Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

Oyun Dünyamız

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Spider-Man ateş ediyor ateş. Maşallah nazar değmesin çok güzel başladı oyun.
Spiderman ve Miles Morales hem oynaması hem Platinlemesi en zevkli oyunlardan biri.
Konusu açılmışken fleximi de yapayım

Bu oyunda boş boş saatlerce şehirde uç yine sıkılmıyor insan.
Eskiden de oynardım Spiderman oyunlarını ama 2018’den itibaren Insomniac Spiderman oyununa devrim yapmış resmen.
2023’de Spiderman 2 çıkacak ve bir Spiderman oyununu sabırsızlıkla bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.
Spiderman’e 58 oyun çıkarsınlar sıkılmadan oynarım anasını satayım.

DH forumdan ucuz yollu Farcry antology(3,4,5,6) ,aslında amacım 6 oynamaktı ama bunu bulmuşken 6 için almıştım.Farcry 6 oynamadan öncesinde 5 i bir deneyeyim sarmaşsa siler 6 ya geçerim dedim.Farcry 5 zamanında çok görmedim ama baya güzel eğlenceli bir oyun grafikte,oynanışta gayet iyi sunduğu açık dünya çok iyi tasarlanmış.Oyundaki ana düşman psikopatta gayet güzel işlenmiş.Silah çeşitliliği araç çeşitliliği gayet iyi.Yanımıza aldığımız insan yoldaşların yanında ayı gibi köpek gibi hayvan yoldaşlarımız da oluyor çok hoşuma gitti.Denememiş olan varsa tavsiye ederim 6 biraz bekleyecek buradan devam.

Spiderman ve Miles Morales hem oynaması hem Platinlemesi en zevkli oyunlardan biri.
Konusu açılmışken fleximi de yapayım

Bu oyunda boş boş saatlerce şehirde uç yine sıkılmıyor insan.
Eskiden de oynardım Spiderman oyunlarını ama 2018’den itibaren Insomniac Spiderman oyununa devrim yapmış resmen.
2023’de Spiderman 2 çıkacak ve bir Spiderman oyununu sabırsızlıkla bekleyeceğim hiç aklıma gelmezdi.
Spiderman’e 58 oyun çıkarsınlar sıkılmadan oynarım anasını satayım.
Şu azim keşke bende olsa. En son witcher 3 ve hoi 4 için %100 başarım kasmaya çalıştım ikisinde de yorulup bıraktım.

İlk oyunla karşılaştırma yapamıyorum ama combat tarafı çok sığ kalırsa sıkar oyuncuyu. Hele ki görevler de çok çeşitli değilse. Bu tarz açık dünya oyunlarında aynı görevleri yapıp durmak bayıyor iyice. Bir tarafın çok iyi olması lazım ki diğer tarafın açığını bir nebze kapatsın.

Rpg tarafı çok iyi olsa, yan görevlerin hikayeleri çok iyi tasarlanmış olsa bir nebze kurtarır ama bu oyunda öyle New Vegas gibi, Witcher gibi bu yönü ağır basan bir oyun olacakmış hissiyatı gelmiyor.

Ama parkur dinamikleri de harika gözüküyor. Mirrors Edge'yi bayılarak oynayan birisi olarak bu oyunun bu tarafını çok sevecekmişim gibi geliyor. Böyle içime sinmeyen bir şey var bu oyunla alakalı. Bakınca çok güzel gözüküyor ama oynadığımda beklediğimi bulamayacakmış gibi hissediyorum :D

470tl'de çok para şimdi. İçime sinse veririm ama sinmiyor.
Ben döviz fırladığında oyun fiyatı artar diye önce elden ring sonra bunu ön siparişle almıştım. Ama dediğim gibi hala kararsızım iptal edip etmeme arasında kalmıştım geçenlerde. Bi video soğutmuştu sonra başka video içimi rahatlattı.

İlkinin kombatını vuruş hissiyatı kurtarıyordu. Zaten birincil şahıs kamerayla yapılabilecek kombat da sınırlı. Dodge, block, parry var. Drop kick ve çevreye tutunup tekme atma gibi skill’ler var. Fırlatılabilir şeyler var. Halatla kendini havada bi yere çekip ordan düşme var. Sağ elinde kılıç varken sol elinle pompalı çıkarabiliyorsun.

Gerisi vuruş hissiyatına ve hitbox kalitesine kalmış. Kombatı çevre güzelleştirecek muhtemelen. Tuzakları kullanınca zevkli oluyordu ilk oyun.

Ben döviz fırladığında oyun fiyatı artar diye önce elden ring sonra bunu ön siparişle almıştım. Ama dediğim gibi hala kararsızım iptal edip etmeme arasında kalmıştım geçenlerde. Bi video soğutmuştu sonra başka video içimi rahatlattı.

İlkinin kombatını vuruş hissiyatı kurtarıyordu. Zaten birincil şahıs kamerayla yapılabilecek kombat da sınırlı. Dodge, block, parry var. Drop kick ve çevreye tutunup tekme atma gibi skill’ler var. Fırlatılabilir şeyler var. Halatla kendini havada bi yere çekip ordan düşme var. Sağ elinde kılıç varken sol elinle pompalı çıkarabiliyorsun.

Gerisi vuruş hissiyatına ve hitbox kalitesine kalmış. Kombatı çevre güzelleştirecek muhtemelen. Tuzakları kullanınca zevkli oluyordu ilk oyun.
Elden Ring'i gözüm kapalı aldım bende. 300tl iken kaçırmamak istemedim :d

O konuda haklısın. Vuruş hissiyatı yavan kalınca aksiyon tarafı da sıkıcı oluyor. Tekdüze değilse oynanış tarafı herhalde beni kazanır bu taraftan ama incelemeleri bekleyeceğim. En azından nasıl çıkacağına bir bakmak istiyorum.

Şu azim keşke bende olsa. En son witcher 3 ve hoi 4 için %100 başarım kasmaya çalıştım ikisinde de yorulup bıraktım.
Hoşuma giden oyunları mümkün oldukça platinlemeye çalışıyorum.
Ama bir oyunu beğensem de kendime bir şart koydum, oyunun başarımları arasında oyunun zevkini yok edip süründürecek ve platini sadece 5 işsiz kazansın diye yapılmış başarımları inatla yapmıyorum ve platinlemeye uğraşmıyorum bile.

Mesela örnek verecek olursam Wolfenstein 2: New Colossus'da bir tane başarımda en zor modda oyunu bitirmeni istiyor. En zor modda bir oyunu bitirmekte sorun yok ama bu modda hem kaydedemiyorsun hem öldüğün zaman seni geri oyunun en başına atıyor ve her şeyi baştan yapman gerekiyor.
Wolfenstein 2'nin platin oranı 0,1 düşün yani :D
Bu başarımları koyan yapımcıları da anlamıyorum ben kime neyi ispatlamak zorundayım?
Madem kimse platini alamayacak diğer başarımların ne anlamı kaldı değil mi?
Yani böyle şartlar koyan oyunlara bir garezim ve inadım var. Yani sırf platini alayım diye hem sinir krizleri geçirip hem oyundan soğumaya hiç gerek yok.

Ama bir oyunu beğensem de kendime bir şart koydum, oyunun başarımları arasında oyunun zevkini yok edip süründürecek ve platini sadece 5 işsiz kazansın diye yapılmış başarımları inatla yapmıyorum ve platinlemeye uğraşmıyorum bile.

Mesela örnek verecek olursam Wolfenstein 2: New Colossus'da bir tane başarımda en zor modda oyunu bitirmeni istiyor. En zor modda bir oyunu bitirmekte sorun yok ama bu modda hem kaydedemiyorsun hem öldüğün zaman seni geri oyunun en başına atıyor ve her şeyi baştan yapman gerekiyor.
Bu başarımları koyan yapımcıları da anlamıyorum ben kime neyi ispatlamak zorundayım?
Yani böyle şartlar koyan oyunlara bir garezim ve inadım var. Yani sırf platini alayım diye hem sinir krizleri geçirip hem oyundan soğumaya hiç gerek yok.
Yaşıyorsun bu hayatı.

Aynısı doom eternal’da vardı. Trophy için de değil altın kostüm veriyor diye uğraşmıştım.

Japonların çeyrek atmalı oyun mantığından bıktım ya kim oynuyor bunları hadi oynayan var zor mod koysana şu oyunlara.:mad:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık