Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Korsanfan.Com - One Piece Türkiye
Neler yeni

One Piece'e Başlayayım mı Diyen Kişiye Ne Dersiniz?

One Piece'ye başlanır mı?


  • Kullanılan toplam oy
    208
Forumdaki tartışmalardan uzaklaşsak çok daha sarar. Kısır tartışmalar ve inatlar yüzünden ister istemez kafada hep kalıplar oluştu ve artık zevk almaktan çok şu olursa bu anlama gelir şeklinde seri matematiksel bir dengeye oturtulmaya çalışıldı. Bu yüzden özellikle forumdaki insanlar zevk alamıyor. O yüzden sürekli dövüş sahneleri görmek isteniyor onlar da da Oda istenileni vermeyince kötü oluyor. He bende bu kişilerin içindeydim hala içindeyim belki de ama en azından nerede olduğumuzu farkettim. Zevk almak istiyorsak o eski One Piece hissini yaşamak istiyorsak bu tartışmalara hiç girilmemesi gerek.

Fanlıkların daha doğrusu hard fanlığın haterlığın bir kenara bırakılması gerek.

Değişen OP değil aslında değişen biziz.
Bence de.O yüzden KFye dönsem bile tartışmalara girmemeye özen gösteriyorum ben.Yine de 1000 küsür bölümlük hikayede her şeyin kusursuz olmasını bekleyemeyiz.O yüzden inişli/çıkışlı haliyle bile hala seviyorum ben.
 
Epey fazla şey :D.


Her şeyden önce her ne kadar seriyi sevsek de bu seri herkese hitap edebilecek bir seri değil. Mesela Death Note veya FMA serilerini herkese gözü kapalı tavsiye edebilirim. Beğenmezse şaşırırım. Ama bu konu One Piece için geçerli değil. Bu konuda uyarmak gerek. Ayrıca bana göre serinin ilk eşiği Arlong bölümleri. O bölümlerden sonra gaza gelmeyen, zaten sen ısrar etmesen de seriye devam etmeyecek insanları ama Enies Lobbies ama Mf diyerek zorlamamak lazım. Sonraki nokta da Alabasta.


Ayrıca brb seriyi tavsiye ettiğim neredeyse hişbir insana animesini önermiyorum. Çünkü çok uzun. Kimseyw o kadar vaktini ver diyemem. Renkli manga mis gibi işte.Forumdaki tartışmalardan uzaklaşsak çok daha sarar. Kısır tartışmalar ve inatlar yüzünden ister istemez kafada hep kalıplar oluştu ve artık zevk almaktan çok şu olursa bu anlama gelir şeklinde seri matematiksel bir dengeye oturtulmaya çalışıldı. Bu yüzden özellikle forumdaki insanlar zevk alamıyor. O yüzden sürekli dövüş sahneleri görmek isteniyor onlar da da Oda istenileni vermeyince kötü oluyor. He bende bu kişilerin içindeydim hala içindeyim belki de ama en azından nerede olduğumuzu farkettim. Zevk almak istiyorsak o eski One Piece hissini yaşamak istiyorsak bu tartışmalara hiç girilmemesi gerek.

Fanlıkların daha doğrusu hard fanlığın haterlığın bir kenara bırakılması gerek.

Değişen OP değil aslında değişen biziz.

Katılıyorum.


Aslında forumda kural gibi söylenen, ortaya konan kalıplaşmış fikirlerin, güç dengelerinin falan aslında çok az dayanağı var. Çoğu sahne yoruma fazlasıyla açık.


Mesela meşhur yonkou seviyesini ele alalım. Yonkou kavramını ilk kez Beyazsakalda gördük ve kendisi hakkında dünyanun en güçlüsü Roger'ın en büyük rakibi falan dendi. Sonra Shanks ile kılıç tokuşturmasından sonra Shanks de o ligde dendi ve diğer 2 yonkou da işin içine katılarak bunlar sanki tamamen aynı güçtelermiş, kendi aralarındaki fark çok azmış gibi bir algı oluştu. Ama aslında bu algıyı destekleyecek o kılıç tokuşturma sahnesi dışında hiçbir şey yok. WB hakkında ayrıca en güçlü adam da dendi mesela bh en güçlü lafı onu diğer yonkoulardan ne kadar öne koyuyor ya da sadece gençlikteki unvanını sembolik olarak sürdürmesinden mi ibaret bilmiyoruz. Diğer yonkoular ise birbirleriyle denk olmak zorunda değil.


Ya da şu yeni moda yc seviyesi kavramı. Tüm Yonkouların sağ kollarının aynı seviyede olduğunu nereden biliyoruz? Örnekler uzar gider.
 
Kötü seri değil şimdi Op yalan yok.

Ama çoook uzun,animesi falanda sıkıcı,birine önermem zor cidden bu seriyi.

Daha yeni nesil,efektleri güzel,hızlı ilerleyen animeler var onları izlesin.

Bizde alışkanlık olmuş artık,bırakamayız.
 
Kötü seri değil şimdi Op yalan yok.

Ama çoook uzun,animesi falanda sıkıcı,birine önermem zor cidden bu seriyi.

Daha yeni nesil,efektleri güzel,hızlı ilerleyen animeler var onları izlesin.

Bizde alışkanlık olmuş artık,bırakamayız.
Op'i 1000 bölüm izleyen epilepsi hastası olur. Toei denen leş firma milletin beynine suikast yapıyor.
 
Korsanfan.com Her Hakkı Saklıdır. 2008-2021.
Tasarım Korsanfan V.6.0
Yukarı Çık