Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

[Kütüphane] Portgas D. Ace †

Bu Karakter Hakkında Ne Düşünüyorsunuz?

• Severim

Kullanılan: 247 69.4%
  • Sevmem

Kullanılan: 109 30.6%

• Kullanılan toplam oy
    356
Son hamlesiyle hayatını kurtardı ama dediğin gibi bir kereliğine de olsa sevdikleri için prensibinden vazgeçebilirdi. Tayfa da Luffy'i kendi hayalinden bile öne koyanları gördükten sonra Ace'in hareketi bencilce geliyor.
Aşırı bencilce hemde. Bir çağın kapanmasına sebep oldu kibiri ve egosu yüzünden.

her şeyi kendinize göre anlatıyorsunuz haki kullanmadı ne demek ya daha o zamanlar doğru dürüst haki görmediğimiz halde senaryoyu kendine göre ayarlıyorsun neymiş yarım saat sürermiş
bu zamanın ,o zamanın önemi yok şuanda. kafamdan senaryo kurduğumda yok. ben, izledim ve gördüğümü söylüyorum evet belki de dediğin gibi görüşüme göre yorumluyorum ama ben izlediğim sahneden bunu çıkardım. haki kullanmayı bilen adam neden tam olarak kullanması gereken yerde haki kullanmıyor? herhalde yaşamak için kullanması gerektiğinin farkında değil mi? kullansaydı ya, savrulurdu ama bunu yapmış olsaydı büyük ihtimal sakanın yumruğu luffy'e çarpardı(izlediğimden çıkardığım). en az yarım saat sürer dememe de laf atmışsın hani ben sana 10gün ne bileyim 20 gün sürer dememişim en az yarım saat demişin bu kadar sürenin altında bir savaş olacağını düşünmüyorum. Bence sende böyle düşünmelisin. evet abartabilirsin ama az hafif abart. ayrıca Ace ve Teach'in savaşı yarım saatten az sürmemişken akainu ve Ace'in savaşının yarım saatin altında sürecek bir savaş demene ben saçmalık derim.
meyvesi buz olan adama tabikide ateş işler ama meyvesi magma olan adama ateş meyvesi olan bir adamın saldırmamayı akıl etmemesi nasıl zor olabilir bildiğin acenin üstün hali adam
magmanın ateşin, sakanın ace'in üst seviyesinde olduğunu kabul ediyorum zaten. evet dediğin gibi buza ateş işler ama şöyle bir şeyde var buzul bir ortama ateş getirirsen o ateş 6-7 saniye sonra söner yada ateşin bulunduğu bir ortama buz götürürsen buz erir. bu durumda hangisinin daha ağır bastığına bakacaksın ki bunu geçtim bu One Piece. Dediğin şeye bakarsak Magma>Ateş>Buz (kabul ediyorum böyle zaten) ateş buza işler evet ama magma buzun anasını ağlatır .D ama gel gör ki Magma(sakazuki) vs (kuzan)Buz 12 gün sürdü. yani anlatmak istediğim ateş buzu eritir demenin bir manası yok hangisinin daha ağır bastığına (güç) bakacaksın. Benim sinirlediğim nokta şu, salaklık ne bileyim aptallık demeniz. kime göre neye göre salaklık. size bu soruyu sorduğumuzda "magmanın onu yeneceğini bilmiyor mu ölümüne gidiyor. salak mı bu" falan diyorsunuz. bizde size adam ölüp ölmeyeceğini umursamıyor tek derdi Babası olarak gördüğü insana laf atılmaması. laf atılmasına engel olmak dediğimizde anında çemkiriyorsunuz. Bide animede çok fazla aptallık yapılmışken bir tek ace'e laf atmanız abartmanız artık işin cacığını çıkarmanız saçma (bana göre ace'in yaptığı kesinlikle aptallık değildi).

Yapılmış diğer Aptallıklara örnek verebilirim mesela, Luffy'n impel Down'a gitmesi hatta orda ölümün kıyısına geldikten sonra bile, Marine Fort'a gideceğim diye tutturması büyük bir aptallıktı. hani hiç mi düşünemiyor Ölme ihtimali olduğunu? . yazdığım son paragrafa verebileceğin cevabı az uz tahmin edebiliyorum .D

Yav arkadaşım şu karaktere ciddi ciddi salak demekte inanılmaz saçma ya seride sanki tek kendinden üstteki adam kafa tutan kişi bu.. Öldürecekmiş zaten bu şekilde öldü. A sı b'si yok. Ace hem karizmatik hem de karakterli çocuktur.

Gol D. Roger gibi çapsız bir biyolojik babası olduğu için üzerine gitmeyin.
Ace'in aptallığı için "yazar zaten öldürecekti" deyip Oda'yı suçluyoruz, Roger'ın düşüncesizliği için "çapsız Roger" deyip Roger'ı suçluyoruz. Anladım.

"Beni o kadar insan kurtarmaya geldi tayfanın kontrolünü ben alıp sonradan intikam alabilmek varken milletin emeğini boşa çıkartmalıyım."

One Piece'in açık ara en zekasız karakteridir. Çok fazla hayranı olduğu için hala Wano hikayesine falan entegre etmeye çalışıyor mangaka. Dünya genelinde en büyük hayali korumacı bir abi profili olan ergen sivilceliler tarafından sempatik bulunsa da böyle bir arkadaşım olsun istemezdim. Beyazsakal olsam öteki tarafta dayak manyağı yapardım.

Edit: Korumacı abi profili dediğin Itachi'dir.

"Beni o kadar insan kurtarmaya geldi tayfanın kontrolünü ben alıp sonradan intikam alabilmek varken milletin emeğini boşa çıkartmalıyım."

One Piece'in açık ara en zekasız karakteridir. Çok fazla hayranı olduğu için hala Wano hikayesine falan entegre etmeye çalışıyor mangaka. Dünya genelinde en büyük hayali korumacı bir abi profili olan ergen sivilceliler tarafından sempatik bulunsa da böyle bir arkadaşım olsun istemezdim. Beyazsakal olsam öteki tarafta dayak manyağı yapardım.

Korumacı itachi mi ? AHAHAAHAHAH :D anne-baba sının ölümünü bilmem kaç kez izleten itachi mi ? Çocuğun zihnine bomba yerleştirip büyümesini bekleyen itachi ? Bu örnek olmadı. Oraya yazın gayet güzel gidiyordu...

Bu ace hayatta kalsa bile hayatta kalamıyor ayrıca. BB doğrudan senelerdir tanıdığı bölgelere yani wb nin bölgesine saldırdı ve ele geçirdi. Bununla birlikte geri kalan müttefikleri tek başına avlamayı başarmış wevill var. Şuan marco tek başına farkındaysan. Nerede jozu nerede vista ? Ben wb nin köyü bölümlerinde gördüğümü hatırlamıyorum. Her türlü ''yok olacak'' bir tayfa kaldı geriye wb ölümü sonrası...

Pardon da aptal yapan kısım neresi bir anlatır mısın ? Aynı adam Aokijiyle çarpışıyordu ney ölüme mi gitti ? Magma, Ateşi yakar dedi mangaka öldü gitti. Meyve hiyerarşisinden dolayı olan bir durum anlayacağın. Daha Beyazsakala katılmadan yendiği Jimbei aynı adam tarafından hem deliniyor hem de magmasını avuçluyor geri püskürmek yerine. Ama Ace gibi ölmedi yaralansa da.. bazı şeyleri iyi okumak kavramak lazım. Ace orada ölüme gidiyor sanki normal bir amiral olsa iki takışır sonra geri dönerdi. Luffy, Issho'ya saldırmaya geri döndüğünde ona da en gerizekalı karakter dedin mi ? Veya sonrasında Zoro'nun sıra bende demesine ? Mangayı at gözlüğünü çıkarıp okursak, bazı şeylerin neden ve sonuçlarını daha iyi kavrarız.

Ace, pervasız bir adamdır ama kendisinin yaptığını One Piece karakterlerinin yarısı yapıyor zaten. Bir Dragon, bir Teach var aksi şekilde hareket eden Ace'e bok atarken biraz daha farklı şeyler üzerinden gelin yıllardır aynı terane

Pardon da aptal yapan kısım neresi bir anlatır mısın ? Aynı adam Aokijiyle çarpışıyordu ney ölüme mi gitti ? Magma, Ateşi yakar dedi mangaka öldü gitti. Meyve hiyerarşisinden dolayı olan bir durum anlayacağın. Daha Beyazsakala katılmadan yendiği Jimbei aynı adam tarafından hem deliniyor hem de magmasını avuçluyor geri püskürmek yerine. Ama Ace gibi ölmedi yaralansa da.. bazı şeyleri iyi okumak kavramak lazım. Ace orada ölüme gidiyor sanki normal bir amiral olsa iki takışır sonra geri dönerdi. Luffy, Issho'ya saldırmaya geri döndüğünde ona da en gerizekalı karakter dedin mi ? Veya sonrasında Zoro'nun sıra bende demesine ? Mangayı at gözlüğünü çıkarıp okursak, bazı şeylerin neden ve sonuçlarını daha iyi kavrarız.

Ace, pervasız bir adamdır ama kendisinin yaptığını One Piece karakterlerinin yarısı yapıyor zaten. Bir Dragon, bir Teach var aksi şekilde hareket eden Ace'e bok atarken biraz daha farklı şeyler üzerinden gelin yıllardır aynı terane
Aptal yapan kısım Beyazsakal'ın "geri çekilin" emrine rağmen geri dönmesidir.

At gözlüğünü çıkarıp okuyun diyorsun ama at gözlüğünü Ace fanları takıyor her seferinde. Meyve hiyerarşisi diye bir şey yok Lee. Aynı magmalı yumruk Shanks'ın kılıcını eritemedi mesela. Haki diye bir şey var evrende. Sen hakini Akainu gibi bir adama karşı koyabilecek kadar geliştiremediysen dönüp ortaya atlaman ölüme gitmekten başka bir şey değildir. Amirallerin her biri aynı karakterde adamlar değil. Issho ve Aokiji rakipleri ile kapışmayı severken Akainu hiç uzatmadan direk rakibini öldürmeye yönelik hareketler yapan bir "asker". Beyazsakala belki de hayatının en büyük hasarlarını yaralarını bırakabilen bir adam Akainu. Herif hayatta en büyük saygı duyduğun üstadının suratını yarmış geçmiş sen böyle bir ortama geri dönüyorsan bu aptallıktır.

Pervasızlık başka bir şey aptallık bambaşka. Arada ince bir çizgi var. Luffy'de pervasız bir insan ama aynı arcın içinde Mihawk'a bazooka ile saldırmadan önce ellerinin kesileceğinden tırsıp yere vurdu ve geri adım attı. Ana karakter armor'u kullanılmadı o sahnede Lee, bu karakter baya baya geri adım attı orada.

Ace benim için rakip partinin milletvekili falan değil durduk yere bok atmıyor insanlar. Yıllardır aynı terane diyorsun çünkü insanların Ace'in aptallığı konusunda orta noktada buluştuğu tek yer bu. Eğer Ace orada geri adım atıp çektiği acıyla birlikte intikam yemini etmiş olsaydı emin ol haterı olmayan tek karakterdi şu seride.

"Mangaka öl dedi öldü" diye yorumlayamazsın kurguyu Lee. Bu nasıl iş? O zaman mangayı okumanın anlamı kalmıyor. Bende çıkıp söylenirim o zaman bol bol, "Mangaka saçma sapan bir şekilde Shanks'ın kolunu aldı. Niye aldı ki? Deniz Kralı saldırmadan önce kullanabilirdi hakisini." Ama böyle ağlamakla olmuyor bu işler. Ortada bir kurgu var, karakter kişilikleri var. Shanks kolunu vermiş olabilir ama bile bile ölüme atlayacak bir adam değil belki de serinin en pervasız adamı olmasına rağmen.

Ace, Luffy'nin gelişmesi için harcanan bir karakterdir demeye getiriyorsun sen olayları. Bugün ölmese bile yarın mutlaka ölecekti demeye çalışıyorsun ama yemezler. Ortada bir kurgu var ve sen 4. duvarı kırıp karakteri olayların dışından savunmaya çalışıyorsun. Eğer bu şekilde savunmalar yapacaksak ben sana Usopp'u korsanlar kralı yaparım Lee :D

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık