Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'in Animesi Gerçekten Bozdu mu, Yoksa Asıl Sorun Toei mi?

Teoi Hangi Bölümünden Sonra Bozdu ya da Bozacak?

• Kullanılan toplam oy
    62
Ön not:
Bir konuda bir üyeye soru sorarken bunun konusunu açıkça daha geniş bilgi alabilirim diye düşünüp konusunu açmaya kadar verdim.

Serinin ilk 400-500 bölümü ile şu bölümlerin alakası yok, tad yok.
He bunun sebeplerinden biri elbetteki eskiden bir kaç manga bölümünden bir anime bölümü yaparken şimdi yarım mangadan bir anime bölümü çıkarıyor ve adamlar Relax modunda.
Ve de bunları geç nice enfes anime stüdyoları var toei filan yalan kalıyor onların yanında, bir snk veya Hunter ne bilem daha nice enfes anime varken one piecenin animesi baya geride hemde baya.

Reis sömürüyorlar animeyi bildiğin. :D

Çoğu ben dahil sıkı manga takipçi izleyemiyor animeyi veya işte gerekli hoş bölümleri izliyok öyle atlaya atlaya.
Ve en gerçekçi yorum şu olur ; serinin başında da böyle rezalet bir anime sunsalardı önüme ben Van pise sevsem başlayamazdım. :/
:beli:

İlk 400-500 birkaç mangadan yapılıyordu demişsin. Bunu yazan çok kişi gördüm sitede, ama şöyle bir bakınca sorun varsa bile bu olduğunu sanmıyorum. Şöyle açıklayayım;

500. Anime bölümü mangada 586. bölüme denk geliyor.

Dediğin gibi olsa idi;
2 mangadan 1 anime yapsalardı 500. animede 1000. mangayı işlemeleri gerekirdi.
3 mangadan 1 anime yapsalardı 500. animede 1500. mangayı işlemeleri gerekirdi.
Ama görünen 500. animeye kadar bakarsak 1 anime 1.1 mangaya denk gelmiş.:beli:

Şuana bakarsak:

765. Animede 815. manga işlenmiş.
Yani şuan 1 anime 1.05 mangaya denk geliyor.

Konuyu toplarsak;
500. anime bölümüne kadar 1 anime 1.1 manga iken 765. anime bölümüne gelindiğinde 1 anime 1.05 mangaya denk gelmiş.:beli:

Kısaca dediğin 1 anime bölümünde kullanılan manga sayfası pek değişmemiş, o zaman gerçekten beğenilmeyen 1 anime bölümünde az manga sayfası kullanılması mı yoksa başka birşey mi?

Toei'deki asıl sorun ne?
One Piece animede eski tad neden yok?

Bir de şu karakterler konuşmaların sonunu uzatarak bitirmesi saçmalığı nedir? :ehe:

Son düzenleme:
Bu konuda soruyu "Toei'yi beğeniyor musunuz?" diye sorsan ve şıkları "Evet" ya da "Hayır" şeklinde yapsan daha iyiydi.

Yönetmen ve çizimler en büyük etken. Eski bölümlere dikkat ederseniz sadece animede bulunan bir çok sanatsal detay vardı. Şimdi bunu geçtim mangadakiler bile doğru düzgün yansıtılmıyor.

Bir de zaman atlamasından sonraki kadın tasarımları var. 12-13 yaşındaki Japon bebelerinin pipilerinin uçkuruna anime rezil ediliyor. Bunun baş sorumlusu, Bay Kasıntı, Oda tabii ki. Sbslerde ele aldığı sorular Marco'nunki kesilse anka formunda yenilenir mi, Luffy'ninki uzar mı, Doflamingo Viola'yı tenhada mı kıstırmış tarzında olunca böyle şeylere önem vermesi pek şaşılacak bir durum değil.

Tabloya şimdi baktım da kısacası Megumi Yamashita denen hırt serinin içine etmiş.

Bu konuda soruyu "Toei'yi beğeniyor musunuz?" diye sorsan ve şıkları "Evet" ya da "Hayır" şeklinde yapsan daha iyiydi.
Böylesi daha zevkli:ehe:

Onu yorumda anlıyoruz zaten:D

Yönetmen ve çizimler en büyük etken. Eski bölümlere dikkat ederseniz sadece animede bulunan bir çok sanatsal detay vardı. Şimdi bunu geçtim mangadakiler bile doğru düzgün yansıtılmıyor.

Bir de zaman atlamasından sonraki kadın tasarımları var. 12-13 yaşındaki Japon bebelerinin pipilerinin uçkuruna anime rezil ediliyor. Bunun baş sorumlusu, Bay Kasıntı, Oda tabii ki. Sbslerde ele aldığı sorular Marco'nunki kesilse anka formunda yenilenir mi, Luffy'ninki uzar mı, Doflamingo Viola'yı tenhada mı kıstırmış tarzında olunca böyle şeylere önem vermesi pek şaşılacak bir durum değil.

Tabloya şimdi baktım da kısacası Megumi Yamashita denen hırt serinin içine etmiş.
Megumi Yamashita TOEİ'nin sahibi galiba:D

2 yıllık aradan sonra çizimler çok kötü olmaya başladı, ne vs den ne müziklerden nede saçma sapan haki patlama efektleri keyif vermiyor artık. Marineford arc ı sonrası gömdük toprağı attık, rip.

Çok sağlam hesap hatası yapmışsın. 500. anime bölümü mangada 586 ise, 1 anime bölümü 586/500 manga olur.
2 mangada 1 bölüm yapsalar. 500 anime 1000 manga olurdu. Hesapların hepsi yanlış.

Toei kendi başına zaten rezalet. Bunu söylemek için Op'a bile gerek yok, Toriko'yu rezil ettiler ya da yıllardır tekrar tekrar çektikleri DB serilerine bakmak yeterli. En son yapılan DBS güzel ama DBS olduğu için güzel yoksa animasyon hala rezalet.

Op ise bence skypia'dan sonra azar azar bozdu. Zaman atlamasından sonrada iyice bayır aşağı gitmeye başladı. Bu durum ise Toei'nin değil Oda'nın kendi suçu. Ana hikayeyi rezil bir şekilde işleyip uzatarak özenle tasarladığı arka plandaki genel hikayenin ekmeğini yemeyi tercih etti.

Diğer konuda yazmıştım bir mesaj. Alıntılamayacağım. Sadece o mesajda bahsettiğim Luffy vs Dof final sahnenisin manga ve anime karşılaştırmasını atacağım.

Manga:

Anime:

Ben bu iki sahneden aynı tadı alamıyorum. Adamlar sahneleri böyle böyle mahvediyor. Bu yüzden de Toei'yi beğenmiyorum.

Bu Konuya Bakmış Kullanıcılar (Üye: 0, Ziyaretçi: 1)

Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2023.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık