlarca önemlidir. Rüya tabirlerinin rağbet görmesi de zannımca bu nedenledir :T

Yeter sizi bilgiye boğduğum☠. Şaka bir yana rüya çok geniş bir alan. Meraklısı Google amcaya sorup detaylarını öğrenebilir.
Bu konuda tek bir kural var. O da enlerinizi yazmanız.. En korkuncu, en saçması, en komiği.. Bu kurala uyduğunuz sürece hiç bir kısıtlama yok. Bende biraz düşünüp en rüyalarımdan bir tanesini paylaşırım. Hadi bakalım, Dökülün!

Dipnot: İlk defa konu açtım çok heycanlı. Ben eğlendim, umarım sizde eğlenirsiniz. Mutlu forumlar arkadaşlar, Saol !!

Hayırlı olsun.Açmışsın konuyu.:sapkali:
Ben açmadım böyle bir konu çünkü ilgi çekici bir dille anlatamam diye düşündüm.Senin anlatım gayet güzel olmuş başarılı eline sağlık. :)

8 kez rüyamda zombi salgını olacağını görmüştüm.Hatta bir keresinde o zombi salgını içinde tam 1 hafta harcadım.Sanırım en saçma olanı oydu.Her gün neler yaptığımı da hatırlıyorum rüyada. :D

En korkunç olanı da 2 hafta önce gördüğüm rüyaydı sanırım.Rüyamın içinde 3 kere rüyadan uyandım.Gerçekten uyandığımda bi an bu da mı rüya diye düşünmeden edememiştim.:(

Geçen haftaki rüyamda Shanksin gemisine biniyordum lunaparktaki gondoldan farkı yoktu.Bknz:2 günde güncele gelmenin zararları :D

Bazen çok net rüyalar görüyorum o kadar net bir görüş oluyor ki sanki uyanıklık derecesinde beni her zaman şaşırtan bir durumdur.Tabii çok fazla olay olmuyor o tür rüyalarda.

Pek rüya gören (gördüğünü hatırlayan) biri değilim. Korkutucu rüya görmeyi seviyorum ama maalesef çok az kabus görüyorum. Genel de geç kalmamam, yetiştirmem gereken şey varsa rüyada geç kaldığımı, yetiştiremediğimi görüp uyanırım. Bir de kafamı kurcalayan bazı şeyleri rüyada çözdüğüm olmuştur. Ama böyle durumlarda unutmamak için yazmam gerekebiliyor.

Rüya olduğunu anlıyorum hiç heyecanlı olmuyor.
Rüya da olduğumu fark edince uyanıyorum. Bazen de önce müdahale etmeyi çalışıyorum kısmen ediyorum ama bu arttıkça uyanıyorum

• Like
Tepkiler: Pan

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık