Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Perfect Blue (1997)

Perfect Blue
Yönetmen: Satoshi Kon
Yıl: 1998

Yoshikazu Takeuchi'nin Perfect Blue: Complete Metamorphosis romanından uyarlanmıştır.
Hikayesi (Alıntıdır.):
Mima Kirigoe adındaki başkarakterimiz genç, güzel bir kızdır. Üç kişiden oluşan CHAM! adlı grupta solistlik yapmaktadır, aynı zamanda da grubun öne çıkan üyesidir. Verdikleri konserler, yaptıkları her şey kayda değer sayıda hayran tarafından takip edilmektedir. Kariyerinde emin adımlarla ilerleyen Mima, etrafındaki kişilerin özellikle de menajerleri’nin ısrarı üzerine oyuncu olmaya karar verir ve CHAM! adlı grubundan ayrılır. Her ne kadar oyuncu olmak için yanıp tutuşsa da, kendisini bekleyen yeni hayat Mima’nın içinde hep bir kuşku ve heyecan yaratır. Nitekim dram ve cinayet temalı Double Bind adlı projede aldığı rol ekranda az gözükmesinden dolayı ne menajerlerini ne de onu pop idolü olarak gören eski hayranlarını sevindirir. Günler endişeli ve etrafın da baskısıyla yorucu geçmektedir ve tuhaf şeyler de olmaya başlar. Mima ‘’Hain’’ diye bir faks alır, ardından da ‘’Mima’nın Odası’’ adlı bir internet sitesi keşfeder. Bu site başlarda hoşuna gitse de sonrasında işler çığrından çıkmaya başlar. Sitede Mima’nın kendi ağzından yazılmış günlükler, o gün ne yaptığı, nerede durduğu, ne yediğine hatta trenden ilk önce hangi ayağına basarak çıktığına kadar hayatına dair en ufak detaylar birer birer yazılmaktadır. Kısacası Mima biri ya da birileri tarafından yakından izlenmektedir. Tüm bunlar sonucunda da Mima yavaş yavaş neyin doğru neyin yanlış olduğuna karar verememeye başlar ve ağır bir bunalımın içine düşer.

Film hakkında sizin görüşlerinizi merak ediyorum. Ben açıkçası tekrar izleme gereği duyuyorum şu an.​

Henüz küçükken izlemiştim ortaokulun başlarında. Tornavidayla göz çıkartma sahnesinden sonra da çok etkilenip kapamıştım. Bu konuyu görünce tekrar izlemem gerektiğini fark ettim. Teşekkürler.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık