Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Nagato vs. Uchiha Itachi vs. Senju Tobirama

Kim Alır?

• Kullanılan toplam oy
    133
Itachi vs Juubi Madara konusundan sonra daha tartışmalı bir konu açayım dedim. Madem bugünlerde forumda Naruto konuları revaçta....

Senju Tobirama

Senju Tobirama, tarihe Shinobi Tanrıları Senju Hashirama'nın kardeşi ve Sarutobi Hiruzen'in hocası olarak geçmiş, Edo Tensei, Kage Bunshin, Hiraishin gibi tekniklerin mucidi deha bir Kage'dir. Uchiha ırkçılığıyla bilinse de, takımından Kagami gibi isimlere kötü muamele yapmamıştır. Beş elementi de kullanabildiği bilinir. Öğrencisi Sarutobi Hiruzen'i "Shinobi Tanrısı" lakabını alacak kadar güçlü yetiştirmiş, öyle ki henüz yirmili yaşlarına gelmeden öğrencisinin kendisini geçmesini sağlamıştır.

Senju Tobirama 'nın ana elementi suiton olsa da diğer elementlerde de ortalamanın üstünde bilgisi vardı.

Pain

Amegakure'nin Tanrısı Pain, meşhur Altı Yolun Bilgesi Hagoromo Otsutsuki ile aynı gözlere sahip bir Shinobi'dir. Meteorlar yaratacak, koca bir alanı haritadan silecek kadar güçlü, ölüyü diriltecek kadar yüce, çakra, ninjutsu emme, shinra-banshou te'in gibi zorması zor tekniklere sahip birisidir. Küçüklüğünde yaşadığı travmalar sonucu Nagato, çocukluk arkadaşı Yahiko'nun Tanrı olup dünyayı iyi bir hale getirme hayalini gerçekleştirmeye çalışmıştır. Konoha ile savaşıp çakrasını tükettikten sonra Uzumaki Naruto tarafından yenilmiştir. Pain 6 yoldan oluşmaktadır.

Nagato S rank bir kaçak shinobi olmanın yanı sıra Akatsuki gibi bijuu avlayan bir örgütün lideridir.
________

Uchiha Itachi

Itachi, Rikidou Sennin'in oğlu Indra'nın varisi Uchiha Sasuke'nin ağabeyidir. Genjutus yani ilizyon tekniklerini kullanmada usta, Katon, Suiton gibi elementleri kullanmakta maharetli bir S rank Shinobi'dir. Fazlasıyla abartılsa da güçlü teknikleri ve güçlü bir ninja olduğu su götürmez bir gerçektir. Amaterasu, Totsuga Kılıcı, Yata Aynası, Kotoamatsukami gibi ölümcül teknikleri vardır.

Itachi fan tarafından en sevilen ve pek çok önemli karakterin saygı duyduğu bir isimdir.

Kurallar

• Dövüş alanı yıkılmış Konoha
  • Savaş ani gelişeceği için Senju Tobirama edo tensei kullanamaz.
  • Uchiha Itachi'de edo gösterimleri geçerli olsa da, yani Izanami ve Magatama tekniklerini var sayıyor olsak da yaşarken ki halini baz alacağız.
  • Nagato' 6 beden kontrolünde.
  • Nagato Gedo Mazou çağıramaz.

Itachi'yi geçelim. O, bu ligin insanı değil. Tahminen ilk bunu öldürürler.
Pain vs Tobirama arasında savaş gerçekleşir.
Tobirama'ya gıcık oluyorum. Bu yüzden Nagato kazanır. :gamyon:

Itachi'yi geçelim. O, bu ligin insanı değil. Tahminen ilk bunu öldürürler.
Pain vs Tobirama arasında savaş gerçekleşir.
Tobirama'ya gıcık oluyorum. Bu yüzden Nagato kazanır. :gamyon:
Yani, Madara-Kaguya gibilerinin yanında adı bile anılamaz orası kabul de. Buralarda gayet şansı var.

Öncelikle İtaçi açısından en önemli nokta Genjutsucu İtaçi'nin karşısına rinneganlı biri ile hayatı şaringana karşı savaşarak geçmiş birini rakip olarak alamayacağıdır. Sonrasında ise Tobirama ve Pain çakra seviyesi olarak İtaçi'den kat be kat üstünler. İtaçi'nin gücünü geçtim nefesi yetmez. İtaçi savaş dışı.

Tobirama ile Pain arasındaki savaşta hız konusunda Tobirama'nın bariz üstünlüğü nedeniyle çok büyük avantaj Tobirama'da. Painleri bir bir indirir ve daha önce mangada inen Painlere bakarsak üstün bir hız ve güç ile bunu yapmak çok zor değil. Painlerin tekrar tekrar dirilmesi soru işareti yaratabilir ama Tobirama gibi zeka olarak zirve olan bir karakter bunu kolayca çözer ve önlemini alarak işin sonunu getirir.

Öncelikle İtaçi açısından en önemli nokta Genjutsucu İtaçi'nin karşısına rinneganlı biri ile hayatı şaringana karşı savaşarak geçmiş birini rakip olarak alamayacağıdır. Sonrasında ise Tobirama ve Pain çakra seviyesi olarak İtaçi'den kat be kat üstünler. İtaçi'nin gücünü geçtim nefesi yetmez. İtaçi savaş dışı.
Şimdi düşündüm de cidden Itachi çakrası yüzünden sıkıntılı üçlü savaşta.

Bir de Tobirama Chibaku Tensei'den kaçabilir ancak Itachi kaçamaz ve Susano'o da korumaz gibi.

Pain > Tobirama > Itachi diye değiştiriyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık